CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

[muaythaiko] Berkenaan Hadith dan Al-Quran

Post Last Edit by muaythaiko at 22-4-2011 00:43

Reply 495# jesse_labu

mmg aku tak perlu nak kacau agama lain. lantak depalah nak sembah pokok ke, batu ke, matahari ke. itu depa punya pasal. sebab ianya hanyalah personal belief.
   tapi islam berbeza. ianya bukan setakat ritual. islam ialah totalitarian political ideology seperti komunism yg merbahaya dan membawa ancaman kepada dunia. so agama islam berhak dipersoalkan. sebab islam ganggu hidup orang lain.

dan keduanya it makes me sick to my stomach seeing a mass murderer, desert bandit, dictator, casanova and cruel man being worshipped by 1.5 billion people in this world today.

Reply  jesse_labu

mmg aku tak perlu nak kacau agama lain. lantak depalah nak sembah pokok k ...
muaythaiko Post at 21-4-2011 21:38

tosah lerr pegi jauh-jauh lg kite settelkan yang kecik dan mudah dulu...politik kerr sosial kerr kendian..
yg penting aku soal ko jawab..

Islam mmg dh lama bahaya bagi org kafir dan murtad..mrk bencikan Islam sbb melarang hawa nafsu
bermaharajalela itu jerr..

muay cuba kau jawab dulu pertanyaan jesse_labu berkaitan soalan 'kematian' tu.... mengikut pengertiannya dan kefahaman engkau lah.

Reply  jesse_labu

mmg aku tak perlu nak kacau agama lain. lantak depalah nak sembah pokok ke, batu ke, matahari ke. itu depa punya pasal. sebab ianya hanyalah personal belief.
   tapi islam berbeza. ianya bukan setakat ritual. islam ialah totalitarian political ideology seperti komunism yg merbahaya dan membawa ancaman kepada dunia. so agama islam berhak dipersoalkan. sebab islam ganggu hidup orang lain.

dan keduanya it makes me sick to my stomach seeing a mass murderer, desert bandit, dictator, casanova and cruel man being worshipped by 1.5 billion people in this world today.
muaythaiko Post at 21-4-2011 21:38

tu le yg menunjukkan Islam tu agame yg baik dan benar...setiap yg baik dan benar tu mmg ramai x suke...termasuk le atheis cam mike nie...mmg betui kate mike tu yg agame Islam mmg berbeza ngan agame lain..perbezaan nie le yg membuat Islam semakin hebat dan terunggul dr agame2 yg ade kat dunia nie...tu yg agame2 lain jeles ngan Islam tu...pun termasuk mike gak..mane buktinye yg mengatekan Islam ganggu hidup org lain???..cube mike buktikan???...kalu setakat nk berhujjah menggunekan laman sesawang indon tu rentikan le...

Reply 501# muaythaiko

biar kan lah muaythaiko dia pun masih sayang kan umat Islam sebenar nya.. ia cuma setakat berkata kata saja.. untuk memuas kan apa yang ada dihati nya.. dan ia tidak berani usik umat Islam seperti melontar batu, melukis gambar nabi, dia cuma hina dengan jari saja.. kan ini perkara kecil.. dan perkara kecil ini masih dikata kan sayang menyayang... saya tau muaythaiko memang orang yang baik.. orang yang baik disayang Allah.. dan di hati muaythaiko masih menyebut Allah..

Reply 502# jesse_labu

salah sama sekali. barat bencikan islam bukan kerana islam halang hawa nafsu. tapi kerana doktrin islam yg merbahaya kepada humanity. hukum syariah yg barbaric dan mengarut serta keganasan yg diajar dalam islam.
    penganut agama apa yg potong kepala orang sambil laung allahuakbar???? ada penganut agama lain buat camtu ke????

penganut agama apa yg bunuh innocent people hanya kerana quran dibakar. walhal mereka sendiri pernah runtuhkan patung buddha. adakah orang buddha pergi bunuh orang islam??? takde kan.

so kerana itu islam dan komunisme dibenci barat. kerana ianya berbahaya.

Follow Us
Reply 503# MaxSteel

kematian???
OK hakikatnya no one knows whats going to happen after life. does after life really exist, does soul really exist???

but because im fully confident that islam is bullshit. so does all the munkar nakir story is bullshit as well.

walhal mereka sendiri pernah runtuhkan patung buddha. adakah orang buddha pergi bunuh orang islam??? takde kan.

Ini dibuat atas dasar keselamatan para pengujung dan persekitaran alam. Kajian sain  mendapati  ciri2 foundation patung itu dah menunjukan kelemahan dan tidak kukuh akibat hakisan sentuhan olih pengujung.

Reply 508# Al-Patih

nak kelentong aje kejenya ko ni. tak payah le wehhh ko nak pertahankan taliban karut tu.

Reply  ibnur

haa kantoi. ko ambik ayat aku yg sekerat. penjelasan selebihnya ko tak letak.  ...
muaythaiko Post at 20-4-2011 23:01

Apa payah penuh.  Yang sekerat tu jer dah cukup cover kebercabangan kata-katu kau.

samada ko ada masalah memahami benda2 camtu ataupon saja2 buat tak faham.
maksudnya ialah aku tak menolak kewujudan tuhan 100%. maknanya aku tak menolak kewujudan tuhan sepenuhnya.

maknanya ada lagi percentage yg mana berkemungkinan tuhan tu wujud.

Tu aku boldkan lagi kekeliruan kau yang selalu diulang.  Sepatutnya kau sebut 'ada lagi % yg mana tuhan tak wujud'.  Or jkau sedang 'playsafe'.  Takut kena sembat.

aku tau sebenarnya apa ko nak. ko nak aku ada satu pendirian yg mana ko boleh attack.

Aku nak satu pendirian yang tetap.  kau sendiri tak sure tapi kau nak ajak orang bergasak.  

contoh aku suruh ko buktikan kewujudan Allah. itu pon ko tak mampu buat. pelbagai syarat yg dikenakan utk nak jawab benda tu.
Memang ler ada syarat.  Syarat nya kau tetapkan pendirian kau, baru ler boleh berhujah.  ni sekejap kata tuhan wujud sekejap kata tak wujud.  Ini bukan pendirian tetap.  ni orang tak ada tujuan hidup.

Allah ialah tuhan bagi orang yang percaya Islam.  Ada orang beriman kepada Allah hanya lepas dia dengar sebaris dua ayat quran.  macam saidina Umar.  banyak lagi contoh yang memang mudah.  aku sendir percaya Allah dengan sebab sebab yang aku sendiri paham.  

Kau sendiri pun dah kata kau tak dapat menolak kewujudan TUHAN 100%.  maknanya kau ada percaya tuhan wujud.  Kalau kau dah percaya tuhan wujud, buat apa buang masa kau nak suruh buktikan Allah wujud.  Ni nampak sangat dah tak hujah nak lawan.  Percaya tuhan wujud tu satu bahagian.  Bila dah percaya tuhan, kau hanya perlu mencari yang mana benar.  Bukan pi tanya balik bukti Allah wujud.  kau faham ke tidak ni ?

Reply 510# ibnur

ahhhh tak payah le wehhh. tujuan ko buat semua tu ialah kerana ko tak mampu nak buktikan kewujudan Allah. macam le aku tak tau.
   sedangkan kalau Allah tu betul2 wujud dan islam ialah agama yg benar2 dtg drpd tuhan sekalian alam. maka takde masalah langsung utk nak dibuktikan kewujudan Allah tanpa mengira apa agama anutan atau kepercayaan si penyoal itu. seorang atheist atau agnostic sejati pon kalau diberikan bukti2 yg jelas ttg kewujudan Allah atau mana2 tuhan pon. mereka pon akan akan berubah fikiran. tapi apa yg aku nampak kat cni ialah failure seorang supermod pakai lobai dan pengikutnya yg gagal membuktikan kewujudan tuhan yg mereka sembah tapi malu nak mengaku yg dirinya sudah gagal.

so bagi aku kegagalan ibnur utk prove allah exist ialah bukti yg islam ialah agama dongeng sama seperti agama2 lain. cuma bezanya islam perasan bagus lebih2. selagi engko takleh buktikan allah wujud maka islam ni sama taraf aje dgn agama penyembah patung, pokok atau gunung.

islam hanya boleh berkembang dlm society yg mundur dan bodoh. takde pon mana2 saintis barat atau jepun yg masuk islam. islam hanya boleh berkembang kerana matrilineal lineage ataupon dakwah yg penuh penipuan dan intimidation.

muslim dimalaysia berbangga dan bersorak mike tyson masuk islam. tapi tidakkah mereka terfikir kenapa knucklehead dan criminal macam tyson tu yg masuk islam, bukan einstein, hawking, bernoulli atau lain2?????

Reply  jesse_labu

salah sama sekali. barat bencikan islam bukan kerana islam halang hawa na ...
muaythaiko Post at 24-4-2011 01:03

tu uniknye agama Islam sampai nk pancung pong sebut nama tuhan kita orang..agama lain ada ker wat cam tu..eh lupa plaks agama lain tu ada kerr? agama tu apa? jd kot soklan hok dulu pong xjawab lg.

Hg sangat lemah dan tolol setiap soklan yg di beri oleh org tak penah hg cuba jawab pong melainkan hg hanya tau provo jer..ini permintaan aku cuba kita berbincang secara jantan. kita jawab satu persatu..sepatutnya hg kene pertahankan hujah bknnya merepek2..

Reply 512# jesse_labu

itulah pasal islam itu hina.

Reply  jesse_labu

itulah pasal islam itu hina.
muaythaiko Post at 24-4-2011 21:55

kalo setakat hina disisi hg aku tak heran langsung malah aku rase bangga...xnk try jawab kerr??

Reply 514# jesse_labu

takpe aku kesian kat ko kerana islam dah merosakkan minda ko.

Reply  jesse_labu

takpe aku kesian kat ko kerana islam dah merosakkan minda ko.
muaythaiko Post at 24-4-2011 22:08

Bkn setakat rosakkan aku malah telah membinasakan aku..serta menlenyapkan aku dlm kasih sayang daripada tuhan aku..bg hg Agama aku tu racun yg akan membinasakan seluruh otak serta urat saraf hg..Sesungguhnya hati yg busuk menyebabkan seluruh tubuh itu turut busuk..try jawab satu jer pong cukup kot?

Reply 516# jesse_labu

haaa islam telah melenyapkan kasih syang ko kepada tuhan ko???

Reply  jesse_labu

haaa islam telah melenyapkan kasih syang ko kepada tuhan ko???
muaythaiko Post at 24-4-2011 22:33

W0000...faham lar aku sekarang ni..nampaknya hg ni jenis tak reti bahasa..tahap IQ kucing yang aku bela tu ish3..patut lerr tamo jawab soklan org..hemmmm...

Reply 518# jesse_labu

hang ni bahasa melayu spm mesti tak pass kan. mengulang ambik paper julai

Reply  jesse_labu

hang ni bahasa melayu spm mesti tak pass kan. mengulang ambik paper julai ...
muaythaiko Post at 24-4-2011 22:43

aikk..nampaknya mcm nk larik jerr...owk kalo hg nak taw sejarah silam aku bole tp meh kita bincang secara anak jantan selesaikan satu persatu..