CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Potpouri

Kotoq nya Umah...

Post Last Edit by jeeja07 at 20-10-2009 09:07

My mum tak main la forum2 nak membaca satu-satu cerita. She prefers live telecast. Duduk kumpul ramai2 bergosip. Lagi tepat dan padat gitu. So, nothing to worry.

hana nye laki org besar army , misti ada batman tolong cuci kan?
misy Post at 19-10-2009 11:51

uihh..mana ada???
kuli gomen.
hana kuli jugak.
nak ambik maid pun tak mampu.

lantakla umah sepah2 / kotor.
takder sapa nk dijemput dtg umah.

273# Hana  

aku bukan superwoman weiii.... tp aku tak leh la umah kotor dan sepah... aku pening kepala....

anyway, ko takpe lah nak buat malas pung sbb sapa tu cakap laki ko kaya boleh kasi pe ...
alangGIRL Post at 19-10-2009 14:34

mana ada kaya?
kayap ada laa..

dah ler miskin. pemalas lakk tu.
takperla.
ada 2 prinsip..
1. tak jemput org dtg umah pun.
2. takder org nak dtg umah

ekekekekekekekeke

282# Hana

oo ye ke..silap org la

282# Hana

oo ye ke..silap org la
misy Post at 20-10-2009 10:49

misy teringat org lain kott..

285# Hana

agaknye...mcm penah baca kat trid mana ntah

anyway kalau pes taim ade anak kecik, memang rasa tak larat nak buat benda lain dah...along the way I-Allah ade kekuatannya

Follow Us
hana...

benda ni semua ikut msg2 la...
kalau jenis x kisah xpe...

mcm aku...aku bkn ler pembersih sgt...
tp sikap aku sdr...yg x leh nk lelap mata w/pn dh ngantuk sgt psl pala hotak duk pk keje2 yg x settle ..

aku selalu terpikir..kan ke best kalau aku ni jenis x berkisah sgt psl umah...coz kemas2 umah esok2 pon leh wat kalau dh penat sgt...
tp aku x...w/pn perut dh boyot...penat...still x leh duk diam...

mana ada kaya?
kayap ada laa..

dah ler miskin. pemalas lakk tu.
takperla.
ada 2 prinsip..
1. tak jemput org dtg umah pun.
2. takder org nak dtg umah

ekekekekekekekeke
Hana Post at 19-10-2009 21:47

dont worry, u bukan kes terpencil pun..
me pegi rumah jiran me, anak anak dia 11 bulan, 3 dan 5 tahun..
rumah selerak ngan mainan tak sempat nak dikemas..
nak lalu kena tolak mainanlah.. apatah lagi dorang ada mainan
cam gedung mainan... me faham aje... yg penting dia happy..

276# jeeja07

dia ni pun, kalau terer sgt english,tulis la penuh kut bahasa english..ni rojak ngan BM,pening kepala aku nak baca..ntah ape2

dont have to be a super women to have a clean house....

kalau cam tu jenuh  la weh.....

the KPI mesti ada tahap stended kan ...... so tahap kebersihan yg mana leh diterima pakai leh majoriti?? .....

tahap kemalasan cam ner yg org leh tolerate ??

bak kata nabil LU PIKIR LA SENDIRI.....

287# dealova04

samalah kita... kekadang aku nak jugak jadi cam tak kisah... tp tak boleh, aku kekadang nak terlelap pun.. kang bijik mata aku nampak benda yg tak sedap dipandang, bolah aku bangun balik buat apa yg patut... kan senang jadi or jenis tak kisah... tak letih badan, tak sakit bijik mata, relax ajer  .....

tp tak nak ler umah tonggang langgang dan kotor...

Kalau nak citer pasal kebersihan ni memang berjela2...contoh terdekat mak pak wany. Satu yang paling tak boleh blah, bapak wany sukeeeeeee sangat simpan barang yang boleh dipakai tapi dia tak pakai. boleh paham ke tak ayat aku ni???:cf:

Contoh : dulu rumah wany buat renovate sket kat dapur so sinki tu buang lah. Dia boleh ambik n letak kat tepi mesin basuh. dah 3 thn kat situ.

Pastu kotak2 yang beli barang pun simpan jugak. Kain baju yg dah tak pakai bertahun2 pun simpan jugak. Ade sekali tu wany, husband & adik wany mengemas bilik dia pastu buanglah baju2 yg tak pakai tu..dia punya marah lah...tapi wany buat dek je lah..

Kalau bilik tu kan hanya boleh tido n sembahyang je lah. separuh bilik penuh barang2 dia simpan. Kalau simpan reti nak susun cantik2 tak pelah. Ni main campak je. Kerusi kayu yg 2 kembar tu pun ade kat dalam bilik.

Pening..pening..

pernah ke rumah yg mcm tuan tanah ni....tak selera langsung nak jamah makanan raya yg disediakan, rumah bau hancing n muntah, sampah sarap dgn makanan bertaburan, lantai melekit, bilik air !!!!tak bleh nak cerita, loya tekak akak....pi kata hi hi bye bye jer.....nak cepat cepat keluaq ambik oksigen.....

66# misy
sama lah kita...tidak sekali2...even I pun ade maid but bila i tgk walau ade sikit yg x bersih botol susu my kids i sanggup cuci, gosok bersih2 semula n tunjuk kat my maid the way i did it......no tolerancy at all

265# jeeja07

Jeeja semoga aku dapat bakal menantu macam kau satu hari nanti.  Aku ada ciri2 nak jadi macam mertua kau.

Kalau nak citer pasal kebersihan ni memang berjela2...contoh terdekat mak pak wany. Satu yang paling tak boleh blah, bapak wany sukeeeeeee sangat simpan barang yang boleh dipakai tapi dia tak pakai. b ...
as_wany Post at 20-10-2009 18:05

My mom, dalam bilik tidur dia dah macam stor.  Beli katil baru, tapi kayu2 katil lama dia masih simpan.  Sayang katanya.  Baju2 kitaorang masa baby pun masih ada, semua dia sayang.  Bayangkan separuh dinding bilik tidur tu almari yang penuh dengan baju2 lama.  Ada ruang lantai sikit aje kat belakang pintu untuk bentang sejadah.  Yang lain dah penuh dengan barang.  Nasib baik  almari yang penuh dengan kain2 cadar, selimut, sarung bantal, sarung kusyen, tuala dan langsir lama dia letak dalam bilik tetamu.  Bukannya nak pakai lagi pun, sebab hampir tiap tahun dia akan  tukar yang baru.

My mom, dalam bilik tidur dia dah macam stor.  Beli katil baru, tapi kayu2 katil lama dia masih simpan.  Sayang katanya.  Baju2 kitaorang masa baby pun masih ada, semua dia sayang.  Bayangkan se ...
aurorae Post at 21-10-2009 05:23

mentua me baru tukar deco dalam rumah, 100% dia tukar baru
dr perabot, sofa even cermin muka sekalipun dia tukar..
me ambil yg berkenan, mana yg tidak, me hantar kedai kebajikan..
takdanya dia nak simpan, menyemak aje katanya...
padahal yg perabot yg dia tak nak, semua masih bebaru...

295# aurorae

Bertambah la sorang lagi menantu dalam senarai nak masuk Tanjung Rambutan. Bila dah betul2 dapat menantu, roger2 I OK. Nanti I bagi dia membership card. Personally, kalau mertua yang celik IT like you. Yang bersosial & berforum, fikiran kita lebih terbuka.  Insyaallah tak banyak problem.

aku pon cikgu, and im proud to tell that umah aku bersih!! Cuma umah aku x de byk hiasan, sbb nak memudahkan aku mop lantai tiap2 hari dan memendekkan masa aku mengelap debu.  
     time weekend, satu hari either sabtu atau ahad, aku dgn hubby akan spend separuh hari utk cuci umah, all out.
    Rasanya x adil nak judge yg umah cikgu byk yg kotor. aku ada 5 orang bapa/mak saudara yang jd cikgu, empat daripada derang rumah mmg tip top, boleh masuk anjung seri. yg sorang tu saja agak kotor, tp bilik air dia bersih.

aku nak tanya la...
korang ni jenih yg suka suki gantung frame gambar/ ayat quran kat dinding tak..?
berapa kerap korang lap frame tu..?

mata aku kalo pi umah org..tgk dulu frame yg ada kat dinding...berapa tebal habuk/sawang dia..then bole agak toilet cemana...

umah aku tader pun frame kat dinding koz mata aku rimas tgk benda bertepek kat dinding..