CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4733|Reply: 35

salah ker saya ble menolak kasihnya?

Semekom...

Saya nak share prob ni ngan kawan2 kat cni.

Saya de knl dgn sorg mamat ni kat dlm bas time nak balik kl..selalunya saya cari single sit ble nek bas.tapi ari 2
dpt lak yang double..x de choose la..x sngka lak sya kne dok sblh mamat kali ni..da ler sya x ske..terpaksa..
mule2 tue dy k jer..lamer2 dy lak bukak mulut nak bual2 ngan saya..sya buat2 x lyn ler..malas coz sya ske tdo ble nek bas..tapi,ari 2 dr jhr smp lh kl sya asyk bual je dgn dy..x tdo pon..mgkn dy pndi cri topik kot..hehehe..ble da
smpi kl,dy lak nak men peranan la kononnya..dy mntk no ph sya..mle2 x bg coz sya x ske bg no ph pd org yg kte x knl kn..tp,dy pndi amek ati sya..enth la..dy ader cara kot..hehe..last2 saya bagi gak..sjk tu,ktorang selalu gak ler men msg..tapi,sya lyn biasa jer..coz sya taw dy org yang bek..dy ni student lg..tapi age dy 1 thn tua dr sya ler..
ble dy cti,dy msti nk dtg kl coz nk jmpa sya..beribu2 alsn gak ler sya bg..sya x nk jmpe dy..x taw knp..sya bkn ske sgt nak date2 ni..da ler nk jmpa sya je..dy x bg sya bwk kwn..lamer2 tue sya tgk dy len mcm ble dy asyk care je
psl sya..sllu msg sya..msg jer..cll mmg jrg ler..1 ari,dy luahkan prsaan dy kat sya after kteorang da kwan dlm sthn gak la..saya - coz sya x brsdia utk spe2 lg..x taw la..bkn ego..tp,sya da aggp dy mcm bestfrenz jer..x lbh..yes! dy
mmg bek..sya x prnh jmpa lelaki sesabar dy..tapi,sya x der ati kat dy lgsg..sya - cra bek..lama2 dia accept..pas 2,
dy try lg after 2 years ktorng jd kwn..masa 2,dy da keje..da stabel gak ler even baru kje coz dia ni engineer..dy igt sya - dy lu coz dy msh student..ble da kje,dy ingat sya nak kat dy kot..jwpn ttp samer..d y tnya knp & wat kali
pertama sya crta yg sya sbnrnya ngah 2nggu 1st love sya..even sya x taw dy kat ner.tp sya taw & ykn yg dy sygkan sya gak..tapi,x taw ble msanya..dy x leh nak accept coz knp x plh org yg ader kat  skrg yang alwayz
sygkn sya..dy kta,dy sykn sya coz sya ni setia..mmg tol..sya bkn simply2 nak sygkn some1..dy nak jgk..dy nak
peluang..sya bncg dgn kwn saya,dy kata try ler..even masa 2 saya x de jmpa dy lagi pas nek bas sekali g kl tue..
2 mggu jer..sya x leh nak trskan coz sya mmg tol2 x leh..sya da anggap dy 2 juz frens so mmg x leh..sya rasa
bahagia gak sbnrnya..tp,lamer2 dy ni kuat cemburu gak..sllu sya mrh dy sdgkn sya x nah mrh dy pon selama
kteorg jd kwn..last2 sya pon ckp leklok..dy sdh sgt & dy kta sya mainkan dy..padahal tak pon..dy asyk nk jmpa
sya jer..sya ttp x p pon..sya x nak..sya tkt nk berdepan ngan dy..t,sya jd sktkn ht dy lak..skrg ni,dy da x msg pon sya..call pon da x..erm...x taw la..

camner ek..

Saya ada kenal pompuan yg mcm awk, dkt 4 thn x pnah berjmpa n sy da byk kali ajak kuar still xmau.. kini sy da malas ignore saje tp dia plak cari sy dlm sms/msg. Tp xmau jmpa gak..

fuhh berpinau jugak baca posting adik ni...

ok, lelaki bila betul2 suka seseorg perempuan, dia akan bersungguh2.. maksudnye, sah dia mmg in love truly, madly, deeply dgn adik ni. tp mmg sungguh, cinta tidak boleh dipaksa.. dlm waktu yg sama, kita kena ingat akan kata2 mutiara ni: carilah org yg mencintai kita lebih dari kita mencintai dia.. kerana dia akan membuat kita bahagia sedaya upayanye..

sekiranya adik betul2 yakin yg 1st love itu akan kembali, dan perasaannye takkan berubah.. tunggulah.. tp kita takkan tau apa ada dihadapan..

apa2pun, pilihan di tangan adik..

Rate

1

ko pun satu. klu mula2 dulu masa dia mintak no tepon tu.. ko kasik jelah no tepon palsu skang ni kan dah susah

apesal ati ko tak terbukak pada budak tu?? dia tak ensem ek?

Reply #3 LostSoul's post

aku setuju. budak tu bersungguh2 taw. byk kali dia tanya. sanggup tunggu sampai dah kerja pon

berpinau bijik mata aku nk membaca kisah si azweena.. adess

Follow Us
Pelik jg.. smpi setahun mcm tu dia nak juga kat awk.. awk cantik sgt ke, ke budak tu x ensem? mcm xde gurl lain je..

hurmm..berpinau gak bace post nih

hurmm..pelikk..
jarang ade guys yg sanggup tunggu lame camtue..
besenyeh guys ni kalo die tunggu..
die akn tunggu kejap..n then ble da desperate..mule la start pakse2 bwat gaye desperate die..:@

tp yg ni lain..hurmm..my assumption is..

1.die ni dah lupe da psl u sbnrnyeh..tp sbb br clash or having a bad-hair-day..die carik balik contact yg bley layan die..

2.u ni cun sgt sgt sgt dan sgt..die xdpt melupekan u sampai die dpt you..(tp berblk teori 'guys' di atas..xbley jd..)

3.die ni huduh sgt sgt sgt dan sgt sampaikan die ngorat sape2 pon xde sape nk..u jek yg layan die..he7s got no choice..

heemmm bijik mata aku pung berpinau gak, terlampau bnyk sgt shortform yg aku sendiri pun tak faham

byk tul sotfom nyer......

tgeliat lidah den.....

aku x baca....... scroll down ajek

sorrrrry sume...x taw lak banyak shortform yang korang x fhm..sorry yer...

ermmm...sya ni x lawa pon..bukan nak merendahkan diri..tapi,e2 hakikatnyer..mungkin dy suker pada gadis yang
selalu ceria & suker gelak even kadang2 senyuman & ketawa e2 x seindah apa yang d rsa..dia ni pemalu
sebenarnya..nak kata dy ni x der orang nak,mustahil la..coz apa yang saya taw dari kawan2 dy,dy ni mmg ramai
pmnt coz dy x prnh nak marah...ssh sgt nak tgk dy mrh..dy eppy go lucky person..lagi 1,dy ni x same level dgn sya..dy anak orang berada...(Tan Sri)..e2 pon sya taw ble da kawan dgn dy hmpr 2 thn..erm...x taw la..last year, dy kta nak beraya dengan saya kat kampong coz dy x pernah rasa suasana beraya kat kampong tapi,sya x bwk
pon..sya takot t,family sya ckap pe lak..saya ni x perbah bwl lelaki balik rumah..kang ble bwk,len lak maksdnyer..
fhm2 jer la..saya pernah ckp dgn dy,yg sya ni lagi suker if family yang carikan jodoh untuk sya..mgkn dya ada
sebab la kot nak ikut sya balik kampong..mana la taw.dy ak amek ati family sya..entah la..1 perkara yang saya rahsiakan sampai sekarang..saya bukan x nak bagi taw,tapi,saya takut dia berkawan dengan sya ats dasar simpati jer..
kalau sya bagi taw,confirm2 dt=y x kan lpskan saya..saya sedih ble skrg dy da x nak msg & cll sya lg..ble sya msg.
dy x pernah nak balas..knp ek...?sebab dy da give up ker...tapi,hati kan x leh nak paksa..tol x? saya x nak
kehilangan kawan sebaik dy...apa yang perlu saya buat? beri peluang ke-2 pada diri saya & dia?ermmmm..

Dia ni nak kata hensem 2,ader la gak..sya berkenan gak ble tengok rupa
dy..rasa macam sejuk jer..hehehe..saya tengok dy ni dtg dari golongan
yang bek2 la..dari segi agama nampak la stabel..erm,tapi hati ni jer yang
x leh nak rasa..cemana......??1st love ni lak entah kat ner...skrg ni,sya
sbuk nak cari dy kat Temerloh..dy ni Designer..sya sygggg sgtt kat dy..
x taw knp..even dy da pernah wat hati sya terluka 1 tika dlu..tapi,sya
masih sayangkan dy..kali terakhir,dy cari saya time birthday saya last year..
dia wish taw x..suker sangat!!!!!!

dik.. bagi dia cool down dulu... mungkin hati dia masih pedih sbb u tolak dia.. biar dia relaxxx... bila dah ok nanti, mungkin dia akan contact you balik ke.. mana tau... kalau dia betul2 cintakan u, tak semudah itu utk dia melupakannye..

tp u pun keep in touch la dgn dia.. ok? walau dia senyap hantarlah sms tanya kabar berita..

Kalau dah tak suka, cakap aje. Dalam bab-bab perasaan ni mana ada sapa salah sapa betul..

Yang salah tu kalau ko buat dia macam orang bodoh tercongok menunggu ko..

thanks all of u!!!!!

Saya akan bagi dy masa..

Reply #1 azweena's post

erkkkkkkk...............

Reply #1 azweena's post

moral of diz story, jgn le semudah tu bg no fon kt llki yg
x dikenali

Masalah awk ni, bg sha simple sgt. klu x suka, jgn layan.
xpyh la nk kesian2....sbb tu hanya bg harapan pd ssorg tu.
Jgn keluar bersama klu x suka....Jgn SMS @ call klu xde hal.
Okey....

Originally posted by itik_magic at 28-1-2008 02:40 PM
erkkkkkkk...............

hehehe

maaf nak cakap
tp shotform awak kill the mood nak baca
tulis laa penuh
sy = saya
dy = dia (satu huruf je lagi)
t = nnnti

siap ada gini lagi
dt=y x
huuuuuuuu aku ingat dah lama tinggalkan add maths ni

eii..aku nak naik bas juga lerq..alih2 leh dapat anak tansri tu...huhu.

cik azweena..klu ada jodoh x kemana...
nko ske dia ke yg nko riso sgt dia x balas msg nko tu?
klu ske baek nko bgtau dia arr...

12Next
Return to list New