CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: faez_syah

Berkasih tanpa restu keluarga

pelik kan pangai bapak gf awak... patut nyerrr anak  dara dah makin berumur dia lagi la nak kasik anak dia cepat2 kawin.... kriteria2 yg dia nak sebagai menantu tuh (masih bujang & x pernah berkahwin, berjawatan besar, bergaji besar, ada rumah besar & berkereta besar yg diimport.) biasa nyerrr orang camtu dia nyerr kriteria lak muka cun, muda bergetah, body mantap, sexy, muka cam artis kerrrr.....bapak dia pun kena la cermn kan muka dia (sory yerr saya bukan nak hina gf awak cuma bapak dia ajeh)....

Seeloknya kalau nak kahwin ni..eloklak mendapat restu mak bapak....kalau tak dapat restu..kemungkinan tak tenang hidup lepas berkahwin nanti...bayangkan masa cuti balik kg..kena balik sorang2...raya sorang-sorang...minta lah gf awak tu pujuk bapanya supaya merestui hubungan awak...awak pun kena la pandai amik hati bapa dia..

just my seposen

bila baca..aku teringat kat leon.
bila scroll bawah..tup2 leon pun ada reply.

kes tuan tanah nie sebijik kena kat leon.
kesian kat leon.

kesian kat awek tuan tanah.

nape laa bapak dia tu garang sgt? rasional ler sket.

hana rasa..sbb bapak tu risau sgt pasal duit..ape kata, tuan tanah bentangkan figure2 kewangan yg boleh menjamin anak dia tu? (mcm buat presentation belanjawan negara gitukk)
pastu kena tekan kan jugak..tuan tanah tak mengambil kesempatan dari segi duit dari andartua. mmg suka & sayang betul2

adik aku. gaji besar. purchasing power dia sgt tinggi (sbb tak der hutang sgt). pastu single lagi. dekat2 jgak ler nak pegang title andartua. Aku & mak aku risau betul ada lelaki2 jenis biawak or malas keje or pangkat rendah tapi nak tumpang senang dari adik aku. kiranye, kitaorg nie amat risau if berkawen, adik aku tu yg kena tanggung 80% dari perbelanjaan umah dan tanggung laki (or maybe kena buat loan kete for laki lakk, tak pasal2). perkara2 tersebut ler kitaorg kena scan dan halang if lelaki tu mcm melukut ditepi gantang.
mmg ler kawen tu penting. tapi, berkawen dgn lelaki yg salah, boleh meranakan hidup seseorg ppuan. miserable life.
the way of thinking parents zaman moden (maybe kot keluarga aku sorang ajek), tak kawen takper, jgn kawen dgn org yg salah. nnt menyusahkan hidup & mata2 org2 yg terdekat. nak tolong, tak boleh sbb laki - tapak syurga tu. lagi terbeban. berat bahu memikul. berat lagi mata kena pandang. lebih baik single ajek.
lagipun, ramai lelaki zaman skrg nie bukan laki yg baik, laki yg pelindung wanita tapi, jenis parasite. hidup hisap darah org. sedut byk2 utk diri dia ajek yg kenyang.
kitaorg bukan jenis keluarga yg berpikiran - ohh..anak dah tua bangka..takder value..udah depreciation.. kalau ada laki ajek yg nak kawen..BAGI TERUS LAHH..takder pikir2..takder scan2.. janji KAWEN.
ohh..no..no..no.. ..kitaorg bukan jenis2 mcm tue. kitaorg pikir akan dtg...sama ada hidup miserable kena tanggung laki or what.. perkawenan itu bukan ending - happily ever after. perkawenan tu pintu gate utk 2 org normal bekerjasama utk semua segi.
itu pasal ler kena bantah or halang if dah terbukti/nyata jelas pintu gate utk sorang ajek yg kena KEJE- SORANG2
ohh..no..no..no..itu bukan perkawenan namaanye. itu menempah bala sebenarnye.
maybe ape aku ckp nie..ko leh bentangkan secara confident, bahawasanye ko bukan ler jenis lelaki sebegitu wp ko tak setaraf dgn anak dia.

[ Last edited by  Hana at 24-4-2009 22:43 ]

xtau nak bg cdgn apa... baca jelah... kesian korang.. harap akan dpt gak restu ayah awek u...

Reply #1 faez_syah's post

cadangan aku arr .. leh tak tulies pendek2 ... senang nak baca ...
straight to the point ..
xperlu dari a to z ...
ape pun ... menarik gak .. sbb masalah ni genuine .. berbanding yg tuleh pendek2 tuh

Reply #1 faez_syah's post

sok lan ...
apekah sayang ko .. melebihi dari sayang ko kepada Allah, nabi...ibubapa??
kalau lebih .. rasa aku ... dah habis dah ko kene ikat dek setan

Follow Us
tuan umah,

if u think its worth it to fight for it..

plizzz..figth for it.

jgn putus asa...klu kamu rase berbaloi

plis plis plis

Aku rasa la...kalau bab kawen ni dari awal dah ada konflik dengan ibubapa & keluarga, baik jangan diteruskan.

Sebab bila kita kawen dengan seseorang, kita kawen dengan keluarganya sendiri.

Mungkin macam ko tulis, satu hari nanti keadaan akan berubah, keluarga akan boleh menerima.

Mungkin tidak. Bila part tidak ni yang akan jadi kacau bilau!

Bila ada rasa tak senang antara menantu-mentua/ipar ni kan, hidop ko suami isteri pun tak senang tau....benda2 remeh pon boleh buat korang suami isteri bergaduh. Sakit kepala, tau tak.

Kalo yang pompuan, janganlah membelakangkan mak ayah dan adik beradik bila nak kawen.

Sebab kalau korang jadi kain buruk, keluarga korang akan kutip. Laki, belum tau.

So pesan aku...kalau keluarga dah rejek awal2 atau menunjukkan sikap kurang senang dengan pilihan kita....akur jelah. Dengarlah cakap mak ayah, mungkin tak elok kat kita tapi kita kena ingat dorang lebih memahami sebenarnya dan yakin jelah yang dorang fikirkan yang terbaik untuk kita.

Bunga bukan sekuntum, kumbang bukan sekor.

Dear Tuan Rumah

1st skali nak cakap bertabah la, anda mmg seorang jejaka yang baik. Sudah bercerai tetapi boleh lagi berkawan denagn ex isteri, memberi nafkah dan even memberi rumah kepada ex isteri. Memang bakal suami yang baik dan bertanggungjawab. Masuk kepada masalah saudara. Masalah macam ni memang wujud dalam masyarakat kita especially di kampung-kampung yang suka membanding bandingkan menantu dan hantaran untuk anak-anak mereka. Bagi mereka makin besar hantaran, makin besar kedudukan menantu mereka, bermakna anak mereka sangat laku dan mahal. Mentaliti orang kampung tidak bersekolah.

Bac mencadangkan saudara untuk menggunakan orang tengah dalam hal ni. Cuba saudara tanya gf saudara, siapakah orang yang ayahnya hormat or berkawan baik? Sebagai contoh, sekiranya dia hormat/baik dengan ketua kampung, ada baiknya saudara dan GF saudara pergi berjumpa dengan ketua kampung ini dan cerita A to Z. Minta bantuan dia untuk berjumpa dengan ayah GF saudara dan pujuk untuk menerima pinangan saudara. Wali GF anda adalah ayahnya dan sekirannya ingin perkahwinan anda diberkati, seeloknya dapatkanlah restu ayahnya ini. Cuba untuk ambil hati ayah dan family keluarga GF anda.GF anda perlukan anda dan dalam masa yang sama perlukan keluarga dia. Hati-hti dalam mengambil langkah yang drastik.

Sekiranya tidak berjaya, nasihat bac, lupakan sahaja GF saudara itu. Mungkin dia bukan jodoh saudara. Kalo ingin mengambil langkah drastik seperti kawin lari, dapatkan dulu nasihat sahabat saudara yang berjaya buat begitu seperti yang saudara ceritakan dalam posting2 sebelum ini. Akhir kata semoga saudara berjaya dan bac doakan akan Allah lembutkan hati ayah GF anda untuk menerima saudara

Gud luck and all da best. Terima kasih kerana sudi membaca \(^_^)/

kalau nak kawin ... seelok-eloknya dapatkan lah restu mak bapak ....
kan bapak pempuan tu yg akan jadi wali nanti ....
aper2 berlaku selepas kawin .... ader masalah rumahtangga ...
nanti nak mintak tolong ... kat famili ngan mak bapak jugak ...

kalau ko seorang Islam yg baik ... wat la solat hajat/istiharah ...
mana tau terbuka hati mak bapak dia ...

lg satu  ... kene buktikan kepada mak bapak dia ....
yg anda bukan seorang parasitologist ....
dan sekiranya ader bukti2 yg anda memang begitu ...  sila tangkis segala bukti tersebut ...
maybe U need to do somtnhing with Ur life ...
maybe kene carik side income ... bukan menunjukkan anda kaya raya ....
sekadar menunjukkan yg anda mampu menyara keluarga ... dan tidak akan mempergunakan / mengikis harta pempuan itu ...

pempuan tu sebenarnya keje aper ...
macam bagus sgt .. sampai famili dia tolak ko mentah2 ...?  

Originally posted by Hana at 24-4-2009 22:33
bila baca..aku teringat kat leon.
bila scroll bawah..tup2 leon pun ada reply.

kes tuan tanah nie sebijik kena kat leon.
kesian kat leon.

kesian kat awek tuan tanah.

nape laa bapak dia ...

offtopic sat...

Pn Hana... lame x tereksiden online ye...

weh... kebetulan plak problem sama... just masalah dia masalah kawen, aku plak masalah nk carik boipren!! heheeeee.....  tp aku rasa bapak aku lg teruk la... aku dh terai apply keja tpt lain... dh g intebiu tp menghampakan... huhu... agaknya mmg takdir aku mengandartukan diri kot. Bapak aku tu saje je guna alasan mak aku sakit x de org nk jaga... menci la.

Mak aku bkn sakit tlantar ke... boleh je jalan, siap masak2 kat dapo tu... aku kalo duk umah pun dok teperapppp je kat dlm bilik, x kira bapak aku ada ke x kat umah. Adik aku tu pun tau merungut sbb x setuju dgn cara bapak aku gunakan alasan 'mak sakit'.

Smlm bapak aku kena blk kampung sbb nk uruskan kenduri sepupu aku. Aku x dpt nk cuti, so bapak aku paksa adik aku balik teman mak... alahaii... adik aku punye bengang...hah... baru dia tau camne situasi aku!! X bleh plak kita nk gerak ke mana2, tinggal sekejap pun x bleh... mak aku tu bkn budak kecik nk kena awasi 24 jam!

Kdg2 bapak aku ni melampau gak... mcm la dia x penah keja dulu. Aku ni nk menghadap boss zionis kat opis tu dh cukup pening.. company nk dptkan sijil kualiti, so maybe cuti kitaorg akan dibekukan bln dpn. Bapak aku plak sibuk suruh aku attend semua kenduri kawen saudara-mara dia (ada nk dkt 3-4 kenduri bln dpn)... aku bgtau la aku susah nk cuti, tp bapak aku paksa gak aku cuti, dia kata x kan hal kuarga cuti pun x bleh amik. Aku ni bkn keja gomen senang2 nk dpt cuti mcm dia dulu. Sakit btul ati aku!!!:@ :@ :@ :@

Aku betul2 sakit jiwa dgn parent mcm ni.... sbr dkt nk abis dh ni... ikutkan ati dh lama aku cabut lari ke obesi & x akan balik2 dh... :@ :@

eh... ampun ye tuan umah... aku just nk stori2 dgn Pn. Hana je... tumpang umah sat ye! Jgn susah2 ati k.... setiap masalah pasti ada jln penyelesaian. Btw aku suka tindakan tuan umah yg begitu tabah & x mudah putus asa. Ada org baru kena uji sket dh menyerah & mengatakan "x de jodohhhh..." padahal usaha pun blom!!! Go! Go! Susah2 sgt ko mandrem je org tua sombong tuh bagi ati dia lembut! Pastu kalo dh slmt kawen nnt baru la ko tarik blk mandrem tu.... masa tu dia nk wat apa pun x bleh dh... btul x?!! ni plan jahat aku la... kalo brani coba la...

kesian gak kat tuan rumah ni... mmmm... ksall pun masa nak kawin dulu family tak setuju gak... alasan lebihkurang le.. maybe family ksall tak pernah termimpi nak bermenantukan org kampung yg keje kampung je.... dok bayangkan anak diorang lulus u mesti dapat org pangkat besar gaji besar kot... ksall kawin pun umur dah 30an... kalau husband menyerah... tak kawin le sampai sekarang kot ksall ni....

but seperti yg sorang forumer cakap tadi le... dalam family mesti ada yg faham keadaan anak dara yg dah melewati umur teringin jugak nak berkeluarga... bapak sedara ksall masa tu selesaikan masalah kami... dia tanya mak ksall betul2... sebenarnya nak menantu yg macamana.. mak pun dah termalu alah ngan abang dia.. cakap la.. takut org tak baik je... ambik kesempatan kat anak dia.... so.. bapak sedara ksal kata.. jom kita p siasat... mmg buat rombongan p siasat keluarga my husband.. tengok keadaan rumah dia.. keje dia.. jiran2 dia... sampai camtu sekali...kalau org lain mungkin cancell la... but.. my PIL cakap.. tak apa.. kami faham.. bukan senang nak lepas anak dara...

and mmg sepanjang masa sehingga ke hari akad nikah... solat hajat dan isthikharah ni sentiasa mengiringi malam2 ksall.... mmg takut sgt nak kawin kalau tak ada restu kelurga... takut jugak kita tersalah pilih... kita tak tahu apa yg terbaik tuk kita.. hanya Dia yg tahu... kalau mmg ada jodoh.. moga Allah permudahkan segala urusan... alhamdulillah la....pas kawin seluruh family terima my husband dengan baik... dia pun mmg baik... family mmg suka la ngan dia...

terbalik plak ngan husband my sister yg dipuja dipuji sebelum kawin... pas kawin... mmmm tak mau cakap la... pendekata.. serba serbi ttg dia family tak suka...

mungkin ader sbb lain bapak dia tak terima...selain duit kot tp tak perasan
awak kerje aper?kekasih awk kerja aper dan kenapa awak bercerai dulu....bgtahulah kat sini takde siapa kenal pun...

mungkin sbb kekasih awk pernah ader pengalamn buruk dgn lelaki,duit kene kikis dsb...sbb tu bapak dia overprotective

awak pun dah dua tahun berkenalan patutnya awk jumpa parent dier dulu,mintak restu...

Originally posted by leon_mclaren78 at 25-4-2009 08:51

offtopic sat...

Pn Hana... lame x tereksiden online ye...

weh... kebetulan plak problem sama... just masalah dia masalah kawen, aku plak masalah nk carik boipren!! heheeeee.....  tp a ...

kesian aku baca kisah ko ler leon..
tak tahu ape aku nak komen. mmg bapak ko tu "luar biasa" sket la..

emmm..kesiannye..
nmpknye mmg rmai le yg percintaan nie xpat restu kuarga n the reason is coz of drjt...
cian gk dgr cte leon..smoga dpt jmpe jodh yg bek scpt munkin..
apepn..stuju dgn kta2 ksall..ape2pn usaha dlu...
solat hjt dgn istikharh tu mmg xleh lpas r..
actually prob i pn, cinta xpat restu kuarga gk..
ble2 bce pndpt forumer sume,mcm2 yg bermain d pikrn nie..
nway..all d best utk sume..
smoga ape yg dhjati akn t'capai...

kalo aku..let go je that girl. bukan bererti kite cepat mengalah tp u as duda msti dah  blh fikir mana yg

kurang dr kegagalan dulu, then belajar dr kesilapan tu. since u pon bkn muda lagi, u patot fhm kenapa

parents dia tak restu & u patot tau bkwin tanpa restu akan menyebabkan u ulangi kesilapan yg sama utk

kedua kali.

but the kalo u rase berbaloi utk pertahankan hbgn ni, then go for it. u r strong enuff utk hadapi segala

kemungkinan kan?

[ Last edited by  whitedove07 at 26-4-2009 16:34 ]

malas dah nak pikir pasal kawen..bek pikir pasal nak buat duit.....

Reply #37 pressor's post

ko nya komen cam dah umur 35 taun ...   ...
dah pasrah sbb tak jumpa2 jodoh ...

Originally posted by Hana at 25-4-2009 23:25

kesian aku baca kisah ko ler leon..
tak tahu ape aku nak komen. mmg bapak ko tu "luar biasa" sket la..

*OFF TOPIC*

Itu la pasal, Hana... org yg dok komen2 & nasihat aku... kena sabar, sabar, sabarrrr....jgn amik ati dgn parent la, semua salahkan aku balik & nk menangkan parent aku je just sbb diaorg gambarkan parent tu macam malaikat... wei... diaorg senang la cakap sbb dpt parent yg betul2 mcm malaikat gitu... try skali duk tpt aku, silap2 mau je jadik gile mental!

Nenek aku sendiri pun penah ckp... sib baik aku ni byk gak bersabar, kalo dpt anak jenis yg sewel, dh lama kena jerut dh parent aku tu! Nenek aku tu pun slalu ngadu kat aku dia byk kecik ati dgn parent aku (maklum la dia tu pangkat mak tiri je kat mak aku). Padahal nenek aku tu yg dok jaga aku dari baby, kencing berak aku nenek yg uruskan, mak aku x penah amik pot sbb ms tu dia keja kat KL, aku duk kampung dgn nenek.

So... sementara aku masih waras ni la aku nk carik jalan sblm terjadi apa2 perkara yg x diingini. Bkn sengaja nak aniaya parent sendiri, tp apa yg terjadi ni maybe ada la related dgn past history parent aku sendiri ke sbb parent aku ni suka gak melaser org lain. Mana tau kan kot2 my next action after this boleh buat parent aku 'insaf' & stop drp terus melaser2 org lagi.

Aku kan... kalo pasni ada memana lelaki yg ngorat & tersangkut kat ati aku ni, aku proceed je sbb sampai bila nk tapis2... kok aku ni x menopaus sampai umo 200 tahun ke, aku x kisah la... lgpun aku ni bknnya perfect sgt... dh le x ayu (aku ganaz), bdn dh mcm mak owang (dh kembang mcm biskut kena rendam dlm kopi), pastu mcm2 lg la kekurangan aku... kalo ada org ndak kat aku, kira syukur sgt la, aku x mo pilih2 sgt dh.

And aku juga harap parent aku x campur tgn mengrekomen jantan2 utk aku sbb they never understand me & what i want... alang2 diaorg dh lepas tgn jaga aku since aku baby lg, so biarlah aku tentukan sendiri arah tujuan idup aku ni. Lgpun aku dh ikut semua kehendak parent aku since diaorg amik aku drp jagaan nenek (ms aku darjah 2) sehinggakan aku tpaksa lupakan segala cita2 aku...   sampai nk cari keja pun bapak aku x bagi aku cari sendiri... dia yg tentukan kat mana aku kena keja... pasni cukup la, aku dh almost give up dgn hidup aku ni...  arghhh...

eh... aku ni emo plak kat thread org len.... eheeeeeeeeee.... tuan umah ya ampunnnn...   Btw harap tuan umah pikir bebaik, jgn jadikan parent sebagai halangan anda drp membuat keputusan... parent pun manusia biasa & boleh melakukan dosa / kesalahan. Tpulang kpd kita bagaimana cara nk menyedarkan diaorg. Mana tahu mungkin Tuhan beri anda 'peluang' ni utk sedarkan bakal mertua anda yg angkuh tu kan... Mungkin nampak 'derhaka' di mata org, tp hanya Tuhan yg dpt menilai segala tindakan kita tu.

Parent yg x bagi rstu / halang perkahwinan anak2 la yg berdosa.. t/jwb seorang bapa ialah kena kawinkan anak pempuan dia segera apabila ada org meminta (meminang). Manusia pun ada nafsu... x elok disekat2 kalo sampai masanya kannn... nnt buruk padahnya. Ada sbb la kenapa agama kita sarankan anak2 pempuan dinikahkan segera.. Agaknya bapak aku x penah tau benda ni... bak kata tuan umah, agaknya nk tunggu putera raja turun drp langit baru nk lepaskan aku kot...

all d best leon..
fightin!!!