CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 410890|Reply: 1010

All about 'Pontianak' latest by JulietTheOrange cik pon atas kipas

Post Last Edit by Santeira at 5-8-2009 17:13

Post Last Edit by Santeira at 12-7-2009 23:20

Okeh..cerita yg aku nak story ni adalah pengalaman benar yg dialami oleh mak aku, adik beradik aku, member aku (ni pocong!) dan aku sendiri.

Aku pernah bukak cerita ni kat satu board forum misteri yg lain. Kalo korang pernah terbaca cerita aku tu, mesti korang ingat sapa aku kan?

Mak aku dok kat Keramat, kat AU3 Blok Kelumpuk Kenari. Dulu masa baru pindah Indon gardener kat sini ada bagitau mak aku, kawasan sini keras sikit..lagi pulak blok mak aku duduk tu ada kes indion mati jatuh dari tkt 3 terus menjunam kat cerucuk bawah tanah masa umah tu tgh dibuat. Tempat indon tu mati bebetul kat  tapak umah jiran sebelah umah mak aku. Tapi yg ni cerita kendian yek..

Yang aku nak story ni pasal Pontianak.

Memula..Part 1. Jiran tkt 1..(1st operson yg terserempak ngan cik Pon ni)

JIran tkt 1 demam panas (pakcik umo 50 - 60++)..walaupun tkt 1 tapi balkoni dia ngan depan umah mak aku kira dekat laa..pehtu depan umah mak aku ada tiang lampu ngan pokok tinggi banyak. Umah mak aku bebetul kat pinggir bukit. Satu ari tu masa pakcik ni demam panas, DIA TIDO KAT RUANG TAMU YG MENGHALA BUKIT NI SAMBIL BUKAK PINTU. kEBETULAN ANAK POMPUAN PAKcik ni baru lepas bersalin. Pukul 2 - 3 pagi..tengah pakcik ni tido, tiba tiba dia terkejut bangun, sambil buka mata dia sikit, dia terasa & nampak cam ada rambut sekasar dawai dok meleret kat kaki dia menuju ke dapur. Kat lorong manuju ke daput tu bilik anak dia yg baru bersalin tu..korang bayangkan la ye, panjang rambut tu lebih kurang 4 depa meleret atas kaki..pakcik ni kira kuat semangat jugak la (kalo aku dah pitam kat situ gak!)..pepelan dia bisik (masa ni sambil baring la).."kalau dah masuk tu pandai la keluar..jangan kacau keluarga aku..aku pun tak undang kau masuk kerumah.."..pastu macam pepaham je cik Pon ni..slow slow dia patah balik..aa..masa ni pakcik ni nakpak dia jalan pelan pelan je..sampai kat balkoni umah terus dia melayang hinggap kat pokok besar mengilai ngilai..terus pakcik tu tutup pintu umah. DIa cerita kat mak pak aku..takde dengar apa apa ke memalam? Mak aku cakap tak pernah pulak..nape? Tu yg dia citer tu..tapi kat anak anak dia dia tak bgtau..sebab takmo diaorang takut..

Part ke 2. Anak Pakcik tu yg tgh study utk SPM.
Okeh..ni kes anak pakcik tu pulak. Masa ni dia selalu bangun pukul 3 - 4 pagi untuk study pasal SPM dia tinggal 2 minggu je lagi. Meja study dia mengadap tingkaP..masa tu la pulak lagu Cindai keluar kat radio (Korang tau kan..Cindai ni maknanya sejenis kain, atau kekisi tingkap, atau Pontianak - ni dari kamus Dewan sendiri)..so masa intro "Cindailah mana.."..tetiba je halusss je satu suara menyahut..."Cindai kat siniiii...hiii...hiii.hiiii...Cindai kat siniiii..eiiii...."..menyahut dari pokok besar bebetul depan umah mak aku..terus pengsan budak tu demam seminggu..

Terus budak ni ban lagu Cindai tu sampai la dia masuk U..sampailah sekarang..

Kalo aku sendiri pegi umah mak aku..takdenye aku dengar lagu tuhhh...

Aisey..penat le menaip..nanti aku sambung yekk..

[ Last edited by  Santeira at 3-5-2009 13:00 ]

iyuri_ryuichi This user has been deleted
eee syndora...

serammm nyer...

isk.. kat AU3 pon ada pontianak ker... baru tau...

bila masa kejadian nih syndora??

tapi kan... citer pasal cindai tu, dah banyak kali dengar citer si cindai nih menjawap 'cindai kat sini...'
kat asrama laa.. kat skolah laa...

isskkk... serammm waaaa...

Okeh..ni citer mak aku lak..

Mak aku ni keje kat restoren kat K4 nun..so waktu keja ikut shift la..kena pulak masa ni dia kena shift petang..so balu\ik umah kol 12 malam la sebab kena tunggu closing. bila dah balik tetengah malam dah tentu la penat..so bila arwah abah aku ajak kuar gi minum..dia takmo ikut sebab tak larat..so tinggallah mak aku sorang kat umah..adik adik aku takde malam tu..oleh kerana dia tinggal sorang..bapak aku cakap le dia kuar beli rokok je, pehtu dia balik..mak aku lepas mandi terus tido..

Tetiba..dalam 5 minit camtu..dari dalam bilik dia dengar bunyik 'gedegang!!' pintu grill dari pintu masuk dihempas kat ruang tamu pehtu pintu grill dari pintu masuk kedua lak berbunyi....mak aku nih ingatkan abah aku balik..tapi dia heran ..naper dah 15 minit abah aku tak masuk bilik..dia syak pencuri dah masuk umah..dia pergi la kat ruang tamu..ehhh..tengok okleh je..pintu grill elok je berkunci..dia tak sedap hati pergi la ke tingkap yg mengaDAP ke bukit ngan pokok besar tu..bila dia selak je langsir tingkap..korang tau apa dia nampak?? Bebetul 60 cm di depan muka dia Pontianak tu berdiri..muka tundukkk je dgn rambut dia lurus kasar punyelah panjang..dengan kain putih yg lusuh..kuku panjangggg....tapi dia tak angkat muka..terkencing mak aku sebab terkejut..tu belum tunjuk muka..bila mak aku menjerit..slow slow dia undur sambil kain dengan rambut dia berbunyi "sreetttt.....srettttt..." bila dia angkat angkat mengirai ngirai cam berkepak nak terbang..masa tu la dia mengilai..masa tu jugak mak aku pengsan.

Abah aku balik terkejut nengok mak aku pengsan depan tingkap.ia renjis air terus mak aku sedar sambil menjerit + nangis..masa tu jugakla adik lelaki aku balik umah..tolong abah aku angkat mak aku letak atas sofa. Tetiba pintu umah aku diketuk perlahan lahan 3 kali..adik ngan abah aku ngan mak aku dah pandang muka memasing..pastu sayauuuppp je suara pompuan mendayu dayu suruh buka pintu..dah beberapa kali camtu..tetiba dengar bunyi pokok kat luar macam kena cakar..kuat bunyik dia...

adoiilaaa...sambung later...penat dah ni..

Originally posted by iyuri_ryuichi at 10-7-2004 02:31 PM:
eee syndora...

serammm nyer...

isk.. kat AU3 pon ada pontianak ker... baru tau...

bila masa kejadian nih syndora??

tapi kan... citer pasal cindai tu, dah banyak kali dengar citer si c ...

Betul Yuri..dulu aku pun tak percaya gak..tapi sebab dah nampak sendiri kan..pastu kena kat mak sendiri..ntahlah...:stp:

Pasal lagu cindai tu pun..dulu aku selalu dengar kes camtu..bila anak pakcik tu sendiri cerita kat aku..masa tu dia baru balik dari kg berubat ..hati aku dah cuak dahhh...isshhhh...

uiksss

lagik serammmm...

uihhh... nak tanya sat...

kalau ada sapa2 berniat nak jumpa pontianak tu kat situ(kan ada porumer tanya nak jumpa antu kat mana) ko agak2 bleh jumpa tak?

skang ni korang tinggal lagi ke kat situ?

Originally posted by Syndora at 10-7-2004 14:33:

Betul Yuri..dulu aku pun tak percaya gak..tapi sebab dah nampak sendiri kan..pastu kena kat mak sendiri..ntahlah...:stp:

Pasal lagu cindai tu pun..dulu aku selalu dengar kes camtu..bila anak ...

iskk

ko tak tangkap ke gambau antu tuh ngan henpon kamera ke?

citer skit camano antu yg ko nampak tuh detail2...

sambung syndora.. jgn tak sambunggg

Follow Us
Originally posted by iyuri_ryuichi at 10-7-2004 02:35 PM:

iskk

ko tak tangkap ke gambau antu tuh ngan henpon kamera ke?

citer skit camano antu yg ko nampak tuh detail2...

sambung syndora.. jgn tak sambunggg

Aku tak tangkap gambar antu..tapi antu sendiri jalan depan bijik mata aku..

Masa tu aku tetiba bangun..pastu try tido tak boleh gak..aku pulak gatal tangan pegi kat tingkap bilik bukak tingkap..baru halfway bukak tingkap tu diaaa....ada sorang mamat indon lelaki pakai kemeja putih, rambut keriting halus, dengan seluar slack putih TANPA KAKI! Bila tang lutut ke bawah, kaki dia macam dim..pastu nampak cam melayang ditiup angin..mamat ni jalan laju jekk..pastu macam dia tau aku tgh bukak tingkap..dia bnoleh berhenti betul betul depan tingkap aku, nak menoleh muka dia kat aku..terus aku DUMM!!! tutup tingkap lari masuk bilik mak aku..terus lompat masuk dalam selimut kat tengah antara mak ngan abah aku..terkejut + membebel owang tua tu tapi aku tak dulik dahhh..takutttt....

Masa ni aku dok umah mak lagi..and masa ni aku belum masuk hostel lagi..lepas masuk hostel tu ada something jadk kat aku yg buat aku boleh sense kalo menda ni ada dekat..tapi tu cerita kendian la ye..

And yess...Pon ni still ada kat situ. last sekali bulan 4 lepas ada budak bujang yg tgh tutup gerai pukul 1.30 pagi nampak dia duduk juntai kaki kat puncak ranting pokok..

[ Last edited by Syndora on 10-7-2004 at 02:44 PM ]

umah ko nih umah teres 1 tingkat ker??

huhuhu... serammm seramm... time gitu ler yg paling yuri takut... time dier nak toleh kat kiter!!!!

uwaaa....

ok ok... tenang tenang...
sambung ler citer ko cepat..
teruja nih nak dengau...
ko pi geliat dulu, pekena teh panas pastu ko sambung balik...
pi cepat

wehh
aku dok sengsorang ni
aku cume bace part 1 ngan part 2

Originally posted by iyuri_ryuichi at 10-7-2004 02:34 PM:
uiksss

lagik serammmm...

uihhh... nak tanya sat...

kalau ada sapa2 berniat nak jumpa pontianak tu kat situ(kan ada porumer tanya nak jumpa antu kat mana) ko agak2 bleh jumpa tak?

skang  ...

Tapi kan Yuri..selalunya kalo org yang terlebih hormon nak nengok antu ni cari..takdenye dia nak tunjuk diri dia tu..

Senang citer aa..

Kalo kita nak jumpa - takkan jumpa.

Kalo kita takut nak jumpa - gerenti satu hari nanti kita jumpa

Kalo kita neutral jek - Dia tunjukkan diri.

Dulu..aku memang takut ngan species iblis ni..ye la..mende yg kita tak biasa yengok..cuba kalo dia tu jenis cam ayam ke..atau pun memang la dia antu tapi wujud lat dunia nyata..mesti tak rasa apa apa kan?

Tapi masa aku kat hostel dulu..masa ni kes histeria tgh menjadi jadi..so salah sorang yg kena member satu dorm. Senior aku warning la kitaorg..sapa sapa yg dengar bunyi orang menyeret kain & nangis memalam, atau ada bunyi burug hantu yg berubah ubah..sekejap kat depan pintu..sekejap kat atas bumbung..sekejap kat bawah katil....jgn le gatal nak jengok/intai..uikkkss...aku rasa cam pernah dengar je bunyik bunyik tu..elok je lepas senior aku warning camtu member aku tu jerit terus tarik tangan tangan aku sambil cakap "Cepatttt Synnn...dia dah panggil kita tuuu!!"..AIK???kITA???... Apsal aku lak?? Member aku lari sambil tarik tangan aku pegi ke toilet hostel yg sebelahnya ladang kelapa sawit tinggal.. Aku yg separuh panik jerit member dorm yg lain suruh ikut..sampai kat ujung koridor toilet (dorm aku tkt 1)..member aku sambil ketawa tunjuk kat satu pokok.."tuu..nampak tak??dia dah panggil tu..jommmm"..sambil dia nak terjun koridor tangan dia sebelah lagi dok pegang tangan aku punyalah kuat..meaning kalo dia terjun ngan aku aku sekali goll..

BIla aku cuba rentap tangan aku (semua member dorm aku yg 12 org pun ada)..tetiba mata aku terpandang kat pokok yg dia tunjuk..Nauzubillahhh..memang tegak berdiri kelibat perempuan berselubung putih tengah melambai..aku jerit kat member aku yg lain suruh tengok tapi diaorg kata tak nampak apa pun..last last aku rentap tangan aku, bila dah terlerai (budak histeria tu still jerit jerit nak tarik aku)..terus aku jalan nak masuk bilik..aku toleh sekali lagi memang benda tu ada lagi kat situ..

Esiknya aku pegi skool cam biasa..masa projek pertanian, aku kena gi umah cendawan..tempat ni dah le tersorok kat ujung kawasan sekolah..ngan gelapnya..masa dalam tu aku rasa lain macam..rasa macam ada yg perhati..aku nengok member sekelas aku yg lain okeh jee..ke aku sorang yg rasa camni?

Tetiba belakang badan aku rasa pedih sesangat..aku minta izin cikgu gi toilet. Sampai toilet aku bukak baju tengok kat cermnin..ehh..ada bekas tapak tangan terbakar kat belakang badan aku..kira senang cerita, bekas tapak tangan lengkap 2 kali ganda tapak tangan aku..dan kulit badan aku yg berbekas tu dah terbakar ngan bernanah..pedih bisa..semua ada. Member aku kemudian masuk ke toilet terkejut badan aku..mau tak heran..pagi tadi masa basuh kain member aku nampak belakang aku okeh je..

Tapi selepas tu la..mata dengan naluri aku boleh rasa kalau sesuatu tempat tu ada yg tak kena..dan penakut aku ni kurang seditkit demi sedikit..

Dan bekas tapak tangan tu still ada kat belakang aku ni..walaupun tak banyak tapi sisanya tetap ada..

Banyak lagi hal tentang skool aku tu..dan tapak tangan tu hantu raya punya keje..dia nak ikut aku..susah gak laa nak membuang dulu..

ohh
org kate kalau skali kene
jadik berani dah

Even penakut aku nih berkurang sikit..aku still kalo boleh takmo jumpa bebenda tu..

Kekadang masa aku dalam keta..kalo bawak kat tetempat yg gelap..hati aku ni celupar jugak..mesti terdetik "Kuar la handaknya pocong ke apa..teringin nak tengok.."..

Menda tu kekadang aku ucapkan di luar sedar..tapi memang tak jumpa pun..

Phew!!!:malu:

Buatnya dia keluar?

Originally posted by Robab at 10-7-2004 15:12:
wehh
aku dok sengsorang ni
aku cume bace part 1 ngan part 2

ekekekek

bab

akak pon dok sengsorang nih

takpe bab... moh ler baca sampai abis...

Originally posted by Syndora at 10-7-2004 15:26:

Tapi kan Yuri..selalunya kalo org yang terlebih hormon nak nengok antu ni cari..takdenye dia nak tunjuk diri dia tu..

Senang citer aa..

Kalo kita nak jumpa - takkan jumpa.

Kalo kita ta ...

iskk... masa antu putih tu melambai kat ko...
camane rupa dia??

isskkk... lemah dah tangan yuri nih ekekek

yuri nih kategori
Kalo kita neutral jek - Dia tunjukkan diri

uwaaaaa.... takmo takmo....

yuri pon penah skolah asrama dulu syn...
kat kelantan.
memang memacam gaks citer antu kuar.
tapi yuri nih jenis cepat lupa ekekek...
citer paling pemes pon yuri dah lupa, sampai kalau citer kat orang pon jadik versi tak takut ekekekek:lol

Originally posted by Syndora at 10-7-2004 15:31:
Even penakut aku nih berkurang sikit..aku still kalo boleh takmo jumpa bebenda tu..

Kekadang masa aku dalam keta..kalo bawak kat tetempat yg gelap..hati aku ni celupar jugak..mesti terdetik &quo ...

iskk...
ko jangan....

yuri tengok pontianak harum tuh... masa scene antu tuh kaco masa tengah drive pong yuri dah serammmmm...

mintak jauh lerrrrrrr:geram:

So far kan Yuri..masa dalam keta tak pernah kena kaco lagi..
Takat dalam umah..luar umah..
Tapi yg nyatanya..memang tak best lan gsung kalo ada ala ala sixth sense nih..
Kekadang menyusahkan je..
Pernah dulu aku ikut buah hati aku balik kampung..masa nak mandi tu ntah nape hati aku asyik terasa cam ada simething atas bumbung umah bebetul atas bilik air tempat aku nak mandi tu..
Masa mandi tu punyalah gabra..mata aku asyik nengok alang bumbung bilik mandi tu..Cam aku boleh rasa yg atas bumbung tu ada makhluk yg tingginya 3 meter, badannya hijau, matanya merah bersinar, bertanduk, bergigi runcing, berekor sedang mencangkung atas bumbung bilik air..elok aku kuar je dari bilik air ..DUUMMM>>>sret sret ..macam bunyi orang berjalan atas bumbung..bila orng kuar & suluh ...aikk..takde owang punnn...

And aku very sure tu bukan orang skodeng aku mandi..apa jadahnya...bumbung umah tu tinggi ya amat..mau koma sublan kalo terjun ke tanah..kalo panjat dinding pun makan masa nak turun..kalo guna tangga dah tentu nampak tangganya..

dari citer ko, pengendap tuh, kalo tak setan, cam toyol jerk bunyik nyer...
ke antu jenis ape gitu??

hemm... tak best eks ada six sense nih...
tapi ko dah jadik lebih berani laa kan.

so far, pengalaman mane yg paling ko takut, dan antu mane ko jumpa yg paling ko takut??

.....................hehehehehehhehehehehehhehehehehe..seram betoi aku baca cerita hampa...aku time duk asrama dulu tak ada takutlak..duk sensorang lak tu kadang2....bila semua memebr keluar or balik kampong time cuti..siap ada kes jepun bunuh diri lagi tu.......

wah best la ko citer syndora..sampai terimagine plak aku pontibaby2 tuh..eee seramnyer.. meremang bulu tengkuk aku!