CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14680|Reply: 110

dunia nak kiamat ker?

aku bukak topik nieh nak mintak pendapat forummer smua...dalam islam kita tak patut salahkah nasib sendiri...tp kadang2 sebagai manusia, aku rasa sedih sbb banyak benda kurang menyebelahi aku...tak kiraler dari segi pekerjaan, dari segi perncintaan ....kadang2 aku rasa..dunia nieh cam nak kiamat kot...org jahat selalu bernasib baik...org baik pulak selalu , selalu dapat susah...kadang2 ada benda yg kita bersungguh2 nak realisasikan, tak jadi...kadang fed up gaks... ...

Reply #1 remizati's post

Tuhan menguji org yg disayangiNya... Dia tak kan uji kalau kite tak mampu nak laluinya.. jgn cakap dunia cam nak kiamat la.. dunia tak adil la... sebab setiap sesuatu tu ada sebabnya... jgn cepat putus asa..

Reply #1 remizati's post

aku pon kadang2 slalu rase mcm tu.. tapi actually kn.. Tuhan tu nk nguji kite.. sabar lah.. bykkan doa kpdNya.. mesti suatu hari nanti akan tercapai jua ape yg kite hajati... ok... senyum selalu.... =)

actualy, kalau ikut nasib, aku nih ketegori mmg kurang bernasib baik laa.. kira selalu takder luck, masuk laa peraduan kerr, cabutan bertuah kerr.. kerja bagus2 kerr, mintak keje goverment kerr.... mmg tak pernah dipanggil atau menang punya....

tapi aku tak pernah nak salahkan diri sendiri....aku still berusaha untuk mencapai aper yg aku nak dan aku selalu mencuba, biarpun takder luck, tapi bila tak berputus asa,, kita masih bleh rasai kesenangan hasil diri kita sendiri yg cuba mengubahnya, walaupun tak kaya dan senang, tapi hati happy dan sesungguhnya ALLAH sentiasa menolong kita selagi kita tak putus asa.....
dan sekarang cam peraduan kerr cabutan bertuah kerr atau mintak keje goverment kerr.. aku dah malas mintak, sebab aku tahu aku tak dapat punya... dan aku cuba ubah nasib dan luck aku ke cara lain....alhamdulliah, aku sekarang ader semua nya aper yg org lain aderr.....

Reply #1 remizati's post

bersabar + bertwkl ... tu test drp Allah jer..

Reply #2 athieyra's post

kadang 2 rasa sedih tuh mmg tak dapat nak elak..tak nak salahkan takdir...tak nak salahkan nasib..cuma kadang2 terkilan jugak...aku selalu doa yang baik2..kalau doakan org lain cepat makbul..tp kalau utk diri sendiri..punyalah lama..betullah org kata penantian itu satu penyiksaan..mungkin tuhan nak uji..kadang2 rasa bleh tanggung..tp kadang2 rasa hampir putus asa..tp hidup kena diteruskan jugak kan..

Follow Us

Reply #3 noni_nona's post

tima kasih noni..mmg tuhan suka menguji hambanNYA...kadang2 dia nak tgk kekuatan kita...biasalah manusia..kadang2 kita bleh sabar..kadang2 rasa cam pengaduan kita tak didengari..

Reply #4 mieza386's post

sesungguhnya penantian tuh satu penyiksaan kan..harap2 aku mampu bersabar..dan yg penting tak putus asa...sbb kadang2 manusia biasa cam kita2 nieh..tak sabar dan mudah berputus asa....

Reply #5 Ustaz_SUFI's post

betul tuh...test..kalau test kita kena lulus dengan cemerlang ...

daripada pengalaman sendiri..jgn terlalu 'plan' kehidupan kite. yes..mest visi/misi/target..tapi jgn terlalu plan.
cth..nak keje..MESTI nak keje gomen..gaji sekian sekian..area kat situ..kat sinin..

cth..nak couple/kawen..MESTI nak hensem, jiwang, charming, bla...perfect...

setiap ape yg kite nak, jgn terlalu perfectionist/fussy/ mesti bole menerima kelemahan2 yg ade dari ape yg kite dapat.

cth: keje. ko dapat keje, tapi gaji ciput atau level tak same dgn degree/dip/etc..Kalu ko terlalu pk..nape org lain bole keje bagus, aku tak..memg ko xkan ambil keje tuh, dan langsung takde pengalaman..

aku pernah ade perasaan mcm ko satu waktu dulu..aku suke compare nasib aku dgn org. ko tau, aku jadik memncil diri, low self esteem. perasan aku, org taknak kawan dgn aku.. tapi sebenarnye, sbb pemikiran kite yg dok meng'compare' tuh boleh membunuh diri kite sendiri.

so, yg terbaik, hendaklah selalu think +ve, sabar, tawakal dan jgn give up. walaupun rezeki tak lebat ke hape, mesti terima seadanye dan berusaha dpt yg lagi  baik. percayalah.. Allah tu tak zalim. semua org ade rezeki masing2, hanye cepat atau lambat saje.

mgkin dulu, aku terlalu plan..tp sebenarnye aku kene ikut flow yg ditentukan jugak. flow aku tuh dah ditentukan utk bersusah susah dulu, bersenag2 kemudian..

Reply #6 remizati's post

t pun kadang rasa cam tu gak.. kenapa hidup aku ni macam malang je.. apa yg aku mintak tak penah dpt.. doa siang malam selain berusaha.. tapi tengok org yg kdg tak smayang... apa dia nak.. apa yg diidamkan... tercapai je.. mcm nak lalui or nak dptkan sesuatu tu cam mudah je... tapi tak penah pun cakap cam tu... dunia tak adil la apa la... cuba pikirkan yg +ve nya.... supaya kita tak lupa Tuhan.. sentiasa mintak.. mintak... dan mintak lagi... mendekatkan kita padaNYA...

org yg lalui kehidupan ni yg cam mudah je... mungkin bersifat sementara.. dan mungkin itu jugak ujian Allah utk dia.. nak tengok.. adakah dia bersyukur dgn apa yg dia perolehinya....

bak kata mieza386
tapi aku tak pernah nak salahkan diri sendiri....aku still berusahauntuk mencapai aper yg aku nak dan aku selalu mencuba, biarpun takderluck, tapi bila tak berputus asa,, kita masih bleh rasai kesenanganhasil diri kita sendiri yg cuba mengubahnya, walaupun tak kaya dansenang, tapi hati happy dan sesungguhnya ALLAH sentiasa menolong kitaselagi kita tak putus asa.....

dan yg ni mmg t rasa.. walau mcm mana keadaan skali pun.. sesulit mana pun masa tu.. Allah sentiasa ada menolong kita.. selagi kita tak berputus asa.. dan berserah padaNya... insyaAllah...

ermm.. dan cuba kita fikirkan plak... apa yg kita tak nak.. dan tak mintak... tapi Allah bagi kat kita.... Dia mengetahui apa yg terbaik utk kita

Reply #1 remizati's post

tu maknanye Tuhan sayang kat ko, sbb semakin byk ujian yg Tuhan turunkan kat hambanye, semakin Tuhan nak tengok sejauh mana keimanan dan kesabaran kita. Betul la kadang2, ade org yg buat kejahatan & maksiat merata2, tp Tuhan tak turunkan ape2 bala pun, sebaliknye bala tu diturunkan kepada org2 yg baik. Maknanye, Tuhan nak uji org2 yg bertakwa & dlm masa yg sama nak tunjuk kekuasaan Tuhan kepada org2 yg berbuat kejahatan itu & bagi diaorg insaf. Tp tu la, kadang2 manusia ni kalu pintu hati dah tertutup, selama2 nye pun takkan insaf. Tp balasan Tuhan kat akhirat besok takde sape yg bole terlepas.
Satu lagi Tuhan turunkan bala kepada org2 yg berbuat kejahatan supaya mereka sedar dan bertaubat, maknanye Tuhan masih lagi sayangkan golongan2 ini sbb bagi diaorg peluang utk bertaubat. Betapa pengasihnye Tuhan terhadap umatnye.

So toksah la ko dok merungut pasal nasib malang ko, sbb ade lagi org yg lagi malang dr ko. Bersabar je byk2 & redha dgn segala ape yg berlaku, ade kebaikan pada setiap kejadian. Cuma manusia je yg tak tau. Itu semua perancangan Tuhan. Ko kena percaya dgn kekuasaan & janji Tuhan.
Aku pun dr kecik byk gak nasib malang, hidup miskin, jadi anak yatim piatu, putus tunang, putus cinta berkali2, sampai skrg pun blm kawin2 lagi. Tp aku tetap redha dgn ape yg berlaku. Aku selalu mendoakan pengakhiran yg baik, baik di dunia, apa lagi di akhirat besok. Ingat la, dunia ni sementara je. Aku dookan yg terbaik utk ko.

Reply #1 remizati's post

cm sinetronr bwg putih bwg merah jer.... asyik2 yg jahat jer menang.....

Reply #12 arwien's post

setuju dgn arwin.....

buat remizati n arwin... Allah mengasihi org2 yg sabar... dan Dia mnguji hamba2 yg dikasihiNya...

kita hanya merancang..Allah jua menentukan...i paham perasaan u...

athieyra....pipiiiii!!!

Reply #11 athieyra's post

In pun setuju dengan t......

Reply #15 putratropika's post

....jauh merantau cari....cni rupanya tersadai...

Reply #17 sherkmarch's post

allow my dear dude..

allow my dear dude..

allow my dear dude..