CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Wanita Bawa Mentua Duduk Rumah Sama, Abang Ipar Tak Tahu Malu Bawa Anak Bini Masuk Pindah Sekali

dua_chzy replied at 26-1-2023 09:39 PM
Betul.

Sebagai contoh minggu lepas tetiba ada orang mesej nak pinjam 500. Dia mesej bertalu2 peht ...

Harap mak aq leh jadi macam ko,dah brapa kali terkena jiran2 mintak pinjam duit pastu senyap terus...paling hangsuang ex jiran sblah rumah,mmula pindah kemain baik lagi last2 dia la yg paling hantu,lesap terus rm 500 duit mak aq dia terus lari pindah umah...la ni jiran baru ni pulak mula nak start pinjam duit,x tahu la aq apa akan jadi kali ni

ciksom replied at 27-1-2023 09:42 PM
pertama kene tegas la. tak yah lah nak buat baik sangat. kalau kau jenis bertudung kau nak ke pakai  ...

Dahla kat luar rumah dah kena bertudung,biasanya kat umah sndri la kita boleh bebas nak pakai apa je...ni kat dalam umah sndri pon kena bertudung jugak,dalam bilik jelah boleh free hair

Hessa replied at 27-1-2023 07:33 PM
lagi kesian kalau si isteri ni tak bekerja..haru.dpt mertua yg understanding dan educated mcm mert ...

kalau situasi mcm tu mmg isteri kena kerja,kalau x mmg jd kuli utk keluarga mertua je

makkenits replied at 26-1-2023 07:00 PM
ipar mcm ni mmg x reti malu gamaknya.. aku ada interview spesies mcm ni last week.. umah flat tapi s ...

Ni mesti kaki hobi mahal.. rela keluarga ikat perut supaya dia boleh sustain hobi dia.. ramai gak perangai macam ni.. pakai superbike padahal gaji 3k je, anak 3, bini tak keje atau keje admin assistant.

letih woi nak jaga aurat

belum pikir bab makan lagi

TOPwind replied at 27-1-2023 12:50 PM
dlm kes ni simple je

laki dia sebenarnya dah bersetuju

Ya,  setuju....

Sebenarnya pompuan ni dah kena game dengan laki dia, mak mentua, dan suku sakat ipar duai...

tulah, dah bagi check in, ingat senang ke nak halau keluar..

Follow Us
aku kan sebenarnya tak paham dengan parent or adik beradik yg pemikiran harta anak aku / adik beradik aku, aku lebih layak perabihkan, ko stakat laki / bini (pasangan) ja pon sedar diri. ehhh hanat, perkahwinan tu kan membina keluarga, mmg la harta sendiri kena habiskan kat keluarga kita yg kita bina tu.

parent yg pemahaman mcm ni masa dia muda2 dulu, kalau fil ipar duai menyibuk hal harta diorg laki bini diorg respon mcm mana agak nya, ada rasa tak puas hati juga or mmg sedar diri tu pasangan je pon mmg tak layak perabiskan harta laki sendiri.