CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 26751|Reply: 129

pendapat tentang jusmate 5

salam

saya nak tanya la produk yang kiranya tgh hangat dikatakan, Jusmate 5, produk kuruskan badan..dikatakan jusmate 5 ini meningkatkan metabolisme dalam badan supaya kadar pembakaran lemak dan makanan di pertingkatkan

saya tak penah cuba produk ini sbb saya sendiri dah kurus, so watpe nak amik kan..baik2 jadi tough terus jadi lidi lak

so, saya nak tanya korang yang penah mencuba produk ini, berkesan ke? amik jangka masa yang lama ke untuk kuruskan badan? 2 org sepupu saya telah mencuba produk ni, ttp diorang kate tak berkesan. saya dah baru ingt nak menjjual produk ni time tu...

so saya nak tanya pada pengguna jusmate 5 (bukan penjual ok!!!)...jus ni betol2 berkesan ke. harap jwapan ikhlas anda

Rate

1

4 weeks, loss 10kg. what do u think?

teringin nak cuba...tapi mahal nye..
risau xde kesan pulak..
lagipun kena bancuh jusmate 5 tu..
apa rasa dia ek?
ada yg kata,tak sedap..

aku kalau xsedap ni..
langsung xleh masuk mulut..
mesti nak muntahkan balik..

aku rasa makan la apa2 ubat pun..tapi kalau dlm diri tu sendiri yang xleh tahan nafsu makan,mmg la xleh kurus..

salam

saya nak tanya la produk yang kiranya tgh hangat dikatakan, Jusmate 5, produk kuruskan badan..dikatakan jusmate 5 ini meningkatkan metabolisme dalam badan supaya kadar pembakaran lemak dan ma ...
khairen Post at 16-9-2009 02:37 PM

sepupu khairen yg dah mencuba tu tp masih tak kurus2 tu mungkin tak jaga amalan pemakanan kot...ye lah...mungkin ingat jusmate5 ni boleh menruruskan badan walaupun amalan serta pengambilan makanan masih sama...

aku rasa makan la apa2 ubat pun..tapi kalau dlm diri tu sendiri yang xleh tahan nafsu makan,mmg la xleh kurus..
angah_nurul Post at 16-9-2009 03:20 PM

Hahahaha,,,,inilah yg sebenarnya2 mengapa org susah nak kurus....nafsu makan tu yg sbbkan bdn susah nak kurus...ye lah....semangat nak kuruskan badan mmg meluap2...tiap2 pagi jogging 5km...pehtu melantak nasik lemak 2 bungkus...mana nak kurusnya...

samalah gak yg amik kursus penama tu...kursus langsingkan badan...London management weight gain...tah apa2 lg tu...bayo sampai riban2....pehtu mengadu tak kurus2....makin bertambah ada la...sumer tu kene salahkan diri sendiri...nafs makan meluap2 dgn harapan...segala mcm makanan yg kita makan tuk jadik kurus tu dapat menangkis lemak2 makanan2 lain yg kita makan tu...

Follow Us
apa2 produk pun kalau makan plus ngan usaha mang berkesan.. sama jugk mcm slimming centre.. kalo pas dah g trom body tp lepas tuh x jaga masalah lama tetap sama jgk...

cuma org kata kalau amek ubt2 kurus ni.. if x jaga.. badan boleh jd kembang 2x dr keadaan sebelum.. mksdnya lebih gemuk lgg... once kt cuber produk2 ni... bdn kita bila nak kurus mcm kene bergntung pd ubat-ubatan.. so pd permulaan.. lebih baik mula kan dengan exercise n amalan pemakanan yg sehat.. diet pun sbnrnya x bgs sbb boleh buat kulit kering n mcm2 kesan lain.. pemakanan yg sehat n diet lain tau.. de org diet x mkn nasi mkn buah jer.. etc... pemakanan yg sehat ialah meal yg lengkap semua tp dengan kadar yg betul.. tuh kene rajin surf la or g dptkn menu sehat dr doktor dan pakar

kdg2 org diet ikut ske sendiri2 jerk.. janji kurang mkn dia pggl as diet.. suh mkn x mau kata diet.. tp diet dia sehat ke x.. tp kalau lemak2 tuh da tepu or liat sgt.. mungkin kene lakukan sesuatu lah.. sbb nak exercise pun amek ms pnjggggg or mungkin x larat nk bwk bdn.. sebb berat sgt hu3...

tgk ni la rncangan bigget loser.. best oooo

Rate

1

Bagi aku, ko telan la apa jua jenis produk kurus yang wujud dekat dunia ni, tapi kalo dah makan nak sedap jer memang tak akan kurus punya sampai mati. maaf cakap la memang agak kasar bunyinya tapi itulah hakikat yang sebenar.

Apa yang aku perhatikan, kebanyakkan rakyat Malaysia ni kalo diorang jogging pun, habis teruk pun terus lepak mamak tibai roti canai nasik lemak bagai. Memang nak kena format balik otak2 rakyat Malaysia ni agaknyer, kasi tukar mentaliti untuk amalkan gaya hidup yang sihat + clean food intake. lepas tu komplen apsal tak kurus2 padahal dah jogging pelbagai. dah fedap, ambik ubat diet macam jus mate 5 ngan herbalife, tapi makan tak control jugak. komplen lagi apsal tak kurus2, malah berat makin naik sebab benda ni bertindak sebagai food supply, jadi kalo makan benda lain, pengambilan kalori dalam sehari akan berganda. jadi badan akan makin gemuk.

Yes, ambik produk kurus mungkin boleh membantu, tapi yang lagi penting, kena amalkan gaya hidup sihat sampai bila2. Kena pikir sampai bila nak bergantung sepenuhnya kepada produk tu? tahan ke makan hanya <1000kcal sehari? kalo dah kurus pun, tapi kesedaran dalam diri takde, aku jamin berat akan kembali kepada asal malah berganda. tak percaya? bagi yang dah ambik ubat kurus, cuba try stop ambik benda tu dan kembali kepada gaya hidup sebelum ni (main tibai jah, apa yang korang nak makan) aku jamin berat korang akan naik 2x ganda. napsu akan jadi meluap2 nak makan jer.

Rate

1

berapa harga produk nie?

Dulu founder kedua my best fren...tapi dah meninggal..now husband dia ja..dah married new one.....Keberkesananya..?Rasanya kalau kita disiplin diri tak perlu apa apa produk pun...just jaga pemakanan...selain dari jimat duit,implikasi lelain tak perlu di takuti,DAN andaikata anda mengunakan apa produk kuruskan badan pun..bukan untuk long term..Maybe masa anda gunakan nya ia berkesan..Tapi apabila tak mengunakanya..means tak makan..HARUS LAHH  badan back to normal..bazirkan??..kena maintained..banyak duit keluar tu...kecuali lah kita nak support syarikat tertentu...
kenyataan aku ni bukan nak condemn memana produk ..even just mate pun.. Ada beberapa cerita yg tak sedap di dengar ttg testimoni pelanggan..tapi tak perlu lah nak cerita disini...yg penting sebagai pengguna kita tahu hak kita..dan sebagai pengeluar dan penjual mereka sendiri ada target tersendiri...So jadilah pengguna yg bijak...Apakata kurang kan menbeli makanan yg menambah berat badan..banyak makan buah buahan..kurangkan makanan ruji..ikuti diet yg sihat..selain baik untuk sistem dalaman..kan menjimatkan duit....

Rate

1

Errrrrrr...dah agak menyimpang dr topik ni...maaf ye tuan rumah....dah lain jadiknya...

so..saper2 yg pernah try produk yg dimaksudkan tua  rumah ni???berkesan tak??

Ha'ah la... dah teroff topik la pulak, sepatutnyer topik pasal JDM5 tapi dah terkondem pasal produk kurus la pulak. hehe.

Aku rasa mungkin tuan tanah boleh baca kat board beauty, kat sana dah berjela2 topik pasal produk ni. cuba tanya diorang berkesan sangat ke idak produk ni, kalo stop ambik produk ni badan naik mendadak tak.

Kalo produk nie mahal sangat..baik gi sedut lemak jer...takyah nak diet2 dan control makan...asal badan naik jer,pegi sedut...naik jer gi sedut...settled...sekali sedut utk perut jer..terbang RM3K...

Kalo produk nie mahal sangat..baik gi sedut lemak jer...takyahnak diet2 dan control makan...asal badan naik jer,pegi sedut...naik jergi sedut...settled...sekali sedut utk perut jer..terbang RM3K...
danedzya Post at 16-9-2009 04:47 PM

Sedut lemak pun kena amalkan gaya hidup sehat + workout kak oii... ingat senang2 jer buleh sedut ke hapa...
Kalo dah sedut tu kulit akan flabby/melendut... nak firmkan kena la workout, so sama la jugak efeknyer kalo diet secara sihat...

Lagi satu kalo ambik produk + turun dalam kuantiti yang banyak dalam sebulan pun tak elok jugak... apalagi yang jenis tak reti2 nak bawak bersenam tu... kurus, memang akan kurus, tapi kulit flabby... skinny fat la jadinya... tak elok gak tu... pikir2kan la dan selamat berdiet...

2# genting42

wah..hebat tu!! cepat gile kuruskan badan...tahniah

4# angah_nurul

betol gak pendapat ni...kene ade disiplin kalu nak kuruskan badan...lebih kurang nak berjaya kene usaha hingga berjaya la ye...tp kalu mkn berkali2 tak jalan2..

5# medangmru
ntah ari tu tanye dah..kalu mkn jusmate ni ade pantang kene ikut ke? dia kate ade...sume dah ikut tapi tak jalan la...

7# sosimple

mm...best gak pendapat sosimple ni...khairen dah tgk rancangan tu, best gile...nampk betol la diorag tu berusaha kan

8# Zep

mm,,,tol2..bijak2 rupenye forumer kiter ni....best ar korang:pompom:

9# elastic

tak tau la elastic..brp harga dia...dlm 100+ rase nya