CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: apa2ajeboleh

Anak The Movie

Reply #99 dauzz's post

[b[harusss....

Originally posted by laislabonita at 21-2-2008 06:52 PM
just nak tanye, apa motif ada tulisan thai kat poster filem ni..? mmg ada kaitan dgn Thailand ke film ni atau Thailand ada kaitan dgn org2 produksi film ni? atau plan nak attract audience dari Th ...

aku dh tgk flm ni so aku tau apa motif dsebalik tulisan siam dlm poster ank tuhhh ehhh bkn tulisan siam lahhhh... aku dh tanya mak aku... mak aku kata bkn tulisan siam(mak aku tau sbb mak aku org siam okkkk) tulisan kat poster tu tulisan kemboja.. tulisan kemboja mmg hampir sama ngn tulisan siam.... hanya org siam n keboja je dpt beza mna satu tulisan dorg!!!!kalo nak tau apa tjd dsebalik tulisan kemboja tuuu.. g la tgk flm ank tu dulu...tgk dulu baru tau ok

ending dier mcm crita hantu razak muhaiden mula2 dulu...yg ada cico, rita semua tu....

Reply #102 kucing^oren's post

mmg ada dialog Mak Mah [kembar Mak Mek] somethin like.. "kami asal dr kemp.." so depa org kemboja lah kot?

Originally posted by ajami at 24-2-2008 02:24 AM
mmg ada dialog Mak Mah [kembar Mak Mek] somethin like.. "kami asal dr kemp.." so depa org kemboja lah kot?

a'ahhh mak mah n mek mek brasal dr kemboja laaaa...

hmmm... br tgk tadi... pada aku, good story but really bad execution.

citer dia memang ok, tapi cara director buat scene2 seram tu tak seram... hmm... sedih aku.... rugi storyline yg best mcm ni, dihandle dgn cara yg tak best.

anyway, lakonan erra mmg best sgt compared to lakonan ida nerina yg kurang. in fact ida tak sesuai langsung dgn watak tu. ida "kurang" lawa... pada aku, watak tu sesuai kat ning aku rasa....

oklah setakat ni... nanti aku tulis review penuh.

Follow Us
baru tengok tadi...jalan citer menarik...cuma kadang2 konfius...citer ni patutnya seram...tapi kitaorg tgk tergelak2...

aku dah tgk smlm.. best jugak, jln citer yg menarik tp mcm tak menjadi sgt..
pendek citer nie eh.. 1 jam stgh jek..

Aku pun dah tgk semlm kt OU.

Jln cerita menarik tp olahannye kureng skit...
awal2 cerita boring skit la...
bila flash back br ok skit...
nape cam blur skit ek kamera dlm citer nie....?? pastuh goyang2 lak tuh?

lakonan erra improve lah compare lakonan die yg streotype sblm nie... cuma part yg kt rumah, yg ada org ketuk pintu tu, rasa takut erra tu x feel sgt la...

ni just pandangan aku yg x bape reti sgt nk komen...

[ Last edited by  Yen_Aireena at 25-2-2008 11:08 AM ]

aku dah tgk..lakonan Erra ngan Ida NErina yang menghidupkan citer nie..begitu juga dgn Azizah MAhzan yang jadi kembar ru...mmg menjadi...but yg aku tak puas hati...why lighting camera mcm pakai handycam jer...lighting dia banyak kabur daaa....

Jangan prejudis pada Anak
Oleh NOR FADZILAH BAHARUDIN

Erra Fazira.

BARU saja ditayangkan, filem Anak dilaporkan mengundang pelbagai persepsi yang berbeza di kalangan penonton dan pihak media.
Ada yang menggemari filem berkenaan, tidak kurang juga yang mencemuh dan melabelkan filem arahan Barney Lee itu tidak bermoral.
Hakikatnya, apabila sesebuah filem yang ditayangkan di pawagam diperdebatkan, ia bermakna karya berkenaan mendapat perhatian.
Namun begitu, bagi pihak penerbit filem, apabila filem Anak mendapat label sebagai filem tidak bermoral, ia sudah tentu mengundang kerisauan di hati.
Masakan tidak, persepsi sedemikian akan memberikan gambaran yang kurang manis.
Selain penerbit, pelakon utama filem berkenaan, Erra Fazira juga tidak ketinggalan bersedih apabila dia mendapat maklum balas sedemikian.
Justeru, dalam satu pertemuan dengan Mega baru-baru ini, primadona itu memohon pertimbangan semua pihak agar memberi keadilan pada filem Anak.
揓angan mudah berprasangka dan prejudis. Tonton dulu filem itu dari perspektif yang luas dan anda akan tahu mesej yang terkandung dalam filem itu,

Originally posted by buiscasey at 24-2-2008 09:41 PM
hmmm... br tgk tadi... pada aku, good story but really bad execution.

citer dia memang ok, tapi cara director buat scene2 seram tu takseram... hmm... sedih aku.... rugi storyline yg best mcm ni, dihandledgn cara yg tak best.

anyway, lakonan erra mmg best sgt compared to lakonan ida nerina ygkurang. in fact ida tak sesuai langsung dgn watak tu. ida "kurang"lawa... pada aku, watak tu sesuai kat ning aku rasa....

oklah setakat ni... nanti aku tulis review penuh.

Thank you for your belief in Ning, Busicasey!

ok la citer anak ni daripada "dugong"

opss.... duyung

Reply #112 VernMrManager's post

hehhe.... welcome...

anyway, ning tak dapat offer berlakon citer ni ker???

dah pegi tgk semalam kat mid valley
sgt sedih tak ramai penonton
panggung ke main besar
ada lah dalam 30org g nonton
mungkin timing filem nie ditayangkan x sesuai kot
citer x lar seram sgt
gambar kabur
watak doktor lelaki(pelakon indon) better amek org msia pun dah ok
lakonan erra x berapa sgt
gaya takut dia x menyeramkan
lakonan ida nerina....biasa2 ajer
watak budak kecik tue.....tak logik
saiz budak tue besar sgt...macam dah umur 5tahun
padahal kejadian seram berlaku selepas 6bulan penguguran!!!!!
isma danial(doktor) ckp kat erra dia dah x bleh ngandung
tapi last scene tetiba erra didapati sedang hamil?????
elemen lagu tepuk2 amai......tak menyeramkan

Reply #115 candiew's post

i rasa, gambar kabur dan goyang sengaja dibuat director lah....untuk nampak real...u tak rasa ke?? teknik baru mungkin...

u sure a not........erra and ida acting tak bagus?? i pun dah nonton....i rasa this is the best acting dari err
a ...... if acting erra dipanjangkan ke 2 jam setengah...i think i aslo ikut depress macam rita.

tak seram?? bulu roma i naik berbelas kali lah.....nak seram macam mana lagi?? u tunjuk "macoh" ha??

itu kan cerita roh hantu anak.....roh mana ada kira umur...apalah u.....lagipun....u pasti yang rita betul nampak roh anak....atau imaginasi saja??  u betul dah nonton cerita ini....? i rasa macam u dengar cerita orang aje atau u buat benda lain dalam panggung ye......

u ni sakit hati dengan idola i ke? doktor kata dia tak boleh mengandung....itu betul.....lepas pengguguran itu lah.......dia kan mengandung selepas dirogol bukan selepas pengguguran lah.....apalah u ni...u concentrate ke tak waktu nonton. ending dia kan sengaja dibuat gitu...untuk kita guess......mimpi atau roh anak masuk semula dan mengandung semula?

jangan marah ok.......i rasa filem ini bagus sekali dan acting erra dan ida sangat ummmppphhh........

p.s.  i suggest u pergi nonton sekali lagi lah.....concentrate lah......

Reply #115 candiew's post

agree agree agree agree agree....

pastu aku rasa, awal2 dah tahu ida nerina jahat... so tak suprise langsung...

pastu, tepuk amai2 tu tak seram langsung.. aku rasa kalau buat baby crying pun dah seram dah. tak yah tepuk amai2...

Reply #117 buiscasey's post

apalah u....baby nangis pun u seram.....kalau gitu...lain kali ada anak sendiri....dia nangis...u lari ke toilet lah.......kan lagu tu best.......

cite ni kena letak kt hall paling besar kt stp panggung wayang di malaysia utk mengikut syarat wajib tayang oleh finas..so 2 minggu cite ni akn ada di wayang dlm hall besar..tp penonton kalau kurang dari 30% dari kapasiti hall penayangan akn boleh dihentikan atau dipindahkan ke hall biasa kecik2 je..

perkataan pertama kuar lepas erra terjaga dari mimpi WHAT THE F***
takyah tgk la cite ni..

by the way..lagu dari filem Anak ...Imaginasi by Nikki best sangat  lahhhhhhhhhhhhh...mana nak dapat ekkk