CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 24284|Reply: 245

Penunggang motor yg BIADAP!!

Ni bet nak cerita sikit dgn semua..bet x tahu kenape bet mmg x suke dgn penungang motor ni..boleh di katakan semuanya 'kurang ajar', x bertimbang rase..dan pentingkan diri sendiri..bet mmg ade bnyk pengalaman dgn penuggang motor ni..cthnya..Pada hari rabu pagi (7/11)..dlm perjalanan ke tempat kerja.. bet dgn kakak bet serta seorng sepupu bet dihantar ke tempat kerja oleh datuk bet..yg mmg keje dia bawak teksi..setiap pagi atuk bet akan gunakan jalan yg sama..sbb destinasi yg pertama adalah tempat keje bet dulu kat Damansara Heights..dan setipa pagi jugakla..atuk bet akan berdepan ngan "jem"

Masa tu atuk bet kat line tengah..so dia nak pegi ke line kanan..bile dia tekan signal nak ke kanan..kereta belakang bagi jalan..and dia pun tengok belakang..xde halangan..atau motor..tapi bile dia nak masuk ke kanan, kereta kat depan atuk bet berenti yela..biasela kan traffic jem dan kereta plak ade kat tengah diantara line kiri dan kanan tiba ..muncul "segerombolan " motor ni..dan dari jauh diorng dah sibuk tekan hon..and that time kereta depan masih x jalan lagi..so atuk bet mcm dah stuck kat tengah tu..ade 1 motor tu..dia bawak pompuan..dengan BIADAPNYA!!!! dia sepak teksi atuk bet sampai kemek!!!! bet x tahu..kenape dia boleh buat mcm tu..kenape xde rase hormat langsung..dan adelagi motor kat belakang dgn sengaje nya dia langgar bumper teksi atuk bet and never say soryy..mungkin boleh angkat tangan ke..atau pandang and angkat tangan..dan 1 more motor dia langgar side miror teksi atuk bet, pun mcm tu jugak..jalan mcm xde buat salah..

Setahu bet atuk bet xde buat salah..kereta belakang dah bagi jalan...masa dia masuk tu..tengok belakang xde motor..tapi bile kereta depan yg berenti atuk bet pun terpaksela berenti..jadi kenape mereka perlu buat mcm tu..itu maknanyeeee..manuasia tu mmg jenis manusia yg kurang ajar..Biadap...xde kesedaran sivik..xde rase hormat kat orng tua lansung..Atuk bet hanya geleng kepala..boleh mengucap je..ape jenis manusia la mcm tu, itu je yg mampu keluar dari mulut atuk bet..

Tapi bagi bet, bet betul terkejut dgn kejadian tu..bet x tahu mane hilangnya sifat2 sabar manusia yg buat jahat tu..kenape xde rase hormat kat orng tua..itu yg terjadi kat atuk bet..yg terjadi kat bet...lagila banyak..sbb dia tengok bile pompuan bwak kereta sorang2..senang2 diorng nak buli..

nila sikap penunggang motosikal..boleh dikatakan 80% mmg teruk..lebih teruk lagi bila jadi BIADAP!!

Rate

1

kerana nila setitk habis susu sebelanga

Reply #1 bietrisha's post

haii benda-benda macam ni memang selalu sangat jadi
cam haram je perangai masing-masing
kalau hati dah hangit
apa pun dia tak ingat
yg penting dia dpt lepas marah dia tuh
harap Bet sabar ye....

Salah tu... mmg ade yg jenis biadap to xde le smpi 80%.. ni skala ikut emosi je ni...

sabar...

dua-dua pon salah.

apesal atuk ko tak tunggu je sampai memang betul muat-muat satu keta untuk masuk

line tengah tu memang 'lazimnya' digunakan oleh motosikal...

tapi bab penunggang motosikal tu tendang teksi...ni dah kira melampau.

siap nak langgar bagai...kalo kena kat aku pon. aku hangin.

memang nak kena belasah la mamat motor tu.

Rate

1

Follow Us

tak yah ribut2..memang sume org mengalaminye..sabar ya buk

ermm........

cakap kat atuk bet, kalau nak tukar lane..make sure dpt masuk full kereta dengan cepat....dan tak stuck kat tgh2...idak memang gitulah jadinye.....

mat & minah rempit punyer keje kot....??? derang ni memang berlagak jika ramai...tp tak semua penunggang motosikal mcm ni......

Reply #2 ahmad_dhani91's post

ko ni asyik spaming je.....

mat & minah rempit kot yg wat cm2...
bkn seme org bwak moto ni biadap...

Originally posted by bietrisha at 9-11-2007 03:41 PM
Ni bet nak cerita sikit dgn semua..bet x tahu kenape bet mmg x suke dgn penungang motor ni..boleh di katakan semuanya 'kurang ajar', x bertimbang rase..dan pentingkan diri sendiri..bet mmg ade bn ...

bawak2 bersabar ye tuan rumah, yg penting ko x biadap mcm diorang tu, hidup kat kl mcm ni lah, nak x nak kena terime je keadaan seadanya...:victory:

pembetulan........hanya 10% jek la.........

aku seorang penunggang motor yg hari2 lalu kt jalan semantan...dekat damansara heights la...

yg aku tau kete yg lalu kt situ...lebih2 lg TEKSI..cam haram...sedap ikut dia je nk kekanan atau kekiri...dh le tk bg signal...lagipon jln semantan ni pepagi memang jem giler...

dn bak kata letrik guy..line tgh adalah utk motor...bukan bawak laju pon...kitaorg lg la berhati2 bila dok kt tgh2 tu..takot ade pembawak kete yg kuang ajau...macam datok nenek dia punyer jalan...

so dgn emosinya aku bangkang statistik yg diberikan oleh minah bet nih...
sedap la ko punye statistik..ko keje jabatan statistik negara ke???

Rate

1

aku pung naik motor gak..isk..isk..aku sepak balik orang yang sepak kenderaan aku..

Originally posted by ahmad_dhani91 at 9-11-2007 03:50 PM

semua thread baru ko ada sesambil buat spam....patut kasi beggar jer...........:@

Originally posted by Don Henley at 9-11-2007 04:03 PM
aku seorang penunggang motor yg hari2 lalu kt jalan semantan...dekat damansara heights la...

yg aku tau kete yg lalu kt situ...lebih2 lg TEKSI..cam haram...sedap ikut dia je nk kekanan atau ke ...

aku setuju....:victory:

Penunggang biadap ni dah jadi perkara lazim kat Malaysia ni.

Banyak kali saya sendiri alami kat simpang 4 yg ada lampu isyarat,
kita bergerak sebab lampu dah hijau, ada mamat bawak motor selamba je langgar lampu merah depan kita.
Nasib tak langgar...
bila kita hon, dia marah pulak kat kita...
dah beberapa kali berlaku macam ni.

Terang2 dia yg salah, dia pulak yg marah kat kita...

Dia org ni jenis spesis otak letak kat punggung kot...

teksi tu pun salah gak sbb dok tgh2 jalan .... camne mat motor tak geram, sbb boleh mendatangkan kemalangan nnt. Tp tak blh nak salah semua org ........ pemandu teksi pun ramai yg hampeh ......... belok kiri/kanan tak mau bg signal, kekadang mencilok ikut suka ati je, kekadang bawak slow time makan angin w/pun keta blkg dah berderet ....