CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14879|Reply: 123

Hina Sangat ke Makan Mee Segera?

Salam to all...

Aku seorang lelaki bujang, berkerjaya, dan duduk seorang..keje office hours.  Time breakfast dan lunch memang makan kat kedai hari-hari...So, bila balik rumah lepas kerja, biasanya aku malas nak keluar rumah..aku jenis malas masak..kalau rajin aku just buat spegati bodo je letak seafood and sayur sikit.  Bila dah habis semua stok, biasanya aku makan maggi@mee segera je...

Kadang2 aku chat dgn kawan2 kat Facebook or YM or tel, bila dia orang tanya, ko dah dinner ke? then aku jawab, dah, aku makan maggi..terus kene bambu...contoh

1-weh dah sengkek sgt ke makan maggi?
2-dinner makan maggi? mcm student la ko ni..
3-hmm ko tu asyik asyik makan maggi..tak class langsung..
4-maggi je...hmmm (very cynical sounds)

Kadang2 aku terpikir, salah ke makan maggi@mee segera? masalah aku sekarang, aku bukan takde duit nak makan kat luar atau tak reti nak masak, aku just malas.  Bagi aku, aku tak kesah makan apa pun as long as boleh mengenyangkan perut aku...and then bukan selalu makan maggi..kadang2 je bila stok makanan dah habis or bila aku balik keje awal..

So lelaki bujang kat luar sana or perempuan bujang..whats your opinion pasal makan maggi?  
Harap topic perbincangan bukanlah berkisar pasal kesihatan ye...sebab semua dah tahu maggi tu bahaya...

#Mod sorry kalau dah ada topic ni..cari tak jumpa..

Rate

1

aku slalu makan meggi sebab kadang2 poket kosong atau barang dalam pantry dah xde lg.tinggal meggi aje.aku suka meggi dalam cawan.all time feveret.
ko janganla peduli ape dorang cakap tu.asal perut ko kenyang.lain kali kalo dorang cakap gitu lagi ko balas balik,nape ko nak belanja aku ke?

sama la mcm aku..makan megi sbb malas nk kuar..malas nk masak bende lain..

ala..peduli kn la pe depa ckp2 tu..yg penting megi cepat di masak sedap dimakan..

cuma jgn amal kn selalu...kang jadik penyakit lak...

aku slalu makan meggi sebab kadang2 poket kosong atau barang dalam pantry dah xde lg.tinggal meggi aje.aku suka meggi dalam cawan.all time feveret.
ko janganla peduli ape dorang cakap tu.asal perut k ...
tabasco Post at 22-3-2010 15:36

memang pun..tapi masalahnya yang suka menghina aku ni kerani bawahan aku...memang sedap mulut..nak balas balik tak sampai ati plak!..

sama la mcm aku..makan megi sbb malas nk kuar..malas nk masak bende lain..

ala..peduli kn la pe depa ckp2 tu..yg penting megi cepat di masak sedap dimakan..

cuma jgn amal kn selalu...kan ...
freyza Post at 22-3-2010 15:39

memang tak amalkan..takut rambut botak..tapi aku bukan jenis rebus maggi mcm tu je. biasa aku goreng letak sayur byk..maggi aku masak half je, bukan penuh..satu lagi aku tak masukkan perencah dia...byk ajinomoto..aku tak suka ajinomoto..cepat dapat migrain..

aku makan maggi bile dh takde stok makanan lain jer..atau bile tahap teringin nak makan je..
alah, makan je ler..
beli maggi pon duit ko..bukan duit diorang..
walhal yang stok bg komen2 sinis tu pon makan maggi jugak..
saje je deme tu..

Follow Us
memang tak amalkan..takut rambut botak..tapi aku bukan jenis rebus maggi mcm tu je. biasa aku goreng letak sayur byk..maggi aku masak half je, bukan penuh..satu lagi aku tak masukkan perencah dia. ...
Pygmalion Post at 22-3-2010 15:44

kalo cmtu better ko beli megi keriting yg low fat n low kolestrol tu..ok sket aku rasa...

lagipun ko x mkn perencah kn..

kalo org tanye ko ckp la ko mkn mi kerinting..x payah sebot megi da..

ok je mkn maggie wp kita semua tahu x ok dr aspek kesihatan spt yg TT sebutkn di atas.

merak dl dok bujang pown blk rmh xmsk, biasa goreng nugget & fries,maggie tu mmg rutin.dok sorg2 mmg tu je yg sng,k msk bkn ada org nk mkn, nk p kedai malas lak nk kua.

aku dok ngan fmily
mak haku msk tp x kne ngan slera ..aku gasak megi jew
kdg2 mkn lmbat
lauk da abis..
aku gasak megi jgak
besh pe megi ni..
perise itik..hahaha

klau nak lgik sehat...klau msak maggi jgn guna air utk mrebus@mencelur@mlembikkn maggi sbgi kuah...nak bwt kuah guna air lain...!!!!

6# Kambeng_Gurun

memang pun bukan duit dia org..ala...dia org saje perasan yang dia org kelas...duit tak de cakap lebih buat pe...

7# freyza

beli yang kerinting tu mau nya setahun baru habis...3 bulan aku beli sepeck bihun, dah kat setahun pun ada lagi dalam peti ais, cuma makan sikit je..

sekali sekala makan megi best. Aku klu dah mls pun mkn megi je suh bini aku massak, letak rencah byk2. Megi skang dah mahal wei

wei...apa yg hinanya plak..aku ni dh kawen pun sebln sekali tu sure telan megi gak..sbb mls nk keluar dan laki aku xbg masak..dia pun terjebak gak mkn megi.....kadg2 tgh mlm lapoooooo...apa lg..telan megi je la..sonanggg...

maggi pown leh jadi hal besar eh...papa je lah..
aku ni makan maggi time pokai ja, dulu time blajar makanla coz tym dok blajar dulu
pokai ja x dak duit, bukan aku ja member pown gak...
tapi aku rasa bukanya salah pown, ikut suka masing2 la kan..
yang dok kata kat org tu apasal ye... mungkin mereka x suka maggi kot hehehe..
makan bila darurat je ....

Rate

1

aku makan maggie ikut mood. time mengidam nak makan bru aku makan. klu tak mengidam biar lapar camne pun aku takleh paksa makan kang termuntah lak

aku mmg xleh kenyang kalo mkn megi...
so kalo kwn aku mkn megi aku tanye la "kenyang ke mkn megi ?"

tiada niat menghina okay...

uols, ai dapat thread ni, semasa kat page depan cari,

kalau makan maggie ni ada memberi side effect tak? mcm kolesterol, kanser  etc?.

nak tanya tt, adakah anda berasa diri anda sihat? kalau sihat, sudah tentulah, setiap hari2  makan maggie tidak menjejaskan apa2 dari sudut kesihatan qannn...

TT, kwn2 ko tu tnya cm tu sbb derang yg bese gitu..tu yg dok kata itu ini tu..

aku kdg2 ada lauk best2 dlm peti es, tp kl selera rs nk masak megi aku tibai jeh megi..
sbb sekali sekala pekena megi best...tp bt sdp2 la..taruk bwg putih, tolor, ayam, sayur skt..best ahhh...aku suka..
tp kdg2 masak megi sbb mls masak..perut lapar tibai jeh la megi..

~pompuan jwb xpe kan?

Rate

1

aku pun kalau malas kuar, belasah megi ja...takda problem
at least aku dok bujang, aku berdikari...tak lah sampai ke tua nak dok dgn mak bapak lagi