CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

Nora Danish Terpaksa Tinggal Di Hotel Empat Bulan, Kontraktor Rumah Buat Hal – “By Next Week Tak Siap, Korang Masuk Penjara”

lahhh sebok pulak forumed nd beli almari ke tidek kat rumah dia. sukati dia laa haiyoo objective point dia nak cakap pasal contractor rumah dia yang macam hansuang tu. proceed legal je la nd takyah banyak ckap mcm awaladondang. tapi haritu awaladondang kalah kan.

gangerina replied at 19-4-2024 08:56 AM
I see thank you reply, baru faham... so yg ST dia tu dah tak run lagi ke? Atau dah tukar ke asset  ...

Dia kata masih mak dia punya.Dia husband&wife hanya urus ST.Yang betul betul company deme skin.co dengan hijab.co.Kalau rajin boleh la masuk live dia.Tanya je pasal investment dorang jawab je.Ada je few followers dah buat macam dorang buat.Sampai bank officer pun dah tahu client tu followers dorang hehe

minahgempal replied at 19-4-2024 09:32 AM
I baru tau beg ikea boleh tukar..nak tukar dkt mna sis?customer service ker?beg ikea i ada yg dah  ...

Haah kat bhgn customer service tu yg ada tulis utk tukar brg tu
Bawak je bag ikea yg dah rosak tu nnt amik nombor dulu tunggu dorang panggil.
Nnt dorang akan bg gift card, kalau dh ada gift card dorang topup je nilai sama mcm harga bag ikea yg baru tu.
So nnt bila dh soping brg lain2 kat kaunter bayaran tu jgn lupa amik bag ikea yg baru dan bayar ngn gift card tu.
Kalau tak silap bag yg ada zip jenis trunk tu takleh tukar yg bag biru saiz besar dan kecik tu je yg bleh minta baru.
Apapun kena tanya la staff kat situ kalau tak faham ke apa.

Edited by abadi84 at 19-4-2024 10:20 AM
Suchi replied at 18-4-2024 03:41 PM
Kontraktor melayu kan hurmmmm
Tak terkejut sbb dh penah ada pengalaman juga
Kita pilih dia sbb dia k ...

Teringat i ambik kontraktor psg gate rumah
My late FIL punya kawan
Dari awal kahwin sy ai nak terberanak tak siap2
my FIL  ckp dorang kontaktor sibuk projek nak sambut YB..
Sudahnya my MIL ckp org tu nak beranak lagi fikirlah sikit..
My FIL pun mengamuk dgn kawan dia, klu kau tak settle bulan ni tak pyh buat dah.
Kau psg pun aku cabut balik!
2 weeks later ha..siap pun.
Kita nak tolong melayu
Tp selalu layu..

aciksenah replied at 18-4-2024 03:33 PM
Duduk rumah mak 3 bulan tapi tak boleh nak cari rak baju sementara?? Kalau sari dua boleh la faham.  ...

maybe dia x expect sampai berbulan kat situ so letak je dalam beg ikea tu

Sweet_PC replied at 18-4-2024 04:36 PM
itu 3 malam.
ni cerita 3 bulan. apa ke payah nak paham. dah makan bulan mcm tu mesti berkoyan2 ba ...

Kan???
Aku pun pelik dgn soklan2 sebegitu
Mana lah si ND tu tau bila rumah dia nak betul2 siap...maybe sehari dua lagi, seminggu dua...tiba2 terus jadi 3 bulan
Pastu ingat baju artis2 ni macam baju kita yg marhaen ni??
Dah sah2 lah ada satu bilik khas utk baju2 diorang aje
Baju pulak jenis yg mahal2, bling2 sana bling2 sini
satu keje pulak nak keluarkan masuk dlm lemari umah mak, tak muat, kena beli pulak lemari baru nak masukkan jugak baju2 yg bertimbun tu
selang 2,3 hari eh2 rumah dah siap, keluarkan balik dari dlm lemari masukkan semula dlm beg IKEA, so lemari ke rel gantung baju ke or whatever it is tu nak buat apa? Menyemak dan memenuhkan rumah mak dia aje
Acik2 porom ni kdg2 cuba lah rasional sikit

Follow Us
Patuntya sewa rumah sis..bukan menumpang rumah mak....kalo dah berbulan x kan nak menumpang.laki kaya kot...jiran aku aritu 6 bulan sewa rumah lain sbb renovate rumah..mahal sikit la rega sewa sbb tempoh sekejap..tapi x de la jadi pelarian

popcornkari replied at 18-4-2024 04:45 PM
Pernah tengok live yatie sendayu tinggi sebab dia pun tengah buat rumah.Dia kata kalau nak buat ruma ...

yatie tu bina rumah kan. so, wajiblah guna arkitek. arkitek yang kena buat plan rumah berdasarkan permintaan owner dan jenis tanah. minta approval dari perbadanan/majlis. then, baru boleh release plan rumah dengan kontraktor.

kalau renovate rumah ada 2 part. minor renovation atau major renovation. macam yatie, bukan renovation tau tapi dia bina rumah. skala lain dah. wajib guna arkitek

kalau minor renovation, kena gelak je dengan arkitek nanti. minor renovation ni tak melibatkan tambahan/kurang bagi tanah/pembinaan. contoh minor renovation macam tukar tiles, reno dapur buat kabinet

tapi, minor atau major renovation better consult dengan lawyer. buat perjanjian dengan lawyer.

sebab ada sesetengah kontraktor ni buat onar. suruh up payment atau bayar payment dulu sebab harga material makin naik. ada kontraktor. start buat projek reno januari, tapi  material  beli batch by batch. bila beli batch by batch, harga material akan berubah-ubah. sepatutnya reno januari, semua material dah siap beli sebelum date first day renovation

Lavender_Violet replied at 19-4-2024 10:32 AM
Kan???
Mana lah si ND tu tau bila rumah dia nak betul2 siap...m ...

Haha...
Pastu kata...takkan lah bossned tak sediakan rumah lain untuk nora...takkan lah Nora takde rumah lain sbb dia byk job...takkan lah mak mertua kaya takde rumah lain nak bagi...takkan lah jejai tak provide kat Nora rumah mcm fasha....takkan lah bossned pentingkan kawan lebih dari Nora...takkan lah ..takkan lah...

Kan???

Kannnn.. Mungkin baju acik porom ni 3 almari je.. Nd tu maybe 3 bilik pun tak muat agaknye. Dia retis knn.. Baju sendiri, baju sponsor.. Memcm lg. Eeeeei geram pulak i olls atas kebongokkn memasing ni

aku bersimpati dgn ND

benda aku paling menyampah ialah tunggu kontraktor siap renovate rumah

masa aku pindah masuk rumah skrg, kontraktor janji sebulan siap, tengok tengok sampai 3 bulan. Mimpi ngeri!! Kalau kontraktor tu kawan aku memang putus kawan lah

nw111 replied at 19-4-2024 07:13 AM
I don't think ned x mampu nk bagi rmh lain...i rasa mmg ada issues between these two..itu yg duduk ...

Kalau bersusun properties
tak da la berpindah randah
dorang memang kaya
tapi tak da la kaya tarap naza family

nanasno replied at 19-4-2024 09:49 AM
lahhh sebok pulak forumed nd beli almari ke tidek kat rumah dia. sukati dia laa haiyoo objective poi ...

selalunya renovation rumah takde proper contract
semua janji mulut, conteng atas kertas plan, kontraktor bagi quotation terus jalan

tu yg susah nak menang kalau saman

macam kes rumah ND ni tak tahulah ada kontrak tak.

Kan???

hahahaha...koser lah nak marhaenkan artis mcm diri poremer sendiri

baju, mekap ND tu 10 kali ganda kita kot

guesswho09 replied at 19-4-2024 11:59 AM
Kalau bersusun properties
tak da la berpindah randah
dorang memang kaya

mungkin juga properties lain tu dha bagi orang sewa

bukan senang nak halau penyewa

damian_lee replied at 19-4-2024 07:54 AM
aku serba serbi seril dengan melayu

kete ayah aku rosak

Arwah ayah aku pun mmg segala benda kecuali makanan dgn cina.sbb weols pun dari dulu mmg duduk pun majoriti cina.upbringing la kot dah biasa.tapi bila dia meninggal mak aku suh sikit2 panggil melayu.selain keje cincai,xkemas.aku rasa punctuality tu sgt penting.bukan nk ckp cina tepat sgt punctual.boleh lagi tolerate lewat 15-20 minit.timing melayu ni aku betul2 x paham.ada sekali tu aku nk claim insurance sbb bumbung rumah mak aku bocor.dia janji nak bagi quotation  pagi.pagi tu maksudnyer pukul 8,9 am la kan!m? tapi takkk...dia dtg pukul pukul 11 gituuuu.sbb nak submit segala documents  pagi tu jugak.itu belum lagi kira dia boleh terlupa nk repair bumbung tu hari apa

Suchi replied at 18-4-2024 03:41 PM
Kontraktor melayu kan hurmmmm
Tak terkejut sbb dh penah ada pengalaman juga
Kita pilih dia sbb dia k ...

Ai setuju. Ai pernah try tanya kat org melayu sb nak buat sangkar tingkap kat bilik. Diaorg kata 4hari. Ai terkejut dia ckp 4hari. Sb nak pasang 1 tpt tu aje. Ai dah la pregnant,pastu asben kerja. So ai kena tgl kat rumah dgn anak kecik 4 tahun.
Lastnya ai guna uncle cina yg buat mozek tu aje. Dia call kawan dia,setengah hari dah siap. Harga pun jauh murah dr yg pertama.

amyza replied at 19-4-2024 08:20 AM
Jangan kata artis, org biasa pun kalau dah pakai baju tu harini, bulan depan baru pikir nak pakai  ...

Jadi kena practical la kan kalo dah susah.pastu memekak serata alam .sapa suh  bimbo mendiva angkut baju satu bilik kalo dah tau pindah randah?

cina buat renovation rumah, macam dia renovate rumah sendiri. melayu kalau buat renovation rumah,  memang dia pikir tu bukan rumah dia, rumah orang lain. tu yg bila dah siap, siling bocor, cat kat dinding melepuh, marmar toilet senget benget corak nya..

** based on my experience

Macam tahu2 nama kena petik di forum, tetiba muncul