CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 12822|Reply: 78

Rumahku dipecah,aku ditawarkan 'ilmu'

Salam,
dh lame x jenguk forum,byk btul yg t'jadik kan..huhu..ok,ni aku nk citer skit psl peristiwa buruk yg b'laku kt umah aku 3 minggu lps.pd mase tu,aku xdek kt umah,jmpe kwn n tido tmpt die..so,aku tggl kn umah 3 ari laa..blk saje ke umah,aku smpi dlm n tgk smua dh tunggang langgang.mcm tongkang pecah..abes smua kene selongkar..byk la gak brg ilang.antaranya tv,digital camera,jeans aku,spek...

nk dijdkn citer,ari sblm aku tgglkn umah 2..ade sekor kelawar masuk umah aku.die terbang2,pas2 tetibe ilang camtu je.pnat aku crk ke sana, ke mari..blkg gerobok pn aku carik..xde.

then,blk pd cter umah aku kene pecah 2..aku smpi umah,trus call bos n staf aku..n inform diorg yg umah aku kene pecah..on d spot diorg smpi..n then call polis skali...polis dtg,then yg peliknye..umah aku sgt b'sepah mcm tongkang pecah,tp diorg x dpt kesan 1 pn cap jari kt umah aku..kalo nk ikotkn,byk gak bhn bole dpt..sbb pencurik 2 tggl kn bekas rokok,sampah gula getah,n bekas mknn..

smpi skrg,polis x dpt nk kesan pencurik yg pecah umah aku tuh...(mode:kecewa)

then,2 ari slps kejadian nih...kwn baik aku offer bantuan,die ckp,abg ipar die (A) bole tlg dptkn blk brg2 tu n buatkn pencurik 2 'panas'..aku g la umah abg ipar kwn baik aku tuh..die tafakkur,pas2 die ckp kt aku...umah aku ni dh dipecah masuk oleh 2 org indon...(indon jahat kan?)..

ironinye,indon 2 tau yg abg ipar kwn aku tgh 'panas' kan die..so,indon 2 melwn..(dh la jahat,pkai jin,ilmu itam segala plak tu)...then,abg ipar kwn aku x dpt buat byk lg dah...die cume bole tlg 'panas' kan brg2 tu je...meaning,indon 2 x leh pegang bende 2..die nk jual je brg2 aku tuh,die rase panas...pas2,die ade ckp yg buat 2 bkn org jauh..org2 dkt je...(huhuhu...mcm2 ade kt kpla aku nih)...

then,smpi la kt kemuncak citer nye di mana aku telah ditawarkan ilmu pelindung diri oleh slh seorang kwn kpd (A) nih...die ckp kt aku,keje mcm aku ni mmg org sekeliling byk yg dengki n khianat..so,kite x tau sape yg bole kite percaya...die offer secara indirect laaaa...so,die kate nk trima atau x...die bg aku mase utk pk...so,skrg nih aku tgh consider ngan offer tuh...

kwn2,pls...

Rate

1

Reply 1# forfavor

Tak payahlah terima..baik mintak terus dgnNya..takut2 akidah ko pun tercemar..

berlindung dgn allah lebih elok

Reply 2# yenil95

yup2...btul..aku pn t'pikir cam2 gak...

tp,dlm kaedah yg diorg amalkn 2 kan,they recite Qur'anic verses..n then there are also some azimat offered..(b'bentuk cincin drpd kayu koka...katenye,should i wear this,it's not gonna harm me from anybody...)

Reply 4# forfavor

kalau kita percaya kayu tu berkuasa, sah-sahlah jatuh syirik..tapi ada terbaca somewhere yg asap dr certain kayu memang jin menyampah..mcm kelo tu...

Reply  yenil95

yup2...btul..aku pn t'pikir cam2 gak...

tp,dlm kaedah yg diorg amalkn 2 kan, ...
forfavor Post at 5-8-2010 16:42

kayu koka nih ade sorang ustaz penah ckp kat mel..
kayu tu bkn ade sakti ke ape..cuma kayu tuh ade bau yg jin xsuka..

Follow Us
tapi seeloknye,kite berlindung pada allah swt je..
takut ilmu lain plak yg die nak turunkan kat TT..
yela kan skang nih mcm2 benda leh jadi..

pelindung diri yang boleh kita amalkan seperti potongan ayat Al-Quran takpe... tak jadi masalah... sebab kita beramal sendiri dan berniat kepadaNYA yang MAHA KUASA.... jadi tak jadi belakang kira... sebab kita bermohon, beramal dan bertawakkal...

tetapi kalau dah kata cincin tuhh bila dipakai tak akan ada seorang pun yang ada kuasa untuk memudharatkan kita... nampaknya ada kemusykilan di situ....

so, rasanya tak perlu... minta jerr amalan pendinding diri yang boleh diamalkan sendiri...

just my 3cents opinion...

Rate

1

macam ada bau2 hancing je..baik takya laa

klu involve ngnsetan n jin xpyh ler...tgk mcm2 cite jd...nak2 kt thread saka tu...

jangan ambil yek...nanti awak yg susah ..forfavor...yg hilang tu biarlah bukan rezeki awak lagi..redha sahaja...

pencuri buat ilmu pukau kat umah awak...sementara tu..ada beberapa syarat yg telah dorang lakukan kat umah awak agar identiti dorang tidak diketahui...

manakala cincin drpd kayu koka nie ..ilah tak galakkan amik...tak elok....ilmu pelindung nie lebih kurang sama mcm ilmu kebal...awak akan jadi cepat panas baran..

kayu koka nie jika dibakar ...bau dan asapnya da sesetengah makhluk halus  tak suka..i ...tapi ingat bukan semua makhluk halus tak suka ...ada yg suka gak...

berani buat ..berani tanggung..

Rate

1

Reply 1# forfavor

tanya dia dulu, ilmu tu macam mana?
amalan dia apa? basis dia cemana?
ada pantang larang ke takde?

Reply  yenil95
.....n then there are also some azimat offered..(b'bentuk cincin drpd kayu koka...katenye,should i wear this,it's not gonna harm me from anybody....
forfavor Post at 5-8-2010 16:42

my personal opinion, ...jangan sesekali amik tawaran tu, nampak cam dah mengarut jer sbb boleh caya ke cincin kayu (@ apa2 cincin sekali pun) boleh melindungi diri kita dari apa2 kejahatan/musibah from anybody? ...takut nanti dapat/ada masaalah lain pulak kemudian yg lebih susah nak settle kan dgn azimat gitu...

kayu koka nih ade sorang ustaz penah ckp kat mel..
kayu tu bkn ade sakti ke ape..cuma kay ...
melinda_gordon Post at 5-8-2010 04:52 PM

kalo tak silap, kayu tu bukan je jin yg tak suka, binatang berbisa, ular, pun tak suka.
dlm majalah3 ari tu tak silap ada sorg bomoh ular buat demo, dia pegang kayu tu, ular tu tak patuk dia. siap ngelak dari tangan dia. ada gak org kata leh buat penawar bisa ular. pendek kata, kayu tu sndiri punya khasiat semulajadi. takde kene ngena dgn ilmu apa2. unless ada tambahan yg diberi, macam nak kena jampi atau perasap kemenyan memalam jumaat ke... tu dh jadi lain la...

amalkan ayat2 or doa2 pendinding diri rasenye lebih baik..

amalkan ayat2 or doa2 pendinding diri rasenye lebih baik..

Rasanyer tak payahlah terima...'semacam' jerk...kang tak pasal2 blh jadi SAKA....
Tak der penyakit jangan carik penyakit..
Mohonlah perlindungan daripada Allah....

kalo tak silap, kayu tu bukan je jin yg tak suka, binatang berbisa, ular, pun tak suka.
...
bzzts Post at 6-8-2010 00:05

yup..btul..sbb tu mel ckp ustaz tuh ckp kat mel yg kayu tuh bkn ade sakti ke ape..
bole je pakai kayu tuh tapi yg penting jgn anggap sbb kayu tuh diri kita dilindungi or watsoever..kita kan berlindung pada allah..
cuma advantage kat kayu tu ade certain2 makhluk yg xsuka bau die..tu aje..

Reply 18# melinda_gordon

kalau kita nak bertumbuk...xyah pakai 'buku lima'...pakai je cincin kokka tu...keras mcm batu..sekali kena bersepai gigi...hahahhaa

*mel minta no fon ane cendol tu...

Reply  melinda_gordon

kalau kita nak bertumbuk...xyah pakai 'buku lima'...pakai je cincin k ...
juragan_malam Post at 6-8-2010 10:59

heheheh..memang keras pun kayu tuh..adeh bro..aritu mel ade tanye ane tuh "ane,nape ane nih cam biskut ha?jap ade jap xde".. pastu die jawab "ayo adik manis,saya manyak busy la"...