CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adila_man

Terlanjur dengan kekasih

[quote]rasenya baru 2 hari lepas baca soal jwb agama kat sokkabar..
kes cam tt ni..
da preggy pastu n ...
ixaraalya Post at 25-5-2011 14:51 [/quote

Anak itu anak luar nikah sbb tu xleh di bin dan di binti kan ngan sape2, kecuali 'abdullah' sbb tu la muallaf depa punya nama islam kena bubuh bin n binti 'abdullah' sbb mak ayah dorg nikah x sah sbb depa bukan org Islam. Akad n nikah itu sahaja yg mengesahkan laki n wanita itu sudah sah (paham2la ye). Sbb tu la mmg zina ni haraam sgt2, byk keburukannya dunia mahupun akhirat, cian kt baby tu. Depa wt anak sebelum di sah kan jadi suami isteri camtu la jwbnya.

bertaubat..kalau ko mengandung pm aku...aku ada kenal kakak yang tolong budak2 mengandung ni...macam badan kebajikan la...jangan gugurkan baby tu...

please la jgn terpedaya pujuk rayu lelaki

Reply 149# puteri_malam

bernikah ketika masih hamil                                                                       

Dec 31, 2010; 12:29pm                                                                                                                        Mad Ragu Ragu                                                bernikah ketika masih hamil
kami telah melakukan zina,dah kekasih saya telah terlanjur dan mengandung,apakah hukumnya bernikah ketika kekasih saya masih hamil 4 bulan.. terima kasih ustaz[url=][/url]                        [url=][/url]                                                                                                                                                                                                         Reply                                                                                                                 [url=]More[/url]                                                                                                                         
Jan 03, 2011; 4:02pm                                                                                                                        Ustaz Kazim
sah nikah anda dan yg kena diperhatikan anak yg lahir nanti ..jika kurang 6 bulan dr tarikh nikah, anak itu dilahirkan maka tidak boleh dibinkan pd anda

Atas tu Contoh jawapan dari web ustaz kazim.
Sah nikah!

Selamat datang ke MELAKA...(SEKOLAH HARAPAN...Blajar elok2 tau..)

Salam, tak tau nak mengadu dengan siapa. Saya masih menuntut di IPTA. Telah terlanjur dgn my bf. Apa ...
adila_man Post at 24-5-2011 19:55

Baiklah, saya akan cuba memberi suatu komen yang bernas untuk saudari. Terlebih dahulu kita sentuh mengenai definisi dan gaya bahasa.

Terlanjur bermaksud sesuatu perbuatan yang tak disengajakan iaitu ketika ada konsonan 'ter' di hadapan kosakata 'lanjur' membentuk kata adjektif penyambung berbilang bilang. Dalam kes ini ianya tidak salah dan dibenarkan mengikut hukum bahasa dan jugak pendapat ulama salaf.

Tetapi berlainan dalam kes saudari ini. iaitu saudari telah Melanjur. Ianya agak sama dari sudut kata sifat menyundal dan melacur. Pernahkah saudari mendengar perkataan terlacur atau ternyundal? Belum pernah bukan? Maka sudah jelas dalam kes ini,  saudari saya kategorikan dalam kumpulan bangang bertempat iaitu berada di dalam genus yang sama dengan memerang paya.

Harap jawapan ini dapat menyelesaikan segala kekusutan saudari. Terima kasih.

.

Follow Us
Reply 5# positive_man

mandai..je ko kata haram nikahnya...kalo dia ngandung 2 bulan...pas tu nikah...hukumnya sah ok.....dan bila bby tu lahir...boleh dibinkan pd suami c pompuan tu...

Reply 1# adila_man

baik kawin cepat2....drpd berterusan buat bende yg x elok.....

tt dah sumbat dlm botol nescape gamaknya

Best gle komen kau.. aku suka.. kalau lah pemerintah kita baca komen ni kan best, hahaha! hukum  ...
AlamBiruLaut Post at 26-5-2011 14:13

yang hukum shake tangan ada banyak khilaf, kebanyak imam termasuk mazhab shafie kata bersalaman di benarkan selagi tak menimbulkan/tak berserta shahwat..       tpi bab lain memang haram, bini pemimpin tayang aurat.., anak pemimpin tayang badan...

Reply  puteri_malam

bernikah ketika masih hamil                                                                        

Dec 31, 2010; 12:29pm                                                                                                         ...
darkness Post at 26-5-2011 15:20

ok..tq....

Reply  hAzEL^nut

da tu xkan la nk suh die mengandungkan anak tu..mmg confirm la tt xmo.. k ...
lyssa1991 Post at 25-5-2011 21:13

lys oi. gugurkan kandungan tu BERDOSA BESAR. macam membunuh sorang manusia tau tak?
dosa berzina tu pun tak tertanggung, larat ke tanggung dosa membunuh lagi?
tak tau la apa hukum saje-saje nak gugurkan kndungan before jadi janin tu.
rasanya tak sampai hati kot.
sebab aku slalu dapat sample baby orang abort, sedih meh tengok baby yang tak berdosa tuh..kecik je.

mmg la nampak berat sangat nak ngandungkan anak tanpa nikah ni.
berat sangat nak gtau family, tp, yelakan..
berani buat berani tanggung <-- pesan utk diri sndri jugak!

mana tau nnt lepas ngandung, berkat susah payah terima cacian + makian org,
TT terus berubah jadi muslimah sejati.

manusia ni mana-mana sama jek,
kalo ujian yang dia dapat tu, sangat susah + getir,
lagi kuat jati diri dia.

tembak org mmg senang..cuba kalau terkene btg hidung sendiri...kita ni selemah2 iman...mungkin TT pon bukan nak benda ni jadik..tapi kita ni manusia..mana tahan dgn semua ujian tu..seboleh2nye elak laa...

TT...sy nasihatkan, kembali la pada Allah...berserah padanya...yang tentukan sama ada ko mengandung atau tak, tu kerja Allah...doa la supaya ko tak mengandung dan niat dan bertaubatlah...ko buat laa apa cara pon kalau aLLAH dah kata ko mengandung..ko tetap mengandung...

Nasihat aku lagi...ko dah lakukan dosa berzina...ko jgn laa tambah dosa ko lagi dgn gugurkan kandungan ko tu...budak tu tak salah apa2 pon...jgn satu hari nanti..bila ko dah tua...tetiba ko teringat "mcm mana laa wajah anak aku yang aku gugurkan dulu"...

dan kalau ko tak gugurkan dan teruskan mengandung..jgn laa ko buang baby tu bila dia lahir...serahkan la pada siapa2 yang lebih memerlukan...dan pastikan mak bapak angkat budak tu, ko save no hp dan alamatnye...aku yakin...satu hari nnti ko pasti nak jumpa ank ko balik.............

aku harap ko tak mengandung laa....

hhmmm.. bertaubatlah.. yang aibnya wanita.. ingat tu..

PENZINA MCM tt NI TAK USAH DI ajar buat surat nikah back date,beli pregnancy test kehh..atau ajar apa apa...pasalnya jika di AJAr...dikhuartiri dia dah pandai cover line buat bnda busuk ni..
Yang jadi masaalah...apa jugak ilmu yg diperturunkan pada TT ni kalo salah bawak kita sama sama tanggong dosa sampai kiamat....
Kalo ko nak petua aku kasi ko TT....funai boipren ko tu dikasi je mcm kucing,anjing...funai yg ada  tu buat lpskan hajat  utk kencing jehhh.
Fet Fet ko tu...ko jahit....tinggalkan straw utk kencing  jugak...
Ko Ni takut mengandung je...bukan takut hukum...
Berzina..dpt baby...bila anak dah besor,ikut jejak langkah engkho..turut berzina...engkho dpt cucu haram pulak...sudah nya bergenerasi generasi keturunan zina..
Ni "ubat' dari pokcik yeehhh..harap  TT  sedor sikit diri tuh...jgn ingat muka  lawa sampai tua...jaga fet fet tuh...murah betoi nak dpt yeekkkk? bayar ngan apa stim tu?sekadar makan makan kat KFC? garai payung dikaki lima jalan?

PENZINA MCM tt NI TAK USAH DI ajar buat surat nikah back date,beli pregnancy test kehh..atau ajar ap ...
anuar Post at 27-5-2011 01:24

nape pakcik tak suruh diorang disebat jer? suruh gi jbtn agama, ngaku salah, pastu cakap, sy nak kena sebat,....

pakcik ikut hukum mana pakck? kejam sgt bunyi nye...

kalo hukum hudud pun disuruh sebat jer pakcik oii....

pd TT, ini la nasihat wa...

kalo gersang sgt nak beromen, nikah la, apa susah, aku tau ko cakap kawin skrg mahal kurang mau 10 K, ala apa susah, ko buat jer kenduri kecil-kecilan, tak pun nikah biasa jer, ala mas kawin RM 100 pun sah,

aku heran org muda skrg, beli laptop, black berry , gi holiday ribu2, tapi bila suruh kawin, tak mampu...

ko tau tak harga blackberry / iphone / ipad  tu buleh buat kenduri kawin ko tau tak...maksud aku kenduri kecilan2 la, jgn la igt nak buat kenduri kat dewan perdana felda pulak.....

Ko Ni takut mengandung je...bukan takut hukum...

Aku setuju. Minah ni takut mengandung je. Bukan takut Allah.
Dah jelas dia mintak pendapat mcmana nak elak orang tahu, bukannya mintak pendapat nak balik ke pangkal jalan.

:@:@:@:@

Geramnya aku ngan budak2 zaman skarang. Kalau la budak ni aku kenal, da lama aku cincang2 campak kolam bg ikan makan.

Baiklah, saya akan cuba memberi suatu komen yang bernas untuk saudari. Terlebih dahulu kita sent ...
AbangSidi Post at 26-5-2011 17:22

berguling2 aku baca kat opis ni...

berguling2 aku baca kat opis ni...
ixaraalya Post at 27-5-2011 09:48

bukan ape, aku bengang sgt ngan minah ni.

bukan ape, aku bengang sgt ngan minah ni.
AbangSidi Post at 27-5-2011 09:56

aku berangin jugak..
simply tanya soklan camni..
kita xtaw dia islam ke x..
tp tgk nick cam islam so mmg cam haremmm la kan..

xle nk mrh sgt la..tu hidup dia..
ramai da bg solution..
aku pun x berani nk ckp lebih2..
hidup kita Allah yang tentukan..

kalu dia berubah, alhamdulillah..
kalu makin hanyut, bertambah la lg sorang umat y vangang..
blaja tinggi2 cenggini jadinya...