CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: guanegamok

isteri merajuk dan keras hati terlalu lama

Reply  cmf_blingblings

ahhaha xmampu....ini pun dh nak terbalik dah.....
guanegamok Post at 23-12-2011 17:40
banyak benda yg kita boleh buat untuk senangkan hati isteri selain lambak duit..aku bagi contoh yg paling dekat dengan akulah.....sbb aku ni pun sebahagian dari bini yg kuat hangin taufan tp angin tofan dia datang sekejap ja, sejam jah marah, pastu laki aku buat nescaffe 3 in 1 depan aku terus sejuk...

laki aku ni di antara laki yg tangan dia bukan ke arah mekanikal. Maksudnya nak service keta dia cuma boh air dan check minyak itam punya date. Dlm umah dia mampu tukar bulb lampu bulat tu aja. Sapu sampah aku kena pesan, lipat baju sebakul 3 hari belum selesai......so jgn haraplah dia nak repair pintu ke dapur, kalau rosak beli baru...paip water heater dlm umah aku bocor dah 5 bulan, aku tak duli sbb aku tak mandi air panas, cuma anak aku aja yg kaki bebel. Minggu ni laki aku balik, rasa nak pengsan aku bila laki aku boleh pergi hardware shop beli paip air panas, siap ukur dan repair sendiri.....aku balik umah, 5 minit aku renung paip baru tu.....sungguh...see, laki tak payah buat banyak benda, tapi sesekali buat bini tergamam ala2 terpegun... aku rasa .....bertuahnya aku ada laki macam dia ...so ko fikirlah apa benda yg boleh bagi dia lari balik peluk cium kau lagi sekali....maybe ko minta cuti, slow talk dengan management, pastu kau balik kg ambik anak-anak kau diam-diam...try lah

Reply  guanegamok

org pompuan ni, ko letak spender merata pon leh jadi sebab kena cerai {: ...
ParinAmat Post at 23-12-2011 17:46

siapa tak marah spender letak merata, buang atas sofa? tut-tut ada kawan datang umah:@ ....."Oi semalam projek sini ke?" Cisss!

Reply  ParinAmat

hahahaha...xtahan tul...anak dah dua..pasal tu kita suami isteri mestilah  ...
guanegamok Post at 23-12-2011 17:57

tang tut blh luah perasaan memasing..tang lain merajuk tak terpujuk lak..

Reply 39# lavapanas

there's no certainty, only possibility..

Reply 40# guanegamok

takpon mebi dia dah nak menopos tu..
ko kawin org tahap akak2 ke?

Reply  ParinAmat

hahahaha...xtahan tul...anak dah dua..pasal tu kita suami isteri mestilah  ...
guanegamok Post at 23-12-2011 17:57
melawak-melawak juga, tp apa yg parin tulis tu ada betulnya... pasangan, esp pompuan susah nak luah perasaan tu, selalu simpan sendiri, takut laki kecil hati...lama2 keluarlah perangai2 buruk dengan tak sengaja tu

Follow Us
Reply 42# cmf_blingblings

anggapla somi tu jenis yg suka meletakkan brg peribadinya sbg menandakan kawasan territory dia..

Reply  cmf_blingblings

anggapla somi tu jenis yg suka meletakkan brg peribadinya sbg menan ...
ParinAmat Post at 23-12-2011 18:04
aku tak tahu napa tapi laki aku punya peel, dah 14 tahun dah, suka sepok towel mandi yg basah tu atas katil....:@ ...kau bebellah sekuat mana, kau marahlah walau macam mana dia buat juga....tapi kalau tetiba aku ternyanyok buat benda yg sama dia akan jerit sambil lompat2 sebab dia suka sangat kalau dapat cari salah aku....

Reply 41# cmf_blingblings

mmm betul juga ye...soo nak cuti xde harapan dhh...terpakse...kene cari idea ni...bab urus rumah xdehal..cume lipat baju xleh ahaha..mesti die lipat balik coz xsempurna cam die buat...bab mekanikal pun xde masalah..mmg suke buat sendiri..kalu susah sgt lainlah.....nak bagi hadiah mahal xmampulah mase ni..anak2 dh mula sekolah...tahun baru semua bermula dgn duit...adehh..so nak pujuk dengan masakan atau buat air mmg xjalan..dh buat dah..tegur tanye ape masalah lain..ckap xde bendelah..nak balik sendiri kg saye izinkan..cume mungkin anak 2 orng ni degil2 nak kawal sorang2 letih...so saye xde susah sikit..mak mertua sibuk akan halnye...mungkin terus berdiam jelah..tanye2 pun bende2 yang penting...

Reply 43# lavapanas

hahahha..ntahlah...bende wajib kot...hahaaa

Reply  cmf_blingblings

mmm betul juga ye...soo nak cuti xde harapan dhh...terpakse...kene c ...
guanegamok Post at 23-12-2011 18:12
ginilah since kau tak boleh balik, bini kau kena balik sendiri, kau letak duit belanja dlm seratus dua dlm envelop, bg wife kau, suruh dia bagi mak dia. Cakap sedekah dan belanja selama anak-anak di rumah mak dia...mungkin sejuk sikit hati dia.

Reply 35# True-X

ntahsaye xleh buat camtu..rase bersalah sangat2...tapi isteri leh pulak...xkesian lak saye...aduhaii...tulah mase bercinta semua indah..bile dh kawin cam2 leh keluar..terpakse sabar jelah..saye pun bukan baik sangat pun...mmanglah kadang2 terguris dengan sikap saye....mulut saye ni mudah je mintak maaf...no hal

salam,

1.wife tt bukan merajuk sbb hal remeh temeh mcm xmo balik kg ke..xdpt blikan itu ini ke..
tapi mungkin dia jauh hati selama ni dgn layanan tt terhadap DIA.

2.kalau betul hal kecik2 je..dia xkan sampai kering hati sgt nak mintak cerqi.tamah2 tt gak cite dia sorang ibu yg penyayang sbb slalu nk pa anak kt kg

Rate

1

Reply 53# chicmushroom

aku pom pikir camni gak
mcm bende ni terlalu lama daa pendam
tp tatau laa memang die jenis degil n menyimpan rasa n dendam.

aku bese kalo aku hangen pasal masa n keje aje..
bese mende2 cam gini aku jd fedap+tak terluah ngn kata2..
sbb saluuuuuuu sgt.
fedap dpt laki asik2 keje...tadak masaaaa
tp aku pikir mls gak nak nyimpan lelama
menyusahkan diri sendiri ade ar.
bgs lagi let go n forget it.

Reply 22# ajinomotonosuga

..sangat sangat setuju dengan kata kata ajinomoto.

guane,

wife mu nak mu punya perhatian agaknya. kadang kadang cari pasal atas benda remeh temeh tu....mungkin sebab tu aje cara dia nak berkomunikasi dengan mu dok?. mu ni kat ghumoh tak banyak sembang ngan wife mu kot......

pompuan ni nakkan perhatian... kalau laki balik keje....dok diam je, masing2 buat hal sendiri, mesti ada something wrong. And one more thing , may be she need touch from u.... but not more than that. mu balik keje, mu sembang2 , pegang2 sikit, picit2 sikit, taklah dia feel lonely, lagi satu kata ajinomoto  sense of humor tu perlu...kalu serius je bosanlah........kalau u melawak mesti wife u nak ngajuk pun x jadi.

Memandangkan anak2 masih kat rumah in law.  Why not dlm waktu terdekat kebetulan pulak ada public holiday buat satu suprise short trips just both of U.  2D1N pun ok just cam honeymoon to refresh relationship.  Tak semestinya gi jauh2 around KL pun boleh cam area city center tapi biar le hotel yang berbintang2 sikit baru ok.  Yang penting environment dah berbeza dan belanja pun pastinya tak banyak.

Reply  guanegamok

nak jadik batu api ni....  

apa kata...dalam tempoh dia merajuk tu...ca ...
pasuoren Post at 23-12-2011 16:24

pasu jadik calon nak???

Larikkk!!!

Maybe dia cari alasan je kot nak cerai sebab dah ada seseorg menunggu

aku yg pompuan ni pulak yg hangin ngan bini tt ni
mengada2 sungguh.. dpt laki baik mcm ni pun xtau bersyukur..