CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: naina

jodoh orang jauhh..

Reply 61# wallflower

i pun rase i lebih dominan..

Reply 97# Lady_On_Earth

he..xdelah smpi cmtu.haha.i ni kdg pkkn ape org sekeliling n mak i kata.mak i slalu dok ckp pasal kakak2 n abg2 i..so i mcm xnkla jd mcm tu..tp skng i mcm dpt rse lak feel dwng cmne bila i sndri pon dh pk nk ada khdupan sndri..

Reply 75# MrsInsp

wahh best r cmtu..mmg memahami.haha.yg i kna memahami situasi depa lak.

Reply 63# ulartedung

hu2..tp cmne lak klu kta pindah keluar dlm mse sama mak ayah terluka? i risau klu dwng xredha.mmg kesian bakal suami i t.die pon brcita2 nk wt rumah sndri jugak.tp i ckp xpyh..sbb dh ada rumah.hu2

Reply 64# pu3_krizalid

rombongan kawen kn skali je seumur hidup..so time tu jela duit perhbis ckit.hehe.

Reply 74# skeletonkey

ok.silakan2..

Follow Us
Reply  Lady_On_Earth

he..xdelah smpi cmtu.haha.i ni kdg pkkn ape org sekeliling n mak i k ...
naina Post at 11-12-2010 13:50

mula2 memang la sedih nak lepaskan, lama2 shud be ok.. moga Allah permudahkan jalan untuk u..
forumer cuma boleh beri pandangan and i beri pandangan berdasarkan apa yang i dah lalui and so far im happy with it..
so do my parents.. to me i beruntung dapat dorang as my parents, kalau dorang rasa rindu dengan anak2 but anak2 tak dapat balik dorang boleh faham.. dorang sendiri yang akan datang rumaha ank2 tengok cucu.. sambil tu boleh jalan2.. tak boleh nak expect anak duduk dengan kita je, lelebih lagi kalau kita dok di pekan kecik/kampung, zaman dulu dengan sekarang jauh berbeza.. cabaran dunia sekarang lebih banyak berbanding 20 tahun dulu.. now anak2 dah study pergi sana sini, so peluang pekerjaan yang lebih baik kebanyakkannya di bandar..
tapi like i said, tinggal jauh tak semesti nya u tak ambik berat.. macam i memang my parents and my mil tinggal jauh di kampung, but we always communicate. ada kesempatan jer mesti nak balik kampung punya. kalau tak pun book flight ticket for them ajak datang bercuti di kl.

Reply 107# Lady_On_Earth

yeah..tnx ur opinion.hope my parents sntiasa restu n redha jela ape i nk buat.

Reply 90# naina

ye ker..sebelum ni penah gak la kwn dgn org johor...mak tak kata apa2..tapi nampak dia risau..bila dh putus baru dia bagitau..dia tak suka sgt klu aku ni dok jauh2...klu aku dok kt rumah lagi bagus..dia nak aku jaga dia bila dia dh nyanyok...al maklumla..takkan nak harap kt menantu pmpn, mesti la dia lagi selesa dgn anak pmpn sendiri... tambahan pula dia cadang nk wariskan rumah ni kt aku (aku tak harap pun rumah aku tu..adik beradik lain nak ambik la..)

nway, parent aku pun tak de la bz2 nak jodohkan aku dgn sapa2...umor aku dh dekat 3 series...dorg mcm tak de push aku cari pasangan hidup...

bagi aku, aku memang lagi suka klu dpt org dekat...dulu penah berkawan tapi dh bukan jodoh kami..skrg ni aku fikir tak kisah la dgn sapa2 pun sbb bukan senang nak cari guy y baik serta iklas sygkan kita...kalau itu dh jodoh aku, aku redo....

Reply 109# Syik_Gojet

haa brckp pasal rumah.mak pak aku pun dh ckp siap2 dh yg rumah ini akn jd milik aku t..hu2.umah ni agak besarla jugak tp kna brkorbanla.mmg best duduk dkt sbb kos hdup pun xdelah byk mngalir..hu2

kawin dgn org jauh ker dekat ker sebenarnya sama jer...yg penting ada sifat tolak ansur and buat keputusan sama2..

Reply  Syik_Gojet

haa brckp pasal rumah.mak pak aku pun dh ckp siap2 dh yg rumah ini akn j ...
naina Post at 11-12-2010 14:30

aku pun suka dgn rumah aku tu..rumah 2 tingkat n besar..ada 5 bilik..semi-D...dulu time dorg beli 90k..skrg rate kt pasaran 200k..

lagipun susah nak cari rumah besar2 mcm nie dah zmn skrg..

tapi itu la kebahagian sorg isteri ada pada suaminya...terpaksa la ikut suami aku nanti....

lg 1 TT mak ai pesan jgn skali2 dok umah mertua..
biar la umah banglo skali pn.. why?
sbb nakkn privasi.. n klau gduh at least xde tukang back up ke ape..
bkn nk pndng rndah tp psngn br kawen kna ssuaikn dri dgn environment br..
mcm ai asal terengganu, bkal suami org selangor..
so kitorang cdang dok kt area putrajaya or seremban..
mmg nmpk dkat dgn belah fmly die tp syurga isteri kn pd suami..
klau blh prmudahkan urusan die..
so biar la die snang nk brbakti kt parents die ble dok dkat2..

Reply 113# skeletonkey

ai x duduk umah mntua..ntahla.tgk cmne nnti..kdg rse nk kawen pjj je sbb bila nk jmpe leh brcuti skali skala.

Post Last Edit by Nurul8001 at 11-12-2010 17:42
bagus laa jauh2, kang dekat2 asyik bercekau  
cik.panda Post at 8-12-2010 14:34

hahaha...kelakau le..

Cerita pasal jodoh jauh dekat ni, teringat benda lucu saya pernah dengar dari kawan.  Orang kata kalau kening kita jauh antara satu sama lain, maknanya dapat jodoh orang jauh... ngehehehe.. So saya tanya la kalau org kening cantum lak? Jodoh orang sebelah rumah kot. ngahahahaha.

Sorry tuan umah sebab tak relevan ngan soklan tuan rumah.

Takpelah tuan umah, jodoh jauh tapi kalau tetap orang m'sia gak okeh lagi lah, nak balik tak susah sangat, adat pun sama. Kalau jodoh lain benua lagi la perit. Nak travel balik kampung makan berpuluh jam. Jenuh...

kalau nk ada masalah tk pyh tunggu jauh, dkt pun ada gak masalah.kena percaya n tolak ansur jer lh.

Reply 116# sultana

haha.tp kening ai agk2 brcntum.cne lak tuh?? sje jah..mse kt skolah dulu pong ustaz ai ckp klu pusat kte jauh kedalam mknanya dpt org jauh r tuh.klu pusat mcm xbrape dlm dpt dekat2.ai cek sndri pnye ntah xtaw dalam ke bese2.haha.

Reply 117# itamohdmiah

kdg dekat mak pak sik tnye lak bila nk singgah.dok dekat2 je tp blik kg haram lngsung xnmpk.klu jauh2 ada tolernsi kit.."xpe..jauhkn..skali skala blik pn dh cukup."

nk jauh sgt cari jer...jodoh gadis morocco...