CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fantaghiro

Ibuku Merajuk sbb Dikata tak Pedulikan Dia

mak kite same ke?
idakamaruddin Post at 28-3-2011 10:55

idak mungkin kot... sbb aku takde kaka/adik pompuan...

kaka jon... kekadang ada gak aku pikir cenggitu...stat dari mak bercerai dulu...mmg aku syak m ...
Fantaghiro Post at 25-3-2011 16:04

Fanta... i rasa mother u bukan jeles ke apa ke kt famili asben u tu.... yelah mungkin sbb mother u tu kesorangan tp MIL u ada PIL... dia terasa kot... cuba2 lah amek hati dia balik....

cari kan maid utk teman kan mak yg kesunyian kat umah

Fanta... i rasa mother u bukan jeles ke apa ke kt famili asben u tu.... yelah mungkin sbb mother ...
girlpower Post at 28-3-2011 11:02

mebi la betoi... tapi aku tak rasa camtu pun... sbb walo MIL tu ada FIL... MIL selalu ngadu kat mak aku masalah2 dia ngan FIL... cuba baca balik... posting aku... apa lagi yg aku kena buat tuk amek ati mak?

1. nak suping - aku bawak
2. nak melancong -  laki aku bawak
3. nak duit - anak2 kasi
4. nak balik kampung - aku siap booking kapai tebang lagik...
5. nak teman burak - tetiap ari aku teman dia burak
6. nak makan sedap - aku tak penah berkira walo ujung bulan aku makan megi kat opis
7. nak barang kemas - mmg aku takleh bagi la... sbb tuk diri sendiri pun aku tak terbeli...
8. nak cucu - neh yg lam peyot neh cucu sapa pun tataw...
9. nak bela ikan - aku beli pekakas tuk bela ikan termasuk ngan ikan2...tokey ikan jah aku tak mampu nak beli...
10. nak cucuk tanam - sket lagi jek balkoni umah tu nak jadik utan
11. nak duduk dekat ngan geng surau - pun aku ikutkan jugak pindah umah dok dekat ngan geng surau mak...sampai dia sendiri skrg dah serabut ngan makcik sebelah tu...
12. nak aku lebihkan mak dari somi - pun somi aku tak kisah...siap dia galakkan lagik...sok kalo tetiba dia ada bini lagi sorang pun aku buleh jadik tataw sbb masa aku lebih banyak ngan mak dari ngan somi...

aaaaaaaaa...apa lagi? nak suh aku mati gantung diri jek aku tak sanggup nak buat kalau mak yg suruh...

cari kan maid utk teman kan mak yg kesunyian kat umah
sribayu Post at 28-3-2011 11:08

gaji aku baru sibu... layakkah muka aku neh nak pakai maid?

sbb2 biasa jek dek lolen... laki umo lebih 40...rasa muda balik...ada lak minah2 sebaya kaka dok m ...
Fantaghiro Post at 28-3-2011 10:57

hoooo..meme lama la nak baik hati mak kaka fantha kalo tu yg jadik punca cerai...52 tu kira muda lg bg sy utk zaman skang..
kaka fantha ngan ayah camna? hubungan still baik ke? ada calling2 jumpa2 x? mak x de ke jalan2 umh adik badik ke blk kg ke utk isi masa lapang
anyway bertabah la kaka

Follow Us
hoooo..meme lama la nak baik hati mak kaka fantha kalo tu yg jadik punca cerai...52 tu kir ...
lolen Post at 28-3-2011 11:20

ayah nun jauh kat utara sana... mmg jarang2 jumpa...tapi ngan ayah tadek masalah la...mebi sbb dok jauh... mak baru jek balik dari kampung malam tadi(kampung mak)...minggu lepas balik kampung belah ayah...sbb ada org kampung jemput kenduri... balik kampung leh kata 2-3 bulan sekali... nak balik tetiap bulan...kopak la kaka...

I rasa fanta, suami u nih dah cukup baik dah...sanggup bagi u duduk ngan mak u walaupun dia sendiri ade rumah n mampu tanggung u pun...jarang dapat suami camtu sebab nama pun berkawin sebab nak bersama2 kan kecuali tuntutan tugas dan keterpaksaan sumi mencari rezeki. so i rasa u ikutlah kata suami, apa yng hitam katanya, patutnyer hitam jugak pada u...

personally i rasa mak u nih ada masalah sikit. masalah nyer dia tak nak u berbaik sangat ngan hubby, takut u jadi milik hubby sepenuhnya sedangkan bila kawin, anaknyer memang dah jadi hak suami...memandangkan dia dah rasa macam tu, u buat jer macam biasa,  but make sure u tak sakitkan hati suami, kot2 nanti dia bertegas tak pasal2 u kena hangkut balik sepang...lagi haru mak u tuh...

yang penting, kalu dah bersalin jangan pandai nak bagi anak u dibela oleh mak u memandang dah sikap dia macam tuh...tak pasal2 lagi banyak kes u n hubby bergaduh ngan dia atau u ngan hubby sendiri bergaduh. cari nahas namanya, lagipun dia dah tua kan, tak larat dah jaga baby

aku pn mcm masalah cm hang jugak..aku anak sulung dr 7 beradik...n aku pn dah kawen dh 4 bln kawen...sejak aku kawen, adik2 aku yg lain kebetulan dpt offer belajar n keje tmpt jejauh..aku duk asing tp dekat gak ngn umah mak aku...

skg ni tgh preggy, n baru2 ni mak n ayah aku byk sentap ngn kami adik beradik...aku n adik2 aku rase n pasti xpernah la rasenya abaikan dorang..kadang2 ade je ayat merapu dorang keluar..padahal kami borak x kena tajuk pn, tetiba mak aku mencelah..." nnt biala mak mati dulu, mak x nk duk ngn anak2...anak2 bkn pk pasal mak ayah pn..."

errr motippp?

aku ni anak sulung sllu sebak dgr mak aku ckp merepek mcm2 tu...sllu pk ape yg aku buat...

nk ckp mak aku x bg aku kawen, umo aku 20thn dah sibuk cr calon..bile aku kawen mcm ni plak...mgkn mak aku sedih anak2 dh kene duk jauh..

nak wat cane..kenkadang nk gak ckp, mak dulu pn tggalkan nenek sbb nk ikut ayah...tapi aku pk lg, x mo cakap mcmtu..

skg ni ayah aku mcm bg hint suh duk umah parent aku balik..laki aku x nk la..die nk ade privasi..aku pn x nk..aku ni tp2 mggu balik umah mak aku...

tu pn mcm2 gak die sedih2...

sabar je la....

I rasa fanta, suami u nih dah cukup baik dah...sanggup bagi u duduk ngan mak u walaupun dia sendiri ade rumah n mampu tanggung u pun...jarang dapat suami camtu sebab nama pun berkawin sebab nak bersama2 kan kecuali tuntutan tugas dan keterpaksaan sumi mencari rezeki. so i rasa u ikutlah kata suami, apa yng hitam katanya, patutnyer hitam jugak pada u...

personally i rasa mak u nih ada masalah sikit. masalah nyer dia tak nak u berbaik sangat ngan hubby, takut u jadi milik hubby sepenuhnya sedangkan bila kawin, anaknyer memang dah jadi hak suami...memandangkan dia dah rasa macam tu, u buat jer macam biasa,  but make sure u tak sakitkan hati suami, kot2 nanti dia bertegas tak pasal2 u kena hangkut balik sepang...lagi haru mak u tuh...

yang penting, kalu dah bersalin jangan pandai nak bagi anak u dibela oleh mak u memandang dah sikap dia macam tuh...tak pasal2 lagi banyak kes u n hubby bergaduh ngan dia atau u ngan hubby sendiri bergaduh. cari nahas namanya, lagipun dia dah tua kan, tak larat dah jaga baby
gticute Post at 28-3-2011 11:28

1. aku syukur sangat walo kena paksa kawen dulu... Allah maha mengetahui apa yg akan berlaku kan?sbb tu agaknya kuat tul jodoh aku ngan somi aku neh...n sebab tu jugak la apa2 hal aku kalau buleh tanak membelakangkan somi... sbb Allah dah bagi aku somi yg baik..apa lagi yg aku nak komplen kan?selagi dia redha aku dok ngan mak ni...aku ikutkan ajek...sok kalau tetiba dia ckp...BENTI KEJE!! aku mmg tokleh nak bangkang sbb dia tak abaikan tanggungjawab dia kat aku ngan mak aku...

2. ni pun ada kemungkinan jugak... sbb mak ada gak sebut... dia kecik ati aku dok gelak2 lam bilik ngan laki aku...

3. mak mmg ada sebut nak jaga... somi pun tak kisah...sbb dia pun tanak parent dia jaga...sbb parent dia akan manjakan berlebihan katanya... n skrg ni aku dah cadang nak antar kat pengasuh jek... tapi tak ke nnt mak aku kecik ati lagi pulak?

aku pn mcm masalah cm hang jugak..aku anak sulung dr 7 beradik...n aku pn dah kawen dh 4 bln k ...
idakamaruddin Post at 28-3-2011 11:29

sangat tertekan kan? sini kita nak jaga...sana pun nak kena jaga... tu belum ayah aku dok dekat2 lagik... kalau tidak rasanya lagi haru...aku neh tak penah bagi duwet kat ayah aku... sbb nnt mak aku jeles... laki aku jah yg kasik...tu pun idak le tetiap bulan... n kiteorg tak penah ceta kat mak pun...

kekadang aku pikir jugak...agaknya...sok tetua...aku pun jadik cenggitu kot...

skrg ni aku dah susah ati...sbb lakiku dah ceta pulak kesah yg mak aku mengamok aritu kat mak dia... sbb ni lah yg aku seboleh2 nya tanak laki aku taw aku ada krisis ngan mak aku...sbb aku kenai sangat mulut dia yg mmg tokleh tutup ngan mak dia... asek nak bercerita jek...lepas ni...mesti MIL aku ceta lak kat FIL...mesti dorang dah pandang tak best kat mak aku...

1. aku syukur sangat walo kena paksa kawen dulu... Allah maha mengetahui apa yg akan berlaku kan?s ...
Fantaghiro Post at 28-3-2011 11:43

3. mak mmg ada sebut nak jaga... somi pun tak kisah...sbb dia pun tanak parent dia jaga...sbb parent dia akan manjakan berlebihan katanya... n skrg ni aku dah cadang nak antar kat pengasuh jek... tapi tak ke nnt mak aku kecik ati lagi pulak?

Baik kecik hati sekali, dari kecik hati berkali2...lagi haru....

motip momod parin rajin bebeno tukau tajuk umah akuk? neh kompem tak baca 1st posting akuk!!!

Reply 111# Fantaghiro

saba la.....mgkn ni dugaan kite pas kawen....btl ape org tua2 ckp...walaupun kite bahagia ngn pasangan kite (xde masalah buat mase ni) msti ade dugaan yg lain..aku pn dpt rase mak aku mcmtu sbb ank2 die makin nk tggl kan die...

pernah x ko dgr, ape anak die buat kt mak die dulu, nnt anak die pn wat mcm tu jugak bile besar...

kite ni jadi anak walaupun kite rase kte betul kenala mengalah selama mak ayah masik ade kite kene gembirakan dorang..

mase aku terase bengang sgt pasal mak ayah aku ni, mst aku cpt2 bace motivasi dr internet pasal mak ayah...."gembirakan mereka selagi masih hidup, lagipun berapa lame je pun dorang nk hidup"

aku pn bersyukur sgt dpt suami n PIL yg sgt memahami..kenkadang aku segan ngn PIL sbb dorang ni byk mengalah ngn besan die ni (mak ayah aku)

sepatutnya laki aku yg kena lebihkan mak die sbb die ank lelaki, tu pn byk mengalah ngn aku n family...

terharu sgt...

so kite ni la kene byk sabar....xleh la nk panaskan dorang balik....

3. mak mmg ada sebut nak jaga... somi pun tak kisah...sbb dia pun tanak parent dia jaga...sbb pa ...
gticute Post at 28-3-2011 11:50

ada kebenarannya di situ...
nak kena mengadap lagi la situasi yg tak best lepas ni...

mak uols masih majuks ker........ lamanya dia majuks.... carly x tau nak nasihat apa dah... tabahkanlah diri yu.....

mebi la betoi... tapi aku tak rasa camtu pun... sbb walo MIL tu ada FIL... MIL selalu ngadu kat ma ...
Fantaghiro Post at 28-3-2011 11:17

aku pun buntuk gak...

nk ku suh ko tnya lebih2 kang... takut ko kena lg... adussss

Reply 113# Fantaghiro

tajuk kena spesifik, baru leh tau content thread citer ttg pebende hehehe..

ko layannnnnnnnn je mak ko mcm aji citer tu.. benda bukan salah ko pun ko ngaku je.. ye mak saya salah mak ampunkan saya mak..  mengalah tak semestinya kalah kan..

ritu mak aku pon majuk gak, siap jalan gi restoren brekpes sorang2 walhal esok harinya dah nak balik kampung.. isu kecik je, tapi sbb dia mudah sensitip maka jadilah tragedi februari huhu..

apa yg mak aku citer tak puas hati, aku tadah je.. terasa tu mmglah, tpi aku diamkan diri.. kdg2 aku mencelah gak kalo aku rasa pandangan mak aku tu tak betul, tpi nampak gak mak aku cm berfikir kebenaran citer aku  bila aku reply balik.. tpi ayat kena susun leklok woo sblm cakap.. nanti kita cakap laen, dipahamnya laen..

laaaaa dah tukau tajuk ke....tajuk lama jugak yg beshh
kaka fantha mintak la kembalikan tajuk lama...

patotla ada forumer suka marad mod...
suka suki ekjas thread org

mgkn mak kamu takut kehilangan kamu.... dia terasa kamu mgkn akan pindah duk sepang + tinggalkan dia keseorangan....  mgkn dia risau ttg kewangan dia dimasa akan datang... then adik kalau dah kawin pun mgkn akal tgglkan dia jg....

hope jelaskan perancangan kamu utk jangka masa sekarang + akan2 datang pada mak kamu..... cakap je perangcangan kamu kena tggl 3hari di sepang, anak sapa nak jaga, duit akan kasi mak berapa2... dll...