CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2019|Reply: 8

Kenapa dan mengapa??

tak tau dah ada tak thread ni..

kenapa apabila sesuatu kemalangan berlaku terutamanya melibatkan motosikal, motosikal tersebut dibiarkan sahaja ditepi jalan. selalu sgt nampak motosikal tersebut akan dibiar begitu sahaja dan lama kelamaan yg tinggal hanya rangka sahaja sbb spare part yang lain akan hilang..

mengapa tidak ada inisiatif daripada pihak tertentu untuk mengumpulkan motosikal2 tersebut di satu kawasan khas..entah bagaimanalah keadaan nasib tuan punya motosikal itu apabila mengetauhi motosikal kesayangan sudah mereput tatkala dia berada dihospital..?atau dah menjadi arwah..

persoalannya kenapa dan mengapa?
kalau tak relevan tak apa, ini pendapat dan aduan sahaja..

Rate

1

thread yg relevan .....

mengapa...rsnya mcm dah terjawab persoalan ni....

Kenapa dibiarkan.....????kebanyakan yg dibiarkan...berkemungkinan pemilik kemalangan teruk...koma dan lebih teruk meninggal dunia....saudara mara terdekat tak mengetahui akan cerita sebenar eksiden sbb tak dimaklumkan....ye lah...pemilik dah meninggal dunia kan....

Kenapa dibiarkan???pihak berwajib terlepas pandang....jika ianya berlaku dikawasan pentadniran pihak majlis bandaran atau dikL ni pihak DBKL,,,sepatutnya mereka ambik langkah sepatutnya menyimpan kenderaan ni buat sementara samada di stor majlis bandaran atau di Balai Polis....TP..bak aku kata..terlepas pandang atau tak ambik peduli....

Tinggal Rangka???...biasanya perbuatan pencurik2 la...ambik spare part yg masih elok...dan kebiasaannnya part enjin....sport rim dsb....depa2 ni selalunya dah aim mende ni ....3-4 hari tersadai kat tepi jalan tanpa ada sesaper ambik....apo laie.....lesap la......kebanyakannya kes ni berlaku pd motor2 yg agak kurang popular...cuba motor jenama Yamah odel LC, Lagenda ....konpom tak tinggal apa2 dah..terus depa angkat dengan lori...

So....berkemungkinan yang TT nampak tu terjadik pd model motor kurang popular....

Apo laie den nak cakap???...

Mengapa terjadi sebab x prihati dan xde rasa tanggungjawab

klu pihak2 berkuasa tempatan prihatin, leh tanya kat polis sbb pasti ada report pasal satu2 kemalangan melainkan motor tue motor curi tapi pihak berkuasa merasakan yg depa xde kepenting sbb tue banyaklah motor yg hangus, rangka dan masih sempurna dibiarkan dok tersadai dan tersidai kat beberapa tempat yg mencacatkan penglihatan

dan selalunya motor nie motor lama, kapcai dan sewaktu dgnnya, klu motor yamaha LC cam asben punya tue sekejap aje dah kena angkut naik lori, xtahulah sapa yg angkut, tuan punya atau yang berminat

pernah ana wat aduan pasal 2 biji motor yg dah lama tersadai kat area umah ana nie tp MPKj xnak amik tahu sbb katanya xde kena mengena tapi yg pelik klu org berniaga xde lesen lajus aje dia dtg dgn lori tue utk angkut brg2 si penjaja tapi motor leh lak wat x amik tahu jadi mmg nampak ada sikap bias dan x amik peduli oleh pihak kuasa tempatan

nntlah klu idea leh masukkan lagi

Rate

1

Kenapa - kos repair moto eksiden biasanya MAHAL...baik beli baru...claim pun lammmmmbat sgt nak dpt n tak berbaloi...then..watpe nak repair...

Mengapa - MALAS...biarkan jek la..

Rate

1

mungkin sudah terjawab persoalan diatas..so apa yg kita mampu buat sbg org awam ni tgk sajalah..

kekadang terpikir..sudahlah org tu eksiden, moto tu plak dibiar begitu sahaja..
bak kata pepatah...sudah jatuh ditimpa tangga...

dah tuan motor tu x nak angkat so biarkan jelah, dulu member aku penah eksiden kt kmpg aku, so aku pun baiklah pinjam lori bapak aku angkat motor dia gie bengkel, ucap terima kasih pun x lgikan nak belanja minum...

Follow Us
kos nak towing motor tu angkat naik lori + kos repair motor tu aku ingt lebih mahal dr beli motor baru.so baik biar jerk la...

Tak keterlaluan ngak kalau aku cakap yg pemilik tu TAK INGAT kat mana dia eksiden....

Kenapa - kos repair moto eksiden biasanya MAHAL...baik beli baru...claim pun lammmmmbat sgt nak dpt  ...
Kamen_rider Post at 8-11-2011 12:13 PM

haku setuju................motor lagenda member aku rosak kat depan je....Enjin tak kene....kos repair RM1800...