CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sarah_jane09

Activiti Isteri-isteri di Oversea.

Reply #49 rohamica's post

kita tak bole import maid indon dok skali ngan kita ker?
katakan kt mesia mmg kita pakai dia.. then nak pi obersea ni... tak bole bawak skali ker?
kalo tak bole... aku nak hangkot mak ayah aku dok skali ngan aku la...
bole tulun tgk2 anak2 aku bila aku somi isteri keje (tak guna betul aku nie la.. nak nyusahkan mak pak plak:@ :@ )
sbb aku tak bule idop dgn lepak/dok umah 24/7... nanti potongan badan aku yg santek cam nicole PCD out sbb asek kunyah coklat jer

aku ada hajat nak bawak maid indon dok skali ngan kitorg....
ape caranye? bule ker?

Reply #54 mallanhead's post

Bestnyaaa buat apam balik!  Masalah I kan, I nak buat tak reti sangat, well boleh la belajar kalau nak. Tapi macam malas je nak buat sebab kiterorg berdua je kat rumah ni. Lagi satu macam benda2 lain yg I sebut kat atas tu (teringin nak makan semua benda tu sebenarnya), macam susah je nak buat. Kan best kalau ada org Malaysia dekat2 rumah I buat jual2 makanan ni. I sanggup beli.

Reply #56 Nisda_'s post

I've been thru a lot....bak kata orang...been there done that. Now is the time for me to harvest the fruits. Alhamdulillah.

Kat board ni nak kata most forumers (including me) kaya raya tu tak la kot. Tapi dari apa yang I perhatikan, most of us hidup senang. Kalau ister2 orang susah tak mungkin ada peluang nak bertenet depan computer. Betul tak...?

Reply #60 mallanhead's post

Babysitter/day care services memang mahal kat sini. That is why most isteri2 expat tak bekerja sebab tak berbaloi nak bayar orang jaga anak. Unless dapat kerja with high pay. Itupun I tengok ramai jugak isteri2 expat yang higly educated tak bekerja. Susah nak dapat kerja yang bersesuaian dengan kelulusan agaknya ya....

BTW, activiti I hari ni:

9.30am - 4.00pm : kerja kat office

Reply #62 rohamica's post

Buat apam balik tu bukannye susah. Mcm buat pancake je. Adunan pun 2x5 ngan pancake. Cuma kita tabor kacang tumbuk gula n a bit of butter kat atas pancake yg separuh masak. Kalau suka boleh gak taruk jagung.

Kalau ikutkan I sebelum dtg kat sini pernah masak rendang 2 kali sahaja. Sekali masa kat sekolah menengah, kelas home science dan sekali tu masa baru2 kawin. Kiranya nak ambik hati laki lah ni. 6 tahun lepas kawin kat Msia, tu lah sekali I masak rendang. Kalau dulu kat rumah pun kalau I nak masak, I masak western food je. Masak mmg tak jadi masalah sbb I really minat. Kkdg tu kalau my cleaner and my maid ada kat rumah, I pulak yg try resipi baru bagi diaorg makan.

Tapi lain cerita lah pasal kemas mengemas ni. Ni yg paling I tak suka. Smpai skrg ni pun tak suka. Kalau boleh mmg I tak kan buat.

Follow Us
Akitivit I hari ni.

Pergi ke greengrocer beli keledek, pumpkin n nana. Nak buat bubur cha cha utk hari Rabu. Nak jamu kawan dari Msia makan.

Selain tu gi ke Big W beli buku aktiviti utk anak2. Kejap lagi nak buat cookies.

Reply #58 nhuser's post

nhuser...

selalunya dalam 3 tahun... pas tu pindah lagi...memang seronok dapat tengok negara baru, cuma penatnya tang packing dan unpacking tu... stressful woh...

kami cadang mungkin hidup macam ni dalam 10 tahun lagi.  sebab lepas tu, si abang dah masuk college, stop sekejap sampai semuanya dah ambil 'bachelorial' nanti.

kalau dah masuk age teens ni kena hati-hati... apatah lagi lelaki ni.. kalau dia memberontak, payah...takut dia ada masalah, asyik tukar sekolah, tak ada kawan rapat.

tapi, untuk si kecil ni, dia nak tunggu daniel tu...

Reply #61 penmerah's post

rasanya susah sikit nak import maid sekali ni penmerah...

sebab lain negara, lain undang-undangnya... kena ikut dia orang punya minimum salary... kalau kat europe, rasanya kena bayar untuk living in maid ni dalam kurang lebih 1000 Euros gak sebulan... kami kat cyprus ni, bertuah sikit... bayar dalam 500 Euros sebulan untuk living in maid ni...  cash in hands... tapi bab makan, air, elektrik dia, kami sebagai employer juga yang tanggung...

Reply #63 platinum8's post

betul tu plat...

kalau tak senang hidup kita kat sini, memang tak dernya melonggok kita depan komputer ni..

yang paling penting, kita beringat untuk masa depan..

Reply #66 mallanhead's post

mallanhead...

aku tau buat crepes... tapi rasanya tak sama dengan apam balik kita kat msia tu... kat sini tak ada jual kacang tanah...

teringat kat apam balik yang jual kat pasar malam. letak banyak jagung dalam...ehm... yum..yum...!!!!

Reply #46 platinum8's post

Sis Plat, best betul baca activity you for whole day.
So beautiful life.

One more thing I notice bila duduk di luar negara ni mesti suddenly kita pandai masak.

My mom cakap dulu waktu 80an kat London susah lagi nak dapat halal food so kena la masak and automatically dia boleh masak semua lauk yg dia tak pernah masak kat Malaysia dulu.

Sekarang ni dah senang nak dapat halal food di take-away rest so senang sikit.

Reply #69 anakbugis's post

Kat aussie pun sama jugak. Kena ikut minimum wages. A bit too much to pay a live in maid. Tak berbaloi....

Reply #70 anakbugis's post

he he....

Reply #72 sarah_jane09's post

Sarah
Ada jugak yang tak reti2 masak tau.

Reply #75 platinum8's post

Upsss...mana ada sis.I notice all ladies kat sini pandai masak.
I suka juga kat thread masak tu cuma tak pernah quote apa2 pun sebab I ni tak pandai masak.Shame on me....

Reply #76 sarah_jane09's post

errrr sarah....
ko jgn masukkan nama cik puan penmerah dlm list org pandai masak yek....
aku pong cam ko gak... suka baca thread masak dan tak penah quote sbb tak tau nak nyampuk camner....

errrr tapi aku tak malu pong tak pandai masak ... lagi bangga adalah

Reply #71 anakbugis's post

Tak de kacang, letak je creamed corn yg dlm tin tu. Sdp gak. I paste recipe dlm thread makanan tu ok.

Reply #69 anakbugis's post

kalo dia declare maid indon sbg dependent kita... ada possiblity tak utk lepas?

aku pening
tak suka dok umah.... tak suka

baru tadi aku call lakiku... bagitau baby sitter mahal tapi i nak gak keje....
lalingku mcm marah jer.... dia cam perli aku jer.... katanya 'laaa... kata takot branak.... kata suka melepak.... la nie dah berangan ada anak.... dah tak takut jarum dah ker?'   lakiku perli ku

Reply #78 mallanhead's post

issssskkkkkk kak mallan dah citer pasal recipe2 nie... harus aku sembunyi.... almaklum le tak reti masak
sib baik perut lalingku tahan makan kebab hari2 dan oat....
roti + peanut butter pon dia bole sental habis