CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 20402|Reply: 236

Dilema seorang isteri

Aku nak share kisah hidup aku..

Skrg ni aku rasa stress sangat sbb sejak 9 bulan aku bergelar ibu....semua beban jatuh atas bahu aku..walaupun aku ade suami....pagi2 bila aku bangun tido..siap2kan brg anak antar ke nurseri..siapkan makanan dia...pastu antar dia ke nurseri..lepas tu aku pegi keje..

Kat tempat keje pulak..dengan politik keje yang environment majoriti org2 melayu..paham2 ajelaaa...

Dari segi kewangan pulak...dah la serba serbi tentang perihal anak aku..aku yg jaga..dr segi duit pulak..kalau melibatkan anak aku..semua guna duit aku...laki aku bagi alasan dia banyak hutang..tak dpt nak bagi duit utk nurseri, susu dan makan pakai anak. Suami aku cuma bagi duit utk beli pampers anak 2 pack sahaja tiap bulan. Tapi aku tak kesah semua tu. Kdg2 aku penat balik keje...aku perlu jugak masa berehat..mintak tolong dia tengok2kan anak..kdg2 dia nak..kdg2 dgn selamba dia kata..''malas''.

Minggu lepas...aku sakit..doktor kata gegendang telinga aku pecah kerana demam panas...suami aku pun demam panas...tapi selemah mana pun badan aku..aku tetap tak lupa tanggungjawab aku sbg seorang ibu. Bila anak bangun malam nak minum susu..aku gagahkan juga bancuh susu..walhal aku sendiri pun tak mampu nak bangun. Sedangkan suami aku tengah enak diulit mimpi. Aku tau dia pun demam...tapi takkan tolong tengok2kan anak masa aku tgh nak solat..nak mandi..tu pun dia kata tak larat. Sampaikan..masa aku solat..aku letak anak aku kat sebelah sejadah, aku bg dia mainan suruh dia leka supaya tak ganggu aku nak solat. Walhal ayah dia ade..senang lenang tengok internet ataupun  nonton TV. Alasannye dia penat. Sampainye hati suami aku memperlakukan aku mcm tu.

Mlm tadi aku demam lg...suami aku nak tido awal..aku mintak dia tolong tengok2 kan anak aku sementara aku nak lelapkan mata dlm 10 minit. Tapi dgn selamba dia terus masuk bilik tido dan tutup pintu. Aku dah hilang sabar masa tu..aku jerit2 suruh dia tgkkan anak...lepas tu dia marah..pastu ade arguements antara kitorang..dan dia lempang muka aku sekuat2 hatinya...lebih dari 20 kali... harini aku terpaksa jugak dtg keje sbb ade perkara urgent yg perlu aku settlekan kat opis. Harini kepala aku sakit..muka aku lebam dan bengkak...gegendang telinga aku yg pecah baru nak recover dah buat hal balik..aku dah jadi separa pekak balik.

Tolong la kwn2...aku sedih sgt..kenapa la lelaki tak penah bersyukur dgn pengorbanan isteri mcm aku...adakah aku ni tak cukup sempurna sebagai isteri dia.

pantang aku bile tangan suami naik ke muka dll...
tu je kesimpulan yg aku blh bg...bg pihak aku...

cantik muka laki ko bila suh jaga leh lak dia ckp penat..kalo laki haku mmg kena dah ngan haku...maen tak penat lak... ader baby ni kena kerjasama la...kalo sorang je yg take action yg sorang lagik dumb mmg susah...lagik2 baby tgh lasak...pastu ape hal dia nak lempang2 ko?? sbb ko tinggikan sore kat dia...if me once u lempang haku haku sepak tendang ko berkali2...

siannyer kor, kenapa ekk sampai tergamak lempang kor sampai macamtu sekali...in sudah kira cam kes pukul...

lempang 20 kali..dgn keadaan u yang muka lebam2 tu better wat repot polis ler...cakap kat polis tu for ur rekod n simpanan only...in case in future u need that rekod ...ingat jantan kalau dah start mula naik tangan kat bini..bahaya..nanti dia leh ketagih...

Originally posted by Lipton at 10-7-2008 09:56 AM
lempang 20 kali..dgn keadaan u yang muka lebam2 tu better wat repot polis ler...cakap kat polis tu for ur rekod n simpanan only...in case in future u need that rekod ...ingat jantan kalau dah sta ...

yup!!!
betul...

Follow Us
sampai 20 kali dilempang??? mak aiiiii......

a'ah pi kenek berhampiran...pastu amik medical report simpan dulu..bagi chance...sian kat anak lak...kalo dah tahap melampau henjeng terus repot pak polisi...

Pergi wat check up di hospital & police report. Pantang betul lelaki macam nie

Reply #5 Lipton's post

Yup, repot polis.... know your rights.....

sian saya dengar masalah awak....hubby saya pun br baik dr sakit....waktu tu tuhan jer yg tahu....segalanya saya uruskan...tp sekarang giliran saya pulak sakit....alhamdulilah...suami saya buat seperti apa yg saya buatkan untuk dia waktu suami sakit dulu....saya kira beruntunglah dpt suami yg memahami....apa kata awak bawa berbincang secara elok....utk selesaikan masalah awak ni....gud luck..

Originally posted by Shine^of^Daisy at 10-7-2008 09:48 AM

Skrg ni aku rasa stress sangat sbb sejak 9 bulan aku bergelar ibu....semua beban jatuh atas bahu aku..walaupun aku ade suami....pagi2 bila aku bangun tido..siap ...

Kesanggupan kamu untuk sama2 membantu meringankan tanggungjawab suami mencari nafkah buat keluarga, kini sudah  terbeban ke atas diri kamu dan become liability pada seorang suami yang mula merasa complacent dan menjadikan kamu seolah olah ibarat money making machine.......he will assume and demand tat working for salary has become your responsibility too........and NOT SOLELY HIS.

buat report,bukti masih kat muka lagi..dayus lah suami kau tuh..buat anak tau,jaga anak tamau :@

dia ada gf and duit tu nak spare wat belanja gf,shopping
or wat belanja holiday/hotel...

kalau lempang ada taklik...go and check wat polis report and
medical report...ini penting utk kes cerai

laki yg lempang bini tiada nilai lelaki aspecially hubby melayu
yg sedia semulajadi idiot,disrespecful and total ignorant abt love

dua2 laki bini gegendang telinga pecah...?
apa korang ni scuba divers ke...?selam tak pakai alat...?

Originally posted by Shine^of^Daisy at 10-7-2008 09:48 AM

Skrg ni aku rasa stress sangat sbb sejak 9 bulan aku bergelar ibu....semua beban jatuh atas bahu aku..walaupun aku ade suami....pagi2 bila aku bangun tido..siap ...

sementara muka u lebam ni, baik u pegi dapatkan report doktor, pengesahan doktor yg u kena pukuol, kalau boleh sekali ngan gambar (sbg evidence), pastu ko pegi buat report kt polis, semua ko simpan.... PLS BUAT BENDA NI, INI UTK MASA DEPAN KO JUGAK....

sbbnya laki kalau jenis penampar pompuan ni, nnt sure buat balik.... jantan jenis apa pukul bini smpi 20 kali kt muka.... dh la jenis tak bertanggungjawab...

kawan aku pernah wat repot polis pasai laki dia pukul dia...tapi rekod tu dia bagitau polis bukan nak dakwa laki dia tapi as bukti in case in future she needs that...so don wori ..wat jer report polis tu dulu..kita tak tahu kan in future apa nasib kite....lepas wat report tu bagitau hb yang u dah buat report...lagi sekali dia buat ..u report n dakwa terus...entah ler kalau sekali lempang tu yerlah mungkin bila kite jerit ala2 provoke dia..tapi 20 kali..oiiiii silap2 leh bisu or gol terus..hampeh tul...

Originally posted by Lipton at 10-7-2008 09:56 AM
lempang 20 kali..dgn keadaan u yang muka lebam2 tu better wat repot polis ler...cakap kat polis tu for ur rekod n simpanan only...in case in future u need that rekod ...ingat jantan kalau dah sta ...

betul tu .. jumpa doktor, amik gambar dan buat report polis .. sila nyatakan tujuan report sama ada untuk siasatan atau untuk rekod shj.

sampai 20 kali pelempang mmg melampau .. nak bagi mampus bini ker haper ..:@

mesti time dia ngandung dia ada gf lain nih..sanggup buat isteri camtu..isk ,tak puas hati aku..ader pompuan lain punya lah ni,buat tak tau jer...

p/s:aku nyucuk2 skit2..biar ko geram dan buat report:@

tuan umah mane?

pompuan skrg kena tahu hak mereka.... so jgn biar laki tu pijak kepala u.... tolong dengar nasihat forumer

1. make things clear yg anak tu tanggungjawab hubby u...
2. Buat medical check up kt spital dan simpan the mediacal report
3. Tangkap gambar dan simpan
4. Buat police report utk simpanan juga...

at the moment mungkin u sabar... tp nnt kalau u dh tak tahan, u bole produce semua tu kt mahkamah....