CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 101257|Reply: 613

Ku sangkakan hantu.... tapi rupanya....

Post Last Edit by zadzamusa at 7-4-2011 22:24

As salam semua....
Membaca pengalaman yang dikongsi oleh forumer kadangkala turut sama mengajak kita membayangkan apa yang dilalui oleh penulis... Dan kadang kala bila terlalu asyik.. pen  ataupun kertas yang jatuh mahupun handphone yang tiba-tiba berbunyi mampu menaikkan bulu roma... Apatah lagi bila melibatkan perkara-perkara yang diluar kebiasaan hidup... Masa nilah bulu roma akan meremang... mulut terkumat-kamit membaca ayat2 suci Al-Quran yang ada ketika bacaan tersebut tunggang langgang...

Bila dah melalui fasa tersebut... tiba-tiba kita dikecewakan.... bukan seperti yang diharap...

Sebenarnya.. saya nak mengajak forumer sekalian berkongsi cerita dengan saya mengenai pengalaman rasanya macam berhadapan dengan situasi yang mencemas.. sebaliknya, apa yang diharapkan meleset sama sekali...

Saya mulakan dengan cerita saya....

Malam tu saya memang tidur awal... sebab hari nih keletihan.. banyak kelas pastu dengan kerja part time lagi... Pukul 10.00 dah lelapkan mata... Tiba-tiba terjaga disebabkan bunyi tangisan... tangisan seorang perempuan...Tengok jam di dinding, baru pukul 3 lebih pagi... Masa nih bulu roma dah start meremang, badan start berpeluh-peluh... cepat2 membaca ayat2 dan surah2 yang diingati... Tapi tangisan tu masih lagi berterusan...

Masa tu memang takut sangat-sangat... pasang mp3 surah Yaasin.... masih lagi kedengaran bunyi tangisan tersebut... lagi lama lagi kuat... masa nih memang rasa nak menangis gila2... hantu apa lah yang mengganggu nih... Nak lari kat bilik sebelah takut... mana tau masa nak lari tu... 'cik kak' tu duk kat luar dan terserempak dengannya...
Perlahan-lahan memujuk mata untuk nak pejam.. supaya cepat2 tidur... tapi.. tangisan tu masih lagi mengganggu...
Tiba-tiba dalam duk takut tu terdengar...

"Tak guna punya jantan... kau tipu duit aku..."

Haiiii...........Takkan hantu nak marah sampai macam tu... beranikan diri membuka tingkap.... Kus semangat ada perempuan dok menangis kat public phone kat bawah tu... Rumah saya ditingkat satu.. dan tingkap bilik betul-betul mengadap kat public phone tu...

Tengok-tengok kat sebelah jiran pun menjenguk muka... Apa hal tanya dia... Ntah...
"kak kenapa kak... malam2 nih nangis...."
"ko diam.... ko tak nampak ke aku tengah bercakap dengan jantan tak guna nih....":@
Sekali kena marah daa.... Ku fikirkan hantu... rupanya... tipah tertipu....

Jadinya... kalau ada forumer yang ada cerita seperti saya... rajin-rajinlah berkongsi... terima kasih...
Minta maaf mod kalau rasa tajuk nih tak sesuai.... buatlah apa yang patut... saya faham dan redha...

Rate

1

Related collections:

kelako lah citer ko nih...aku pun ada pengalaman tipah tertipu tipu tertipah ni....tp,kene peras otak arrrr........dah remember remember forgot.....

Reply 2# suatumasa
tak pe.. ambik lah masa....dengan sabarnya menanti cerita suatumasa..

sementara nk tgu aku perah pala lutut nih...ko teruskan ler hapdet citer2 lawak antu sengal yg ko ke,sapa ker alami.....kecek atah dasar pengalame ore pun takpo.....(heheheheh....aku lks yg lelebey....feeling2 aku laks TT....kui kui kui.....)

crita yg saspen tapi aku rasa citer ni just silap parking.. hehehehe

Reply 4# suatumasa

kejap nak fikir2 balik...

Follow Us
Reply 5# skeezotone

salah parking ye... redha aje la...

yelah betol tu TT...kadang2 kita ni selalu pikir negatip aje smpai benda2 biasa pon kita kaitkan dgn something yang seram...

aku penah sekalik tgh tido terdengar bunyi cakaran halus kat pintu bilik aku...punyalah aku rasa seram sejuk....yelah terkejut dr tido...otak pon kurang fungsi...mamai...tp aku tak pikir lain..aku pikir kak ponti dok cako bilik aku...pehtu aku dengar lg bunyi cakaran halus...dan diiringi dengan satu suara.....

'meowwww.....'

rupanya kucing aku nak kuor sbb nak berak daaaaa......

tp kucing kesayangan aku ilang.....arini die tak balik...jenuh dah aku carikkkk....

Rate

1

bistu.....mana TT nak paking ek??????....ni,kirenyer....kene saman la ek?

Reply 8# kikuri
Siannya kikuri kucing hilang.. pernah rasa macammana...INsyaAllah kalau ada rezeki balik la kucing tu nanti.... tapikan... bunyi cakar tu memang mengerikan...

Reply 9# suatumasa

Boleh kena saman ye....waaaaa

dah tu,dah salah paking....kene ler saman...igt,saman jgn luper bayo....kui kui kuiiiiii.....wuissshhhh...aku dah sakit otak nak perah ni....nnt2 ar aku tingat aku layangkan coretan kat umah ko ni ek....arap2 umah ko idok ler kene roboh ek....

serem2 tp klaka la pulok.. Benda nie mst penah jadi kat sesape.. Kadang kite lupa.. Nt aunty try ingat blk..maklum ler da purba kala.. Sementara tue truskn hadpet k...

silalah ingat auntymelly..

Malam tu.. kerja closing... siap tengah malam jugak sebab ada spring cleaning... habis dekat pukul 1 pagi... Dah key in stock.. cuma nak tinggal nak tulis buku log...

Tengah memerah kepala otak nak mengingat aktiviti tadi... tiba-tiba kertas melayang.... Sabar... sabar... angin tu.. (berprasangka baik..)...

Lepas tu dengar bunyi seakan berbisik.... wah... dah start susah hati.... beberpa saat lepas tu ada bau yang harum... macam bau bunga-bungaan....

Nak tunggu lagi... cha alif ba wau ta la.... tergesa-gesa keluar dari office... dah tak sedar melompat 3,4 anak tangga... takut punya pasal....check semua dan cepat2 ajak staff balik... mungkin jugak masa tu muka dah pucat..diaorang tegur... control.. cakap tak ada apa2...

Esok tu terjadi lagi sekali... cuma buang kertas... tapi masih ada lagi bunyi seakan berbisik dan bau yang harum...

Aik... takkan siang2 pun boleh jadi... huhuhu... langut kat atas nampak air freshner.... cisss.. pasang tak bagi tahu... tiap setengah jam dia berfungsi... malu gila.. nasib baik tak kasi tau kat budak2 kalo tidak mano den nak letak muko ni haa.......

Rate

1

Reply 12# suatumasa
Harap2nya lah..

laaaaaaaaa....salah parking

Reply 17# sarizai

tunggu hukuman dijatuhkan.... harap2nye tak lah..

duduk dalam library sorang2 awal pagi, library bukak je terus masuk,
pegi tingkat atas, kosong je..
tengah duduk selak2 buku, ulang kaji, tiba-tiba..

PSST!
stop dulu, tengok kiri kanan, takde ape, teruskan lagi..

then, PSST!
bontot dah terangkat sikit, tunggu kaki je,

kali ke tiga, PSST!
huullaamaaaakkk! hantu kacauu!!! menggelabah lari ke tangga,
toleh belakang, takde ape..

PSST!
dia bunyi lagi..
sekali nampak satu benda putih,

FRESHENER, bila masa diorang letak nih..

Rate

1

Reply 19# kroit92

sama la kita kroit92... pernah jugak kena pengalaman macam nih,,