CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Sekali Jumpa 'Terbang' RM200-RM300, Lelaki Tak Puas Hati Kena Keluar Duit Masa Dating

bukan ke menabur duit itu salah satu utk buatkan kaum hawa terhutang budi dan body. kawan I kawen 2. salah satu kaedahnya kena rajin tabur duit utk bagi aweks terhutang budi.

Dedulu masa saya dating, bila ditanya nak makan kat mana, saya jawab, "ikut abang la,nurul mana2 pun ok", gittew.
Saya student, boyfriend (skrg suami) dah kerja. Memang dia yg payung. Saya mana ada duit

Skrg, bila dah kahwin, saya pun dah kerja, siapa yg ajak, dia yg belanja. Saya ok je berbelanja untuk suami makan sesedap kat luar, bila saya malas masak.

Edited by Lagubestbest at 8-6-2023 03:59 PM

mehla dating ngan I kita dgar podcast sesama sejam dua kat bangku tepi booth McD dalam mall. jgn lupa pakai socks cute sket, dalam mall sejuk.

Lagubestbest replied at 8-6-2023 03:57 PM
mehla dating ngan I kita dgar podcast sesama sejam dua kat bangku dalam mall tepi booth McD. jgn lup ...

Dah kawen buleh dengar podcast sesama time otw pi keja sama2 tu... sambil dengar, sambil ulas.... this is what we do everyday together...  naik keta borak... naik MRT sama2, borak.. naik lif ofis tower sama, borak lg...

Otw balik pun sama2, kalo dia tak outstation lah.. 1-2 weeks per month, dia outstation... mujur adik i pun kerja sama, teman i ke ofis (tower sebelah)

1.  cakap awal2 yang certain things kena go dutch...  certain things takpe lelaki yang akan bayar...  and make it clear la yang korang buat camni sebab masih bercinta, belum kawen lagi...  dah kawen ok la nak manjakan, tapi tu pun banyak kena consider dek...

2.  kalau ko tak mampu follow tekak dan demand perempuan tu, maknanya ko bukan target bf dia...  sila la sedar diri n cari yang bersesuaian dengan ko...

aku memang pesan dengan anak2 aku, jangan heboh berhabis untuk yang belum tentu jodoh ko...  nanti dah berjodohan pun, ada limitation dan ikut keperluan...  kalau kaya pun, tetap kena tengok mana perlu mana tak...  tapi aku pesan gak, lagi kita tak berkira dengan isteri dan anak, lagi murah rezeki kita tapi make sure partner tak misuse this...

Follow Us
green~tea replied at 8-6-2023 02:44 PM
Rm100 utk makan malam mewah???!!!!!! Hello.. rm100 tu tony romas 2 orang makan pun tak lepas.. choy

haippp...  jangan kondem nanti ada yang panas hati...  hahahaa...  agaknya dia pi makan kat chilies tapi dia minum ayor je...  awek je order steak...

iols dah tua2 ni rajin jua org belanja makan tapi pilih yg mur2 sajah..pastu org tu mintak no akaun dia bank in lain for courtesy katanya.
bayangkan iols kena attend 5 xpat 5 juga kena makan diorg semua pemurah elaun trpt and my time to attend them plus meal. tu la skrg kena belajar mekaup muka kdg mcm mak lampir segan tita

lifeline replied at 8-6-2023 01:16 PM
dah kau yg ajar atau nak benda centu hadap je la
boleh je dating tmpt biasa2
minum kopi biasa2

Edited by Suchi at 8-6-2023 04:32 PM

Iols dulu dating masak2 kat umah pastu bawak bekal mkn kat depan mesjid, masjid putrajaya laa hahahah

Masak gulai ketam, kangkung goreng belacan pastu ikan goreng.
Pastu selamba je dia kritik, ni ikan goreng ke ikan rebus?Gara2 ikan goreng tak kuning sgt.
Aihhhh masa tu yelaa idok terer sgt memasak tp nak jugek memasak
Ko mampu dating mkn ketam? Makan kepsi pun malu2 ye dop ni kan plak nak kekoh ketam depan boipreng

Pompuan yg mengada/high mentenance utk lelaki yg hig mentenance dekkk

RM 100 ko kata makan malam wewah?? ko idup zaman bila ni mat?? bukan apa mat, kalau da terbiasa dari awal lagi semua nak tong2 takut kang kawen ko xtau tanggungjawab as laki to provide dlm rumahtangga.. kena tong2 jugak kekdahnya.. aku dulu dgn laki rilek je dating naik ktm tapi bab makan etc2 mmg die2 laki aku yg keluarkan..dari situ aku confident dia boleh jadi provider yg baik bila kawen, so aku kawenla dgn dia n terbukti lah.dia xsemestinya mewah ko lanje basic2 dahla, makan mamak ke, soto ke rojak ke yg penting makan da ko ajak anak orang deting kan...

Kali pertama dating, sejam dua sudah tak perlu seharian, seeloknya go dutch. Tapikan aku dulu klu tahu jantan sengkek mmg aku tak keluar lol

Kalo herlokk dan cantik berbaloi jugalah

ni pun nk kena bincang kat CI ke? lemahhhhh

Investment
Klu nk Sabar je lah dlu sebelum kawin
Lg untung dpt memaku sebelum dipaku
Skrg laki lg ramai dri pmpuan

Nama pun time ngorat.. Nk kenal hati budi, yg ko pegi dating dari pagi smpi mlm apa hal.. Ni propa je lebih mamat ni. Klu dh dating 1 meal session dh la.. Klu lunch borak habis snagat session makan dessert.. Done

Dah kenapa ko dating dari pagi sampai mkn malam?
Klo dah x mampu, yg ko hadap pompuan high taste watpe? Pastu acah2 semua ko nk bayar .hujung2 ngadu kt soc media...apasal x ckp je kt awex tu? Lemahh..

eyansss replied at 8-6-2023 04:17 PM
haippp...  jangan kondem nanti ada yang panas hati...  hahahaa...  agaknya dia pi makan kat chilie ...

Iols kecam je... over tau nak bongak2 skali salah bajet.. kohkohkoh

iyelatu. ke bising sbb kua duit takde pulangan, kalau minah tu bg body tiap kali dating mesti ko senyap ajer.