CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: perang_sivil

Pizza Hut vs Domino Pizza

aku biasa mkn pizza hut aje coz kat sini xde domino Pizza. Harus try bila turun KL ni

aku biasa mkn pizza hut aje coz kat sini xde domino Pizza. Harus try bila turun KL ni
zennaya Post at 3-1-2012 09:59

try...jgn tak try..rina sbb sll mkn kt umah..sbb tuh prefer dominos..hahha...tp kadang2 ada jugak mkn kt pizza hut. pizza nk sedap kene mkn kt ctu. delivery dia sgt lah teruk di area sini...

Reply  dr.R

I'm referring pizza Dominos yg sebelum ni di mana diorg guna mozarella, parmesan & c ...
tungkai Post at 3-1-2012 00:08

Ok aku pun tak jarang makan Domino's itu sebenarnya dan hanya sesekali saja, sebab aku ini rajin beli kupon online jadinya rutin makan pizza aku tetap berlangsung tapi berlainan tempat. Tapi bagi aku sekiranya perihal tu berlaku, Pizza Hut perlu juga menggunakan cheddar cheese itu supaya orang ramai dapat tengok sendiri betapa banyaknya cheese mereka gunakan seperti Domino's tu. Kalau betul lah sekarang ini Domino's gunakan mozzarella cheese maka ianya 1 tamparan hebat buat Pizza Hut bukan?, harga sama seperti dahulu kala tapi telah upgrade dari cheddar cheese kepada mozzarella kalau betul lah seperti di kata.

Skimmed milk mozzarella sesuatu yang baru dan menyihatkan, skimmed milk ada susu yang rendah lemak dan tinggi protein. Kalau sekiranya Domino's menggunakannya maka bukan kah itu 1 kelebihan juga?, maknanya ianya lebih pada kesihatan den pilihan terbaik juga bukan?. Apa pun aku tak kisah perihal cheese ni sebab aku bukan lah penggemar cheese ni, aku lebih kepada rasa toppingnya tu seperti rasa tomato puri sos dan bahan digunakan tapi cheese tu pelengkap dan kadang itu aku akan gunakan parmesen cheese didalam botol tu dan tabur sebanyak mungkin di atas pizza aku kalai dine-in di sana.

try...jgn tak try..rina sbb sll mkn kt umah..sbb tuh prefer dominos..hahha...tp kadang2 ad ...
anizarina Post at 3-1-2012 10:18

Pizza Hut ni bagusnya ada banyak pilihan kalau kita dine in di sana kan, set menu promosi juga bagus disertakan dengan sup cendawan atau ayam yang harganya untuk set 2 orang di Domino's tanpa sup itu. Kalau makan di restoren kita dapat makan panas-panas, jadi prasangka buruk terhadap servis penghantaran yang lemau itu tak menganggu kita dan dapat makan dengan aman. Selalunya otak manusia ini senang terpengaruh dengan situasi, bila kita dah dapati servis tu teruk dan hati kita pun meluap-luap cuba untuk mengatakan semuanya tak kena dan tak betul jadi pizza yang di makan tu pun rasa tak sedap dan tak kena di mata kita. Setakat ini aku makan di Pizza Hut alhamdulillah semuanya berikan memori yang indah, kecuali di Pizza Hut 24 jam di Taman Sentosa Klang  yang mana rakan aku dapat spaghetti yang berkumpal dan sejuk di dalamnya disebabkan tak defrost dengan baik dan juga menunggu hampir 1 jam untuk pizza walaupun orangnya tak ramai pada masa tu (jam 11 malam).

Reply 25# positive_man

ye..betol
domino belom manyal lagi cawangan nyer.

aku nak gak terai kat nilai.
tp aku tgk..mcm ssh nak parking..so saluu terbantut.

pastu kan...aku penah terserampak ngn delivery pizza domino
mmg lajuuu gile...kite depan...dr belakaang nampak mcm matrempi mana laa ni
bile die dah melepasi kite
baru pasaaan..laa delivery pizaa upenye...mmg laju yahamat.

Post Last Edit by anizarina at 3-1-2012 12:13
Pizza Hut ni bagusnya ada banyak pilihan kalau kita dine in di sana kan, set menu promosi juga b ...
dr.R Post at 3-1-2012 10:46

dominos kan dia punya main focus is the best delivery service..so memang service nya besh pun...

roti:

roti dominos pizza nya mmg rina suka sbb selalunya klo roti pizza hut, rina jarang makan sampai habis...tp klo dominos, mmg cnfirm licin..

rina suke dominos punya bread stick yg ada cicah sos tuh...makan tuh pun kenyang...n size besar...klo order pizzahut, derang kasi roti parmesan ke apa tah..dulu dia bg garlix bread, skang tidak lagi.

service :
dominos mmg besh klo nk utk delivery. rina sbb xpernah dine in kt dominos, so tetaw service dia macam mana..

pizzahut sunway pyramid punya service, urm....blh kasi 6 out of 10 lah..everytime rina dine in sana, musti tak puas hati. delivery service mmg hampeh ya. order lah kt mana pun, musti pizza nya dh sejuk bila sampai...dh laa lambat...

lasangna :

size lasangna pizza hut adalah separuh dari dominos punya lasangna ya..

bezaya, klo dine in kt pizza, dpt mushroom soup tuh je laa... itu je....tp ada gak set dia yg murah and berbaloi

tp klo kene choose , i vote for DOMINOS ya

Rate

1

Follow Us
prefer dominos, pizza x wat delivery @ my area......eksen.....
dominos delivery ni ada time limit for delivering....

dominos kan dia punya main focus is the best delivery service..so memang service nya besh pun ...
anizarina Post at 3-1-2012 12:10

Ye seperti komen-komen aku sebelum ini roti Domino's ada pelbagai ikut citarasa, tapi aku nak komen mengenai lasagna itu saja. Aku pernah makan lasagna di Pizza Hut semasa bulan syawal lepas, seingat aku untuk branch di Mid Valley itu. Memang betul sizenya memang kecil tapi rasanya boleh tahan tapi tidak lah sampai aku teringin nak pergi lagi, tapi penuh dengan cheese juga lah dan menyelerakan. Jujur aku tak pernah lagi makan lasagna di Domiino's itu, insyaAllah ada peluang aku ingin mecubanya nanti.

Mengenai pengalaman makan di Domino's pula, pilihan sangat terhad untuk set jadi kalau kamu mempunyai wang lebih boleh la ambil set ala carte mereka tu. Servis dine-in Domino's?, pada pendapat aku tidak lah sebagus servis delivery mereka sebab aku tunggu untuk pizza makan masa 30++ minit juga (tapi bergantung pada waktu dan branch juga) yang aku pergi ni untuk branch di Kota Kemuning (hi tea time). Kiranya teruk juga, sebab kalau di Pizza Hut kalau tunggu 30 minit kita akan di jamu dengan mushroom soup etc tapi tidak di sana hanya tunggu sambil berborak saja lain lah kalau ada ambil side dish etc itu.

Rate

1

dominos kan dia punya main focus is the best delivery service..so memang service nya besh pun ...
anizarina Post at 3-1-2012 12:10

Tapi kalau di lihat pun Pizza Hut pun mereka telah mengorak langkah dengan memperkenalkan PHD (Pizza Hut Delivery) yang fungsi khasnya hanya untuk delivery, mungkin akibat jualan yang terjejas dek persaingan ini mungkin ianya diwujudkan. Tapi sayangnya pada aku servis masih di tahap sama saja, contonya minggu lepas company aku ada buat order untuk Domino's untuk set pejabat itu dan sampai dalam masa kurang 30 minit dan pagi tadi yang ada pula order Pizza Hut juga yang masanya lebih 40++ minit walaupun lokasi kedua-duanya dari lokasi pejabat aku adalah hampir sama.

Aku ada juga bincangkan perkara ni dengan rakan pejabat yang lain, mereka kata sebab Pizza Hut ni bermacam pilihan berbanding Domino's itu yang membuatkan order jadi lambat dan jadinya proses penghantaran pun makan sedikit masa. Tapi bagi aku tiada perbezaan sangat pun soal itu, apa yang aku lihat kewujudan PHD tu masih gagal menyaingi kepantasan delivery Domino's tu.

Rate

1

Ye seperti komen-komen aku sebelum ini roti Domino's ada pelbagai ikut citarasa, tapi aku nak ko ...
dr.R Post at 3-1-2012 12:33

ya..sbb dominos speciality mereka adalah delivery. mmg ontime..suke sgt.. rina mmg xpernah mkn kt sana, so i cannot give any feedback lah kan...

tp lain org lain citarasa kan? so mebi i suke dominos, and mebi org lain xsuka...hehe

Tapi kalau di lihat pun Pizza Hut pun mereka telah mengorak langkah dengan memperkenalkan PHD (P ...
dr.R Post at 3-1-2012 12:41

hurm,  try lah lasangna. rm9.80 klo add on..rm 11.xxx klo beli yg set(kene order kt sana)..klo call, takde yg set..huhu

n memang size nya 2x ganda pizza hut.. i remember last time lasangna pizzahut  saiz nya macam dominos, tp tetaw since when dia bg ciputtt aja...

Reply 123# dr.R

Ya betul. Promosi Dominos yg baru ni mmg satu tamparan hebat buat PH yg buat masa skrg ni mcm kekurangan idea utk pizza baru. Penggunaan skimmed milk mozarella cheese mmg menyihatkan dan akan nampak "bergetah" time kita makan tu. Cuma kelemahan utama dia rasa akan jd kureng sikit...Kalau penggemar cheese boleh tahu. Anyway, lantaklah cheese apa yg diorg pakai pun kan..

Sbg ex PH, aku bole ckp yg Dominos mmg pemurah dgn topping. PH punya kemut gila. Mintak extra kena charge tp takde la extra sgt pun

Cakap2 psl cerita belakang dapur tu..ye mmg betul..ia berlaku kat mana2 even hotel...

Rate

1

Reply 132# tungkai

PH memang kedekut topping kan...Aku dulu waktu keje sana, aku kalau wat piza, topping meriah ooo.... Baru sedap dan lazat..Nyum, nyum, nyum.....

Reply 101# Syik_Gojet

huhu! disebabkan post mu inilah daku terbabit gak dlm kejadian mengorder double cheese nih pd hari isnin yg lalu. huhu! tp masa dia panas tu cam susah skit nk mkn la cuz cheese dia dok melimpah2.   pemurah bebeno dominos ni. pastu masuk slice kedua je, rasa cam muak skit plak. terus pening jap sbb nk kena abiskan pizza tu sorg2.   luckily masa tu order dgn ciken crazies tuh, at least pedas dip sauce tu cam neutral kn skit blk la rasa cheese kt tekak tuh. tp bila dh sejuk, pizza tu cam sedap gak laaaaaaa.   masa tu topping dia, ambik meatmania tuh. ohoiiiiiiiiiiiiii..!!! sedap btulll!

Rate

1

Reply  Syik_Gojet

huhu! disebabkan post mu inilah daku terbabit gak dlm kejadian mengorder  ...
intuitable Post at 4-1-2012 18:35

betul kan kan kan berbaloi baloi.......

kalu syik pulak suka mkn panas2... walaupun sejuk tetap sedappppppp...!!!

nampaknya syik patut apply sebagai promoter domino nie, at least leh dpt komisyen..hehehehe....

syik lak dok menahan diri dari mkn domino... tapi kalau depan mata memang tak leh lawan..kalah menyerah diri..hahaha

ya..sbb dominos speciality mereka adalah delivery. mmg ontime..suke sgt.. rina mmg xpernah ...
anizarina Post at 3-1-2012 13:06

sy penah dine in kt domino..dari segi suasana better kt PH sebab terasa mcm mkn di restoran..
kalau di domino meja utk mkn ada la dlm 3 serta kecik2... kita boleh nampak pekerja domino bertungkus lumus siapkan order.. terasa mcm mkn di gerai pulak..hahaha....

dari segi sakit hati PH la pemenangnya walaupun dia hidang sup dahulu tapi kalu pizza lambat gila memang berasap gak la kepala nie..haha..

Reply  Syik_Gojet

huhu! disebabkan post mu inilah daku terbabit gak dlm kejadian mengorder  ...
intuitable Post at 4-1-2012 18:35

nk try lah minggu nie..kebetulan ada kupon free pizza

haaa...yg best lagi satu pasal dominos nie..dia kan target delivery in 30 min. so even dia lmbat 5 min, dia akan tetap bg kupon pizza free tuh...sukeeeeeeeeeeeeeee

sy penah dine in kt domino..dari segi suasana better kt PH sebab terasa mcm mkn di restoran ...
Syik_Gojet Post at 4-1-2012 23:37

oo...bru tahu....sbb kt rea2 rina ni, xde utk dine in..yg kt sunway mentari tuh actually utk delivery je (sama mcm phd punya kedai laa yg dia area yg sama)..BUt ada je la meja yg kecik2 tuh in case org nk mkan ctu. ...kira blh lah nk dine in ctu..dia xde bg air dlm cwn ke hapa ah..and mmg dia xbg mushroom soup ke hapa...yg phd pun sama..mana ada mushroom soup pung...unless mmg kita dine in kt pizza hut yg mmg untuk dine in

syik_gojet dine in kt yg biasa2 punya ke yg dominos yg mmg ada sediakan perkhidmatan dine-in (macam kt mid klo xsilap)..

isk..tonggang terbalik ayat ku

Rate

1

oo...bru tahu....sbb kt rea2 rina ni, xde utk dine in..yg kt sunway mentari tuh actually u ...
anizarina Post at 5-1-2012 09:47

so far tak penah jumpa domino y khas utk dine in...
y syik pergi nie tuk delivery.. meja tu tuk customer tunggu or tuk sapa2 nak mkn sana...

kalau beli set kan ada air botol..so dorg kasi cawan kertas...hehe...

domino memang tak de sup cendawan pun...

ala skrg nie PH pun sup cendawan byk y cair, nak cari y betul2 sedap susah...

baik beli cambell dlm tin tu masak sendiri..mudah sedap dan pekat....

Rate

1

skang ni bel lebih suka Papa John!