CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: niceghost2005

H1N1 - Ali Rustam arah mesjid buat solat

mungkin pemimpin lain tak macam ali rustam.. tak keluarkan kenyataan di surat khabar..pemimpin lain low profile.. mereka membaca doa lepas solat untuk lindung malaysia ni dari terkena bala..mana k ...
mcpetai Post at 7-8-2009 11:00

iiskkk...........knp la kita sentiasa nk berburuk sangka???? kan aku dh cakap.............kalau ko nk kutuk, pi la kutuk org yg xde nk usaha elakkan wabak nie..............

benda baik cdgn ali rustam nie, bg je lah sokongan..............apa masalahnya............

usaha bagus imam daerah ko tu knp ko x sebarkan? knp x buka satu thread cadangan? kalau dh buka, tlg bg link..........mudah bukan???

iiskkk...........knp la kita sentiasa nk berburuk sangka???? kan aku dh cakap.............kalau ko nk kutuk, pi la kutuk org yg xde nk usaha elakkan wabak nie..............

benda baik cdgn ali  ...
ismauzair Post at 7-8-2009 11:07

Sebab aku pun lalai macam manusia lain jgk..bila masa pulak aku tak bagi sokongan.. benda baik kita ikut.. benda jahat kita tolak..senang je..tak susah kan kan kan kan

solat hajat hanya untuk org2 pas jek rupenyer..

tahniah2.. lobai sudah mencapai tarap tuhan ke

Sebab aku pun lalai macam manusia lain jgk..bila masa pulak aku tak bagi sokongan.. benda baik kita ikut.. benda jahat kita tolak..senang je..tak susah kan kan kan kan
mcpetai Post at 7-8-2009 11:10

macam2..........

aku ingat agama hadhori ni tak pecaya solat2 bagai ni..dulu katanya membuang masa jer berdoa masa kelantan solat kat stadium...bila selngor pon solat hajat kat stadium..mcm nak gila puak hadhori ngutuk...pastu tu ke hulu ke hilir ngutuk haron din meniaga air jampi...

last2 skrg soh solat plak???? tu laaaaaa...lain kali jgn dok kutuk pembangkang solat hajat mintak pertolonganNYA...kan dah sapa malu????

aku ingat agama hadhori ni tak pecaya solat2 bagai ni..dulu katanya membuang masa jer berdoa masa kelantan solat kat stadium...bila selngor pon solat hajat kat stadium..mcm nak gila puak hadhori ngutu ...
an2toncit Post at 7-8-2009 11:20

itu la cerita dunia..........mrk patut malu semalu-malunya............dan patut sedar bhw hubungan manusia dgn Allah mustahil terputus................

Follow Us
eh??becking umno gak ke nieh???
shazuyi Post at 7-8-2009 10:33

buat benda elok kita sokonglah. jgn plak pak ali pi rasuah imam2 masjid suruh buat solat hajat..haa hat tu aku tak sokong. tapi mungkin ko sokong terus............

65# an2toncit

ada jugak balaci yg kutuk mamat anti-isa solat atas jalan hari tu. dorang ingat nak solat kena pi mesjid jer kut????haha

You so naive.............

Biler kena bala, dier ingat tuhan............minta tolong sama itu Tuan Alah.
Nanti semuer dah o.k., dier laa jugak yg akan KUTUK Hukum Tuan Alah.
Kutuk oghang yg ingin menegakkan Hukum Tuan Alah.

Layak ke oghang cam g2 di terima akan doa nya sebelum dier bertaubat terlebey dahulu??

Dier takut akan mati tetapi tidak takut kpd azab Allah yg di janjikan di Hari Pembalasan.
Udah ler g2...........di angkut GENG plak!!

Lagi ler teruk.

Sikalang, lu pikir laa sendiri.........
niceghost2005 Post at 7-8-2009 08:50

Sebab itulah Allah menurunkan BALA. Supaya manusia beringat-ingat. Kira "Okay" lar tu dia ingat kepada Tuhan. Betapa sayangnya Allah kepada hamba-hambaNYA. Sepatutnya kita tegur Ali Rustam supaya dia berubah dan membuat kebaikan. Sarankan kepada Ali Rustam supaya mendoakan utk perubahan ke arah kebaikan utk diri sendiri. Kita juga sama-sama berdoa untuk semua; kesihatan etc.

65# an2toncit

ada jugak balaci yg kutuk mamat anti-isa solat atas jalan hari tu. dorang ingat nak solat kena pi mesjid jer kut????haha
zamzam Post at 7-8-2009 11:38

masjid tu pun maksudnya Tempat Bersujud.

tak paham aku ngan pendirian politik sesetengah pihak sampai seruan ke arah kebaikan pun nak di jadikan bahan utk terus menghentam/menghina/mengutuk pemimpim tertentu.

bukan ke setiap yang baik tu harus di teladani dan yang buruk dihindari/ di jadikan sempadan.

nasib baik tak buat sujud syukur masa isytihar malaysia bebas H1N1 dulu....

tak paham aku ngan pendirian politik sesetengah pihak sampai seruan ke arah kebaikan pun nak di jadikan bahan utk terus menghentam/menghina/mengutuk pemimpim tertentu.

bukan ke setiap yang baik tu  ...
doubleeleven Post at 7-8-2009 12:23

konsep demokrasi rakyat Malaysia; kalau dah jadi kerajaan kerjanya menyokong dan menyondol aje lah. kalau dah menjadi pembangkang, apa saja dasar kerajaan patut dibangkang dan dikecam dihina dan dikutuk. Uhuhuhu. Oh Malaysia Tanahairku.

KAndang biba kat Melaka bila plak nak dinyahkan..takkan buat solat hajat jer kotzz ..sumber ilham selsema tu pun berpunca dari binatang tu jugak...

Post Last Edit by bacteria82 at 7-8-2009 14:53

-EDITED-

patotnye kalo orang yang wat banyak salah,tibe2 ajak kte ke jalan kebaikan,kite patot syukur skurangnye orang tu ingat lagik kat tuhan.bukanye menghentam die!heran aku.pandangan orang nieh,kalo orang tu wat salah,jika die ajak ke arah kebaikan abis la orang tu kene hentam!bukan nak puji die.susah fikiran orang kite nieh.

Sejak bila pulak solat hajat boleh dilakukan masa pilihanraya je ?

nak tergelak aku baca komen puak2 SELIPAR kat sini

cuba pegi thread yg ada ketua2 akai setitik diaorg, kalau PAS buat untuk kepentingan ISLAM, walaupon sebaik mana, tapi kalau yg keluar PATWA tu ketua2 akai setitik bukan main lagi kutuk, hina, puak2 sarban la, puak2 hamPAS ni, ni bukan cara ISLAM la, cara jumud puak2 TALIBAN la

tup tup ketua2 akai setitik tak ada bg komen, tetiba diaorg boleh kata, tak boleh ker UMNO buat solat hajat

cubalah tgk cth semalam, ada cadangan supaya masa maghrib dihentikan pasar malam pon dikutuk, dihina dimaki hamun org yg bg cadangan, padahal apa yg nak di buat tu adalah untuk solat yg wajib

tetiba hari ni, puak2 SELIPAR nakkan pula cara ISLAM

cubalah tgk cth semalam, ada cadangan supaya masa maghrib dihentikan pasar malam pon dikutuk, dihina dimaki hamun org yg bg cadangan, padahal apa yg nak di buat tu adalah untuk solat yg wajib

tetib ...
DTECCONAN Post at 7-8-2009 15:17

masing2 nk jd juara masalahnya..........

oh yaa.....dlm newspaper semlm ada pembaca bg cdgn supaya klia adakan azan berkumandang di kwsn klia bila masuk waktu....

x perlu kuat2 tp jelas kedengaran.....menarik kan............