CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: katak hijau

SPEKULASI ANDA TENTANG AZRY53

Originally posted by azry53 at 25-2-2008 02:28 PM
sampey ujud thread  SPEKULASI ANDA TENTANG AZRY53 pakey menangani masalah kau, alu ku rasa
famos juwak sebab aku selalu disebut2 kerana ngaco kau dalam forum....
famos tegal bagus ngan famos tegal dengki dan niat mengaibkan orang ya lain la... iboh ko nak perasan ko ya famos..

byknya menyembelahi kau, geney mun ada forumers lain yg nerima nasib yang sama kedak
kau, apa dpt ko bantu untuk memulih keadaan kelak, ku nak nanyak kau aduhai sajali???
aku sik percayak ada gik orang lain sepengecut kau yg berselindung di sebalik nick yg huduh...dan busuk...yang sanggup molah mcm kau.. mun ada pun forumers lain yg nerimak nasib sama mcm sajali... aku rasa kau  juak la yg  molah benda ya... sikda org lain

aku cuma eran ko tok eh, ngembak ati batu koh, cermin ko empun ya dolok, layakkah
kau bercampur gaul dengan sidak nembiak terutama yg remaja2 dalam forum kedak tok???
mun kau sik puas ati nya dapat diterimak sidak nemiak dlm tok... ko join la skali.. cara profesional bah.. pakey apa ko nak nganok nya dlm forum tok? cermin dirik ko empun dolok... kau ya embak ati burok... perut burok...nang sik layak bercampur gaul ngan sapa2... sedar sik kau??

cerita lain diposting kau???? sik relevan kali jak
nak kelaka hal relevan konon.. mcm la posting kau ya berguna dan relevan gilak pakey kmk urg.... booooooooooooooooooooooooooo

Originally posted by tarabas1976 at 24-2-2008 03:15 PM
aku enggak paham apa ko ngomong...goblok.

nya tok apahal??? sukati jak madah goblok... kau ya goblok! dasar lepeh..

Reply #22 katak hijau's post

ukan apa ya katak...mun ko kakar indon bok nya paham...

yarabi....kelai indah sidak tok. coba setel cara bait. aku sik masok campor. aku nasihat ajak.

Reply #24 papa@mama's post

kali ada org suka org dlm tok kelai....

Originally posted by katak hijau at 25-2-2008 08:34 PM

nya tok apahal??? sukati jak madah goblok... kau ya goblok! dasar lepeh..

... relax.......

Follow Us

Reply #25 Nur68's post

kamek dah madah,mun kita kelaie bok board tok meriah..

tangga reya sikda pergaduhan,sikda orang post...

nang jarang2 skali orang post dalam tok..

mbak orang mala bekelaie alu rami orang bersorak dalam tok..haha

Reply #27 adziah's post

ya nang menar juak...mun dah sik la keluar thread, board sarawak makin sepi....

bah....kelai gik nun..... ...

(sori aaa...no intention to firestone u )...sekadar memeriahkan board sarawak yg sekian lama sunyek bagei apa....

aokla..sapa gik nak bekelaie tek?

aku bersedia..jum jum..kelaie jum..hahahahahhaa

bah ju la...... kelai.... cari lok topik... azry ya tek sik mok mukak topik k kelai gik ka?

ktk org nak kelaie??? kelaie sitok gik... ktk org mesti nangga posting2 lepehsan dlm tok...

kiranya tic maca, aku maok nanyak la.. curious juak aku. dolok masa ko keja di sarawak tok, cam ya juak ka pandangan ko ngan org sitok?

http://forum.cari.com.my/viewthr ... e%3D1&sercari=3

Reply #31 katak hijau's post

ingga nyawa baca thread ya ehhh....but some of the lepeh nang mcm ya tanggapannya bah.......tp sik la smua...ada juak yg bagus. cuma sesetgh jak yg masih berfikiran sempit... but tic tok sik pasti la nya kategori apa......

aku bukan apa.... sik suka nangga org sama kita di anok pelik2 gya.. kita nak nandah nya?? sampey bila nak main tandah ajak...

nya nak nganok sajali.. byk gik benda nya boleh polah drpd membuka aib orang mcm ya.. menjatuhkan maruah orang. wpun byk org dlm tok sik pernah bersemuka ngan sajali, tp sajali ya well known bahh... byk org tauk ngan nya..

azry ya xda hal. nya nak ber tepuk tampar ngan sajali di luar nun pun sikda hal. sajali pun sik tauk yg nya duhal bersembunyi di balik nick ya...

bila kawan ktk kenak serang mcm ya, apa kita polah? nasihat ajak? iboh gya.. sik best bah, board sarawak tok aman, kelaie2 mcm tok...

nang dr dolok la gya.. tandah jakk..tandah jakk.....

hmmm... patut nya tok  masuk dlm luahan hati...

sigek jak point azry ya benar...

mun forumer lain kenak mcm sajali, belum tentu daknya kenak defend mcm ya oleh aku, adziah ngan lady... ngan sesapa gik ya...

byk cth juak bah.. mun ada org kelaie dlm tok, nasihat paling best pun, iboh gya, pm jak ngan nya, nanyak apa masalahnya...

kes aku ngan munc ari ya ada juak org antar pm ngan aku... seolah2 apa dipadah aku ya suma sik betul. aku tauk dak nya byk melan org atas ya, biasa la nak... kenak sik maok madah jak dlm thread ya? suma org tauk bah.. kita tok dahlah bersembunyi di sebalik nick, nak bersembunyi gik ngan benda camya?? sitok la tempat kita nak jadi sapa dirik kita sebenarnya. susah nak jaga ati orang tok. mun boleh suma maok aman... suma sik maok kelaie... tp hati dirik empun jadi sakit... sik guna juak bah.

jadi, sesapa nak terasa hati dgn apa nak dipadah aku tok, aku mintak maaf awal2 :victory: :victory:

tok luahan perasaan ajak bah... kesian sajali dipolah cam ya.. kesian adziah dolok dipolah camya juak...kesian munc dolok dipolah camya... tp berapa kerat ajak yg defend? tegal x maok perkara tok berlarutan dan sik maok berpecah belah... suma jadi hipokrit.. mun salah, padah jak salah. mun nya nak berik alasan defend dirik nya empun, mmg patut nya defend dirik nya...

tp bagi org nak tauk kesalahan diriknya empun, aku rasa nya akan mintak maaf bila nya dah disedarkan oleh orang lain. yalah sebaik2 manusia, menginsafi kesalahan dirik empun.. setakat tok belum ada forumer yg molah gya termasuk aku..

ok calo bebeh...

Reply #33 katak hijau's post

Wah...begitu panjang lebarnya luahan mu itu adik ku..(skema juak ayat aku...sabar jak lah owh?..) .....................(btw luahan kitak relevant dlm ruang tok k)

back to reality...  Reality bites n it hurts...

Tok pendpt kamek lah..kira masih baru dlm forum tok, just active lately ya pun atas dorongan ingin sama2 menyumbang pendpt & memeriahkan board tok selain berpeluang mengenali forumer yg lain.

Adakalanya bila kamek masuk sitok esp waktu2 panas...of course my first instinct is not to get involve or rather lebih suka menjadi silent reader & observer ajak. lagikpun ada masanya kamek sik tauk ujung pangkal isu2 panas ya.  Kadang2 tertanyak juak apa hal la sidak tok..nak ngereco lam tok...but then again, ruang dah disedia so gohet jaklah dgn luahan dan limpahan kata2 dan perasaan yg bercampur baur ya.
At least release juak segala mcm tension dan stress ya.

It's not wrong to defend sapa2 yg dianggap kawan kita esp bila di ntam cam ya sekali (which to me) sampei ke peringkat menghina dina (adakah word tok?...) & mengaibkannya sekali.

Adakalanya manusia ilang pertimbangan sik tauk ruang ney k pakeinya meluahkan segala isik ati kalbunya ya...maybe bgnya to condemn openly is the best weapon to destroy somebody's self-esteem ...which to me is only done by a pure coward.  

Nang salah n kamek sik setuju cara ya. Masing2 kita ada approach tersendiri k menangani setiap masalah  ..yg pasti ada yg akan menyokong, ada yg akan melarak, ada yg akan mengapi2kan lagi dan mcm2 agik.

whatever it is, i hv this to say..Respect is not forced upon but earned.:victory: :victory: :victory:

ya lah kenak gia gilak nganok org.

kmk setuju ngn pdpt katak ijo n kak nur...duak2 berik hujah yg bernas.. n sbg salah seorng forumer yg aktif, n juak sama2 mendefend uncle jali yg kita smua hormati... kmk nang tetap ngan pendirian kmk akan mendefend mana2 pihak yg tertindas... lebih2 agik org yg tertindas ya ialah kawan mek pun..... n uncle jali tok as kebykan ktkorg tauk adalah rakan lamak bapak kmk.....nang tempiasnya terasa bilanya dianok, dikecam org mcm ya sekali..... sik kisah la apa org nak kata.... yg penting kmk tauk apa yg kmk polah....

org yg nganok nya ya nang pengecut.. hanya berani dlm porem tok ajak cuz nya tauk mukanya sikkan dikenal org pun dalam tok..... it cud b anyone... ntah2 org ya org yg sama lamak tok madah diriknya kawan kpd kita smua.... ya kta sik tauk bah...rambut sama hitam ati lain2...ya kta sik tauk bah....

kmk tauk la tok nang open forum...semua org boleh masuk... tp perlu juak jga hati org lain, jaga sensitiviti, jaga maruah.. n jgn sesekali mbukak aib org lain...sik kira org ya tua ka mudak.. yg mudak agik la perlu ingat betapa kita perlu hormat ngan yg lebih tua.... ingat jak ya.....

tang ada masok2 sitok alu nak nganok2 org, assalamualaikom pun sikda, apa pun sikda..

mun sik suka, kenak sik madah awal2 masa bok nak mula aktif porum marek..

mun sikda bang jali ya sik meriah juak forum dgn gathering kat bod tok...

Reply #25 Nur68's post

kali juak...mun kmk dekat mok kmk nyiasat sapa dan apahal ndakkah....

~edited~
p/s:takut mendatangkan kontroversi gik...ada gik orang bencik aku lak...gus ku diam2 jak...

[ Last edited by  adziah at 27-2-2008 02:44 AM ]

byk juak dh spekulasi ttg azry53 tok tek du hal..