CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: naina

jodoh orang jauhh..

aku kawin ngan orang dekat ... kira satu daerah, naik keta dalam 5 minit dah sampai umah mentua... bukan kata tak de masalah... byk gak masalah yg timbul...
dah kitorang duk kl.. sesekali balik masing2 nk balik umah parents masing2 dulu... itu satu hal, kadang2 nk lunch kat mana, nk dinner kat mana pun leh jadi issue sampai bermasam muka, sampai kadang2 aku fikir... tak balik kg lagi bagus... tak de la nk gaduh2...
masa awal2 kawin, aku dapat rasakan family aku agak terasa ngan aku sebab byk habiskan masa kat umah mentua... bukan sebab aku yg nak, tp kena ikut kata suami...
pernah satu pagi raya aku tk salam hubby aku sebab mlm raya tu... dah la aku raya dalam pantang masa tu lahirkan anak sulung... dia plak bleh balik lepak2 kat umah dia dgn adik badik dia... sedangkan aku ngan baby kat umah... mmg la umah aku, tp orang lain ada suami malam2 raya ni (akak2 aku sumer kawin ngan orang jauh) ... sekali dah puas menunggu kul 12.30 aku call, rupanya dia tertido... pastu leh lak cakap tak leh nk kuar sebab keta kami dah kena block ngan keta abang2 dia.... aku hangin terus cakap kat dia "Tak payah balik pun tak pe.. " terus letak phone... nangis sungguh2 aku masa tu...
dah la tu.. malu aku kat mak abah aku.. mesti diorang terasa gak menantu dia tak de malam raya.. sebab meriahnya raya ni menjelang hari raya tu kan...
tapi dia balik gak la malam tu.. bawak balik keta abang dia... tp aku dah malas nk cakap ngan dia masa tu... pagi raya pun aku tak bercakap... huhuhu.. derhaka sungguh kan?
sebab tu la, jauh ke dekat ke.. pokok pangkalnya diri masing2... kena ada tolak ansur dan timbang rasa dalam hubungan...
tahun ni thn ke-8 kami kawin... byk la yg dah boleh diperbaiki... tak mcm mula2 dulu...

kawan adik aku org johor, bini dia kelantan. sekarang menetap kat johor. kahwin baru  3 tahun.

dulu sebelum kahwin janji kalau aidil fitri raya kat johor, aidil adha pulak raya kat kelantan.
tapi lepas kahwin, aidil fitri bergilir beraya.. kalau tahun lepas di kelantan, tahun ni kat johor sebab kata si bini kata dia dah dok kat johor(tahun pertama kahwin ,raya kelantan). begitu juga giliran raya aidil adha.

masalahnya sekarang, si suami dah mula bercakap pasal petrol setiap kali nak balik kelantan sebab si isteri kalau boleh mau balik kelantan paling kurang 4 kali setahun. kalau tak ditunaikan, merajuk pulak si isteri.. si suami dah macam nyesal pulak kahwin org jauh!

tapi aku rasa, jauh ke dekat tak jd masalah sgt kalau suami isteri ada tolak ansur dan bersefahaman. dan lg kewangan yg kukuh penting gak!

Reply 1# naina

aduiiii..tu ar dulu pun parent i sruh crik org senegeri jer senang..tup2 i biler i keje luar..dpt org luar..pusing kepala pikir kos nak kawen...

takat jauh mana bf engko tuh tt? smpi pegi sarawak/sabah ke? kalo setakat duk semenanjung je bleh je kot.. x la jauh sgt. sbb smnnjung pusing 9 jam dah smpi gak.

Reply 16# naina

lagi jarang ngedate lagi bagus la tt oiiii.. elak cubaan syaitan nk hasut. dan lagi membuahkan rindu.. xke best tu

Kawin dekat-dekat, sekampung mcm org zaman dulu lah, tak advanced gitu.....hehehe

Follow Us
Reply  Lady_On_Earth

kalo duk umah sdiri, blh manja2 dpn tv,,nk baring2 ke, nk peluk2 ke..nk mandi sama ke ( hehe )..kalo duk ngn parents, boleh, tp terhad dan ada tahap "malu" yg menebal..so? fikir2 kn la TT..kita org just bg pendapat jek..pokok pangkal nye diri sdiri.. tu aje
annorr_maira Post at 11-12-2010 09:18

Bukan itu ajer. Nak henjut dpn tv pun boleh. Kekdg tak dirancang pun. Tgk citer ada awek pakai seksi, terus naik rasa ghairah. Bini ada kat sebelah sambil baring2. So apa lagi - lanyak la.. Tengahari buta pun boleh buat depan Tv.

Reply 61# wallflower

Nabi Muhd SAW sendiri menyarankan anak-anak yg telah kawin tidak tinggal dgn ibu bapa. Manusia no 1 pilihan Allah dah saran mcm nie. So kita yg marhain nie nak question apa lagi.

Reply 147# Bell

erk...gatai lak ko ni ek..mesti pnh buat ni..  haha..kalo dh duk umah sdiri, jgn kata dpn tv, dapo, hall, tangga..semua blh kn?   

mak abah aku pun dh pesan, kalo dh kwin ni, better duk umah sdiri..sekurg2nye blh hidup bdikari, blh beli sikit2 perabot, brg elektrik sikit2, wpun kecik..sekurg2nye ada harta sdiri..lg satu psl hati dan perasaan, kita mna tahu hati anak dgn mak abah cmne..kalo dulu ms lum kawin, lain..skang kalo dh kwin, kot ler mak abah tu ngata laki kita, dh nk emosi..dh nk jauh hati..kn ke susah tu..dh la tinggal serumah..sok2 mak abah kata lain, kita ingat lain lak..nnti kita ingat dorang sindir2 kita lak..

Reply 142# zaianim

tulah, ikut masing2 gak zai...

aii org ns, hubby org kltn, memg la kdg2 duit tu mjadi masalah utama..tp kena la pandai2 bjimat cermat..thn ni jek, dh 5 kali aii blik kelantan..maybe hujung jan ni pun nk blik sekali lg, sblm aii bsalin..

jauh ke dekat ke, ikut tolak ansur kita cmne nk seimbangkan..kalo time raya, memg kitaorg amalkan sistem giliran..ok jek setakat ni, tkde pulak gado2..kena ada give & take la..sama  gak dlm lain2 perkara pun..

Reply 149# annorr_maira

Bukan pernah tp selalu buat....hahahaa.

La nie bini berpantang kat kampung. Gersang habis nie.....adusssss

Reply 151# Bell

jgn nk pi menggatal carik lain sudah la yek ..kena tembak ngn senapang gajah kang baru tau..

seronok la baca thread ni..

dalam perkahwinan yg penting saling bertolak ansur..  

yang mana  ...
DugongKota Post at 17-12-2010 03:58

aku, kategori no.1 tu.
~ kawen dgn org dekat. senegeri.
~ tapi, pjj
~ tapi, jumpa suami weekendlah.
~ tapi, duk dgn mertua.

ada kebaikan.
ada keburukan.

kebaikannya, kalau rasa rasa nak jauhhh dari ramai2 org (sbb keluarga mertua ramai), pergi holiday.. stay kat hotel (masa ini, umah sendiri blum siap lagi). tapi, selepas umah sendiri dah siap, pun malas nak balik umah sendiri. still suka gi stay kat hotel.

suka sgt stay kat hotel sebab :
~ takyah pikir hal kain baju blum basuh.
~ boleh lepakkkkk sambil2 tgk anak atas katil tgk tv yang ada astro. remote tv kat tangan aku. uihh bestnya.
~ takyah masak.
~ boleh mandi, pakai baju lawa2 sambil takyah risau baju tersebut akan basah/bau apa2 kurang enak akibat keje di dapur mahupun jemuran or berpeluh akibat buat keje umah.

bangun pagi2, siap diri lawa2 pakai baju lawa2 sambil pakai minyak wangi..pastu gi buffet breakfast pastu balik bilik..tgk tv sambil zzzzzzzzz..  sungguh best situasi tersebut.

bukan jauh dekat tp DUIT!
tu jek mslhnya...

kalau kaya berduit... utara selatan pun no hal.

rezeki manusia x sama....
ada yg miskin x berduit
ada yg kaya, mesti la berduit kan

so yg berduit tu...mmg la bukan mslh besar pun bg mereka...

Reply  Bell

jgn nk pi menggatal carik lain sudah la yek  ..kena tembak ngn senapa ...
annorr_maira Post at 21-12-2010 15:24

So mcmana solution dia? Buat cara manual?

Reply 155# Bell

mengong ko ni..pi tya lelaki lain la..mna aku tau..

Reply  sultana

haha.tp kening ai agk2 brcntum.cne lak tuh?? sje jah..mse kt skolah dulu  ...
naina Post at 11-12-2010 07:52

betul kot sambil lihat pusat ku
dpt orang jauh,

betul kot sambil lihat pusat ku
dpt orang jauh,
faraway1 Post at 4-1-2011 06:27

Pernah bersihkan pusat tak?

haku relax je kawin ngan org jauh.. dipisahkan oleh laut cina selatan giteww..

haku relax je kawin ngan org jauh.. dipisahkan oleh laut cina selatan giteww..
addie.bb Post at 16-1-2011 08:40

me kena tukar 3 kali kapal terbanglah kalau nak balik, pun relax aje..