CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yujin

SBS - NEW TALES OF GISAENG~CH393 Monday-Thursday 7.55 mlm

Reply 120# moondance

aku pun gigih donlod kat epdrama tu.. 52 epi tu..
kiranya dah dekat nak abis nanti, kagum lah dgn oh hwa ran.. ketua byung gok tu sbb hati dia murni.. wlu dia sedih sbb tak dpt kawen dgn doktor geum.. malah terkejut sakan bila tau doktor geum tu kawen dgn seun duk, chef dia.. ada anak pulak tu..
tp oh hwa ran masih tetap carikan test DNA utk Saran..

bapak Damo tu kelakar kan.. camne  dia boleh bertalipon dgn Andre..
yg scene dia kerinting kan rambut tu.. tergedik-gedik tgk cermin..
Ah Da mo ni ada berlakon citer lain tak?

Reply  moondance

aku pun gigih donlod kat epdrama tu.. 52 epi tu..
kiranya dah dekat nak abis  ...
zehra2 Post at 1-10-2011 01:12

a'ah mmg salute kt mrs.oh... ni kalo gamak drama len konpem pelakon byk yg busuk ati... memula baik pastu leh jd pendendam... nasib cite ni leh dikatakn smua watak baik arr... mak n bpk RR tu pn masa memula ep ingtkn watak dorg tu jahat le.... ye arr asyik dok pk psl rete jek.... snggup ugut2 nk bgtau RR psl dorg ni parents btul RR semata2 nk bangunan ...
tp bila die tau yg dr.geum de anak.... die sndiri suh nenek harus cari anak sedara die tu...
even watak mak tiri SR camtu... still leh kontrol darah tinggi tahap kejahatan die tu...

yg jd ah da mo tu.... ni drama debut die... sblom ni blom penah berlakon...

OT jap...x sngke SR menang award best female newcomer kt citer ni n paradise ranch....congrats..

waahhh... banyaknya perkembangan terkini! selalu aku ngan ko je moon. hehehe...

tp siyes frust! asik miss manjang! nak tgk rerun konpem dah tak sempat. keluar berpoya2 di hujung minggu kekdahnya. miahahaha!!

aku sempat tgk bapak DM kena rasuk makan maggie berbungkus2. giler lawak!!! tak tahan aku....
tp apa kena mengena dia kena rasuk ngan SR ek? cam tak de kaitan je. mula2 aku igt nenek moyang dia rasuk nak bagitau SR tu anak dr geum. sekali, takde sipi2 pun. lepas rasuk, masuk toilet la... makan maggie la. ntah apa2. tp memang lawak laaa

mak DM pun sama. dah pandai melawan. tp aku suker je. mmg patut pun melawan. ngikutttt je mana best. kena memberontak gak. tu pun anak menantu yang ajar!

RR pun peknen ke? kyle tu tua la. cam tak seswai. aku rasa tu je mat saleh yang pandai cakap korea. sebab tu main hentam je amik jadi 3rd, 4th hero. hehehe... spekuuu

waahhh... banyaknya perkembangan terkini! selalu aku ngan ko je moon. hehehe...

tp siyes frust! a ...
EXLESSIA Post at 3-10-2011 10:19

ehe aku agak ramai jek silent reader ni haa..... bila ko ngan aku dok syok sesama kita br le dorg muncul eke...

mmg timing die x sesuai arr utk org berfmily ni haa.... aku gak le yg untung ekke...

mmg xdek kaitan pn antu2 tu smua kt SR... tp bpk DM nnt bila die dpt tau... die ckp tu le kot balasan utk die... de bomoh yg SR jmp mntk berubat tu pn de ckp nama bpk DM tu sndiri pn melambangkn sumthing le.. kira spirit bpk die tu sndiri de mslh arr... tu psl die sorg jek yg snang2 kene rasuk...

haha merajuk mak DM tu mmg lawak... hbs die ungkit keke... cam SR suh .. take note smua mende yg mak die x puas ati... pastu ungkit waakaka.. tau lak bpk DM malu.... anak menantu dok sokong mak dorg...

yap.... mmg watak kyle tu org yg lg tua dr RR arrr.... haha memandai jek ko.. mat saleh kyle tu je le yg available ek

a'ah mmg salute kt mrs.oh... ni kalo gamak drama len konpem pelakon byk yg busuk ati... memula ...
moondance Post at 1-10-2011 09:20

aku pun nk nyampuk sket.....
aku tgk citer kt ONE start dr 1st episod smpai skrg...tak pernah tinggal.....tp tak igt plak aku nk cek ada tred nyer ke idak kt Cari....bizi kekdahnyerr....

baru arini aku skodeng tred neh.....dan aku berminat nk komen pasai watak2 'jahat' dlm citer neh....mula2 dulu watak2 mcm Rara, makpak kandung Rara, makpak tiri Saran, ms. OH, mak angkat Rara n bapak Damo, semua aku igt akan jadi jahat atau kejam pd Saran.....tp meleset sekali.....very interesting bila makin lama semua watak2 neh dibina menjadi semakin 'memahami', bertolak ansur dan redo dgn apa pun yg berlaku.....aku suka sgt....betuila hangpa ckp....takder org jahat dlm in cerita....even pengarah filem yg tak jadi kawen ngn Saran tu pun takderla nk balas dendam ke apa.....dia redo pd takdir kekdahnyer.....tu yg aku suka sgt tgk citer neh......apa yg kita expect tak berlaku pun.....malah watak2 tu semua menjadi baik hati......ai LIKE...

aku pun mula2 suka tgk citer neh sbb Ah Damo.....dia neh mcm lain sket personaliti dia.....part dia nanges berjurai2 time Saran kawen tu mmg sebak sgt....sbg pelakon baru Damo n saran mmg berjaya bwk part tu dgn sgt berjaya pd aku.....aku pun berjurai2 gak time tuh.....sedeylar sgttnyerr.....[size=14.1667px]

[size=14.1667px]sekian komen aku....

[size=14.1667px]tak sabar sgt nk tgk mlm neh dan mlm berikutnyer.......[size=14.1667px]

Follow Us
aku pun nk nyampuk sket.....
aku tgk citer kt ONE start dr 1st episod smpai skrg...tak p ...
melia_star Post at 3-10-2011 12:20

tu arr.... cuba kalo tgk drama kbsw.... konpem mencanak darah tinggi nek... mmg kalo nk kira byk watak 'jahat' leh je muncul... tp x sngka... xdek pn watak yg btul2 jahat... mmg snang ati le tgk cite ni.... tu yg gasak dnlot... kt tv pn layn gk ekek..

ehe aku agak ramai jek silent reader ni haa..... bila ko ngan aku dok syok sesama kita br le d ...
moondance Post at 3-10-2011 10:50

tak tahan tu tgk sesi diskusi kita... miahahaha!!!
takpe.. aku suker je. banyak yang aku bleh amik

tp tu la... dah nak dekat abis ni baru la rancak plak aku nak menengoknya. awal2 dulu jual mahal!

eh... DM ni 1st debut dia ke? aku ada nampak muka cam dia dalam Smile Mommy. bukan dia ekk??
smile mommy pun aku ikut on off. siyes lawa Davinchi ke nama pompuan tu? dalam citer tu nama dia Dal Rae
giler halus mulus kulit dia. jeles aku weihhh!

epi mlm ni eh SR disahkan mgndung? x sbr nk tgk..tp dh nk abis la pulak...

tak tahan tu tgk sesi diskusi kita... miahahaha!!!
takpe.. aku suker je. banyak yang aku bleh a ...
EXLESSIA Post at 3-10-2011 14:07

tu arr br le smua pakat muncul... pdhal aku rasa ramai gk yg folo eke...
aku ni pn kalo ko xdek kt thread ni.... aku pn xdek gk hahaa... gile pe nk meroyan sorg2

yap aku tgk profil die.... ni drama debut die... uitt mana lak ko tgk die kt smile mommy ni ehe... xdek pn die berlakon cite tu...
ooo pmpuan grup davichi tu ek.... aku pn x ingt pe nama die... tu arr die tu mmg lawa...

owestcute_77 Post at 3-10-2011 14:22

yap rasanya ep mlm ni arr...
tu arr dh nk hbs dh.... skali cite yg gnti lak cite repeat 1st wives club... adess lemau..

Reply 130# moondance

moondance bila last episode minggu ini ke?

Reply 132# kaseh80

hr ni ep47 kn??? so de lg 6ep termsk hr ni...
hmm hr selasa next wik hbs arr...

aku ni pn kalo ko xd ...
moondance Post at 3-10-2011 15:52

aku lama dh jd es ar kt benang nie..mls nk nyampuk...ntah tetiba hntu moyan dtg..tu yg xcited nk share2 kt cni.. lgpun citer ni mkin lama mkin best...drpd sedey, lucu n skrg mcm hepi ending je..

yap rasanya ep mlm ni arr...
tu arr dh nk hbs dh.... skali cite yg gnti lak cite repeat 1st  ...
moondance Post at 3-10-2011 15:53

alkisahnya smjak folo citer ni lama dh x tgk brita jam 8.... seb baek asben sporting....

owestcute_77 Post at 3-10-2011 14:22

epi esok, tgk ya.. bapak Damo, nangis dpn foto mak dia.. nyesal sbb tak dgr ckp mak dia ( nenek Damo) yg ber ia-ia sgt nak jodohkan Saran dgn Damo dulu..
bapak Damo insap sbb selalu sakitkan hati Saran..
sayu tgk sbb bapak Damo ni tegas dgn org sekeliling terutama dgn isteri dia.. tp klu betul dia bersalah, dia tak malu ngaku..

Reply 126# melia_star

epi 33 & 34 tu mmg yg terbaik laaa.. meleleh air hingus sekali..
aku tgk kat HD mula epi 5 kot..
sedih tgk masa parents Saran mula bercinta..
doc Geum tu buat praktikal kat sebuah pulau.. tu yg dia berjumpa dgn seun duk yg tempang sebelah kaki..
lps tu mula lah epi aku pulak mendonlod kat epdrama.. sampai skrg duk save epi 33 & 34 & 52.. sayang nak buang..

Dan Sa ran menang award pelakon pompuan baru terbaik utk drama paradise ranch minggu lps.. sayangnya drama ni & Damo tak menang apa2..

aku ni pn kalo ko xd ...
moondance Post at 3-10-2011 15:52

Ko patut berterima kasih ngan aku. Sebab aku thread ni rancak. Sebab aku gak ko banyak dpt tacang. Hehehe...
Sib baik aku byk tanya ko. Tak pasal dpt kredit. Cehhh!!

Semalam aku rasa tak bleh blahlaa mak bapak DM. Merajuk, nak suh pujuk. Yang laki lak terpaksa ikut. Kalo tak bini nak lari gi india. Hahaha.... Lawak abih. Siap suh nyanyi lagu besday tuh. Ngan topi bagai. Ye la... Nak kena fair sebab time andre pun ada topi. Adehhh jeles ngan hanjeng kekdahnya.

Time bapak dia buat video call kat andre pun siut! Siap cak cak tuh. Memang mengong la...

Eh, ja ngan GJ tu mmg dah setuju tanak tido sekatil ke? Sweet plak nampak si ja jeles abih. Panggil sayang sampai satu kolam renang dengar.

Malam ni la ekk kiranya semua tau SR peknen. Bestnya tgk DM layan SR baik punya. Sedap plak aku tgk SR makan eskrem. Walnut ek? Kena cari ni...

Ko patut berterima kasih ngan aku. Sebab aku thread ni rancak. Sebab aku gak ko banyak dpt tacan ...
EXLESSIA Post at 4-10-2011 08:28

mmg harus aku berterima kasih kt ko keke... kalo ko x dek mmg aku x muncul le kt thread ni... xdek le dpt dpt tacang tu

haha x tahan bpk DM imagine ruper bini die pakai sari de nandek... snggup tu ikut ckp bini die... tp muka mmg x iklas haha... tido kene peluk tp dok wat wish utk andre keke kali ni turn bini die lak jeles ngan andre.... dlu2 DM yg dok bising... skrg dh de SR x kisah le keke...

haha mmg mengong le... nk gk tgk muka andre tu...

a'ah sblom kawin dorg mmg decide camtu... tp x tau smpai bila dorg x mo tido sekatil tu kn... psl xdek le tnjuk hub dorg btul2 berkembang... tp nnt RR plan ngan ja kasi GJ jeles.... hmpir2 ja kene halau kekeke GJ lak jeles...

yap mlm ni arr.... SR kn loya2.... trs bpk die ajak DM dok kt sofa suh cite lanjut... DM ckp die x leh lewat g opis keke... so DM g opis ... SR le dok cite psl mimpi seon duk tu.... dan2 bpk mentua die call DM suh beli mimpi ngan seon duk dgn rege mahal... yap eskrem walnut.... kalo ko ingt... or ko tgk ep yg seon duk de cite kt dr.geum.... masa die peknen... die pn ngidam nk mkn eskrem walnut gk...

epi esok, tgk ya.. bapak Damo, nangis dpn foto mak dia.. nyesal sbb tak dgr ckp mak dia ( nenek Da ...
zehra2 Post at 4-10-2011 00:04

epi mlm td lwk tgk mak DM majuk....yg x thn nya bpk DM bserah je demi x srh minik dia g india..lam hati rupanya tkenangkn c andre.. kiranya epi mlm ni ar smua org tau yg SR mgndung....ske tgk DM jd serigala bak kata SR...