CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lovekakashi

Pandangan lelaki klw pompuan yg meluahkan perasaan kat korg

Reply  lastchaos

hyeeee....
kenal gitu2 dh lame..like 3thn lps...
tp time tu masing2 just say  ...
cikanggun Post at 12-5-2010 09:36

besh nyeee...buat la diye jelessssszz

sweeetttt nye honeyy~~  

bila ayat2 cinta mula bercerita~
naikAntena Post at 12-5-2010 09:47

ayat2 cinta tu dah takde erti dah...yang ada hanya rindu bayangaaann

besh nyeee...buat la diye jelessssszz
lil_honey Post at 12-5-2010 10:48 AM

caner laa nk buat dier jeles??
kdg2 dier nie pesen stone jerk...

kite ckp windu kt dier, dier ckp kite main2...
kalo ckp syg, dier bley tanye plak sejak bile syg...
aduiiiii...mmg menguji kesabaran sungguh....

caner laa nk buat dier jeles??
kdg2 dier nie pesen stone jerk...

kite ckp windu kt dier, die ...
cikanggun Post at 12-5-2010 11:04

klau ai..ai jawab..yela...tak sayang takpe..jap g terjun longkang...

Post Last Edit by Jaza2008 at 12-5-2010 11:38

aku pernah alami semua ni.... dan pernah luahkan perasaan suka dan sayang pada seseorg
yg mmg tak berhak menerima sayang tu pun... kekadang bab perasaan sayang ni susah nak dikawal
bila ia datang menyerbu jiwa kita yg tgh kelibut dgn pelbagai masalah, ia boleh meredakan kegundahan hati dan jiwa kita...
sbb itulah perasaan itu ujud dihati dan jiwa tuk org yg rapat dgn kita...perhatiannya dan kelembutan cara dia
menangani probs kita lama2 akan berbekas dihati. tak byk sikit pun tetap ada...  pernah luahkan semuanya kpd dia...
dia tenang mndgr dan secara hormat dan baik dia menolak perlahan2 agar hati aku tak terluka teruk...walhal aku tau jwpannya... kita akan merasa lega dan tenang selepas meluahkan apa yg terbuku... mmg perasaan malu itu ada tetapi bila hati sudah suka...sepatutnya kita luahkan dari dipendam begitu saja.... terima atau tidak itu soal kedua...

after dah tau penolakkan dia, aku masih boleh terima dgn alasan yg logik dan berasas...
anggap saja itu sebahagian dari permainan hidup yg terpaksa kita lalui/tempuhi....
kita diuji dgn berbagai cara dugaan dan cubaan hidup...
kuatkah hati kita or lemahkah diri kita tuk menghadapinya itu terpulang kepada kewarasan akal fikiran masing2.
walau apa pun terjadi aku tak pernah menyalahi takdir or dia sbb penolakkan itu... ada rahmat disebaliknya... ada sinar didalam mendung itu... ada cahaya di gelap malam itu.... kalu kita tak sanggup hadapinya maka kita tak tau sejauh mana kita kuat tuk hadapi dugaan yg lebih besar dlm hidup....setiap org dilanda dugaan cuma bentuknya saja yg berbeza...

dugaan melibatkan hati dan perasaan itu yg susah nak dikawal sbb dlm diam ada nafsu yg beraja dihati... itu yg perlu ditangani dgn betul kerana nafsu manusia akan rebah dan terlantar tanpa maruah ..... kekadang maruah jadi taruhan bila nafsu yg menjadi raja sbb itulah kita mudah tersungkur...

skrng  dia makin jauh bukan kerana alasan tuk menjauhi sbb tidak diterima oleh dia.....tetapi menjauh sbb ingin menganalisi balik apakah maksud suka dan sayang itu sendiri ..... apakah suka sebagai kawan/sahabat, suka kerana cintakan seseorg sebagai kekasih atau suka dan sayang kerana nafsu???? or suka sbb kurang perhatian dari org2 sekeliling kita???
kekadang kita tak pernah meminta diduga cara sebegini namun kita kena redha dan tanganinya apa saja yg menduga hati kita dgn cara yg waras.  terima kasih kepada dia kerana sudi mndgr isihati ini dan juga berjaya menepis setiap godaan yg dtg dari seorg perempuan yg dia anggap sebagai kawan.
terima kasih juga masih sudi lagi berkawan dgn ikhlas walaupun hati dia bukan pada aku.

it hurts to love someone and not to be loved in return, but what is more painful is to never have the courage to let the person know how you feel

Follow Us
it hurts to love someone and not to be loved in return, but what is more painful is to never ha ...
buDak_gaTaL Post at 12-5-2010 11:45 AM

babe, gua stujuk laa sama ini quote....

it hurts to love someone and not to be loved in return, but what is more painful is to never ha ...
buDak_gaTaL Post at 12-5-2010 11:45

yes....its too hurt me....

sama la terasa sakit nye....

Hmn, bagus betul kalo aku ade kekuatan utk luahkan dulu, sbb kdg2 penat dah tggu laki nk mula. last2nye melepas camtu je...bosan

wow,,,thanks la kengkawan coz sudi share korg punye experience,,,,bleh dijadikan tips n pengajaran pd aku n sume org yg membaca

1. aku nk tahu apa pandangan lelaki klw pompuan yg mulakan dulu meluahkan perasaan yg dia syg@cintakan korg ,,,korg rasa terkejut x klw tiba2 ada pompuan bt cm2 kt korg

haha, rasa terkejut tu mungkin ler.. rasa bangga pun ada.. tapi jual mahal ler.. hehehehe..

2. korg rasa pompuan 2 berani mati ker, gatal ker, desperate ker, and etc (soalan subjektif nie,,,tambah la sendri ek)
Of kos ler aku rasa perempuan tu brani mati.. haha.. tapi aku memang rasa dia tak gatal lah.. lagipun atleast she confess her feelings.. dia cuba kan.. lebih baik mencuba daripada xpernah^^
3. klw korg single lagi, adakah korg akan terima dia @ beri peluang kat dia (lelaki yg dh ada awek/bini xyah la nk menggatal ek )
It depends, tapi kan.. selama ni.. belum pernah accept lagi perempuan yang meluah dgn aku.. maybe kalau aku suka dia.. aku accept lah..^^ haha.. tapi im the type that hard to fall for someone -.-".. i'm more into friendship.. bestfriend is cool^^

4. klw ada pompuan yg penah bt cm2,,,kenapa korg bertekad nk luahkan perasaan korg kat lelaki itu???,,,,pas2 BERJAYA @ X (cite r korg ngayat cmne smpai lelaki tue cair,,,huhuhu )
Aku tak terlibat soalan ni.. haha~

buDak_gaTaL Post at 12-5-2010 11:45

i loike!!

wow,,,thanks la kengkawan coz sudi share korg punye experience,,,,bleh dijadikan tips n pengajaran pd aku n sume org yg membaca

aku pernah alami semua ni.... dan pernah luahkan perasaan suka dan sayang pada seseorg
yg mmg tak  ...
Jaza2008 Post at 12-5-2010 11:35

amat menghargai~ terima kasih kak jazz~

babe, gua stujuk laa sama ini quote....
cikanggun Post at 12-5-2010 12:01 PM

jd luahkan perasaan cinta tu wpon kene rejek

yg mmg tak  ...
Jaza2008 Post at 12-5-2010 11:35

sad love story

yes....its too hurt me....
Jaza2008 Post at 12-5-2010 12:30 PM

ms jmpe dia tenung muka dia & kenyit2 mata sambil air liur meleleh, mesti lelaki tu faham awek tu syiok kat dia

jd luahkan perasaan cinta tu wpon kene rejek
buDak_gaTaL Post at 12-5-2010 16:04

jom luah beramai2

amat menghargai~ terima kasih kak jazz~
naikAntena Post at 12-5-2010 02:25 PM

tena, brape kali dpt luahan cinta dr aweks ni