CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: YgBenar

[Tempatan] Adakah soalan “bila nak kahwin ni” soalan yang tidak beradab dan tidak patut ditanya sama sekali ketika raya?

aku tkde kisah pun kalo ditanya psl kawin ni kot masa raya ke.. kenduri ke.. terjumpa kat kedai ke.. dah usia pun mmg patut beranak pinak
tp sekali je aku terasa hati. ditanya kat tanah perkuburan. masa tu pak cik aku meninggal
mentara nk kebumi ni dtg la sorang lelaki ni. suami pd kawan sekolah. dikhalayak ramai² berkumpul tu, dgn tk bg salam ke tanya kabar ke.. aku ditanya.. ko ni kenapa tak kawin²..
aku terkejut sbb kami tk berbual pun sbb tk kenal sgt. ditanya begitu dpn sedara mara.
tp dia ketua umno kwsn tu.. cacat pulak tu bongkok. jd aku buat bodoh borak dgn sepupu. mmg kurang ajar tp bila kami buat tk tau, dia pi tempat lain..
dah ler cacat tubuh.. otak pun cacat sekali rupanya.

Untuk aku personally tak terasa pon dgn soalan bila nak kawen ni. Sebab takde rasa apa pon bila di tanya. Takde org nak kat aku, aku pon takde perasaan kat mana² org. Jd soalan bila nak kawen tak menganggu hati dan emosi aku. Tapi kalau tanya soalan bila nak ada anak kat org yg dah kawen tu, aku pon panas

jiran aku sorang ni makcik bawang suka la cite psl anak orang. tak kahwin lagi la. sekali anak perempuan dia pun tak kahwin lagi. Sian budak tu sampai raya pun tak balik kampung sebab malu perangai mak.

nasib la makcik ni tak cakap depan aku, kalau tak boleh la aku sound 'tanah yang gersang perlu disirami air'.

Sebab nk avoid soalan2 camnilah geng2 lgbtqrst bagai tu kahwin walaupon nafsu songsang,yelah xkan dia nk balas balik saya ni gay/lesbo sebabtu sy xleh kahwin kang x pasal yg tanya soalan tu pulak dapat heart attack, last2 malas nk hadap soalan sama tiap2 tahun dyorg just kawin je untuk tutup mulut org...

I pulaj x pernah makcik pakcik tanya bila nak kahwin..x tahulah kot i first salam mrk terus bg duit raya..yg selalu mrk tanya bila nak blk negeri sendiri je asyik merantau kat temoat org sejak umur 20 thn dan i jwb tunggu pencen...then dok tlg2 tambah mana mknan yg x habis..mujur pakcik makcikku mulut x laser...

Edited by antikorok at 14-4-2024 06:53 AM
missbigrockstar replied at 13-4-2024 09:50 AM
Ha jawapan ni best lawak2 sengal kena kan makcik tu balik, sambil gelak2. Mesti dia tak boleh coun ...

Hikk3. Dalam fikiran cenggitulah dan banyak lagik jawapan melahar melazer ala2 Dibah AA nak bagi setepek kat acik2 kepochi bila ditanya, tapi bila terjumpa depan2 teros rasa berdosahhh nak menjawab cenggitu. Last2 bagi jawapan cliche jahh "Insya-Allah adalah rezeki untuk kahwin nanti" jawapan selamat

Follow Us
hyie replied at 10-4-2024 09:52 PM
iols pernah je ditanya gitu ala2, sedara pertama datang beraya tanya, tak lama lepas diorang balik s ...

Ko reply la dlm bahasa korea..biar diorg terkedu jap
Kan uols dah blajar bhs korea kan

nasib la sedara mara i xpernah tnya bab2 kawen ni..byk bnda lg boleh borak drpd isu kawen ni..ada stgh sdara yg lama sgt xjmpe duk ingt kteorg adk brdk baru lps bljr walaupun masing2 dh nk mginjak ke 30an

tak nafi ada yg biadap mengada,  ada juga tanya ikut sedap mulut .... yg tanya dgn ikhlas mmg dpt rasa

salah satu punca buat org malas nak balik raya

Tu soalan org nak berbual dah kenapanak terasa sgt ... at least org tu tau awk tu xkawen lg.. gitu

Acik2 dah malas tanya pasal kawin dah sebab jawapan iols sama je
"lambat lagi nak kawin"
"Saya muda lagi"
Jawab sambil gelak2 pastu tanya soalan lain pulak kat dorang agar soalan pasal kawin tu dilupakan.gittew

JunkMail replied at 11-4-2024 08:18 AM
Aku dulu ada pakcik suka tanya gaji aku berapa . Setiap kali nampak muka aku mesti tanya gaji. Pastu ...

Hahaha! Ada juga rupanya yang senasib dengan aku!
Pakcik aku (dah arwah dah ) suka tanya kami sepupu sepapat soalan gaji. Kau gaji berapa? Kau pula berapa? Kau gaji ada potongan loan ke?
Kami memang dah pakat menipu berjemaah. Cakap gaji sekian sekian. Kami siap cakap lagi gaji anak-anak dia lebih tinggi. Bangga dia..tapi lepas tu kutuk anak-anak dia kedekut tak bagi duit belanja. Hahahaha!

Tahun ni raya sembang pasal cuaca hangat & harga groceries yg tak menentu jaa

kenapa la yg hati tisu sangat. santai je cukup la. orang nak berbual. soalan tu antara paling mudah.
aku dah tahap andartu pun tak heran le kalau nk tanya. kadang aku buat lawak. baru ni kena ceramah pulak atok tu cakap kahwin tu seronok. aku ketawa dalam hati je mengenangkan dalam keluarga dekat aku mcm mana rupa org berkahwin. idak le nampak seronok.
yg sampai nk tnya bila makcik nak mati. aku nk bgtau yg mati tak kenal usia. silap2 kita ni yg mati dulu.

AKU PUN RAMAI GAK YANG TANYA... DUIT DAH CUKUP..TAK NAK BANTU ANAK DARA LAIN KE? TAKKAN STAY SATU DAN HUMBLE? JAWAB INN SYA ALLAH JE LAH...