CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13831|Reply: 126

Kerinduan...Kesunyian....

Hampir 2 tahun berlalu...since enter 2008...2 mlm lepas...setelah sekian lama aku tak memikirkan or tak terpikirkan hal ni...tiba2 aku terkenang kenangan silam...aku merenung telefon yg sunyi sepi....tiada bunyi msg or call yg masuk...padahal waktu tu aku rasa mengantuk n letih yg teramat sgt...nak cover tdo seminggu katakan...sbb aku bz dgn test sblm tu....

baru aku perasan...sejak aku clash long time ago...aku dh tgglkan segala aktiviti telefon aku...then baru aku tersedar yg takde org dh yg call ang cakap lama2 dgn aku...plg lama pun 20 minit...bukan mcm dulu2...penah bergayut satu malam...sms tak berhenti....tp skrg...sms setakat satu dua dgn kwn2...call pun kejap2 je...

mayb inilah yg dinamakan kesunyian...almaklumlah kebykkan org sekeliling aku bercouple...even ade jugak yg putus cinta...tp makin sakan org masuk line....

im just want to asking sape2 yg penah or sedang mengalami ape yg aku penah rase ni...ape yg korg rs bile time2 mcm ni...nak cari pengganti ke...or korg biarkan je...

bg aku...mmg seronok klu saat2 yg berlaku antara kami berulang semula...tp kesan and sakit perpisahan itu masih terasa...so...aku rase aku senang mcm ni...keseorgan...aku br tersedar yg aku sbnrnya kdg2 sunyi...mase aku sedar sume tu...aku mcm nak tergelak...kenapa aku br sedar ye....tp tak kisah la...sbb skrg aku ade komitmen lain yg perlu aku selesaikan...iaitu concentrate with my studies...

klu ade ape2 yg boleh dikongsi ttg perasaan korg...mehlah kite share same2....

kehilangan..yg buat kita sunyi..dan rindu yg x pernah terubat. Bila kita lalui baru kita memahami.....
I just lost my twin sister last August...just before Ramadan. We born together even I older than her few minutes. Sadly she born with heart prob.
She have to go through all kind of treatment and surgery. Her last surgery in London...failed. My smart sister/best friend gone........
My feeling right now....I just can't discribe to anyone. I can laugh and cry at the same time. Feel so empty....can't be refill.
Al-fatihah to my belove sister(Fazleen)........Amin.

Rate

1

to sisqeen: ameen

to kupay: aku sekarang single.. nak kata sunyi tu tak la.. tapi kalau topup 30 sebulan tu aku boleh buat syarat, 5 hinggit mesti trasfer ke adik aku.. coz bukan aku guna pun.. makin lama makin banyak   
bukan tak sunyi.. tapi aku bz kan diri sendiri.. coz aku sekarang still study... jadi masa aku lebih kepada study.. bukan fikir tentang awek.. coz aku suka macam ni.. tak de sapa nak terasa hati bila aku menasihati mereka..
aku beri pandangan [kadang2 direct, tengok kes] tak de orang terluka.. anggap seperti orang luar..
aku lebih suka macam ni.. aku lebih pandang, mcam mana aku nak majukan diri aku sebagai seorang manusia dan hambaNya.. jodoh tu akan ku cari nanti.. maybe lepas kerja~~
kalau ada prob, akuboleh share dengan sesiapa.. yang aku trust la~ kadang2 orang yang aku anggap kakak aku.. abang aku.. [coz aku anak sulung].. aku belajar banyak dalam forum ni.. tentang hidup
aku rasa kisah kita ada persamaan yang banyak..
apa2 pun aku selalu berdoa, agar ditetapkan hati untuk maju ke hadapan.. jangan ditabur halangan yang menyebabkan aku khayal..
sekian~~

Rate

1

kalu aku pulak...aku dah biaser sorg2....tak pernah lagi bercouple
secara serius dlm hidup aku....takat berkawan geli2 tue selalu....
malas nak ader commitment nie...aku tak ready lagi....kalu
member2 aku sumer tak available...aku lepak sorang2 jerk....tgk
wayang....main bowling....shopping...sumer sorg2...senang aku
nak buat aper yg aku nak.....

Rate

1

Reply #1 kupay's post

pernah at one time..tak sunyi sangat actually cuma bengong yang banyak..tapi ada member nak hang out...dok buat women's theraphy..shopping2x..tengok wayang....jogging...duit gaji cepat jer habis lepak kat secret receipi..

tapi betullah macam org kata, kita sengaja ditemukan dengan orang yang salah sebelum ditemukan dengan org yang betul...aku syukur jumpa dengan my future husband ni..sayang sangat...

Tuan rumah jangan risau esok2 mesti awak jumpa org yang lagik best

ade org ckp 'kalau takut kecewa,selama2nya kite akan idup dlm kesepian.'
aku rase skrg ni tak timbullah rase sunyi&sepi pas putus cinta.byk cara ko boleh hiburkan diri.kat internet mcm2 cara ko boleh carik kwn.tp hati2 la,jgn cepat sgt nak carik pengganti.layan semuanya sama rata.
aku kalau nak hilangkan boring,mase lapang tu wat la benda2 baru.aku try wat cupcakes ke,tanam pokok ke asalkan aku x duduk sorang2 melayan perasaan.kalau bosan tahap gaban sgt,aku ZZZZZ je.

[ Last edited by  whitedove07 at 22-1-2008 07:55 AM ]

Follow Us
hmmmmmmmmmmm...................................................

eeemmmmmmmmmm..... tiap-tiap aku memujuk hati untuk menerima hakikat dia tidak lagi menyayangi aku. Setiap waktu pula ingatan aku tidak pernah luput dari mengenangkan dia. Semakin aku cuba melupakan dia, semakin kukuh dia dalam hatiku. Walaupun aku sudah boleh bernafas dengan tenang sekarang, bila aku baca tulisan tuanrumah ini, bagai kembali ke saat-saat waktu aku dan dia sama-sama membeli hanset yang sama dan aku sangat bahagia dengan kehadirannya dia. Tapi kenyataannya kini, aku telah ditinggalkan dan semoga dapat ku lawan kesepian ini. Betol cakap tuanrumah, hanset kita lebih banyak jd perhiasan dari digunakan...

baru semalam aku baca satu rtikel kat sotkabar..
"Putus cinta itu anggaplah bagaikan hujan, meski selebat mana pun ia turun, hingga banjir pun, pasti akan berhenti jua akhirnya.."
Lama aku renung kata-kata itu..
seehh....tiba-tiba, sms dari x lover aku masuk..
eeemmmm.....aku rasa trus bergemuruh
sampai saaat ini, meskipun dia sudah jauh pergi
aku tetap berdebar2 macam dulu bila apa-apa berkenaan dengan x lover aku tu
sebenarnya, jauh dalam hatiku
dia tidak pernah pergi jauh...

masa tgh single dulu takder la sunyi sgt2 except masa mula2 putus tu memang terasa la.. but bila dah lama2 tu aku ok jer...kengkwan ada.... bzkan diri ngan kerja or hobbies.....

dan walaupun sekarang aku tak single lagi...kdg2 aku perlukan jugak masa utk diri aku.... tenangkan fikiran tanpa gangguan telefon....

pernah merasai pe yg kupay rase..
but time keep move on..
n everything will change..
life short..
so jgn sdeh..
make it happening!!!

Mungkin Benar tatkala kita kehilangan barulah kita mnyedari.....
Mungkin Benar saat kita terluka barulah kita mngerti......
Mungkin Benar bila kita rasakan rindu yg sgt dalam
BARULAH KITA TAHU BTAPA BESAR MAKNA DA ERTI SESORG BAGI KITA....

>>>aku perna rasa apa yg ko rasa skrg.....jiwa rasa kosong...sunyi....tp aku bangkit smula...
aku anggap semua itu adalah mimpi ngeri....
aku luangkan masa dgn family & kawan2...aku tak biarkan diriku keseorangan....
yg pasti ko akan menemui cinta sejati.....cari dan terus mencari...

[ Last edited by  anie_ann at 22-1-2008 08:50 AM ]

erm,nasib aku pn same gak mcm tuan rumah...almost 2 years aku single...
shoping sorg2,kuar jenjalan sorg2, tgk wayang sorg2...erm,henpon pn mmg xbunyi2 lgsung. kecuali la famly aku call or mbr2 lame kontek...
mase memule dulu mmg terase sgt...but skang ni da ok...n bg aku xder hal la idop camni walupn kdg2 tu terase sunyi yg amat...terase jeles ngan kwn2 lain...ader yg da bertunang, ade yg da kwin...smpaikan aku mls nk g majlis diorg sbb diorg dok tye aku bile lagi...
bkn xder org nk msok line, tp rate2 sumenye xmatang n xberkenan kat hati aku ni...tp, bile dh jmpe yg aku berkenan, ader jer halangan....
so, aku mcm mls nk pkir dh...aku percaye yg one day mesti ader yg terbaik buat aku...skang ni aku lbih selesa bersendiri...

Ada juga pengalaman bersendiri ni. Tapi memang rasa bebas aje. Boleh buat apa yang kita suka. Boleh usha perempuan yang kita mahu..

Cuma dalam keadaan takde kerja, terasa la juga sunyi dan sebak tu..

org jantan pon tau rase sebak ek?

thn lepas aku nyer perbelanjaan tepon tak yah cakaplah...
prepaid sebulan kkdg tu mencapai rm100    
asik bergayut je... siang malam...
penah gak bergayut dari kul 12 sampai 4 pagi !
gile tak...

sekarang ni mmg tepon aku senyap je..
siapa nak tepon lagi dh kan...
aku pun lebih byk tido..
mmg aman cket rase..tp kkdg sunyi gak..

kkdg bile rindu dtg,
aku selak balik msg lama2..
mmg ade yg pahit..
tp ade gak yg manis..
nyesal pun ade gak
tp sume tu pengalaman..
dan aku tak nak kesilapan lalu berulang kembali...

Reply #15 whitedove07's post

diorg pun manusia gak...

Reply #17 limauais's post

kalau sedih aku leh terima lagi tp sebak ni kire macm tahap sedih sgt2.lahir dari dlm naluri.

Originally posted by whitedove07 at 22-1-2008 08:58 AM
kalau sedih aku leh terima lagi tp sebak ni kire macm tahap sedih sgt2.lahir dari dlm naluri.

Hati manusia ni lain-lain beb..

Reply #19 juwaini's post

yerp... sperti warna2 pelangi dan tersendiri.....