CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Bagi Signal!!!

berckap pasal saman ni...ramai yg bantah pasal kalau ada saman ekor takleh renew roadtax dan lesen memandu....Polis claim yg saman dihantar ke rumah ( berdasarkan address di MYkad ) tp ramai yg dakwa surat tak pernah sampai walaupun mereka tk berpindah dan tetap duduk di alamat yg sama...

dan ada MP bhgn Pokok Sena bgtahu yg kegagalan mereka utk memperbaharui road tax akan memungkin mereka mengmbil jalan mudah iaitu engan menggunakan stiker Road Tax Palsu ( yg susah dikesan ) dan ini menyebabkan kerajaan bakal rugi 2 kali ( duit road tax dan juga saman )....

So pikir2kan lah...

For me org2 yg jari patah takleh beri signal nih memang jenis tak ambik kisah/bertolak ansur/mementi ...
meya Post at 13-7-2010 08:25 AM

Kan....dr situ kita dah tahu perangai derang...

berckap pasal saman ni...ramai yg bantah pasal kalau ada saman ekor takleh renew roadtax dan lesen m ...
medangmru Post at 13-7-2010 08:30

Surat tak sampai kat alamat di MyKad for me takde masalah. Masa renew tuh bila diclaim takde terima surat bagi chance org tu bayar saman dulu pehtu baru renew lesen hehehe.

Kan....dr situ kita dah tahu perangai derang...
medangmru Post at 13-7-2010 08:31

Yelah tempat2 merbahaya macam dijalanraya pun takleh nak bersivik..apatah lagi bila bukan berada di jalan raya!

Surat tak sampai kat alamat di MyKad for me takde masalah. Masa renew tuh bila diclaim takde ter ...
meya Post at 13-7-2010 08:51 AM

skang ni dah boleh tgk saman kat Internet....senang jer....dengan beberapa langkah dah boleh tahu yg kita ni dah ada saman atau tak...

Yelah tempat2 merbahaya macam dijalanraya pun takleh nak bersivik..apatah lagi bila bukan bera ...
meya Post at 13-7-2010 08:53 AM

bila hari ujan tahu la plak kan nak cuit tombol /suis on kan wiper tu....kalau dipraktikkan camtu masa nak tukar selekoh dan cuit tombol signal kan ke bagus...

tu la kan....kalau dah jadik amalan.....secara automatik kita akan buat...ini masalahnya tak diamalakn..

Follow Us
bila hari ujan tahu la plak kan nak cuit tombol /suis on kan wiper tu....kalau dipraktikka ...
medangmru Post at 13-7-2010 08:56

Betul tuh! Tapi tak tahuler kot diorang yg susah bersignal nih tak on wiper tuh hehe.

Kira amalan nih macam deria, peka dgn keadaan sekeliling.

just nak tanya...kete2 hebat dan mahal mcm BMW /Merz tu ( yg latest model ) ..bukan ke nak bg signal just tekan butang kat Stering tu....mcm nak up and down kan volume

pagi yg suci dan hening neh gen nak luah sket..

pagi tadik tgh baik2 dok Q sepanjang jln ke rondabot.. baik je ade vetina garik masuk dpn haku tanpa SIGNAL??!! hapa mslhnya ko neh?? batang signal ko pth ke ape??

bg gen sape2 yg bingai tak bg signal tuk masuk lane orang lain neh mmg biadab... ko tak berhak masuk dpn haku ... ko tak mntk ijin pong??

eiiii geram betui pepagi neh... kalo la aku bwk lori dgn slamber badak smbl kenyit2 mata jahh aku sondol kelisa tu tadik.. biar dia rasa cakaran sket ...

genchi...kelisa kan kecik....so dia pasan bila kete dah kecik..kete beso kene bg laluan.....dan takyah bg signal kot...

aku kalo bab2 org mintak jalan tp xmo bg signal, mmg susah la nak consider.

mmg aku himpit tak kasik laluan, sbb bkn susah pon nak bg signal smpai kene turun kete

pasang lampu signal kan..petik suis aje pon malas

i dun care kete dia bgesel ngan kete aku pon sbb kete aku burok & mostly kete2 yg xreti

bg signal ni jenis bagak2 la. sori aku  takde 6th sense yg leh fhm dia nak mintak jln ke x

genchi...kelisa kan kecik....so dia pasan bila kete dah kecik..kete beso kene bg laluan.....dan taky ...
medangmru Post at 14-7-2010 19:57

mslhnya gen pong pki kancil ugak lagik murah dr kelisa ... motip kelisa yg mahal tu tak d bekalkan signal??