CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eazzad

★-pengalaman sebagai perawat-★

Close [Copy link]
ok aku cerita lah kejap cerita ni...

pada masa tu... aku dapat 1 panggilan minta aku and the geng ...
eazzad Post at 20-1-2011 18:28

thanks tt cerita pengalaman baru..jenis jin kejam dan brutal ni..

bervariasi pulak jin2 yg ganggu pesakit...adakah setiap jenis jin ni mempunyai kebolehan berbeza ketika berlawan...

tt selit la skit pasal keunikan dan kebolehan atau kelemahan jin2 dlm cerita...mungkin boleh jd panduan perawat lain dan forumer..

aku nih dah berapa kali berubat dah.. sekali berubat.. dah buang, datang balik... dah buang, datang lagi....pastuh gi tempat lain.. buang, tapi datang lagi... pegi lak tempat lain.. dah tangkap, gari laa.. tapi datang jugak lagik... sampai la sekarang... camna tuh...

Post Last Edit by Saat at 21-1-2011 03:42
aku nih dah berapa kali berubat dah.. sekali berubat.. dah buang, datang balik... dah buang, datang  ...
totokreturn Post at 21-1-2011 02:55

pasal tulah aku cakap. jin tu ada berjuta juta ekor. setakat tibai jin, tangkap jin dan bunuh jin sekali pun. nanti tukang sihir cari jin fresh antar lagi. sampai bila nak berubat??? sakit badan satu hal, masa lagi. wang sebanyak tinggi bukit pun rata beb. sebab tu aku cakap kalau sape sape tau ada perawat yang sanggup berdepan dgn tukang sihir bagitau aku. sebab apa? sebab puncanya adalah tukang sihir dan pengupah. jin tu kekadang jadi mangsa gak sebab kena paksa dgn tukang sihir. ada satu kes dimana jin meraung sakit bila dirawat...dia nak kuar tapi tak bole sebab tukang sihir dan ikat dia dalam badan pesakit. maksudnya biar laa jin tu duduk dalam sampai mati. kalau dia kuar pun tukang sihir dan standby jin jin lain tibai dia kalau dia kuar badan pesakit.

jadi, kalau perawat asik duk tibai jin je bukan penyelesaiannya. tapi tak ramai atau hampir tak ada perawat skang ni sanggup atau ada ilmu yg cukup berdepan dgn tukang sihir especially tok batin atau tok cha nie. sebab takut nanti perawat itu sendiri kena attack, ataupun anak bininya kena. jadi perawat cuma tibai jin aje la.....sembuh ke tak...bayaran tetap kena bayar

cuma baca posting aku yg lepas, dulu masa aku remaja tak pernah aku tgk org berulang berubat sampai 4-5 kali. maksimum 3x kalau tak abis la tukang sihir nanti. sebab dulu perawat yg aku jumpa dorang jenis berdepan dgn tukang sihir secara batin.

aku ni dah puas tgk org berubat...kesimpulannya aku berkata " kena cari perawat yg mampu hadapi tukang sihir".

aku ulang posting diatas. perawat yang :

1. kali pertama kuarkan jin.
2. kalau kali kedua pesakit dtg lagi. perawat kuarkan jin dan akan berdepan secara batin dgn tukang sihir dan bagi last warning.
3. kalau kali ketiga pesakit datang lagi, siap la malam tu selepas kuarkan jin, perawat akan tibai tukang sihir terus. sebab tu kekadang kita dgr ada kes bomoh titiba tumbang muntah darah dan sebagainya.
4. kalau pengupah cari tukang sihir lain....kali keempat pengupah pun tumbang beb....

jadi soalnya mana nak cari perawat macam ni? insyallah kalau aku jumpa aku akan bagitau. setakat ni masih lom jumpa. untuk pengetahuan, aku ni sejak kecil dah ikut org berubat merata rata tempat, sampailah skang ni dah tua pun masih lagi bawak org berubat sana sini. jadi walaupun aku bukan perawat, tapi aku tgk je perawat aku macam dah boleh agak ler hasilnya...

pasal tulah aku cakap. jin tu ada berjuta juta ekor. setakat tibai jin, tangkap jin dan bun ...
Saat Post at 21-1-2011 03:37

maybe ko leh cuba tok cha atau tok batin.. biasa perawat islam tak nak buat camtuh... maybe ilmu tak cukup kuat atau tak baik berbalas dendam...

sebagai tambahan, kalau kena sampuk atau jergah dgn jin. maksudnya bukan yg orang antar pakai tukang sihir, boleh laa jumpa ustaz ustaz ni yg beroperasi darul darul ni. tapi kalau yg kuat punya sihir macam tok batin dan tok cha.......setakat baca ruqyah memang tak berkesan sepenuhnya. ia baik kejap je, macam org sakit laa, kasi je ubat pain killer, legalah kejap tapi puncanya tak dirawat. samalah macam pesakit juga, sihat kejap je pastu datang balik.

untuk lebih adil, aku tak cakap laa SEMUA ustaz macam tu. maybe ada jugak ustaz yg bebetul bagus..cuma tak jumpa lagik.

ok biar aku bagitau seorang perawat dulu masa aku remaja la. nama dia haji yusof kat rembau. dia ni guru agama dah tua, skang dah arwah, yerla masa aku remaja ikut mak angkat gi berubat umur dia masa tu pun dah 70an.

Dia jenis solat hajat dan zikir semasa rawatan. dia guna air saja. bila dia zikir sambil tasbih dia bergerak hentak hentak botol mineral. laju betul dia zikir.......tasbih dia berpusing laju je....

lepas tu dia suh mandi dan minum air tu. then dia akan solat hajat pada malam nanti. nie kes kali ketiga laa ni........tup tup.....last last didapati bomoh muntah darah. ilmu pun dah tawar takleh jadi bomoh dah.....

tukar profession jadi driver teksi. hahahaha.......

Follow Us
maybe ko leh cuba tok cha atau tok batin.. biasa perawat islam tak nak buat camtuh... maybe ...
totokreturn Post at 21-1-2011 03:44

cuba baca balik posting aku yg lepas. pasal perawat islam taknak pulangkan ni atas alasan biarlah Allah yg balas dan kita redha. benda ni ramai dah kupas. tapi ada jugak ustaz yg balas balik. tak ramai laa..

sebagai tambahan, kalau kena sampuk atau jergah dgn jin. maksudnya bukan yg orang antar pakai tukang ...

setakat baca ruqyah memang tak berkesan sepenuhnya. ia baik kejap je, macam org sakit laa, kasi je ubat pain killer, legalah kejap tapi puncanya tak dirawat. samalah macam pesakit juga, sihat kejap je pastu datang balik.

untuk lebih adil, aku tak cakap laa SEMUA ustaz macam tu. maybe ada jugak ustaz yg bebetul bagus..cuma tak jumpa lagik.
Saat Post at 21-1-2011 03:45

aku nih selalu gak dengan ayat2 ruqyah nih.. dan kengkadang setiap hari aku amalkan dengar ayat2 ruqyah nih... tapi bila aku pegi chek kat pengamal perubatan.. benda tuh tetap gak melekat kat aku walaupun sebelum nih dah buang... camtuh tuh.. padahal semasa aku dengar ayat ruqyah, takder mender2 pun rasa lain macam pun.. rilek jer...

sebagai tambahan, kalau kena sampuk atau jergah dgn jin. maksudnya bukan yg orang antar pakai tukang ...
Saat Post at 21-1-2011 03:45

ader betul nya jgk aper yg bro ckp tu... abg kawan aku pun kena buatan tok batin jgk. selalu bila lepas makan akan keluar paku or jarum dari badan dia... siap kawan aku tunjuk gambar x-ray dlm badan abg dia ader paku tu. dah pegi dah pusat2 perubatan Islam yg femes2 ni tapi tak jalan jgk. kejap je elok pastu datang balik. bila abg dia dapat tau tok batin mana yg buat, abg dia pun bawak la konco2 dia nk pegi attack bomoh tu. tapi smpi je depan rumah bomoh tu tak nampak aper2. pusing2 byk kali dah tak nampak gak rumah bomoh tu... baru2 ni aku tanya kawan aku tu aper cer kan abg dia tu. dia kata dah elok dah sbb pengupah tu dah mati kena langgar (eksiden).... ni nk tanya ni, iyer ke klu yg upah tu mati ilmu yg diantar tu akan jadi tawar???

Selagi tukang sihir wujud... selagi tulah masalah xakan selesai..
Ni berpunca dr kes Harut&Marut... mengajar ayat...
Dalm Islam...darah balas darah...nyawa balas nyawa...

eehhmmm... setiap perawat dia ada prinsip dia sendiri dan ada etika dia sendiri...

macam aku etika aku jangan lawan selagi dia xlawan lagi.. jika boleh rawat pesakit tu baik dulu... sebab masa aku rawat.. kalau tok moh tu tahu memang susah aku nak ubat orang tu asik2 aku nak lawan je moh ni.. pastu ambil masa lama lak.. tu.. cuba korang baca yang aku ada cerita pasal sorang perempuan yang ada 5 benda dalam badan dia... bukan senang kita nak rawat... orang ni dah sakit.. pastu kena rasuk pulak... bila aku nak baik orang ni.. pastu tok moh ni nak lawan pulak...  so kesimpulannya...

jika tok moh ni xganggu masa aku merawat pesakit aku... aku xlawan dia dan aku xpulangkan.. cuma aku buang dan pulihkan dia dan buang ape yang patut.. secara diam... supaya tok moh xtahu yang pesakit tu dirawat... jika tok moh tu tahu baru aku lawan dia.. masa tulah akan berlakunya perang batin dengan batin... yang kesiannya pesakit...

kebanyakan perawat xmatikan laluan tok moh tu pada pesakit... dan xcari rumah dalam badna pesakit.. mungkin sebab ilmu yang xcukup...

sepatutnya... perawat mestilah buang perumah tu.. dan matikan terus laluan moh tu ke pesakit.. kalau x akan berulang lagi... tapi ingat... kami ni bukan TUHAN... jika ilmu2 TUHAN ni ada kat kami... tapi dengan izin Allah membenarkan penyakit tu berulang itu adalah kehendak Allah hendak menguji para pesakitnya dan perawat...

masa inilah aku selalu berzikir dan buat sembahyang hajat untuk memulihkan pesakit yang bermasalah berulang dan kronik... masa tulah aku akan cuba sedaya upaya untuk pulihkan pesakit aku.... tapi paling teruklah yang aku mengubat pesakit aku ni dalam 5 kali jika yang teruk sangat... kenapa 5 kali untuk buat pemulihan badan yang dah kronik... macam kudis..xleh bangun dan sebagainya... sehingga aku cakap xperlu datang lagi sebab dah baik...

naga:

ok jin2 ni banyak perangai dia ni... jika badan kita kuat dia susah nak ganggu kita.. tapi dia akan cuba melemahkan kita sedikit demi sedikit sehingga badna xmampu menahan sakit... kekadang tu jin2 yang xbertuan yang suka nak hidup dan makan dalam badan manusia...

jin2 yang bertuan ni... tengok pada tempat.. samada bomoh ataupun saka... tengok juga pada ilmu sipemakai... dan cara2 dia memuja...

kebolehan jin2 ni samada je macam manusia... cuma Allah berikan keistimewaan dia ni ada sihir.... cara melawan pun berbeza.. semua tu mengikut darjat jin2 ni juga...

cara2 jin membenci pada pesakit adalah minyak attar... sesiapa yang benci bau minyak attar badan dia memang ada jin... garam... tanah dan sebagainya...

cariknow... berapa lama usia bumi ni banyaklah jin2 dan syaitan kat alam ni... sebab diorang hidup lama... da banyak ilmu sihir yang diorang belajar.. diorang pun ada persatuan untuk mencari kelemahan manusia ni...

sekrang ni manusia pulak membuat lagi persatuan pulak untuk memuja dan menhidupkan balik dajal2 yang kena kurung dan cuba untuk mewujudkan firaun tu semula... susah aku nak cakap sebab kita dah pun ke arah akhir zaman.... selagi kita tidak mahu selesaikan masalah yang diorang semua dah melangkah untuk memusnahkan kita umat islam.. secara diam... sedang umat islam bertengkar sesama sendiri punca dari orang2 yang memuja jin2 dan syaitan...

aku kalau boleh mengharap kita semua pikir dan sedar kita semua kena diperdaya oleh ilmu2 sains teknologi yang dikatakan karut dengan ilmiah.. sebab ilmiah tu lah nanti kita akn ke sana juga...

cuba korang pikir... jika kita xbertindak dengan sendiri untuk menhindari benda2 ni supaya jangan hampiri kita dengan cara ape??? dan mengapa ada??? ape sebab ??? sebab kelemahan diri kita yang mudah terpengaruh.... benda ni memang mudah pengaruhkan kita dengan kehebatan diorang ni...

ok aku cakap dalam dunia ni penuh ilmu2 Allah yang kita xterokai... depan mata kita sendiri kita xsedar adanya ilmu yang besar Allah berikan pada kita... tapi kenapa kita xmengkaji... mengharap pada orang2 cerdik pandai juga..?? dari mana cerdik pandaitu datang...???? orang2 yahudi ke?? siapa mereka????so ada korang pikir semua tu...???? siapa tok cha???? mengapa diorang leh mengubat dari orang2 islam yang mengunakan khalimah Allah sedangkan xleh baikseperti tok cha... korang secara xsenjaga korang telah memandang rendahkan kebolehan ilmu Al-quran dan menghina ayat Al-quran secara tak sedar... dan korang menghina islam secara xsedar... kerana korang kata tok cha lebih hebat... tok cha tu mengamal ilmu ape??? budha?? indu??? so ilmu diorang agamaindu lebih bagus dari ilmu Allah???? dari mana silapnya???

adalah dari kita semua...

ok aku bagitahu... kesilapan kita terpengaruh semua dengan lakunan yahudi... sebab apeaku cakap macam tu... dari kecik kita tengok cerita2 yahudi membawa salip dan membaca kitab dioang bible tu.. bila bawa air diorang tu dan salip tu dah mati dah hantu2 tu... pegang je bible tu lari lintang pukang mati dah semua tu... jadi kita pun terpengaruh cerita2 yahudi dari dulu lagi... ada yang baling al-quran lah... apelah.. semua da... tapi pelikkenapa benda tuu  ada lagi.. ada korang kaji???? mungkin ramai yang tidak mengkaji atau buat2 xnak tahu semua tu... sebab semua adalah makhluk Allah... dah tahu diorang sendiri boleh baca... tapi dimana lemahnya...????

dalam dunia ni kenapa Allah wujudnya bintang..??? kenapa wujudnya bulan??? kenapa wujudnya matahari??? kenapa wujudnya air??? kenapa adanya laut dan sungai??? kepada adanya kutub utara dan selatan...?? ape semua ni untuk kita semua...??? semua tu adalah membantu kita menhindari benda2 ni... tanpa kita sedar.. dan kit asendiri tidak mengkaji lebih dalam lagi ilmu2 Allah beri pada kita untuk membantu dan melawan dengan snediri...

korang secara xsenjaga korang telah memandang rendahkan kebolehan ilmu Al-quran dan menghina ayat Al-quran secara tak sedar... dan korang menghina islam secara xsedar... kerana korang kata tok cha lebih hebat... tok cha tu mengamal ilmu ape??? budha?? indu??? so ilmu diorang agamaindu lebih bagus dari ilmu Allah???? dari mana silapnya???
eazzad Post at 21-1-2011 11:36
Ilmu Allah terlalu amat luasnya, dan AlQuran hanya menceritakan sebahagian kecil sahaja tentang seluruhnya Ilmu Allah tersebut.

Apa sahaja ilmu didunia ini, walaupun ilmu hitam, ilmu putih, ilmu tajwid, ilmu bom, ilmu angkasalepas, ilmu teknologi dan segala gala ilmu ini adalah ilmu Allah jua. Walaupun tok cha mengamalkan kaedah perubatan ikut cara dia, ilmu yg dia ada tu ilmu Allah jua. Ilmu syaitan pun ilmu Allah jua sebab semuanya adalah makhluk Allah, so ilmu pada semua makhluk Allah adalah anugerah Allah, terserah samada sesaorang tu nak mendalami/mencari/mengkaji atau tidak.

Ilmu Allah tak semestinya diberikan pada umat islam sahaja, Allah beri pada semua sebab Allah tu Maha Adil

salams semua...

bapa saya memang tiap hari/pagi solat tahajud, mengaji, zikir, tahlil dan beliau sudah berumur 85 tahun..setiap malam/pagi tepat jam 3.50 dia selalu dikejutkan oleh sesaorang/sesuatu..jin islam ke?..

arwah ibu mertua saya meninggal bebrapa tahun dahulu dari kanser tapi tak dapat pastikan (biasa lah kata doktor). selepas dua hari saya terima call dan dari suara yg seram berkata dia 'puas'..saya takut dan suami saya pun terdengar. kemudian saya terima bermacam surat merah bersama lukisan manusia putus kaki, kepala dan di-tulis dalam bahasa Thai..ditujukan kepada ayah mertua saya..memang tujuan orang mahu membuat perkara dasyat. tapi tu semua sudah berlalu setelah kami dapatkan rawatan saorang yang mebersihkan rumah kami (padahal setipa hari kami mengaji, zikir, solat etc..) saya rase ia ade kena mengena dengan keluarga suami saya (ade saudara yg berniat jahat ). Kami ade juga jumpa beberapa perawat  dan ade yg mahu/boleh beritahu siapa yg sebenar nya bertanggung jawab atas segala perbuatan khurafat tu, tapi kami mengambil keputusan untuk tidak mahu tahu dan juga menuduh sesiapa pun. Kami hanya berdoa dan mohon agar orang2 demikian insaf..
Tapi beberapa bulan lalu, suami dan adik ipar saya seperti kena penyakit yg membuat mereka lemah dan tak boleh bernafas seakan2 di-cengkam sesuatu dalam badan mereka..Alhamdulilah dapat di-pulihkan dan perawat tersebut berkata ia mungkin 'saka' atau ade kena mengena dgn sakit arwah ibu mertua saya..sekadar ingin mengongsi cerita benar...thanks!

aku slalu berdoa agar apa yg jadi ada hikmah.. cuma aku inginkan kebenaran.. yelaa.. takut lak kita jd syirik dan khurafat.. so utk elakk benda yg x nmpak nihh.. aku cuma minta dan berdoa agar Allah menunjukkan samaada betul ka tak, ada org tu yg buat aku.. dan aku slalu berdoa setiap yg baik dbalas baik dan setiap yg jahat akan dibalas yg jahat jua..

susah nak terangkan... semua itu adalah makhluk Allah... yang aku cakap ni sebab diorng ada kata2 tu macam menghina menggunakan ayat Al-Quran... semua permintaan islam atau kafir Allah terima dan benarkan berlaku walaupun kafir... tapi kita harus berwaspada... cara tu.. dia sendiri meminta dan memuja benda tu... dan korang tahu ke ape dia buat..? tahu ke ape yang korang minum??? tahu ke ape yang dia minta???

jadi xkisahlah korang jumpa tok cha ke tok moh ke... tapi harap berhati2lah dengan cara mereka ni yang cuba menyesatkan kita secara kita xsedar... dan menjadi kurafat dan syirik... sebab dah nak dekat dah tu....

ok... kita boleh berikan kajian yang kajian islam yang dah menunjukan ke hebatan Allah ni... dari situ kita tahu ada baiknya dan ada buruknya...

tapi aku rasa elok aku buka tread barulah... tentang sains perubatan islam dan melayu kuno... ok... disitu kita leh berkumpul dan menimba ilmu sesama sendiri... dan pesakit juga akan tahu ape punca diorang jadi macam tu...

toksah la dok berdebat ttg cara masing2 berubat. kami nk dgr kisah tt sebagai perawat jek... ni pun thread pengalaman sbg perawat kan... eazzad, sila sambung citer anda.