CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Restoran terapung di Langkawi tetap dikunjungi lps tular Ikan siakap RM1,196.80

Close [Copy link]
JunkMail replied at 6-11-2021 11:17 AM
Aku pergi Langkawi dulu, perut kebulur tak makan dari pagi.. lepas check in terus merempit cari keda ...

Langkawi nih nak jadi Padang jarak balik ke...dok tekan pelancong sgt

Edited by TulenBang at 6-11-2021 09:51 PM

dulu2 dalam 10 tahun kebelakang nak gi langkawi gigih ai research pasal langkawi kat Cari ni on all those aspects macam tempat makan murah hotel ok etc and rasanya dari dulu2 lagi thread tu dh kabo yg takyahla gatai nak makan kat tengah2 laut nun kalu rasa tak berduit mana stakat tengok2 ikan naik bot pastu layan burung helang makan etc udahle..baideway thread tu sangat membantu dalam mencari info pasal langkawi boleh kata 100%

haruslah replied at 6-11-2021 07:38 PM
Cust2 lain yg viral kena scam pun makan siakap biasan 11thn la kan
Menu pun mmg tunjuk rm16/100gm
...

kalau ada harga rm16/100gm dalam menu maka sepatutnya makcik tu tak bagi alasan apa-apa pun dah. dia bagi alasan ikan hiasan maka tak ada guna price tag tu...cakap makcik nak defend harga memang tak kenalah...

Pasal dia bagi ikan besar sangat tu, ini masalah komunikasi. patut kena setel awal berapa kg, mereka patut clear pasal harga dulu. kalau customer dah tengok saiz ikan, tahu harga per gram dan dah setuju terlebih dulu maka salah customer kerana silap menentukan anggaran jumlah harga ... jika itu kesnya, tak guna dia komplen selepas itu

KIM.K replied at 6-11-2021 02:16 AM
Iols pernah makan warung melayu situ jam 2 pagi dengan geng bisnes.

Ingat tak dulu kat bukit bin ...

Mcm ingat2 lupa hotel ko sebut tu, aku ni sebenarnya bukan familiar dgn bukit bintang, aku tak suka pegi sana klu saja2 sbb rasa mcm too crowded, pegi pun ikut2 kawan jah makan2 bubur or nasi ayam hailam cina yg famous n halal tu,  sungai wang plaza semua tu berapa kali jah aku pnh pegi tu pun ikut kawann. Klu aku sendiri
prefer pegi mcm klcc, ampang park ampang point or sogo.

Zmn2 muda dulu aku ramaiii lengchaii kelilingg pinggang sis lol calvin, jimmy, andy, richard....nama semua kokesen habis dorg ni

Cqkap psl tempatt makan kan, klu rega mahal aku prefer tempat cantik n mewah terus drpd kedai pprt charge rega high end. Act aku suka makan tempat mahal cantik bersih mcm hotel 4 stars ke atas sahaja lol kohkohkoh bukan belagak tp kedaiii biasa2 ni mcm tak bersih dgn kucinglah, sudu pun mcm tak bersih kadang2 bengkok2 , tak sukalah mcm tu. Klu restaurant  aku suka yg mcm retaurant seri melayu ke nama nya yg kat jln pinang ke apa ntah. Klu makan seafood pun aku prefer mkn kat hotel, bersih cantik n ada ikan salmon.. sedapnyaaa.  

Ada satu mamat ni ckp, restoren tu mmg upah Tour Guide suruh bwk pelancong2 dtg cekik situ. Yelah senang nak sembelih kan. Tour Guide nanti dptlah cekik free ke, apa ke.
Selalunya, Tour Guide bawak pelancong2 ni ke restoran ni, di hujung Mangrove Tour tu. Tour tu makan masa 4jam kot. So, haruslah kau cekik je kan, sebab dah kebulur 4 jam tour.
Aku paling menyampah Tour Guide sampah ni. Sorry not sorry, i look down at them. Malas nak ikut tour2 bongok ni. Information/sejarah bukan betul pun diorang kasi. Main ckp je. Choi.

On the flip side, yg order ni pun satu hal. Kau chklah dulu rege brp. Ni mesti acah2 tak kisah mula2. Lepas tu bila time bayar, baru terkedu.

Dasat sangat rege nyer.....

Follow Us
stingerfoam replied at 5-11-2021 09:32 PM
Ko ni pembaris bendol la doldrum....anak jiran aku was referring to sex workers lining up in the ' ...

Sudah tahu aku bendol.... Bagi hints budak 3 yo cari thai hookers apa punya bengap manak... Bukan 1st time aku tidak faham bahasa

wirazam replied at 6-11-2021 05:48 AM
Langkawi nih nak jadi Padang jarak balik ke...dok tekan pelancong sgt

Tanya tahun bila dia pergi... I rasa dia cuba foodtruck sedang hype... Sekarang foodtruck chenang food paling murah boleh dapat.. Western food ada bawah rm 10....

sayawifenikmie replied at 6-11-2021 04:43 AM
oooo rm3k/n
kussss semangat
atau kalau kita sayang nak bayar mahal2 macam tu sebenarnya kita tak m ...

I recommend kak lid pergi datai .. Jangan ikut cakap manak... If kak lid lucky akan jumpa pga golfers di sana depa selalu juga training di sana... Kak lid boleh spot depa ramai reporters ambil pix di sana... Somemore sesuai untuk kak lid dan hubby vacay.. OnG bosses ramai juga check in di sana jauh dari marhein dan instafamous...

Anak dara tua ulu banattt gemokk hudohh si @sarah82 tu sentappp report mod ala2 dia lah victim bajett molia. Heyy bangsattt nokharammm aku ni jeniss org tak carii pasall mmg aku tak akan serang org, ko ingat aku tak tahu ko cari psl dgn aku secara sipi2 dah berkaliii2, aku buat derkkk jah selama ni sbb aku takde mood so aku biarkan tp bukan aku tak fahammmm si  gemokk huduhh sialll hoii.Tp semalam aku ada mood nak buat serangan balasss, mengucuppp pulak ko diammm teruss sentappp reportt mod ala2 bajettt teraniaya. Manusia mcm ko ni lah bangsatttt celaka babiii oiiiiii, suka cariiiiii gaduhhh dgn orgg lps tu bila dia kena balikkkk terusss tonggang agama jd manusia lindungan kaabahh tak menjawab kononnnndiq lah palinggg moliaa tp haruslahh ketappp beberr di belakanggg taberff report mod khennn? hanjenggg sgttt perangaiii ko ni. Lain kali kalo rupa n badan hudohhh n gemokkk gedempollllll obesss mcm ko, jgn carii gaduhh dgn orgggg, dudukkk  diam2 pegi exercise lemakkk2 babiiii ko tu, badan ko punya besarrr gedabakkkk, bykkkk benda ko bolehhh buat hanjeng oiiii utk kuruskan badan ko yg mcm babiiii tu lol kohkohkohhhhh booooo booooooo boooooooo

Comments

Xim
FYI bukan tuan bdn yg report komen ni  Post time 6-11-2021 11:18 PM

Rate

1

stingerstalker replied at 6-11-2021 10:53 AM
Yup aku pernah makan ikan kukus mata masih terkelip kelip bak menjeling gedikz kt aku dan badannya ...

weyhhh hangggg aku x sanggup nak hadap level tu lagi

Dwdrum replied at 6-11-2021 10:55 PM
I recommend kak lid pergi datai .. Jangan ikut cakap manak... If kak lid lucky akan jumpa pga golf ...

coppp .... Datai tu kat mana yunk ?

Maafkan geografi kak lid hahaa

Normabaru replied at 6-11-2021 03:37 PM
Oh ya..
Lg satu my friend yang ada resort and chalet informed kaka yang Food delivery services kt l ...

tambah lagi sis

bodoh ngan cerdik
berlagak ngan sedar diri hehehe

Edited by Dwdrum at 6-11-2021 07:18 AM
sayawifenikmie replied at 6-11-2021 07:02 AM
coppp .... Datai tu kat mana yunk ?

Maafkan geografi kak lid hahaa

Datai langkawi jauh ke dalam hutan but ada private beach... If ada yang obses st regis and westin penarak beach depa kata cantik... Datai beach lagi cantik kak lid... jauh juga dari chenang dan kuah... Half way dari pantai kok (telaga harbour tempat yatch ) seperti the danna dan ritz carlton... Ritz carlton ramai juga celebrity but too hype banyak monkeys

Normabaru replied at 6-11-2021 11:35 AM
Ko td tny ikan sangkar / aquarium.. Now nk sembang rege ikan liar plak..

Celah mana nk tgkp on d ...

hahahaha

kalau wild pun dah tangkap mesti masuk sangkar tetap jadi ikan sangkar
kalau ocean wild fish, customer nak terus terjun laut
pi tangkap belum pernah ku dengar lagi
wild keli ngan haruan pun tak pernah lagi kutahu

apa punya citer daaaaa
memacam diaorg ni

anakmak replied at 7-11-2021 01:09 AM
tambah lagi sis

bodoh ngan cerdik

td dlm ig ramai je ckp dorg ada mkn dkt kedai tu..sume kata ok n normal
bkn kedai tu je rege gitu..sume yang kt situ pon lbh kurang sama..

customer yang br pergi bln lps pon ckp benda sama... ckp mmg dlm menu sume dh tulis

seller tu bkn tipu pon..just like any shop yang jual seafood segar..mmg harga mahal pon

siap customer sendiri yang decide ikan tu nk masak apa lps timbangan dibuat..so celah mana yang dorg tak tahu rege pon kaka xphm..
kaka lg pening tgk komen yg compare harge telur

korg makan kt genting rege slightly expensive kat atas tu xplak korg compare kenapa mekdi sana mahal mekdi kl murah

just like yg dok pertikai ikan sangkar vs liar..apesal xtny mekdi sana pki ayam kampung ke nk mahal sgt...

dok pertikai kedai buruk tp korg hadap sapa suruh..

seriously really kenot brain those people punya style fikir..

No problem mod @Xim aku faham ko buat keja ko cuma manusia bangsattt huduhh gemokkk mcm sarah82 tu mmg selayaknya dimakiii, berkali2 dia mencuba cari pasalll dgn aku hanjenggg tu, ni bila aku ada mod aku balas balikk dia tak berkutikk pulakk. Shaithonirrajimmm bertopengkan manusia sgttt si siall tu!

Comments

Again as what Xim has stated, org lain yg reported you  Post time 6-11-2021 11:33 PM

Rate

1

anakmak replied at 7-11-2021 01:19 AM
hahahaha

kalau wild pun dah tangkap mesti masuk sangkar tetap jadi ikan sangkar

itula psl..sah2 xpernah mkn kedai seafood kot

pasal tu interpretation wild dia tu lain..

dia kira from beginning of order tu seller kena pasang joran n pukat la kot..

pastu maunye 3jam xdpt ikan tu nnt maki blk kt seller gamaknye..kohkoh

salimrock replied at 5-11-2021 09:47 AM
ummah rejim tel tel aviv pn cakap, ish mahal nya harga kedai  melayu langkawi   ni....

Celaka harga Melayu:

Dwdrum replied at 6-11-2021 11:12 PM
Datai langkawi jauh ke dalam hutan but ada private beach... If ada yang obses st regis and westin  ...

oooo
kak lid ni pulak sejenis penakut
klau dlam dlam hutan sangat,kak lid seram

tapi
mmg nak li la Langkawi tu

kak lid suka pantai ..
tengok laut dari bilik

heavennn