CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7673|Reply: 58

Pro & kontra untuk org ketiga mengetahui dia bercinta dgn suami org

Hai semua

the point is adakah si perempuan ketiga itu mahu meneruskan setelah tahu status Boyfriend mereka itu Lelaki Orang
jika dia tidak teruskan TAHNIAH
jika dia teruskan WELCOME to Dunia Yang penuh mencabar tak de beban batu digalas, betul betul kena jadik tough woman
banyak masalah lain nak difikirkan selain menjadi woman yang ketiga, I think Wanita yang jadik orang ketiga ni mungkin tak pernah ada masalah atau muak dengan masalah yang ada, atau mungkin dia tak fikir itu masalah, sebenarnya i cuba berprasangka baik dengan wanita ketiga

org ketiga berusaha dgn lebih bersungguh utk dapatkan org yg tersayang, berbanding isteri dia yg buat tak endah, take for granted.

Biasanya topik org ke 3 ni akan mnjadi fitnah,wpun ia mmbabitkan
perkara yg ada dlm hukum..iaitu poligami.
Tengoklah siapa suaminya, siapa isterinya...siapa bakal co-wife

Originally posted by doreen at 11-2-2008 03:19 PM
org ketiga berusaha dgn lebih bersungguh utk dapatkan org yg tersayang, berbanding isteri dia yg buat tak endah, take for granted.

look my opinion please

[quote]Originally posted by zanorba at 11-2-2008 03:11 PM
Hai semua

Follow Us
Saya pernah ada pengalaman bercinta dgn suami org tanpa saya mengetahuinya selama 1 1/2 thn. Apabila saya desak sidia supaya meminang saya kerana dah agak lame bercinta baru la sidia membuat pengakuan bahawa sebenarnya dia telah berkahwin dan mempunyai 2 org anak perempuan. Pada masa tu saya rasa seperti nak mati. Saya kuatkan semangat tetap nak berkahwin dgn sidia walaupun jutaan rintangan yang datang.
3 bulan selepas pengakuan sidia, isterinya tahu. Dia memaki hamun saya dengan sangat teruk. Maki hamun isterinya membuatkan saya lagi bersemangat utk mengahwini sidia tanpa mempedulikan perasaan sesiapa pun. Pada masa tu hidup saya sangat teruk dan hampir kehilangan kerja kerana terlalu memikirkan masalah yg dihadapi.
Saya tetap mendesak sidia supaya berkahwin dgn saya secepat mungkin dan isterinya selalu menelefon saya memaki hamun.  Saya cuma ada pilihan sama ada bermadu atau ditinggalkan. Saya mendesak sidia supaya menceraikan isterinya tetapi dia hanya menjawab SABAR LAH. SATU HARI NANTI KITA TETAP AKAN BERNIKAH.
Lama kelamaan saya sedar sidia hanya melengahkan masa supaya saya tetap bersama sidia untuk menyokong apa jua tindakannya sedangkan sidia tak akan meninggalkan keluarganya. Saya pun dgn hancur hatii meninggalkan sidia demi  masa depan saya dan kebahagiaan semua pihak.
Bagi saya bercinta dengan suami orang memang indah. Selalu disayangi tetapi ianya hanya seketika. Kalau dia boleh buat begitu pada isterinya, tak mustahil satu hari nanti dia akan lakukan perkara yg sama lagi. Bagi saya sidia adalah seorang yg dayus. Hanya berani apabila dibelakang isteri tetapi untuk menunaikan janji tidak sekali.

memang dah sah dia takkan tinggalkan keluarga dia ok
lagipun ingat senang nak tinggalkan keluarga yang dah setup dan patah balik.. ermm lelaki bodoh jer buat perkara ni demi cinta
memang berbaloi u tinggalkan dia
bahayanyer dorang ni

Reply #7 aina_fariha's post

beb, jgnle jadik cam sour grape.. dia tak tinggalkan keluarga dia ko kata dia dayus.. hu hu.. in the 1st placem apa hak ko nak mintak dia tinggalkan isteri n anak2 dia?

Originally posted by doreen at 11-2-2008 03:19 PM

Sy salute org ke3 yg buat spt doreen kata, walaupun setelah mengetahui org tersayang laki org, dan cuba memahami situasi isteri org tersayang tuh...

nih citer pasal 3some???

tapi kalau cik puan aina_fariha dah sedar oklah kan
memang u tak layak pun terima janji manusia macam tuh
yang lepas tuh lepas laa yer
sebagai perempuan yang diambil kesempatan atas lelaki durjana macam tuh, u kena sedar, takkan dia nak kejar u semata-mata
believe me, memang sakit hati tapi inilah realiti. Lelaki yang baik dia akan sunting u walaupun u ni pada pandangan orang tak ada apa yang istimewanya...
kalau setakat kumbang macam tuh u harapkan u bertuah tak semua perempuan terlepas daripada sengatan kumbang jahat itu.. okey sekarang ni u kenalah move on
u kena fikir masa depan u, pandang seluas-luasnya bumi ni banyaklah u kena terokai dan suatu hari nanti I percaya ada insan Prince Charming yang akan datang muncul dalam hidup u... cuma u kena sabar dan berusaha... sabarlah yer bawak bawak beristighfar

holla ade pengalaman orang ketiga. peliknya orang ketiga ini telah menggunakan istilah "best woman win" dan mengatakan siapa yang lebih berhak akan dapat memiliki hati sang jejaka. Holla hairan kerana pihak ketiga ini adalah dr golongan orang yang terpelajar, namun masih jahil dlm hukum agama dimana berdosa sekiranya kita sengaja menganggu rumah tangga org lain.  Dlm pada masa itu, Holla hanya pasrah, pihak ketiga tahu tapi masih lagi bersungguh2 untuk meneruskan niatnya untuk menghancurkan perkahwinan Holla. Bermacam cara telah digunakan dan dikorbankan oleh pihak ketiga ini, termasuk material dan juga fizikal. Holla sendiri simpati pada kebodohan pihak ketiga ini dimana dia sanggup menggadaikan perasaannya semata2 untuk memuaskan nafsu orang lain. Namun Holla percaya pada jodoh pertemuan. Semuanya di tangan tuhan.

Reply #12 aiva's post

aiva, kesedaran bukan kerana bercinta dgn suami org, tp kerana bersifat ingin mengambil alih... aha. itu yg aina kena sedarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr byk2.. tu dah jadik hostile takeover...

My main issue here is - patut ke tak org ke3 tahu bahawa kekasihnya hb org. Tak kira le sejak awal perkenalan or setelah masing2 meluahkan perasaan dan tak kira le wf lelaki tuh tahu atau tak kewujudan org ke3  nih!

Reply #11 DewaGanaZ's post

What do u mean 3some?

Reply #13 hollaback_girl's post

kadang2 kita tak boleh persalahkan pihak ketiga semata-mata...yg si laki pon sama jugak bersalah..tepok sebelah tangan tak akan berbunyi...

lagi satu,sebelum kita nk letakkan kesalahan atas org lain,kita dah check belum apa kekurangan dlm diri kita sehinggakan suami kita beralih arah...

juz my 1 cent

Reply #2 aiva's post

dik, terjebak ke???

aku dah tension dengar tangkap cinta cintun ngan laki orang ni

pada aiva, perempuan ketiga sebab tak de pergaulan yang meluas
dan depa ni kena tahu kenapa lelaki orang carik dorang
bukan sebab daya tarikan yer maybe kot
tapi yang utama mereka ni kurang pergaulan
cuba tanya mereka kalau dah kawan dengan lelaki orang
mereka kawan tak dengan orang lain
jawapanya tidak
kenapa lelaki orang tuh sure layan hebat tapi kalau mereka fikir kalau mereka fikirlah, mereka tak sedarka nak shopping pun laki orang ni susah nak buat date alih alih mengungut bf tak temankan laa dah tentulaa laki orang tuh takut, takut kantoi..

aku pun heran sebab perempuan yang bercinta dengan laki orang ni apa yang mereka dapat, duit yeke duit sure dapat ker maybelaa kot
itupun entah laa tapi aku rasa mereka ni setia tak bertempat
orang kata laki orang tuh boleh pasang 2 dan 3 dalam masa yang sama
why not the girl janganlah setia tak tentu fasal

Originally posted by aina_fariha at 11-2-2008 16:23
Saya pernah ada pengalaman bercinta dgn suami org tanpa saya mengetahuinya selama 1 1/2 thn. Apabila saya desak sidia supaya meminang saya kerana dah agak lame bercinta baru la sidia membuat peng ...
...good for u...memang dasar jantan pengecut...menipu orang sesuka hati...bila dah terjebak...his balls shrunk...tak branie nak kotakan janji2nya...so once again...good for u sis...kalau tidak...sia2 jer ko kawin ngan jantan yang takde bebola...