CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kinki

mysterious room

panic room tak

kisah sepasang suami isteri yang baru pindah rumah baru.....
bila dah siap mengemas dan menghias rumah... mereka pun tinggallah
di rumah tersebut dgn gembiranya.... rumah double story.... pasangan ni
baru berkahwin dan belum mempunyai anak lagi....

setiap malam, si isteri sering mengalami gangguan... bayangan seorang wanita
sering mengusik jiwa dan perasaan si isteri... bila isteri ni bagi tau pada suami dia...
si suami tak percaya.... anggap itu khayalan dan igauan perasaan isteri je... hehe...

satu malam, si isteri terjaga dari tidur (bilik di atas).... dia dahaga... disebabkan tak nak mengganggu si suami yg sedang lena tidur... isteri ni pun turun ke dapur seorang diri.... bukak lampu dapur... bukak peti ais... habis minum.... dia ternampak bayangan wanita mundar mandir di tingkap dapur... kecut perutnya melihatkan kejadian tu.... tgh dok melayan perasaan, tiba2 black out...... gelap gelita... si isteri terus menggigil ketakutan... terkulai di atas lantai...

tak lama pastu, cahaya terang dtg dari ruang tamu... si suami dtg dgn menatang lilin di tgn... isteri menarik nafas lega.... suami yg tak byk ckp, terus mendukung isteri utk di bawa naik ke bilik tidur... smpi di ruangtamu... isteri ni terbau benda busuk... mcm bau bangkai..... terus dia melihat wajah suami.... rupanya, lelaki yang sdg mendukungnya itu bukanlah suaminya,... tetapi lelaki yg tak dikenali dgn wajah yg menggerunkan sekali... penuh nanah dan berulat... si isteri terus pengsan tak sedarkan diri.....

apabila si isteri tersedar,  hari dah siang.... si suami ada di sisinya... terus isteri tu menangis memeluk suami dan menceritakan hal yang sebenarnya..... si suami yang simpati melihat isteri, terus menghantar isteri yang masih trauma itu ke kampung buat seketika.....

sementara itu, si suami menjemput seorang ustaz untuk memulihkan rumah tersebut.... menurut ustaz itu, rumah itu turut dihuni oleh sepasang suami isteri.... mengikut sejarahnya, rumah itu pernah dihuni oleh pasangan tersebut.... satu hari, rumah itu telah dipecah masuk... pasangan suami isteri itu telah dibunuh dgn kejamnya....  selepas peristiwa itu, rumah itu telah dilelong... seorang lelaki cina telah membeli rumah tersebut..... seterusnya, rumah itu telah dijual kepada pasangan yang baru duduk di rumah itu.....

huhu... itulah kisahnya, setelah ustaz tersebut memulihkan semula rumah tu.... si isterti telah kembali tinggal di rumah itu.... alhamdulillah, rumah ti tidak lagi diganggu dan hiduplah mereka dgn bahagianya.....

moral of the story;  Jgn terburu2 utk membeli rumah... hehe...
:

Rate

1

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 11-2-2009 11:24 AM

hang kentut jer kalau budak ju on tuh tetiba muncul...

爐akut bukan kentut jerr.........lebih lagiii!!!

Reply #102 jazzputih's post

very the scary wooo.......   eiiii....

Reply #104 kinki's post

baca dlm mingguan wanita minggu lepas...
huhu.. menyeramkan.....

tu sebab, bila decide nak beli rumah...
kita ckp kat suami tak nak umah double story....
haha... kita ni penakut gak la....

Balas #105 jazzputih\ catat

yg double story yg besar kot camtu..yg bese2 takpe.... tp takut gak duk umah besar2 ni...kalo duk ramai takpe....

Follow Us

Reply #106 kinki's post

betul... betul... betul.....

ada satu lagi citer seram...
berlaku kat kg sbelah suami....
baru minggu lepas balik kg.....
tapi rasanya cm tak seswai citer kat sini.....

lorrr...citer laaa....

Reply #107 jazzputih's post

tu ar..citer laaa

Originally posted by funkyolliey at 7-2-2009 03:15 AM
nak share jugak.....

teringat mlm semalam (mlm jumaat)...hubby sakit perut pastu aku bg mkn ubt, sementara tgu hubby nk lelap aku pon mcm biasala
berforum...dkt2 nk jam 12 hubbyku terlelap.. ...

takutnya............

Reply #109 kinki's post

jumaat malam sabtu..... 2 mggu lepas....
aku dan hb balik kg... kebetulan kat kg tinggal mak ngan abah je...
ada 2 org adik ipar, nak balik kl malam tu.... sorang lelaki, sorang lagi perempuan..
tgh tggu result spm...

kg hb ni, agak terpencil... jarak 100m kiri, kanan dan belakang... baru ada rumah...
depan rumah lak, sungai besar lak.... sebelah rumah ada surau... tp dah lama ditinggalkan.... sebab org kg pakat2 menyemarakkan masjid je...
jadi, tiap kali kalau balik kg... kalau adik beradik lain tak balik.... sunyi sepi sgt.....

berbalik pada cerita tadi tu, adik ipar yang dua org tu patutnya nak balik ptg tu...
tapi dah lajak ke malam hari... pas maghrib, mak dah siap2 makan malam... makan
berjemaah... pas makan, kami layan gelanggang raja lawak...
tah macam mana.. adik ipar dua org tu... dok melekat gak depan tv.... smpi la pukul 11, masih dok ngadap tv lagi... mak dh mula bising.. pujuk anak2 dia balik esok pagi je... tapi, adik yg sorang tu berkeras nak balik gak....

dalam pukul 11.10 pm, kami pun kuar depan pintu.... menghantar adik2ku tu balik... hb ku lak, sibuk cek2 kereta dia.. aku menemani ibuku memberi pelbagai pesanan pada budak2 2 org tu...

lepas je depa balik, aku mengantuk sgt... terus tido sebelah hb yg sibuk menaip kerja.... tapi lenaku sering terganggu... sehinggalah aku buat keputusan nak tido dalam bilik... biasanya, kalau kat kg, kul 10pm mak abah dah lena.... so, hb dok menaip seorang diri di ruang tamu.... kul 1am aku terjaga, ajak hb temankan ke bilik air...

dalam pukul 3 am... hb lak terasa nak buang air... nak ke dapur kena lalu depan bilik mak abah.... waktu suami lalu kat depan bilik tu... dia terasa ada something yg mengekorinya.... bunyi tapak kaki yang memijak tikar plastik... bila hb pandang belakang... tgk takde org... (dia ingatkan aku nak ke bilik air).... lantas terus ke dapur tuk menyalakan lampu bilik air... masa tu, hb tgk langit (salah satu atap bilik air leh nampak langit)... cerah sgt.... bulan mengambang..... timbul perasaan sedikit seram...

bersambung....

my hb sibuk gosok gigi utk menghilangkan rasa seram tu.... tak lama pastu, dia dengar lagi bunyi tikar getah dipijak..... semakin dekat... dan makin dekat..... dan muncul aku di depan pintu bilik air yang memang dah terbuka... my hb agak terkejut... tapi aku tersengih cam kerang busuk... aku ckp, "tak tahan nak buang air la sayang"... mgkn dia agak pelik melihat kekerapan aku ke bilik air.....

selesai kerjaku... aku terus ke bilik tanpa menghiraukan hb ku yg masih terpinga2...
keesokan harinya......

kami mintak izin mak abah utk pulang lebih awal sbb nak pi servis kereta... smpi kat pusat servis, kami amik peluang pekena char kueh teow kat warung berdekatan... hb sibuk baca paper... adik ipar lak sibuk bermsg2 dgnku..... huhu...

menurut adikku.. masa kami dok melambai2 tgn pada depa kat  depan rumah malam tadi.... ada something dok melayang2 kat atas atap rumah mak... benda tu jelas dok terbang2 kat atas atap...depa pun tak tggu lama la.... terus bergerak balik kl.... aku lak, malas nak tanya, camne rupanya... biarlah aku tak tau... nanti aku takut nak tido kg dah....

aku terus ckp kat hb... dia pun terdiam... bila aku desak tanya dia ttg perasaan dia malam tu... dia pun mula bercerita.... sepanjang dok menaip, ada dgr mcm2 bunyi kat atas atap... tapi dia buat tak tau je... kali pertama aku ajak temankan ke bilik air.... benda tu masih mengganggu.... pastu, berlakulah kejadian kedua... yg dia rasa ada org pijak tikar getah kat belakang dia.... bila dia tgk langit.... dia mengaku, rasa seram sgt2..... pastu, bunyi tapak kaki yg menuju ke arah bilik air... mujurlah aku muncul.... kalau tak, dia pun tak tau nak wat apa.... haha! patutlah... aku perasan muka dia pucat je masa tu.....

habis camtu jelah cite tu..... mgk tak seram pada korang... tapi pada aku cukup menyeramkan sungguhpun aku tak nampak benda tu....

pasal benda terbang2 ni.... bukan kali pertama berlaku.... ada satu lagi peristiwa di rumah yg sama... tapi berlaku pada abg iparku.....

Rate

1

baru lagik citer nih...
maknanyer masih ader lagik lah benda yang terbang tu ek...

saya pun rumah jauh kat tepi utan...
slalu gak balik malam2...
kadang2 gatai gak mata tuh duk kerling merata..
atas atap umah..atap jiran..kat utan blakang tu...
manalah tau kut2 ternampak bleh angkat kaki seribu...
tapi alhamdulillah blum jumpa apa2 lagi...
kalu babi utan tu...slalu la...

sambung laaaa kisah abg ipar pulak...

jazz.....berani gila adik ipar lu....klu wa nmpk wa pengsan dan dan tuh gak

Reply #113 tr11's post

jarak rumah aku ngan rumah mak mentua... 40 minit berkereta.... odw ke sana, kiri kanan hutan tebal... takde lampu jalan.... kalau memandu waktu malam... tiba2 lampu kereta terpadam, mmg tak nampak apa la......

rumah aku lak kat bandar.... ipar2 aku, semua dok kl, termasuklah adik bongsu tu...
dia pun study sana.... so, kami suami isteri je la yg duduk paling dekat ngan mak abah.... setiap kali balik kg, ipar2 ku mesti dtg rumah kalau kami ta
k berkesempatan balik kg... depa ni wat bisnes family kat kl... so, anytime leh cuti....

satu malam, abg iparku n his wife dtg melawat kami di rumah... aku n hb, sibuk sediakan makan malam sebab wife dia yg tgh mngandung masa tu tak nak makan kat luar... disebabkan depa pun dtg mengejut... agak lewat la makan malam kami ni... kul 9.00 malam.. baru mula makan.....

pas makan, aku bancuh kopi.... hb n abang ipar ni mmg agak rapat.... so, byk benda yang mereka bualkan.... aku sediakan tempat tido utk tetamu sbb malam pun semakin lewat..... tepat jam 12pagi... abg ipar mintak izin nak balik kg..... hb dah puas pujuk ajak tido je rumah kami, sbb dah terlalu lewat.... tapi abgku ini menolak... katanya, kesian kat mak yg menunggu.... kami pun terpaksa melepaskan  
mereka dgn hati yg berat.....

nak dijadikan cerita, malam tu, birasku yg terlalu mengantuk.... terlena sepanjang jalan.... jadi abg ipar je yng memandu seorang diri... dah nak sampai ke kampung... cam ada benda mengejar kereta dia... dia wat tak tau je.... sampai rumah... benda tu, melayang2 kat atas atap.... tergugat gak keberanian abg iparku itu... tp, dikuatkan juga hatinya... kejutkan isteri.... ketuk pintu rumah.... dan terus masuk.... isteri dia yang tak tau apa2 terus masuk bilik n smbg tido...

abg iparku yg masih berpeluh2 terus mengunci pintu rumah dan menceritakan apa yang berlaku pada mak.... bisingla puan sarimah itu memarahi anak jantannya... tambahan lagi, dia risaukan menantunya yg tengah sarat mengandung tu... anak jantannya itu terpaksa la menadah segala leteran tersebut.....

malam tu jugak.... time dia dah mula nak lena, tiba2 satu rumah dikejutkan dgn jeritan birasku yang sedang sarat mengandung itu... lama gak dia menjaerit dan menangis.....

begitulah ceritanya spt yang telah diceritakan oleh puan sarimah (ibu mertuaku) kepada ku.... dia dah selalu berpesan pada anak2nya.... jgn balik lewat2 malam....
namun, nasihatnya itu selalu tak diendahkan oleh mereka... kerana anak2 puan sarimah semuanya lelaki sahaja.... kesian ibu mertuaku......

ada satu lagi kisah.... ttg aku n hb yng baru balik dr kg... tp tak seswai citer kat sini kot... sbb tak berlaku di rumah la.....

Rate

1

Reply #114 otakotak's post

tahla... adik ipar tu dah biasa nampak....
kalau travel balik kg.... selalu je benda2 tu usik dia...
tapi, selalunya.... dia sorang2 je nampak.... org yg temankan dia kat sebelah...
terlena tidur.... huhu....

kalau jazz jadi dia la malam tu....
terus masuk rumah sambung tido je....
sory la gua nak balik kl ......
tggu la esok pagi.....

Originally posted by jazzputih at 22-2-2009 03:47 PM
tahla... adik ipar tu dah biasa nampak....
kalau travel balik kg.... selalu je benda2 tu usik dia...
tapi, selalunya.... dia sorang2 je nampak.... org yg temankan dia kat sebelah...
terlena ti ...

lagi pelik jazz ! dah tahu benda tu ada ats atap rumah kalau boleh masuk rumah tuh balik dan tdr mmg pelik ajaib serious luar alam   klu o2 lari run for my life jwbnya!

selalu ke bnd2 kacau kat rumah 2?

xada cerita disebalik kekacauan itu?

Reply #117 otakotak's post

pasal kekacauan tu... tak tau la...
aku positif je.... kawasan kg yg betul2 ceruk camtu.....
bila travel jauh2 malam... biasanya... ada la benda yg ngikut..... depan sungai lak tu...tah apa la makhluk yang dibuang oleh pawang2 hebat ke sungai... singgah kat  umah mak aku ni... hehe...

tapi kan.....
b4 kawin dulu, my hubby ada cite kat my daddy....
menurutnya... rumah dia sebelah surau... surau tu dah lama tinggal...
kadang2 kalau dia pi solat kat situ... ngan abah dia.... ada org men"amin"kan kat belakang...... cam ramai je kat belakang..... bila dah abis solat... pandang belakang, takde org pun......

tapi pasal surau tu.... rasanya jin baik kot.....
kesian gak tgk surau tu... masih kukuh... tapi abah mertuaku dah tak larat panjat tangga tinggi2.... mak aku lak... dulu petang2 selalu gak mengajar ngaji budak2 kg kat surau tu.... tapi skang dah takde lak... budak2 dtg ngaji kat rumah je.... tak tau la nape.... kalau aku tanya... mgkn dia akan cerita kot.... sebab aku ni rapat gak ngan mak mertua... maklumla... aku dah lama takde mak... dah rasa macam mak sendiri je....

tapi, aku pernah curi2 dgr abah n hb ku bersembang ttg jalan2 kat kg tu yg agak menyeramkan.... membuatkan abah aku tak berani nak ke masjid waktu malam....
tapi tak heranla.... kalau aku balik kg.... mmg jarang aku tgk mak n abah aku kuar ke masjid..... jarak masjid ngan rumah tu... agak jauh gak la.... 3km....abah ke masjid time semayang jumaat je.... pastu, kadang2 ada gak berjemaah solat zohor dan asar kat masjid... tapi malam tak pi la....

tgk la... hujung minggu ni aku balik kg.. aku nak korek kisah2 misteri kt kg suami aku tu kat mak aku tu....

huhu can't wait for next story wa suka dgr...tp tkt gila

kg ni kat mana? macam pedalaman betol jerk?

part yang amin tuh .... ayah wa slalu kenek gak kalu kat kg lama.

kg lama tuh kami adik badik xpenah g lak.

penah tanya abg sulong napa ek klu raya belah ayah dlu2 mesti raya rumah pak long. xbalik rumah arwah nenek and atok. abg sulong ckp entah la...

yang ayah slau cter...depan rumah lama tuh selalu ada pmpn.....dia panggil pakcik wa....  seb bek wa tak pernah jejak rumah lama tuh.

Reply #119 otakotak's post

huhu... rumah lama tu ada lagi ke.....
seram gak....

actually, kg ni ada sejarahnya...
dulu masa jepun masuk negeri aku.... antara salah satu tempat....
kampung hb ku la.... org cina bergaduh dgn org jepun... sebab org jepun
kacau anak dar kampung ni... so, jepun mengamuk.... dalam amukan tu, ramai
yg terkorban.... kata abah, banyak kubur2 yang tak bernisan kat kg tu.... antaranya, ada kat area rumah tu.... hehe...

tapi tak penah lak dgr citer hantu jepun kat sini....