CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cekodokgoreng

"Kakak buat ape tuh?"

nak tanya korang la....since korang ( dan aku jugak la ) byk baca criter2 camni....kalau lah kene kat korang sendiri....Live punyaaa....agak2 korang leh tak praktik cam apa yg TT kita buat tu....Masih ...
medangmru Post at 18-2-2010 14:39

abg med, lps kena sila kongsi kt sni ek...

Errrrrrrrrrrrrrrrr

mcm ju on lak citer bilion tuh..

Errrrrrrrrr.....seram gak citer ko tu Biilion....

Kalaulah ko boleh nampak...gamaknya apa respon ko???
medangmru Post at 18-2-2010 14:47

uh..kalo boleh nampak, aku rasa mau tak cukup pedal aku tekan..tapi nak buat camne..benda tu dah duk dalam kete..kalo bawak laju pun tak guna..hahhaa..nasib baik dia tak tonjolkan diri..kalo tunjuk muka taktaula apa jadik malam tu...

ada lagi citer pasal anak aku ni..ada satu malam tu dia nampak "benda" dalam umah aku.siap tunjuk benda tu kat kipas la, kat situ la, sini la..aduiss.

.nanti aku citer

Post Last Edit by slug at 18-2-2010 15:34
citer ni jadi dlm 5 6 taun yg lalu la...

aku ada sorg kawan, ibu tunggal - ada anak lelaki masa tu umur dlm 3 4 taun.. tgh petah berckp...

so1 ari tu dia ckp ngn aku.. anak dia da demam seminggu dua tapitakkebah2.. pastu mlm meracau2.. nangis2 like ada smthing yg kacodia...so kakak ni mintak tlg aku teman dia balik kg kat perak nak bwkanakdia berubat.. slalu dia leh je balik sendiri tapi since anak diataksehat n asyik melekap so susah nak drive kan.. tu yg dia mintak tlgakutu... so kitaorg plan bertolak sabtu pg.... tido uma mak dia.. ahadpgbwk anak dia g jumpa ustaz n tghari ahad balik kl balik....

sobila da ari sabtu.. aku park keta kat uma dia.. pastu drive ketadiabalik perak.. dia decide nak guna jln lamer... aku on je la sbbakubukan tau pun jln kan.. tlg tukang bwk je..... kitaorg bertolak pundatghari sbb anak dia meragam.. so ikut jln lamer.. sampai uma mak diadaptg... aku rehat la kan pasal da penat drive.... hah masa odw tu..akutgk kat jln lamer tu byk la tergantung bendera2 nak pilihanraya..siapada pondok2 rehat lagi la... mmg masa tu nak pilihanraye....

masawaktu magrib.. aku tgh lepak2... tetiba aku dpt call dr ayahaku,  ckpmak aku masuk spital sbb astma teruk... kalau ikutkan ayahaku ckp jgnrisau sbb da biasa la mak aku kuar masuk spital.. tapi akutetap susahhati.. so bila aku bgtau kakak tu.... kitaorg bincang2...aku decide nakbalik mlm ni jugak.. so lepas isyak kitaorg gerak g umaustaz tu....ding dong ding dong everything setle dlm kul 12.. packingbeg mandipastu terus gerak balik kl....n still aku yg drive la....

kitaorgbalik ikut jln lamer gak sbb da tu jln masa g tadi kan... somasa odwbalik tu kawan aku ni duk depan ngn aku n anak dia main katblkg... tghsedap2 kitaorg borak2....tetiba anak lelaki dia sembulkanmuka kat tgh2pastu ckp...

" mama, cian kakak tu kan?" kwn aku toleh blkg,"kakak sape syg?" -budak kacik ni mmg imaginasi tinggi... so kekadangmmg sukerbercerita....

"tuuuuuuuuuuuuuuuuuu............... diatunggu bas ye mama" straighttgn dia tunjuk depan.. aku pn pndg la apeyg dia tunjuk kn...(yela dammg aku pndg depn...)

wahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhdlm samar2 gelap aku nampk 'rambut pjg-bajuputih-tgh duduk'.... wahhhmenggeletar tak hengat aku dibuatnye....kwnaku da pgg tgn aku yg ktgear...apelagi aku tekan la minyak.. dah la nklalu depan 'dia'...

kwnaku terus amik anak dia pastu sumbt btl... dia suhtido......kitaorg dadiam... diam sediamnye.... mt aku pndg depn je..tade dah nk tgk kiriknn yg pnuh ng pokok ni....dlm ati aku " apsal lasi kecik ni g tegur..seb baik la kecik... klau kwn2 aku, da lamer damkn pnumbuk"

sobila da lps 'dia' tu.... kwn aku pun suh ank dia duk blkg blik..sbbanak dia da ngntuk kan... suh baring kat blkg.... so spjg jln tummgaku zikir je dlm ati... mt mmg tak kedip pun.. pndg je depan... kwnakupun x bckp.... masing2 diam..... byk jugk pondok yg aku tmpoh tpakupndg depn je... takut gile nk jeling sikit pun..... yg budak kecikkatblkg ni... dia yg tunjuk bukan2 tp dia sedap je teguk susu baring2siapsilang kaki.....so suasana keta mmg sunyi la....masing2 diam taktau pkape....

Tiba2 ada tangan yang sangat sejuk menepuk bahu aku. Jantungku seperti mahu terkeluar dari badan dan  aku terus azan sekuat-kuat hati aku.

PANG!aku terus ditempeleng oleh kawan aku. "Hoi, anak aku pegang pun takutke? Dia tu sejuk nak suruh ko tutup aircond! Yang ko menjerit baca doa makan tu kenapa?" marah kawanku.

Rupanya aku terbaca doa makan. Aku juga sedari yang kain aku basah semasa aku membaca doa itu. Cis, dah lah salah baca, terkencing lak tu. Memang malam yang malang bagi aku. {:2_77:}
cekodokgoreng Post at 18-2-2010 10:32

Ni yang sebenarnya terjadi kan?

kasik bukak satu topik baru billion....baru senang nak bg kredit berketui2..

Follow Us
kalu baby tetibe gelak sakan bile tgk siling, maknenye die nmpk makluk yg baik atau yg jahat?
ade 1 mlm tu aku sensorg, tlg jage sedare baby aku
aku ngah pegang die, tup2 die gelak nk rak plak
ehek ehek ehek uuuuuuuuuuuuuuuuuu gaaaaaa
gitu la die gelak

nak tanya korang la....since korang ( dan aku jugak la ) byk baca criter2 camni....kalau lah kene kat korang sendiri....Live punyaaa....agak2 korang leh tak praktik cam apa yg TT kita buat tu....Masih ...
medangmru Post at 18-2-2010 14:39

kalo saya,haruslah menanes ter esak2...

selalu aku dengor citer kalau ada antu numpang keta ada kenderaan lain bagi high beam apa semua...tapi sampai skrg aku belum pernah dengor citer dari tuan punya kenderaan yg bagi high beam tu

Aku dah bukak benang aku...

selalu aku dengor citer kalau ada antu numpang keta ada kenderaan lain bagi high beam apa semua...tapi sampai skrg aku belum pernah dengor citer dari tuan punya kenderaan yg bagi high beam tu
sepaileman Post at 18-2-2010 03:38 PM

itula azhar...nak dapat pengalaman Live sendiri bukannya mudah sebenarnya....ada sesetengah org je yang "bertuah" dikurniakan dgn Pengalaman2 sebegitu rupe....Aku mmg pernah berhadapan dgn Makhluk2 Allah camni...mungkin nasib kot....

So..pd sesiapa yg  pernah secara live alami peristiwa camni...silalah criter kat kitaorg...

itula azhar...nak dapat pengalaman Live sendiri bukannya mudah sebenarnya....ada sesetengah org je yang "bertuah" dikurniakan dgn Pengalaman2 sebegitu rupe....Aku mmg pernah berhadapan dgn Makhluk ...
medangmru Post at 18-2-2010 15:42

azhar???? {:2_72:}

cemana boleh pegi ke azhar pulak nih???

ada tak rs2 mcm nak berentikan kete masa tu cekodok???ye lah....kot2 pengsan naya la plak...
medangmru Post at 18-2-2010 14:02

berhentikan??? tade masa nyer medang oiii.. aku lagi kuat tekan minyak adala.... atleast kalau aku kejong pun.. kaki aku still leh tekan minyak... kkekekkeke

isk..mmg seram giler..sama laa jugak dgn anak aku hat umur 2 tahun tuh...pg2 time nak gi keje masa nak pg kat kete..mmg laa kat laluan tu ada pokok pisang..tup2 dia ckp.."ibu..ada momok..tu momok"sambil tunjuk kat pokok pisang tu..huahuahua..aku pun wat laa ala2 muka control and ckp kat dia..biar laa dia kat situ..then anak aku ckp " bye bye momok..kakak nak kolah (sekolah a.k.a nursery) huhuhuhu...and dgn anak aku hat no 2 umur setaun lebih pun duk melambai sama ke arah pokok pisang iteuww...

sepaileman Post at 18-2-2010 15:38

yang tot tau..kete lain bg high beam kat tot ada lah...masa tu memang tgh ditumpang pun..

makin berat kete ada lah..dah lah berat dgn penumpang..lagi 'dia' mau tumpang...
tumpang kat atas bumbung lah 'dia' dapat..ada sekali dia tumpang dok kat kat belakang..
dah la time tu nak naik bukit..kete kecik..penuh dengan penumpang..dia dok belakang lak..waaa mcm lori  jer masa tu..
terpaksa ikut belakang lori..marah dalam hati..tangan gigil pegang stereng..

baca ayat..confirm2 tunggang langgang..kaki tekan pedal minyak pun rasa tak tertekan..
sekali tgk kat kaki, waaa tot dah tekan kasi abis..tapi kete jalan 20km/j...
makin kuat gigil lah..ntah macam mana boleh terfikir..
g tarik cd alquran..terus pasang....

terasa kete makin ringan...terus lepas minyak pelan2..sebab tau 'dia' dah panas kat belakang..
pas tu apa lagi mau tunggu....berdezupppp lah pegi nya...sampai umah, baca2 apa yg patut sebelum masuk
basuh kaki, baca ayat kursi, 3 qul terus tarik selimut...

Rate

1

ada sekali tu kena tumpang dek penanggal..dok tersangkut kat side mirror sebelah kanan lak tu..
terkejut sgt masa..

azhar???? {:2_72:}

cemana boleh pegi ke azhar pulak nih???
sepaileman Post at 18-2-2010 03:46 PM

Errrrrrrrrr...Adesssssssssssss....

Errrrrrrrrr...Adesssssssssssss....
medangmru Post at 18-2-2010 16:22

hehehehehe..bang medang..terlepas sudeyyy

ada sekali tu kena tumpang dek penanggal..dok tersangkut kat side mirror sebelah kanan lak tu..
terkejut sgt masa..
ketotmerah Post at 18-2-2010 16:16
mak aih rajinnya antu duk numpang keta ko....

kalau dia tumpang lagi tanya laa kat dia nombor ekor ke...mintak duit minyak ke...dah laa membebankan keta ko numpang free plak tu...

siap si penanggal pun menumpang tu

mak aih rajinnya antu duk numpang keta ko....

kalau dia tumpang lagi tanya laa kat dia nombor ekor ke...mintak duit minyak ke...dah laa membebankan keta ko numpang free plak tu...

siap si penang ...
sepaileman Post at 18-2-2010 16:27

tau tak pe...kalo boleh memang nak mintak duit minyak..kalo lalu ikut tol, duit tol sekali..
tapi memandangkan tot lak tak berdaya nak cakap, kasi tumpang free saja..

selalu kena tumpang bila jalan jauh jer..