CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

‘Saya Rasa Marissa Ikut Ayah Dia, Masa Norman Kahwin Dengan Memey Dulu Pun Saya Tak Tahu’ – Abby Abadi

aku baca kat twitter, ada orang share apa abby share kat IG dia, waa senang bapak dia cakap suruh anak uruskan sendiri. betulla abby cakap ko tu wali, tapi ambik jalan mudah lepas tangan. aku baca pun geram. anak ko tu consider mentah lagi, tau nak syiok je. ko patutnya tag team la dengan mak budak tu untuk pastikan perkahwinan tu complete kalau ko tak nak bertindak sorang sorang pun. mak tiri budak tu tak nak masuk campur lebih lebih tu lojik la sebab budak tu still ada mak kandung dia. yang ko bapak kandung pun macam tu dah kenapa? sebelum ni pun ada kes, orang kahwin tanpa wali paling kuat, bila wali paling kuat tu tau, dia nikahkan balik pengantin tu kat pejabat agama supaya perkahwinan tu betul sah. ko ada kengkawan cable semua kan. takkan tak pernah usaha jumpa menantu, suruh menantu buat benda betul? dah la dulu pernah baca konon gi gym supaya senang ibadah apa semua. bila benda macam ni jadi boleh berhuhu gituh jah. tam paham akum. tapi tulis pepanjang siapa nak baca.

Lily_Elizabeth_ replied at 18-3-2024 10:08 PM
Macam ni lah; siapa nak mak bapak miskin; Oman dan Memey kan rumah sempurna; omak dia rasa rumah t ...

Rumah Bakyah bukan ke lawa jugak?  Corner lot ada swimming pool. Siap ada lift lagi.
Pernah tengok diorang buat majlis birthday ke apa kat situ.  Yang boyfrind si Dania ni pun ada dulu.
Aku tau lokasi kat mana.

Rumah tu lagi lawa dari rumah Oman memey.

Ke dah pindah dari rumah lawa tu?

kaedahnya replied at 19-3-2024 08:21 AM
aku baca kat twitter, ada orang share apa abby share kat IG dia, waa senang bapak dia cakap suruh an ...

takpe kak konah baca

tapi memang betul, kalau kak konah pun aku berangin. Ko suruh budak tu settle sendiri, konon yelah budak tu dah besar, dah kahwin, hormat pilihan (maybelah kan) tapi ko tu bapak dia Normiang, bapak.

Kalau bapak Kak Konah, aku buat perangai macam ni memang dah bertukar alam lepas kena tempeleng gamaknya

missHaidiD replied at 18-3-2024 10:51 AM
Kt ig oamn potray cm rapat sgt dgn ank2..padahal dia.cuma.jmpa anak2 kalau ada acara makan2 je.

...

Patut la Abby sggup menempel bercuti sama, menempel raya sama ajak itu ini. Sbb dia buat utk anak anak dia rasa kehadiran sorg bapak.

Abby mmg doploh pat jam berspek itam kot,ada jumpe kat Mr diy pun berspek itam dok cari barang..haha da kenapa dlm building..ke takot org kenal tu dia..retis popularr

Suchi replied at 18-3-2024 10:51 AM
Iols baru tgk sikit2 podcast dia ngn sean lee tu

Kalau baca post dia kat ig lepas iftar tu pun me ...

Xpelah sekurang kurangnya dia dah nampak noman m memey tu camnee.. Hmm. Pengajaran.. Semoga Allah angkat darjat nya di akhirat kelak..

Follow Us
kerani_je replied at 19-3-2024 01:05 AM
Bakyah mmg sombong ye. My fren nurse,  time yebby dtg sepital masa anaknye sakit lahir tak cukup b ...

Part ni aku pun x setuju dgn yebby.. Mcm diluar jangkauan pemikiran seorg ibu untuk bertindak begitu.. Tinggalkan anak yg tgh sakit ke oversea. . Cam xde sifat keibuan..

Jadi tahun ni tak ada raya sedondon lah dua keluarga contoh ni. Finally memeh lega

winky1 replied at 19-3-2024 04:11 PM
Jadi tahun ni tak ada raya sedondon lah dua keluarga contoh ni. Finally memeh lega

Tak de dah..memek pun senang hati sgt sbb yebby n anak2 angkat tak berserabut dtg rumah die pagi raya bertunggu tangga rumah die abiskn ketupat rendang soto air tangan memek..Klau idok tradisi tiap2 pagi raya si bakyah n laki baru menempel rumah memek  bersedondon n mintak makan menu raya free..gitu

kerani_je replied at 19-3-2024 05:33 PM
Tak de dah..memek pun senang hati sgt sbb yebby n anak2 angkat tak berserabut dtg rumah die pagi r ...

Betul jugak. Macam mana pahit pun sejarah lama, dua2 pun dah happy dgn pasangan masing-masing. Kita ni bukan holiwud...asyik bff dgn laki ex kita. Nak buat content utk followers pun cari lah cerita lain. Sudah2 lah duk tunjuk muscle apaknya pun  Nak berniaga buat lah hal berniaga. Tunjuk produk. Bukan expose kehidupan dan privacy anak2. Silap langkah kena komen 7 keturunan tak habis. Kesian anak-anak.

Mak muda2 BIRAH... BERLAKI bukan satu.. bapak pun samaaaa jugak kencang player... Angkut anak dara orang... So tak herannnnn anak tiga kali kencang...

Mak pun beringat2 jangan lancang sangat... Kan kenaaaaa balik pat mukaaaaaaa...

kaedahnya replied at 19-3-2024 08:21 AM
aku baca kat twitter, ada orang share apa abby share kat IG dia, waa senang bapak dia cakap suruh an ...

yr writing style ni mcm shieraijoy la

Heydidle replied at 20-3-2024 01:38 AM
yr writing style ni mcm shieraijoy la

tak saya bukan dia. tak follow shieraijoy pun. tapi haritu ada ig dia naik kat suggestion ke apa tah yang dia share gambar lama dia & azah aziz tu lawak dia komen mekap zaman sekarang mampan apa tah hahhaha.

kerani_je replied at 18-3-2024 12:21 AM
Dah elok sekarang nmpak jumpe anak2. Dah pak mertua bagi plak. Mcm2 masalah kluarga bakyah ni. Ex2 ...

dpt jmpa ank sbb pk mertua jejai dh ningal sis
if x
idokkk ler dot jmpa

katnissE replied at 19-3-2024 09:57 AM
Rumah Bakyah bukan ke lawa jugak?  Corner lot ada swimming pool. Siap ada lift lagi.
Pernah teng ...

Oh ya ke; apa I sampaikan tu cam metaphor; rumah yang complete dgn parent; oman dan mek kan lengkap ada anak anak satu bumbung; bokyah asik tukar suami; rumah tak lengkap as a parent.

kaedahnya replied at 20-3-2024 01:57 AM
tak saya bukan dia. tak follow shieraijoy pun. tapi haritu ada ig dia naik kat suggestion ke apa t ...

Hehe saje je usik u

katakauu replied at 20-3-2024 03:14 AM
dpt jmpa ank sbb pk mertua jejai dh ningal sis
if x
idokkk ler dot jmpa

Knp mcm tu sekali? Jai buat apa dulu

Lily_Elizabeth_ replied at 20-3-2024 07:22 AM
Oh ya ke; apa I sampaikan tu cam metaphor; rumah yang complete dgn parent; oman dan mek kan lengka ...

Itu apa yang tunjuk di IG.  Dah jadi kes ni nampaklah berantakan sebenarnya derang semua walaupun di IG bahagia hingga ke jannah

kerani_je replied at 19-3-2024 01:05 AM
Bakyah mmg sombong ye. My fren nurse,  time yebby dtg sepital masa anaknye sakit lahir tak cukup b ...

Terukkkk perangai bakyaahhhh
Kadang2 terfikir patut lah si norman tu curang
Perangai haram jadaahhh
Bukan skali dua je aku dengar bakyah ni sombong
Dari dia dgn norman tgh couple dan baru lahwin org dah dok gosip bakyahh sombong gila nak malpus..yg si norman lak baik dan tak sombong
Patut la norman carik lain

ninajaybee replied at 18-3-2024 10:37 AM
https://beautifulnara.com/ya-saya-bernikah-di-thailand-abby-abadi/

Lagi garit. Jumpa jantan kat s ...

la...dah kes mcm anak dia pulak jugak
so tak leh la nak tuduh sang bapa
sama je