CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: weta_studio

Bang..takde duit kecik ke?

Reply 140# Don Henley

hentak je pale dye...

aku kje kdai rncit..aku tak kesa sgt kalo org bli brg yg hrganye kecil tp wang nye bsr..yg aku menyampah,ble ade org mai ckp nk tuka duet..mmg mati2 aku ckp takde duit..kalo nk tuka gak,bli je pape..biar aku kasi balnce dye..mwahahahaha

staff delivery MCD pun cam ni.benggang siot..setiap kali tula tak penah yg ada duit kecik.nak tak nak terpaksala burn ballance2 syiling tu..

ada sesapa kat sini yg blh amek tindakan pasal staff2 delivery MCD tak,..? aku nak complain..

klu 10 org beli air soya singgit bayar pakai 50 ringgit... mmg habis la duit kecik... hidup ni kadg2 kena bertolak ansur.

Bang , takde duit kecik ke, sambil aku menghulurkan note RM 50 hinggit utk membeli cekelat hacks berharga .20 sen pada waktu awal bulan atau semasa nak sambut hari raya krn nak tukau duit je nak bagi bebudak

Ataupun kekadang kita nak beli barangan yang harganya ada sen-sen tu, cthnye harga barangan 10.10sen, dalam poket ada not rm 50 dan rm 10, so kekadang penjual pun taknak berlebeh kurang, pe salahnya halalkan .10 sen, ini bila selok2 poket takde duit syiling, still buat do know dan selamber je amek not rm 50 yg kita hulurkan, so pekedai kena lah bertolak ansur sket, ni bila dah pecah not 50, pe lagi , laju jelah nak berbelanja lagi.

Follow Us
Ataupun, alamak duit kecik takdelah, bolehke bayar lain kali (ni kes kedai/gerai yg kita kenali), lalu disambut riang dalam hati (pucok di cita ulam mendatang bagi yg memang culas bayar utang nih), lenkali akan buat2 terlufelah

Ataupun kekadang kita nak beli barangan yang harganya ada sen-sen tu, cthnye harga barangan 10.10sen ...
YeOpInDiE Post at 22-5-2011 11:35 AM

Mebe hang merupakan customer ke-259 hari tu yg hulur duit tuk tukar dgn harga barangan camtu....tu yg dia dok tak gheti jer....

pernah terjadi kat surie...dkt psr tani.....surie nak beli brg tue rega lima hinggit...surie hulurlah lima puluh sbb mmg takder duit kecik, dier pung takder duit kecik. so dier tinggalkan kedai dier (mcm suruh surie yg jaga) lama gaks menunggu dekat 10 minit...biler dier balik mai ...dier p tukar yg sepuluh2 jea...yg utk baki lima ringgit tue dier terlupa nak tukar....tensen sgt surie ambik balik duit surie...blah...cancel beli barang....kalu tunggu dier p tukar duit lagi..mau 20 minit masa membazir kat situ!

Reply 1# weta_studio

ko xmniaga ko xphm...
try klaw dlm shari 50 org bwk duit rm50??
cmna ko nak bg tukar??

Reply 150# anz3843

sebagai pembeli mmg tak faham..sbb tujuan utk membeli barang yg dia nak..

tapi sebagai peniaga..dah tau problem tu akan berlaku prepare la awal2..

kesannyer pembeli takkan pegi ke kedai tu lagi..

benda basic tu boleh meranapkan perniagaan tu sendiri..ada beberapa yg reply takkan pegi kedai tu lagi..

Reply 131# far-risk

like sesangat..aku pun slalu mntak dt kecik kt org.keje kaunter bas mmg cepat abis duit kecik..slalunya bila mntak ade plak dt keciknya..klu xmntak rm50 lah cust suke bg,padahal tiket 5ringgit lebih jer

staff delivery MCD pun cam ni.ben ggang siot..setiap kali tula tak penah yg ada duit kecik.nak tak nak terpaksala burn ballance2 syiling tu..

ada sesapa kat sini yg blh amek tindakan pasal staff2 delivery MCD tak,..? aku nak complain..
daiman Post at 21-5-2011 21:20

aku penah gak ngn mekdi delivery ni.. dlm phone awal2 aku bgtau aku byr note 100 and makesure dorg leh bg balance. Sekali tu, delivery boy terkejut plak sbb duit besar. Aku ckp aku dah bgtau dlm phone. Tp sib bek die ok, die gi cari dulu duit pecah.

Post Last Edit by mnaa at 23-5-2011 22:02

aku hangin ngan satu klinik gigi kat BTHO.. harga service RM70 rasanya then aku bagi RM100.. takde duit kecik, so dia kate suruh tukar dulu then datang bayar.. tau jelah kat situ takdak kedai.. since umah kakak aku dekat aku drive balikla dengan harapan petang nnt aku gi bayar.. dalam tengahari budak2 kat klinik tu sms aku kata sila bayar sebelum pukul 5 hari ni.. aku gi bayar dalam kul 4 lebih.. leh lak budak tu sound aku.. kenapa lambat sgt datang bayar.. BENGONG TUL!! Ko yang takdak duit kecik, aku susah payah kena gi cari duit kecik nak bayar, siap kena gi drive.. keje aku lak nak tolong ko cari duit kecik, dah la tak leh bayar guna kad kredit. baik tak yah niaga... sekali tu jelah aku gi klinik gigi tu... takkan jejak kaki dah kat situ..

Rate

1

time aku jaga kedai ada gak hadapi mslh mcm ni..tp sll aku cepat2 je lari mtk ngn jiran sblh...ok je...tp klu dia beli brg rm1 bg rm50 aku pun malas nk layan..bukan tolak rezeki tapi patut2 lah gak kan...sll nya aku akan ckp, akak xde duit kecikla dik, ambik jelah getah tu...akak bg free je...nanti dia sengih2 jelah...ada gak yg mmg ambik n blah...so, aku anggap sbg sedekah jelah...
dr rumah mmg dh siapkan duit kecik...tp klu dh sume dtg bg rm50 lama2 abes gak...tp lom pnah lg situasi customer letak barang sbb aku xde duit kecik...aku mesti cpt2 lari pi tukar ngn jiran sblh...

depends on situasion...mcm family aku dulu pun niage gak...yang selalu kene camni time awal bulan n time org baru dapat gaji...duit kecik mmg dah sediakan pun.. baru je bukak gerai dtg sorg ni beli rm3 bagi duit rm50.. ok x pe lagi... x lame tue dtg lagi bg gak duit rm50.. ade lagi duit kecik..tp klau dah baru bukak gerai yang dtg sume stok bg duit rm50, mane ade lagi duit kecik... so, pembeli2 sekelian kene la paham.. bukan x sediakan duit kecik tp kdg2 pembeli pun 1 hal gak..dah tau nk beli dengan peniage kecil sediakan la duit kecik.. ni x, beli singgit dua singgit nak bg sampai rm50...pas 2 bile x de tukar bising2, tarik muke bagai...

Reply 154# mnaa

la..RM30 pun takde ke?yang ni takleh diterima sebab clinic..takyah pegi lagi

Reply  mnaa

la..RM30 pun takde ke?yang ni takleh diterima sebab clinic..takyah pegi lagi
whiteroses77 Post at 25-5-2011 07:05

kann.. seriously aku tak marah sbb aku kena gi drive balik sbb nak cari duit kecik utk diaorg, tapi aku marah sbb budak tu sound aku lambat gi bayar.. dia harap aku gi cari cepat2 duit kecik tu sedangkan ada 2-3 orang yg keje dalam klinik tu masa tu yg leh tolong cari duit kecik utk aku..

klinik gigi yang mana satu? nak jugak tau. aku teringat masa aku gie satu klinik kat cheras perdana. Sebelum bayar kakak tue awal2 lagi dah sound kat budak2 kat klinik tue. kali nie korang sediakan duit kecik. setiap kali akak datang klinik korang nie asyik tak de duit kecik jer. terkedu budak2 kat kaunter tue. dah lah kakak tue dengan muka yang garang, badan yang besar.

aku slalu gak brg 4.30  bila bg rm10, dia tanya ada duit kecik tak? bila ckp xde, dia buat muke sombong je ngan aku..biasenye aku kene ni kat 7e ttdi dsara. cubela try.hahah