CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: tensic~

Mak dia suruh tunggu kakak nya lepas dulu..

haah, teringat drama kat tv3 kot.. best citer tu mcm catriona ross yg berlakon.. depa plan so that kakak dier tu kawen ng satu mamat ni ie kawan2 depa gak.. pastu sume blanja depa tanggung.. so depa dpt la kawen.. lgpun, bercinta lepas bernikah tu kan lebih indah.. mule2 tak suke, pastu cinta cintun laa.. hehehhe.. mcm fairy tale je kan.. tapi tak cube tak tahu kan..

Salam..Nak kongsi masalah jugak ni.. =(

Saya dan dia (bf) dah 2 tahun lebih bercinta sakan bagai  ...
tensic~ Post at 14-12-2010 11:42

kata kat mak dier ko sanggup bagi separuh hantara kat kakak dier sellaukan langkah bendul kene bagi hantaran kat kakak dier

err.. ko sanggup terima inlaw camtu?

Reply 43# mziskandar

tak sanggup kenape nye..jangan la kutuk2 mak dia ke along dia..
saya sikit pun tak marah ke kutuk ke..saye takde nak declare perang ke ape ke..
saya cuma meluahkan rasa sedih je..
meluahkan harga yang saya perlu bayar, atas nama cinta
mak dia bukan jahat ke ape.. TAK, saya tak fikir mak dia macam tu..

Reply 44# tensic~

ok ler tu.. kengkadang bila duduk 1 sudut, x terperasan pandangan sudut yg lain. soklan tersebut tidak melabel memana pihak tetapi hanyalah sbg pertanyaan persedian keadaan yg akan ditempuhi pada masa depan.

sekian.

mak dia baik ngan ko tak?
rajin-rajin la melawat mak dia, buat baik ngan dia... mana tau dia berkenan sesangat, dia suh anak dia pinang ko cecepat...

Follow Us
what kind of mother in law is this  ya rabbi

eeeeeeee orthodoxnya  hishhhhhh
what a mentality ...

okay emo kejap just  i cannot deal lah dengan mentality ini, cukup menyesakkan, kan?

well solat hajat  , doa bebanyak.
reason out but  lembeut lembut.....jgn bagi dia tak reda pulak jang susah  nanti .so...
tak pa pelan pelan...

umo aku 31.. single available takdak bopren.. ada adik lelaki 3 org.. mula2 agak tertekan bila one by one dh start menggatal nk kawen.. tp aku takleh selfish.. dh mmg waktu usia mrk utk kawen which is memasing umo dh lebih 25 taon.. aku jer yg tak perasan rupanya aku dh tua dan adik2 aku pun dh patut jadik bapak budak
now memasing da kawen dan bestnyer aku dpt 3 bentuk cincin free

what kind of mother in law is this  ya rabbi
eeeeeeee orthodoxnya  hishhhhhh
what a mentality ...
mbhcsf Post at 16-12-2010 23:11

dont say like that beb...
sometimes kita kena kaji knp org dulu2 bt adat begitu begini.. contoh paling besar kt sini benda langkah bendul tu...

disebabkan aku dh lalui, so aku leh paham kenapa wujudnya langkah bendul ni.. ianya adlh semata2 utk menjaga hati si kakak yg tak kawen tu. knp org dulu2 syaratkan bg hadiah kpd si kakak sepersalinan dan sbntuk cincin sbg syarat kalau nk langkah bendul adlh utk walau x byk, sedikit jua dpt meriangkan jiwa si kakak yg sedang meruntun tu..

masa mula2 adik aku yg 1st nk kawen, mmg aku takleh nk accept.. rasa kecik ati, rasa rendah diri sumer ada la.. tp bila adik aku bg cincin, burden aku dh kurang.. rasa happy la jugak.. so dr situ aku tau motip org dulu2 mesti bg hadiah pd kakak yg nk dibendulkan

Post Last Edit by mbhcsf at 17-12-2010 00:46
dont say like that beb...
sometimes kita kena kaji knp org dulu2 bt adat begitu begini.. con ...
allyhasana Post at 17-12-2010 00:34

i see ..yup i think i am a bit harsh there ...hihi habit  betul lah sebab tak leh tahan mentality cam ni ....

...saya terima pandangan itu  okay at least nak hormati  si kakak tu dulu so biaq pila yang couple tu dok couple memanjang okaylah i accept sebab my second sister married first dan of course akan rasa rendah diri semua tu i would imagine that, yup tapi kan
mana lebih priority perasaan tu ke yang masjid yang you know  perlu didirikan sebab nak elak dosa lah couple lelama bukan soleh , sangat kan?

i know my family langkah bendul tapi depends kot ya ....my first sis ada  gak lah  like senyum jer tapi dia taklah nak  jiwa  retak bagai...sebab pada saya ( ni masalahnya i pikiaq  the way i think ) harga diri kita adalah apa yg kita fikirkan  locus dalam ( internal locus control) ciri kita, nilai kita letak pada kita, cara kita treat diri kita.. ...bukan atas faktor luaran seperti org kahwin dulu ka, orang  lawa kita tak lawa bebenda superficial macam ni ...tapi yer lah
sebab hal ini berbentuk subjective kan....i terima pesrpective you ..seemed logically enough though prioritiwise mak dia ni well pada saya patut yg difikirkan impak

tak kahwin anak kedua you = dosa , kahwin alhamdulillah rezeki semuainsya ALLAH ...ada

why nak tetakut anak first terasa sdangkan jalan kedua lebih favourable? in terms of outcome.

parah gak tu...ko tekan2 sgt nanti dia lari...kalau tak ditekan mmg tak jalan....ditelan mati mak diluah mati bapak...good luck.

pesbook kakak bf ko pls..

Alamak! Ni mmg payah ni klu mcm ni

Teruk lah kalau Along nya tak ada BF langsung-langsung

Naya sangat okeh!

Apa yang penting , suruh lah BF kau berbincang elok-elok dgn mak nya. Ckp la , usia bukan makin muda. Teruk la klu nk kena tunggu semua tu. Lepas tu kau pun berdoa la jugak supaya mak dia terbukak hati kasi anak dia menikah. Jgn kau jampi pulak Main2 je ye. Tapi tu lah payah jgk kalau mak jenis yang macam ni. Aisehmen!

Reply 52# InVendeTTa

hamboi hamboiii

Kes you lebih kurang sama macam kes I. Even I ngn bf I dah berkawan almost 4 years but then, both of us still lagi tak boleh bernikah sebab menghormati permintaan mama bf I.

Mama bf I tue nak kakak die kahwin dulu sebab kakak die dah nak masuk 28 tahun nie then, baru kitorang boleh menyusul. Maybe another 1-2 years. Plus, dorang dua beradik jerk.

Tak pe lah, nak buat macamana lagi kan? Permintaan orang tua nie susah sket nak bantah. Lagipun both of us rasa still muda lagi kot, even dah nak masuk 26 tahun nie. Hehehe~

buatnyer tak kahwin2,, mampuih u all... huhuhu cepat kenen2kan kakak tu ngan sapa2 laki yg korang kenal...

senasib .... story line sama... akak bg ok tp mama dier xok... tgk gaya mcm xde tanda2 akak dier nk kawin...yg pelik nyer abg dier (akak dier ank sulung) lepas jer..dh ada ank sorang pun...

kalau dia sayang gila akak dia, tak mau akak dia terasa ke apa,
memang potensi kena tunggulah akak dia kahwin dulu...