CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tightcherry

korang kisah tak? byk cikgu math n sains tak pandai english..

kisah le
kalo cikgu nak laksanakan PPSMI dgn jaya kena la pandai speaking
ni cikgu ckp BM, buku teks BI x ke confuse budak nanti?
kesian la...

Balas #80 ReksakseHuduh23\ catat

..tu memang biasa tp dorang senyap jer

Reply #78 Baiduri Othman's post

hihi..nak wat camne...dah itu luahan hati...bape percent sgt yg berjaya kan?saya lebih senang memberi pilihan bukan dgn cara paksaan...memaksa adakalanya berjaya tetapi?hampir kebanyakannya memaksa akan memberi impak negative dan terhasilnya satu product yg gagal...jadi org2 tua kena pikir panjang gak..budak yg boleh terima..boleh laa nak pikir2 positive..budak yg tak boleh terima tu camne?nak bagi dorang terus ketinggalan ke?selamat malam

aku mtk pendapat je..

aku kisah sb budak pun tak leh jwp in bi sb cikgu explain dlm bm je..time exam,hancus..

aku waktu school maner ader cikgu math ngan science ckp englishhh cakap melayu jerrr aderlah...... 2,3 patah words dorang cakap

Balas #85 choolakaw\ catat

..ikut majoriti ler...kalo 30 org dr 35 org yg x paham dlm BI takkan nak ikut yg 5 org tu...lg pun Bi or sc.math tu yg lebih pnting

Follow Us
cikgu kan ade apa mcm kursus utk tingkatkan bahasa inggeris
xkan xde inisiatif wat klas tambahan tok cikgu laks?

Originally posted by Maideen. at 11-3-2009 16:22
[quote]Originally posted by atira at 11-3-2009 16:16
waktu aku dok UK dulu.... (north yorkshire) .... org2 kat sana sendirigrammar berterabur.... hahahah.... kat malaysia ni jgn la salah sketgrammar tu.... cam buat kesalahan merogol jek...

Itu yang membuat sesetengah orang tu takut bertutur tuh atira...

Tapi pasal orang Inggeris sundri cakap tak betul ni Putera Charles pernah menyatakan kebimbangan baginda.

[/quote]

That's why kita kena beri peluang kpd cikgu2 english memperbaiki diri sebenarnya. Itulah sebenarnya yg berlaku apabila ada juga cikgu2 yg didapati belum fasih bahasa inggeris. Itu ok selagi ada usaha nak memperbaiki diri.  

Tapi bila diberi peluang dgn segala insentif tapi diri mrk sendiri tak pandai english, diorang ni jugak lah yg mensabotaj usaha baik kerajaan dan dituduhnya yg tak boleh pandai adalah anak murid. Bengong!

Originally posted by Maideen. at 11-3-2009 16:28
Khabarnya Nik Aziz pon dah mula belajar Bahasa Inggeris untuk membolehkan dia memberi ceramah kat golongan yang berpelajaran.

Wallahualam.

yeah right!

Originally posted by kasmela at 12-3-2009 08:51

Itu yang membuat sesetengah orang tu takut bertutur tuh atira...

Tapi pasal orang Inggeris sundri cakap tak betul ni Putera Charles pernah menyatakan kebimbangan baginda.

... [/quote]

bukan susah sangat bahasa inggeris ni kas. rajin membaca, rajin bercakap I think sekejap jer boleh. tambah pulak tv kita pun semua program bahasa inggeris. kebanyakan.

Balas #88 kasmela\ catat

cikgu ni dah di bagi 6 tahun masa dah tahun ni tahun ke 7 so lama lagi ke nak
mana lagi tu. tahun ni batch kedua untuk UPSR  tak silap aku cikgu tu akan follow budakkan kalau dia ngajar distandard 1 than next year dia akan follow ke
standard 2 dan seterusnya betul ke

Reply #90 truly's post

Memang boleh! I benar2 percaya cikgu dan murid2 tu semua boleh berbahasa inggeris dgn baik wlwpun itu bukan tujuan utama ppsmi, truly.

Tapi bukan kita tak tahu bahawa ada dikalangan yg makan gaji dgn kerajaan ini adalah makhluk2 tak sedar diri setelah diberikan segala kemudahan dan ruang utk memperbaiki diri dan keistimewaan utk menjayakan usaha murni kerajaan, yg rakyat marhaen dan anak2 kita dpt daripada mrk adalah tentangan, ketidakikhlasan, selfish, suka blame orang lain dan kedangkalan pemikiran.

Meloyakan!

Balas #90 truly\ catat

tu maksud saya bila saya kata saya bertuah sebab selama 11 tahun sekolah saya dpt guru bukan melayu utk BI.(tak dpt belajar ke peringkat lebih tinggi atas sebab tertentu ) kerana saya belajar melalui pendengaran(mereka
sentiasa bertutur dlm BI ketika meangajar) bagi budak lagilah mudah sebab diorang akan immitate apa yg dia dengar (contoh anak saya) dan saya tak benarkan dia menggunakan kamus BM-BI saya galakkan dia menggunakan kamus BI-BI. sebabnya saya tak mahu dia buat direct translation.

Originally posted by kasmela at 12-3-2009 09:14
Memang boleh! I benar2 percaya cikgu dan murid2 tu semua boleh berbahasa inggeris dgn baik wlwpun itu bukan tujuan utama ppsmi, truly.

Tapi bukan kita tak tahu bahawa ada dikalangan yg mak ...

yup, sepatutnya mereka berusaha keras. we have to start somwhere. memang la cikgu yang dah tua merasa susah. tapi generasi akan datang, yang juga nanti ada cikgu akan merasakan perkata ni makin senang dan lama lama jadi kebiasaan. We have to start somewhere.

I tak faham apa yang orang tentang sangat.

kerja melawan sunnah Allah bukannya mudah..
kemungkinan gagal lebih tinggi drp kemungkinan berjaya...

Originally posted by arasham at 12-3-2009 09:14
tu maksud saya bila saya kata saya bertuah sebab selama 11 tahun sekolah saya dpt guru bukan melayu utk BI.(tak dpt belajar ke peringkat lebih tinggi atas sebab tertentu ) kerana saya belajar m ...

betul. pendengaran, membaca, bercakap. dan cuba menulis. sekejap jer, tak sampai 5 tahun gerenti fasih.

yang ada anak kecil cuba lah pada anak anak. tengok tv tak payah on subtitle. tengok yg fun pun tak apa, kartun misalnya.

saya bandingkan dengan bahasa melayu. saya di rumah berbahasa inggeris dengan keluarga. tapi bila sekolah bahasa melayu, ok saja saya pick up sebab masih budak. jadi kalau yang bahasa melayu galakkan anak dia belajar dalam bahasa inggeris, cuba membantu, insy boleh.

berapa banyak masa, tenaga dan duit dihabiskan hanya untuk kejayaan yg kecil...

tak berbaloi...

Reply #94 truly's post

Mmg dah kene start...

anto ler cikgu2 tu pergi kursus mendalami bahasa inggeris dulu....

tak akan masok neraka kalo anak2 melayu pandai ckp omputih...  ketuanan melayu tak akan hilang punye..

Balas #95 petola\ catat

cakap melayu adalah sunnah Allah?

Balas #98 Lina66\ catat

dah hantar kan? kan ada orang sini cakap siap ada program. laptop lagi bagi untuk memudahkan.