CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: babyghost

Hantu di Tempat Kerja korang

Reply 138# renjer

..tapi cam ada bayang kaki pada pompan telekung putih tu??

Reply 136# zaza86

zaza, mana de brani.. tapi terpaksa, klu pengsan kat situ, lagi naya...hehhehehee

x penah jumpa....pasal aku kol 4.30ptg balik xpenah balik senja malam atau masa2 opis sunyi

Reply 35# Saat

hahaha.. ingatkan kat opis I jer yg ada antu kipas nih, rupanya banyak cawangan!

emmm... kat ofis saya ada jugak, tp 'kecil-kecilan' je..

antaranya :-
kertas dlm bilik boss tiba2 terbang mcm kena tiup angin, sampai ada yg terjatuh kat lantai, padahal air-con x buka dan bilik kunci. kejadian pada waktu mlm - saksi, sales yg balik lambat.

dengar macam colleague kat dept sebelah panggil nama kite, padahal staff tu dah balik awal. mangsa - account yg balik lewat (masa closing) terjadi beberapa kali.

ada sesuatu 'touch' bahu - kejadian waktu mlm dlm pukul 9lebih x silap.
mangsa - boss aku sendiri tapi die x cerita kat kitaorg, secretary die yg citer kt aku.

kadang2 klu tinggal sorang2 (waktu lunch) rasa seram2 sket la. tawakal je. kadang tak nak fikir sgt, tapi klu boss suruh aku stay-back / OT ampunnn mmg aku tak nak. (nasib la aku keje ofis hour je)

hehehe..hantu kipas.. faham2..

Follow Us
hantu tiup..haha

kalau panjang umur opis akan pindah ke rumah tinggal...tp diubahsuailah...banglo lama yang dah lama ditinggalkan...

korang semau kerja opis, mana ada pengalaman kerja overnight aka kerja time semua org takde kan?
-aku pernah kerja jadi janitor dan security guard, lagi steward hotel, semua kerja sorang2 diri di bangunan dari pukul 7 mlm smpai 7 pagi

Ramai jugak porumer yg bekerja di kilang yek. Aku pon pernah gak bekerja di sebuah kilang. Kilang elektronik terletak di Lahat, Perak. Aku start kerja kat situ dari tahun 2004 hingga 2007, seblom resign setelah dapat tawaran keje gomen.
Selama 3 tahun kat kilang tu, mcm2 jugaklah peristiwa yg terjadi. Yang paling aku ingat, pada bulan Mac tahun 2005, 2006 dan 2007 (tak tau la kenapa berlaku dlm bulan Mac sahaja), ada kejadian histeria melibatkan operator yg bertugas shif malam. Ada sekali tu masa tgh heboh pasal operator ternampak entiti dlm clean room, pihak pengurusan kilang decide panggil ustaz utk buat apa yg patut lah. So pada satu malam tu, mcm biasa aku dan rakan2 se-shift berkumpul utk dengar taklimat dpd shift leader. Mcm biasa shift leader inform line mana yg jalan, line mana tak jalan, dan beberapa maklumat lain lah. Last sekali, seblom beliau 'melepaskan' kami utk masuk ke clean room bagi memulakan tugas, beliau berpesan:

"You all, ini ada pesanan dari management. Kalau nak pegi toilet, jgn pegi sorang2. Ajak kawan. Dan tolong jaga kebersihan toilet terutama toilet wanita. Kalau bersembang atau nak ketawa, jgn jerit2. "

Seterusnya shift leader memaklumkan bahawa esok malam akan diadakan upacara baca Yasin (faham2 sajalah).

Elok habis je shift leader sebut perkataan 'Yasin' tu, kedengaran jeritan yg nyaring dari salah seorg operator (aku kenal kakak ni - mujur aku beratur jauh sket dari dia sbb bertugas di line yg berlainan). Suasan mula kelam kabut. Tapi shift leader nampak tenang dan mengarahkan kami yg lain masuk dulu ke clean room sambil beliau dan technician2 lelaki menguruskan kakak yg menjerit tu. Aku pon masuk la tanpa toleh2 lagi - tak berani nak cuba tengok apa yg berlaku.

Beberapa hari lepas tu, kakak tu masuk keje semula dgn muka serabut. Aku tak berani nak tanya. Tapi aku dengar dpd operator lain, kakak tu dirasuk 'benda' yg suka lepak kat toilet wanita gara2 pengguna yg tak bertanggungjawab. Korang faham2 je lah kalo dah toilet wanita tu, mesti ada 'sesuatu' yg disukai oleh 'benda' berkenaan - yg tidak ada di toilet lelaki.

Pengajaran - sila jaga kebersihan.

i bekerja di sekolah. kat skolah tu ade 1 pokok buluh besar yg da lame n jadi penghuni kepada mahkluk laen. 1 hr org kuat skola tuh suruh tebang even dia tau kewujudan mahkluk tuh n da ditegah beberapa kali oleh org laen. akhir nye pokok tu ditebang n kesan nya bende tu mengamuk sakan.

separuh pelajar sekolah tu histeria. tp tak masok mane2 berita coz derang jage mende neh supaya tak tersiar coz tamo memalukan sekolah. sgt terok. 1 hari bende tu masok dlm badan sorg bdk pompan utk dijadikan perantara. semua guru dipanggil ke dewan utk dgr luahan bende tu melalui bdk pompan tu. bl masok jek dewan, tiba2 sume pintu seolah tertutp n terbukak mcm ade angin kencang pada hal tadek.

penyelesaiannya....pggl ustaz n bawak bende tuh naek bas. tp ade gak yg msh tggl kat area situ...

pernah tertido lepas solat kt office..office aku xde proper tmpt solat..ruang kecik dlm bilik stor sahaje..time antra tidur dan xtidur..nampk susuk tubuh dan makhluk tu berambut pjg..baring sebelah aku...dan pernah jugak kejdian berlaku pd officemte yg lain..kitrorg slalu stay back untuk siapkan proposal project, then dlm pukul 3-4 am, ade call masuk..bila angkat..xde sesiapa...office kitrorg satu level sahaja..

Ramai jugak porumer yg bekerja di kilang yek. Aku pon pernah gak bekerja di sebuah kilang. Kilang el ...
ruffleen Post at 8-6-2011 12:50

kalau pasal antu toilet nie ruff, dia mmg suka aje nak mengganggu lagilah kalau yg x jaga kebersihan sure ada aje yg dia akan menebeng kat situ dan makin galak dikacaunya

Reply 138# renjer

gambar real ke ni? erk menakutkan

Reply 153# fatehana

itulah. yg paling tak tahan tu, yg tak buat pulak kena kacau. patutnya yg buat hal tu la yg kena kacau, baru padan muka tak berani buat lagi

Reply  fatehana

itulah. yg paling tak tahan tu, yg tak buat pulak kena kacau. patutnya yg buat h ...
ruffleen Post at 13-6-2011 08:05

hahaha ruff ana pun wish camtue gak sbb kita yg jaga kebersihan sewaktu bendera merah naik nie akan bengkek dgn org yg x jaga menda camtu tue dan sori to say kengkadang diaorg dok sibuk nak pakai cantik2 tapi bab yg tue langsung x nak jaga dan sudahnya nyusahkan org aje

Reply 156# fatehana

sbb tu aku tak heran kalo tengok ramai pompuan2 cantik yg suaminya cari lain. kdg2, org yg cantik fizikal ni, tak semestinya kat 'bahagian lain' pun cantik gak. walau mcm mana cantik pun kat muka tapi kalo 'tang tu' tak reti/malas nak jaga, laki mana yg tahan.

to me, kecantikan bermula dari kebersihan. imagine lah trophy wife yg rumah bersepah mcm kapal karam, tak pening ke laki kalo hari2 camtu!

Reply  fatehana

sbb tu aku tak heran kalo tengok ramai pompuan2 cantik yg suaminya cari lain. kd ...
ruffleen Post at 13-6-2011 10:37

actually tadi iols nak tulis cam uols komen tue tapi xnak nanti kena lahar lak, bila pikir2 balik nie thread MPS sure xde sapa nak lahar kot dan mmg betul apa uols kata dan ianya mmg terjadi dan yg paling iols x tahan adalah sesetengah pompuan pakai baju mmglah cantik tapi yg undergarments  tue knplah x dijaga dgn elok
bukan nak kata tanpa fakta tapi cousin iols yg Dr pernah cakap ada satu kes accident nie, tgk mangsa muka cantik dan dari baju yg dipakai mmg branded tapi bila nak cuci luka dan kena tukar baju patient tue, dia yg terkedu tgk undergarments pesakit tue, amatlah syahdunya

Reply 158# fatehana

hehhe...ni kawan lelaki iols yg cakap...bukan iols memandai2 tanpa fakta lagipon, kita kalo masa period tak jaga betol2, org yg duduk sebelah kita pun boleh 'bau' tu tau
seelok2nya jgn pakai pad tu lebih dari 4 jam

Reply  fatehana

hehhe...ni kawan lelaki iols yg cakap...bukan iols memandai2 tanpa fakta lagip ...
ruffleen Post at 13-6-2011 11:22

errrrr tapi kan ruff klu tgh lebat bukan ke mmg kena tukar selalu klu x sure lenjan kat bawah tue
peka tul kawan lelaki uols tue kan, cam boss lama iols lak leh tanya "bau apa nie, u pakai jamu apa nie" walhal iols pakai panty linear herbal taw