CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: keyboardmouse

Tuan rumah selalu masuk dalam rumah sewa

cari umah baru....aku pun sangat pentingkan privacy:@

Tuan rumah tuh telah dilukai kut

aku still rasa tuan umah nih org yg bertanggungjawab...dia tau tt busy keja selalu tuh yg dia tolong basuh 3 toilet tuh...oittt tt hg sewa banglo ka sampai 3 toilett???

tuan umah aku dulu teruk sgt...bumbung bocor pun aku kena repair sendirik...habaq kat dia buat tak reti jer...tak tolak duit sewa pun.

kes adik aku lagi bes...dia siap renovate umah lagik nak bagi sewa...kitchen cabinet & kipas siling semua dia taruk...last2 org sewa larik tgh malam tak bayar sewa 3 bulan & curik kipas siling semua sampai semua knob pintu abih pun depa rembat...hanya sumpah seranah jer mengiringi org lahanat tuh

baiknyer tuan umah tu. emmm... tapi apa2 pun, klu TT rasa kurang senang, sebaiknyer g ler cakap ngan tuan umah tu. tanya, bercakap, berbincang... mana tau kot2 tuan umah tu pun ada yg dier kurang berkenan itu ini ke dan TT pun camtu gak.

biar ler ada win win situation. tuan umah senang hati, TT pun senang hati dpt dok kt umah yg selesa tu...

bagus dapat tuan rumah macam ni....Lepas ni JGN SEPAHKAN lagi kat dalam rumah tu....nanti mengundang tuan rumah utk masuk dalam rumah nak bersihkan rumah lagi....bila dah tak sepahkan rumah..dia tak ada rasa nak masuk dah nanti....

Tuan rumah aku tu popuan...yg tak bestnya sbb dia terlalu ambik tau..kami beli kete baru siap dtg tanya detail. nasib baik tak mintak test drive.

Follow Us
tak mintak test drive ok lagi tu
buatnya dia ajak korang ronda2 pusing taman, tak ke skandal

Reply 1# keyboardmouse

Huhu, owner umah aku plak nak dtang umah evrymonth.. Aku nak bank in die tamau die ckap die nak dtang jugek.. Aku bengangla, sumtyme kol11 12 aku dah nak tido msti la sexy cket khen die dok sibuk ding dong2.. Kadang aku bengang die dtang aku wat bodo xnak layan die dok jerit2 name plak cam aku xbayar 5 bulan.. Mmng siot btol la cina tuh, bebulu je aku.. Tp xdela aku smpy nak bgi kunci spare kat die, dulu penah minx reason die nak repair toilet aku tuh.. Sorry cket cium kaki aku dulu if nak kunci umah aku tuh, hilang brang2  bhrge aku xpasal jer..   Ko tegas la cket, jgan bgi muke sgat.. Agak nye die suke kat korng ko, laki die ade x?

aku baca cite TT aku rasa bersyukur sbb ada org kemaskan..
lagi mau komplain...apa daa

bukan komplain...tu dah melanggar hak asasi ko.siang mlm jaga tepi kain org ja....

yahoooo.......bestnye ..balik umah tgok sumer da bersih..tak payah fenin2 kepala nak kemas segala...

bagi aku best dpt tuan rumah mcm ni, bulan ramadan ni siaplah dia hantar kueh mueh kat korang semua.

bagi kat aku no tel owner umah tu...
aku pulak nak nyewa kat situ..
bestnya takyah kemas umah suma...
tak yah aku cari bibik...

hahaha... sepanjang 3 thn aku dudk menyewa..tuan umah tak penah dtg tengok umah dia.. sewa umah bayar lewat pun tak penah sound.. just sms selamat ari raya je tiap2 taun..

dh dpt tuan umah baik camtu, korang plakkk pk bukan2
kire ok apa dia nk tolong kemas
dari harap korang, duduk dalam sampah la jawabnye

aku pn penah face benda mcm nie dpt tuan umah yg kepoh nk mampos siap dtg umah cek bilik pastu bukak peti ais..sengal nk mampos..tp kes ko oklah sb dia tolong kemas wlpn dh ceroboh privacy ko..time aku dulu dia mintak gak mangga umah punya duplicate tp aku ckp satu je..bila sy dh bagi akak kunci nie kalu ada barang hilang akak kena tanggungjwp skali ye..pastu dia terus tak mintak dh..ktorg pn aman seketika..tp kerap gak dtg sibuk2 nk collect sewa umah..wlpn nk bankin dia xbagi..sengal betol org mcm nie

aku plak as owner..mmg cuba kasi privacy kat tenant...tenant aku semua perempuan..arituh siap msg aku "abg..dah lama tak datang tgk kita org..bila nak datang?"..hahaha..kelakar pon ada...igtkan tenant tak suka owner datang.

aku dulu masa belajar dulu..kadang2 owner rumah datang..tp die call dululahh..die datang bawak maid indon 2,3org kemas rumah,cuci toilet n etc..dalam 2bln sekali..ok gak..

Tension tension tension

betul2 tensen dgn owner rumah aku...ceritanya mcm ni....

kami 3 laki s ...
keyboardmouse Post at 28-6-2010 19:17

rasenye kalau ikut undang2 tuan rumah tuh tak boleh wat camtu..

maksudnye masuk sesuka hati tanpa izin walaupun dia tuan rumah tu...tapi kalau u rase die boleh dipercayai & brg2 u semua ok tanpa ada sebarang kehilangan, kire ok jer kut kalau die masuk tolong kemas bagai ..kire tuh mutual understanding between u ngan die la..kalau i, i ok jer

tapi kalau u rase agak kurang senang, bincang lah...

jage2lah TT jgn jadi kes cam nasha aziz dalah ye

ko ckp la ngan macik tu...macik tolong jgn dtg umah weolsss, nk kemas bagai...kalu anak dare macik yg sweet 17 tu xpe la..