CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12365|Reply: 108

Perkara Bodoh Yang Anda Lakukan Setelah Frust Dalam Bercinta

Salam semua..

Apakah perkara bodoh yang anda lakukan tatkala kekecewaan putus bercinta menguasai diri?

Saya pernah nampak seorang senior di zaman sekolah saya melukakan tangannya sendiri menggunakan pisau selepas bergaduh dengan teman wanitanya..

Ada juga sesetengah orang yang mengenepikan kekecewaan itu dengan menggunakan kaedah terapi makan yakni makan dengan kuantiti yang banyak sehingga memudaratkan kesihatan.

Insya Allah saya akan bercerita di sini tentang pengalaman tindakan BODOH lagi BANGANG saya sewaktu berdepan dengan kekecewaan tersebut..

Tapi apapun, menunggu feedback dari rakan-rakan sebelum saya membuka kisah hitam lagi pahit dalam lembaran sejarah kisah cinta saya..

tak pernah bercinta.. kita skema dan baik..   

Reply #1 juwaini's post

dik aini, aku pernah drop the whole semester... in the middle of the semester... tinggalkan semua n go to him.. huhuhu... selamatttt dpt graed on time jugak, tp berpeloh la last summer, kena bawak lebih 20 credit hours..

stupid, yeah.. very! but worth it!

Originally posted by LostSoul at 22-1-2008 10:45 PM
dik aini, aku pernah drop the whole semester... in the middle of the semester... tinggalkan semua n go to him.. huhuhu... selamatttt dpt graed on time jugak, tp berpeloh la last summer, kena bawa ...

Eh, selalu gak Kak Losol lepak sini ye..

So, apa kesudahan perhubungan tersebut? Yang dalam gambar tu ke empunya badan?

OK, memandangkan ada respons, seperti yang dijanjikan, aku pun singkap kembali lembaran hitam dalam hidup aku..

Aku pernah ada cubaan membunuh diri semasa kecewa selepas kecundang dalam cinta pertamaku. Masa tu muda sangat lagi. Baru 17 tahun. Dalam sebulan ke dua bulan sebelum SPM..

Yup, memang la kalau nak diikutkan, usia tu teramat muda untuk buat kerja-kerja gila macam tu. Tapi kehancuran cinta pertaman terlalu berat untuk aku tanggung sendiri. Masa tu dok asrama, so memang agak renggang la hubungan dengan family. Pada orang lain, mungkin tindakan tu tak berbaloi, tapi sebab masa tu terlalu kecewa. Lagipun hati aku time tu belum cukup kuat lagi untuk dikecewakan..

Camne aku buat cubaan membunuh diri tu? Kita sambung selepas beberapa respons lagi..

Hehehe Nice story juwaini

Follow Us
Originally posted by 150997 at 22-1-2008 11:04 PM
Hehehe Nice story juwaini

Mungkinkah ko mengetahui siapa aku dan kisah silamku?

OK la, sebab takde sapa-sapa nak kasi respons, meh aku meroyan sorang-sorang aje la..

Kisahnya bermula dengan seorang budak perempuan yang aku kenal. Perkenalan kami yang sekejap itu membawa kepada suatu hubungan yang serius. Serius beb, wa tak pernah sayangkan orang semacam itu. Malangnya setelah seluruh jiwa aku serahkan padanya, aku menerima suatu perkhabaran yang meluruhkan tangkai jantung hatiku.. (Apsal ayat jiwang nak mampus tahap novel jiwang sampah Melayu ni? )

Rupanya dalam diam, dia menabur benih kasih di tanah orang. Hatiku yang sedia luka dengan sikap dia sepanjang perhubungan itu bertambah parahnya. Terasa seakan disayat-sayat dengan belati tajam seakan pisau ramboo..

Pertama kali di senja itu, aku mengalirkan air mata demi seorang wanita.. (Adess.. pecah rahsia aku. Hilang macho..).. Ketika itu aku terasa begitu bencikan dunia ini..

Perlahan-lahan aku masuk ke dorm aku dan menuju ke...

*Apakah yang cuba ditujui oleh aku?*

Bersambung lagi, takde mood nak menulis banyak-banyak senafas....

penah la dulu tulis dlm buku latihan beso2....

aku xnak kawen lps putus cinta masa form 3... bodoh btul..  

Reply #5 juwaini's post

uihhh dasat abang juwaini sampai nk membunuh diri... x pa la dr meroyang sorang2 tak tentu pasal meh cek layan... lgpun esok abg juwaini nk pi sambut thaipusam... kang tak jadik plak..
cek tak penah nk bunuh diri pasai pompuan tp pompuan nk bunuh diri pasai cek ada la.. heheh
benda yg paling bodo cek penah buat time frust pon menangis sowang2 kt dlm toilet.. pastu kuar rasa menyesai plak wat rugi ayaq mata ja ... pastu 2 hari kemudian kaple blik... then lepas 6 bln kemudia break tak kaple2 dh sampai skrg dok menduda... 2nd time break slumber jerk.. sbb dh promise dgn diri sendiri x nak wat benda2 bodo lgik...

paling bodho????
aku nangis 24/7 pastu tepon dia merayu2

aku nak dgr pengalaman korang..
so far takde pengalaman putus cinta lagi..

kita muda2 laie.. so nak mintak tunjuk ajar sume2 di sini

OK, sambung cerita..

Aku ada sorang kawan yang ada masalah sakit jiwa. So dia ada menyimpan stok barbiturat yang banyak. Apa aku buat? Aku amik sepapan barbiturat tu, lepas tu aku telan semua..

Lepas tu aku pergi tido dengan harapan aku mati dalam keadaan damai.. Mujurlah tiada apa yang berlaku..

Bila aku terjaga, aku pergi sembahyang. Masa tu barulah sedar betapa bodohnya tindakan aku. Aku rasa menyesal sangat masa tu sebab ambil tindakan melulu. Aku tak dapat bayangkan apa akan berlaku kalau aku mati..

Lepas dari tu, aku ambil tindakan nekad untuk membotakkan kepala aku menjelang SPM. Bila ditanya oleh cikgu, jawapan aku adalah rambut periksa. Sedangkan ada seorang dua aje yang tau kenapa aku bertindak demikian..

Sambung lagi nanti..

Reply #13 juwaini's post

owhh ada lg makhluk juwaini ni...hehhehe igtkan dh tidok td... menyesal takk nk bunuh diri kerna sorang pompuan... percayalah setiap kejadian ada hikmahnya...aku kalo break aku tak frust... lg frust kalo kena rejek.........

Originally posted by xzimit at 23-1-2008 01:31 AM
owhh ada lg makhluk juwaini ni...hehhehe igtkan dh tidok td... menyesal takk nk bunuh diri kerna sorang pompuan... percayalah setiap kejadian ada hikmahnya...aku kalo break aku tak frust... lg fr ...

Tak perlu diberitahu.. Aku sendiri sudah mengalaminya. Kena rejek boleh terima dengan mudah. Sebab pada aku bila kita berani dan yakin untuk meluah, maknanya kita dah cukup jantan..

Reply #1 juwaini's post

aku lak amik ganja layan high, hilang la jap masalah.

Reply #15 juwaini's post

tapi semenjak aku break ngan ex aku yg last ni mmg aku x kaple dgn sapa2 dah.. walau penah try nk ngayat awek2 lain tp hanya separuh jalan... dh dpt green light last2 aku yg blah... mungkin ada badi skit kot

Juwaini...........mu g mana dh titok ka???????????????????????????????

Ha'ah. Dah ngantuk la. Sambung esok aje la..

Reply #18 juwaini's post

okey nampak gayanya aku pon dh ngantok...aku tunggu esok ja... hahahhaha tatooo buhbyerr