CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azieeta

mabuk ngandung

Reply 180# Lady_On_Earth

ye btol tp utk stakat ni cukupla dulu ehheheh

saya dulu mabuk teruk jugak
mc byk la jugak
tapi kebanyakan saya tahan je dtg opis jugak
sebab kalau asyik mc rekod dan prestasi keje x baik..

nak tanya,

normal ker kalau awal kehamilan xde rasa loya n mabuk2??

Hmm...lama dah tak masuk forum ni..
seperti yang saya nyatakan dulu..anak pertama memang alahan teruk sangat..

Actually untuk thn 2011 ni sy ngadung lagi..anak kedua...kali ni berlajar dr pengalaman lalu.
memang awal2 mabuk..mcm dulu2 gak..tapi bila kerap muntah saya amik ubat gastrik..gaviscon tu.. Sebbnya masa terlantar di hospital dulu...last ubat yang saya ambil buat saya pulih ubat gastrik tu la.

So...bila muntah kerap je..sure makan ubt gaviscon tu..pastu nak bg tenaga minum air glukos yang dijual kat pasaraya tu.
Alhamdulilah..walaupun mabuk muntah.. masih larat lah bangun. Tidaklah masuk hospital..kuatkan semangat sebb ingatkan anak sulung yang umur baru setahun tu yang masih perlu bangun malam minum susu untuk dijaga.

Tapi memula2 memang BP naik sebb kerja lagi..anak lagi alahan lagi..keletihan melampau.
lelama saya ambil keputusan untuk Mc sahaja..tak nak fikir masalah tempat kerja. Masa-masa ni diri dan keluarga lagi penting.

Emm..disebbkan byk amik mc..kena pulak tindakan amaran dari pejabat...
Saya betul2 sihat bekerja masa kandungan 5 bulan..itu pun la ni..due date bulan depan je..saya dah tak larat dah bawak bdn n perut ni..

Tapi tak leh amik mc lagi sebb jika tidak kena pulak tindakan tatatertib..sabar je la..nak amik cuti pun ntahlah approve ke tak...coz bos pun dah cam tak suka je sejak mc memanjang je.

So..sabar je lah...menunggu kelahiran.

anak fest.
dah lima minggu
sangatlah malas. dah smggu ni. baru 2 keje siap.
dulu keje cepat jer siap.

hari2 nk balik awal2.
tak larat nak OT2..

mual sgt.
nak makan tak lalu. pastu pedih perut.
sedey sgt

assalamualaikum kawan2...

mohon pandangan & petua untuk tingkatkan selera makan... saya mengandung anak ke 3, dah masuk 17 minggu... awal kehamilan mcm biasa, pening & muntah2 teruk, tapi lepas 12 minggu, pening dan muntah mulai kurang, means saya boleh makan... masalahnya selera makan pulak x der... saya makan sikit sangat... tadi check up berat turun 2.5kg... kandungan sebelum ni x pernah turun sampai 2.5kg sebulan, paling kuat pun 1.5kg...

saya cuba jugak paksa diri untuk makan, tapi taula... kalau dh paksa memang susah nak masuk & selalu muntah semula...

saya risau la, td scan pun dr ckp saiz bb kecik... kwn2 ada petua x nak naikkan selera makan.. (multivitamin pun saya ambik, tp masih x der selera nak makan)

harap ada yang boleh bg petua n nasihat... saya risau takut bb x cukup zat

Follow Us
sy pon tgh pegnen...9 weeks.memg tgh alahan teruk ni...sume makanan xbleh tgk...cemana nk mkn?seb baik dokter ade bekalkan ubat tahan muntah.so,tahan la skit...bila nk muntah je tahan nafas...cepat2 sapu minyak angin...bila keadaan ok,usap2 perut,pujuk2 beby...jgn wat ragam sgt....mase 5weeks,sy diserang penyakit malas...skrg ni rajin skit...nk tunggu 3bln tu....alahai...sabar je la...u olls ade x petua nk dpt beby pompuan?

Reply 160# allamanda

try la makan buah yg masam2 skit...tekak sy pon pahit jgk....sy try mkn epal hijau...ok skit rasenye...

sy pregnant dh 23 weeks..
time masuk bulan ke 2-4, alahan sgt la teruk...
doc bg ubat tahan muntah pon xjadi...makan berselera je, tp muntah tiap2 kali pas makan sampai berat turun 7kg..doc ada suh masuk wad 2x nk tmabah air, tp sy xnk (1st time nk puasa, 2nd time nk raya)sbb tu xnk..siap ckp kt doc, xpe la, pas makan ketupat nnti lega laa...hihi..alhamdulilah masuk bulan ke 4 trus hilang alahan...
skg sy amik supplemen spirulina(ELKEN) jer..ape2 ubat sy x amik dh...and x miss check up kt KK & private kadang2...
i ada baca artikel, sebenarnya alahan tu 1 petanda yg baik...maksudnya, alahan tu tandanya rahim & baby kita kuat....so, banyak2 bersabar yer...fikir positif sokmo tau...

fuhhh...klu citer pasal mabuk ngndung ni acik fobia
tu psl ank dh msk 2thn 2bln brla ready nk ttc.

ms awl2 ngndung dulu 3bln pertama hazab! mmg fobia klu di ingt2kan
morning sicknes bkn takat morning je..ptg kene..mlm kdg2 je.
tp paling trk pagila..muntah2 smpi ke tghhari..melepek je ats katil. nsbla katil dkt dgn toilet. sng nk lari2..paling aku ingt bwh bantal mmg ada bag kertas tuk muntah tu. in case x smpt nk lari ke toilet.

mkn muntah..mnm muntah..sudahnya kene masuk air 2botol. doctor suruh pegi hospital tp acik x nk sbb takut kene thn lama. sbb aku tau bdn aku lemah la sgt. last2 buat dkt klinik je..nsb la klinik tu boleh buat. berat badan menyusut..mmg x boleh masuk apa2. doctor suggest mnm jus buah2/aiskrim je. 1 lg petua bgn pagi2 tu jgn trs bangun..terus kunyah biskut cream cracker tu smpila jd kecik2. lepastu mkn asam halia. 2 benda ni katanya boleh kurangkan mabuk. iye..bolehla ilang.

i ada baca artikel, sebenarnya alahan tu 1 petanda yg baik...maksudnya, alahan tu tandanya rahim & baby kita kuat...

ye ke? mmg ada eak artikel ni. sy alahan teruk sgt2..tp alhamdulillah baby kuat. aktif dan bertenaga.
smpikan tiap2 mlm tido pukul 1pagi

sy pon tgh pegnen...9 weeks.memg tgh alahan teruk ni...sume makanan xbleh tgk...cemana nk mkn?seb ba ...
hondajazz Post at 24-10-2011 10:51

petua ni untk ms akan datang ke sekarang? sekarang ni tgh preggy kan? dh x bolehla nk guna pakai kan petua2 ni.

Reply 192# akudancinta

sy tgh pregnen la ni...now 10weeks...alahan dan kurang skit. Now dh bleh makan skit2...susu pon dh bleh minum....mungkin petua tu x sesuai utk awk...tp,utk sy ok je...

Reply  akudancinta

sy tgh pregnen la ni...now 10weeks...alahan dan kurang skit. Now dh bleh ...
hondajazz Post at 2-11-2011 11:08

Jantina bayi boleh ditentukan seawal minggu ke-15. u dh 10w kan.

neway ni tips untk dpt ank perempuan..

Disini ada sedikit info dan diharap menjadian panduan berguna buat dikongsi bersama-sama terutama kepada suami isteri yang baru berumahtangga untuk merancang keluarga….Ketahuilah, untuk mendapatkan bayi lelaki atau perempuan, semuanya boleh dirancang..

Amalan Pemakanan Isteri sebelum bersama

1. Madu lebah (utk energy dan kesihatan dalaman)
2. Minum susu dan mengambil buah badam sebagai sajian ringan
3. Amalkan minum sup ayam dan makanan berempah
3. Minuman berhalia juga bagus (suami juga – utk kepekatan air mani)

Tips untuk mendapatkan bayi perempuan :

1. Berdoa sebelum bersama dgn niat usaha utk mendapatkan bayi perempuan.

2.Bersama suami pada waktu subur isteri (antara hari kesebelas hingga hari kesembilan belas dr kiraan hari pertama datangnya haid) Kenapa dlm waktu subur isteri sahaja? Sbb suami ni aktif 24 jam, so
sperma dia sentiasa banyak dan subur walhal isteri kebiasaannya bergantung pada mood. Hanya dalam waktu subur ni saja, hormon isteri lain macam sikit. That’s why susah nak dapat baby perempuan ni.. tapi majoriti pasangan baru berkahwin, potensi dapat anak perempuan tinggi.

3. Suami melepaskan/merembeskan hanya 50% air maninya di dalam rahim isteri dan bakinya dipangkal rahim (Tujuan : mengizinkan hanya sedikit sahaja sperm kedalam rahim isteri supaya gen XY dpt diseimbangkan;
Suami membawa XY, isteri membawa gen X – so penentu jantina bayi adalah dr sperma suami)

4. Selepas bersama, amalkan tidur beralih ke kiri (sekiranya membelakangkan suami, minta izin terlebih dahulu)

5. Berdoa.

Reply 194# akudancinta

tips sblm pregnent u xbleh nk praktik la...sbb dh terlambat. Skrg ni cuba2 praktik tips mase pregnent....slalunya kalo pregnent anak pmpuan ni dia suka mkn apa....mcm sy,memang x bleh langsung nak makan ikan...tgk ikan pon dh muntah. Kalo sop daging dgn ayam je bleh...

Reply  akudancinta

tips sblm pregnent u xbleh nk praktik la...sbb dh terlambat. Skrg ni cub ...
hondajazz Post at 2-11-2011 13:25

honda..ms sy preggy ank pompuan tu ayam x lalu langsung. mkn daging je.

Digalakkan isteri memakan makanan yang berasid seperti limau, asam , nenas, cuka, air minuman bergas dan lain lain. Pantang memakan makanan laut. makanan laut ni untk nk dpt baby boy.

Reply 191# akudancinta

ha'a..dlm artikel tu ckp lg..mummy2 ni kena risau klu xde alahan langsung (tp rezeki Allah yg tentukan) sebabnya kita nyer hormon berubah time pregnant..so, tu sebab la alahan..sebab tu kena risau klu langsung x alah..tp klu rezeki klu x alah langsung tu (hopefully baby ok), nasib la kn..rezeki namanya...tp klu alahan teruk smpai tiap2 kali makan asyik muntah jer, tu kena p jmpa doc la..myb doc suh admitted coz kna tambah air...
So, nasihat saya..sabar yer..doakan alahan tu cepat abeh...amik la suplemen yg baik utk baby & ibu. mcm sy, sy amik spirulina (ELKEN)..

Reply  akudancinta

ha'a..dlm artikel tu ckp lg..mummy2 ni kena risau klu xde alahan ...
hotzzplate Post at 2-11-2011 15:28

cousin sy ada 5org ank tp lima2 pregnant x ada rasa apa2 pun. mual2 pun x ada
alhamdulillah ank2 sume ok..bijak2.

elken
benda ni yg me avoid. ms tgh mabuk ada ambk sbb kwn mak kata dia ambk elok
tp me x boleh telan sbb hanyir..try x smpi sebulan la. and 1 thing yg buat me stop kan ada kwn hubby kata jgn ambk ni.
bini dia mkn..ank dia hyper. x tau la mana 1 yg btl kan. wallahualam..

Reply 185# wekwek1

gay pun peknen ke?

Try laa minum pati delima.. bleh kurangkan loya2/ mabuk tu.. rasenye masam2.. sedapp

Maklumat lanjut bleh pm saya {:4_237:}

Opsss sorry momod {:4_245:}