CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 2756|Reply: 26

Kenapa banyak sangat orang minta derma masjid/surau?

Boleh percaya ke? Kat tempat aku, Pasar Tani Prima Saujana, kajang aku pegi ari Sabtu lepas , ada 3 orang minta derma masjid dalam satu masa! Bertauliah kah mereka ni, memang la ada resit tapi pelik, ramai tu!

Lagi satu, ada yang minta derma kat depan Maybank! Pelik aku, bila melangkah depan mereka , mula lah harras minta derma. kalau kita nak derma dengan ikhlas, kita akan terus masuk dalam tong tu...!

Kat mana nak repot benda2 cam ni ya, kat JAIS ke?

aku paling takut kalo yg mintak derma tu mai cara ambush...

Sebab gereja dan father dah tak moh bagi derma . Mereka kembali pada Islam

tu la..
masa kat rnr awan besor pun sama..

J
are they all legit?

J
are they all legit?

Follow Us
mmg banyk sgt....aritu kt atm tu...btol2 kt mesin tu,bdk kecik..aku rasa bdk 5/6thn kot...makin xlayan..makin kuat suara dia mintk derma.....mak/kakak dia tunggu kt luar...dia da penat jerit,nk kua..tngk mak/kakak dia siap swuh wat lg....

klu kat masjid bole la bg derma tp kat luar ni mcm musyil la

Malaysia negara  hartawan . Sebab tu banyak dermawan .

mmg banyk sgt....aritu kt atm tu...btol2 kt mesin tu,bdk kecik..aku rasa bdk 5/6thn kot...makin xlayan..makin kuat suara dia mintk derma.....mak/kakak dia tunggu kt luar...dia da penat jerit,nk ku ...
seroja_luvU Post at 14-12-2009 09:50

Yg ni mmg jenis pemalas...    harus jumpa mak dia sound direk terus..
gunakan budak kecik untuk meraih simpati org ramai..

hari tu aku kat sogo, tengah bayar purchase kat kaunter tkt 2 sogo ni, ada satu budak pompuan ckp asalamualaikum nak jual buku agama

skrang dia org dah berani masuk soping center, tak lagi ronda2 kat luar

kalau rase takut disalah guna n boleh bawak kepada rase x ikhlas, xyah pk banyak. jgn derma.
klau rase nak kasi, ikhlas kan je duit tu. n xyah pk byk apa orang tu nak buat ngan duit tu, legit ke tak ke.

kesimpulan: jgn pk byk. period.

yang tunggu kat stesen minyak pun ramai..anak dara pulak tu..ada sekali tu dalam kul 10 mlm derang masih berdiri tercegat kat stesen minyak mintak derma..sapa punya keja ni...kalau anak dara aku buat cam tuh..memang dah lama kena lempang..malam2 menadir tak tentu hala..org suruh ko belajar ko pi mintak derma apahal....ustaz ko tu dah kemaruk dunia kerrr..hah gerram lak aku...

kat bangi, area parking lot hospital az-zahrah / an-nur, siap tunggu kita keluar dr keta, nk minta sedekah, katanya dari afghanistan, minta sedekah utk mujahiddin ke hapa, tak paham lak, sbb depa ckp arab. mana lah ana faham arab!! yg dengar afghanistan, mujahidin, islam, bla bla... bila suruh tunggu kejap, sbb nk tunggu husband dtg, marah2 lak sambil blah ... ish!!

kat parking pkns - billion pun serupa, yg nih dari kashmir, yg ni paham skit, ckp campur english. bila tgk anak sya yg umo 3 bulan, dia kata dia teringat anak dia kat kashmir sana. mula2 ingat nk sedekah je, bg 5 ringgit, pastu dia pas ayat 1000 dinar ngan yassin, then ckp 10 ringgit huhu.. takpe la ku halalkan. nasib baik muka baik dan senyum2, nak jugak ku hulur.

kalau kat kg lak, yg jenis dtg dr rumah ke rumah, bawak surat, yg kononnya dari kemboja. bila diteliti surat tu, semua sama je. yg lelaki pun bwkk surat tu, pompuan pun surat tu, budak2 pun sama. antara kandungan surat tu ... saya yang bernama Aisyah ... huhuhu lelaki, pompuan semua nama aisyah...

Malaysia negara  hartawan . Sebab tu banyak dermawan .
mamicun Post at 14-12-2009 09:53

msia kan dah papa kedana. Penyelewengan 100billion. Rakyat merempat tido kat kaki 5, mintak sedekah kat depan sogo. Nape le org masih nk mintak derma kat msia nih? tak phm aku

lama2.. pendatang2 ni yg lagi kaya dari rakyat m'sia.. hari2 mintak derma..

Nga Kor Ming kena bangkitkan isu ni........kenapa tiada derma utk tokong

mmg slalu la dtg.kat rumah/kat ofis/ kat dpn bank...org minta derma..tp biasanya sekolah agama...

kat masjid area tmpt aku keje, lps semayang jumaat, ada bakul kat luar masjid."mohon bantuan, keje guard, anak ramai."tapi yg meminta tu xdela kat situ.

pihak berkuasa tak ambik tindakan terhadap pengemis2 ni...lebih2 lagi pendatang asing...
patut kena tangkap dh...:@

12Next
Return to list New