CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nash^Roy

tolong.. dugaan bertunang yg aku tak tahan sgt..

Hmmm..biasalah tu time dekat2 nk kawin mcm2 hal.Kena pandai kawal situasi.Ttg persiapan tu kn hal kecik, dok la bincang sama2.

la ni aku tengok orang bercinta mak aihhhh kadang kelakar pun ada.
kawan(pangkat adik) aku ni nak kahwin bulan sebelas tunangnya dia punyalah
manja sikit majuk cik abang dia tanya nak lauk yang mana dah merajuk sakan,
aduih tak tahan aku memang lagu ni ke bercinta sekarang merajuk sentiasa
menjeling sentiasa  jdi ni ke salah satu dugaan bertunang yang ko maksudkan.
pada adik-adik perempuan aku yang bercinta, bertunang tu kurangkanlah merajuk-
rajuk tu karang bila dah kahwin korang merajuk dia buat dekkkkkkk jek dik non
terkulat-kulat nanti

Rate

1

adakah kau mengogkong die?

byk karenah le tunang ko nie..mengada lak aku rase

aku pon lg 3 bulan nk kawin tp idak le wat perangai sgt...
takut gak nk buat perangai takut tunang lari

Originally posted by Nash^Roy at 6-9-2007 02:57 PM
problem skrg ni byk bkisar around persiapan.. she said dia ada impian dia sendiri on how to have this wedding.. dari baju apa.. warna pe.. pelamin warna pe.. makanan pe.. sume mende.. smpi la  ...

ermmmm...
if ko tunang ngn org lain pon..same cmni gak keaadaannye..
percaya laa wei..(sbb aku pon lbh kurang camni)...
bertahan..solat hajat biar lebih sket dh nk dkt2 kawen nie..
rs marah jer..cpt2 amik wuduk..Insyaallah tenang..

Originally posted by natashadania123 at 6-9-2007 03:04 PM
byk karenah le tunang ko nie..mengada lak aku rase

aku pon lg 3 bulan nk kawin tp idak le wat perangai sgt...
takut gak nk buat perangai takut tunang lari

wah dania hang nak kawin dah ek tamailah abang-abang kat
porem ni geget jari

Follow Us
seelok elok nya kenal dulu pasangan sekurang kurang nya 2 tahun....baru ambik keputusan untuk kawin..dlm tempoh yg singkat dari itu jarang perangai buruk seseorang akan keluar....jangan lepas kawin ikut ja telunjuk pasangan...dah nak buat cemana.....

Reply #18 Nash^Roy's post

,, psiko gak tunang ko nie... ade mende laa yg wat dia risau kot..

cepat2 laa kawen..

Reply #19 Nash^Roy's post

hehehe...for me normal la macam tu.....klopis pun sometime buat perangai macam tu kat tunang klopis....sbnrnya nak tgk sejauh mana tahap kesabaran dorg kat kite...hehehe....

aku skrg pun dlm peringkat cam ko nie jugak..tapi kan, biase la, bile kiter dh dkt2 nk kawin nie, lagi la kuat setan tu menggoda, lagi ligat die cucuk jarum so that kite x jadik nikah..setan kan x suka bab2 bina masjid nie..btol la kata sorg forumer kat atas nun, nanti susah diie nak suh kiter berzina...
kalo gaduh2 tu, ko banyak2 kan beristighfar, baca quran ke, g buat solat sunat ke, amik wuduk je pun dh jadik, so that biar reda kemarahan ko tu..jgn layan sgt...3 bulan je lagik...mmg la lepas kawin nanti setan akan goda jugak, tapi skrg ko lepaskan dulu stage tunang ko nie...

mmber ahkak (lelaki) pon penah mengalami keadaan ini...

da nk kawen lagi beberape bulan, asek begado ngan fiance' die...alasan psl preparation blalalalala...

rope2nyer, fiance' die ade org laen but use preparation for wedding as an excuse...

result: derang kolof the wedding...

biase le gdo2...then ok blik

Reply #18 Nash^Roy's post

nash...aku 'admire' la ngan avatar ko...terganggu konsentratrasi aku jap.. hmm..tuan rumah..selalu dengar kes macam nih...harap sabo eh..tanya dia elok2 napa sensitip sangat ...kekadang tak semeti gaduh sebelum kahwin lepas kawin lagi teruk..macam my sis..dulu lagi 2 bulan nak khwin..card dah cetak..gaduh bagai nak rak..sampai kasut tertinggal dalam boot keta boyfrnd dia pun boleh kata nak putus dah tuh salah kan diri masing2 yang dia cakap 'u ni laa tadi dah cakap tak nak letak sini suruh jugak..dah tau diri tu pelupa!!' yang sorang cakap ' u tu yang nak sangat letak dah tau perangai kelam kabut!!' pastuh jadih la..' kalau dah tau i perangai cam gini kenapa nak kawin ngan i??!!' pastu sorang lagi jawab ' ala u yang tackle i dulu kan..!!??" pastuh mula la jadi macam anjing ngan kucing..mintak putus la itu la ini la.,kesian i tengok my mom and dad..pening kepala pikir pasal both of them..takut tak jadi buat malu pulak...yer laa..barang dah beli sikit2..kemah dah tempah awal2 (sebab kenduru kahwin they all buat masa peak month..cuti budak sekolah..)

Akhirnya...alhamdulillah..kawhin gak..siap basuh kan cebuk anak lagi hubby dia tuh...very sporting n understanding..biasala..bila dah kawinnn...masing2 ada kelemahan yang nampak depan mata kan...kalau yang sorang tuh ada kekurangan..yang sorang lagi akan membantuu...sabar lah ehhh...dugaan jer tuh....harap2 panjanglah jodoh u...

Rate

1

Reply #10 mamia's post

"jangan nak ngada ngada..... lagi 3 bulan jer nak kawin ni.... kalu ko nak ngada ngada gak...aku tak tahan dah ni..... kalu ko nak kawin ngan aku.... perangai elok elok yer.... kalu tak aku blah..... "

hehehehehe......aku sokong ayat ni.......kekadang memang kena macam ni..gertak sket.......biar ilang dia nyer akal panjang tue......

Bab orang tua masuk campur ni memang la common. Don't worry. Ibu bapa pun ada impian sendiri jugak nak buat kenduri macam mana untuk anak perempuan dia..especially kalau itu yang terakhir nak kawin, atau anak perempuan bongsu atau anak perempuan tunggal.

Memang time camni, emosi orang perempuan sangat rapuh, mudah terusik. Dan orang lelaki kena belajar menjadi pendengar yang setia. Kalau dia marah2, orang lelaki kena cakap lembut2, sejuk macam air terjun, gerenti hilang marah dia. Dia tengah teretekan - sebab campurtangan ibu bapa dalam merealisasikan impian dia.. bukan senang tu - nanti bangkang, dikata anak derhaka, kalau diikut, nanti impian tak jadi.

Orang perempuan, time camni .. kalau dia kata taknak tu, orang lelaki kena persistent. Sebab orang perempuan ni nak tengok sejauh mana si lelaki ni boleh "memimpin" atau "bagi order" .. contoh pasal klinik tu kan. memang la orang perempuan akan kata "tak payah.." sebab takmo menyusahkan orang.. tapi dalam hati mengharap jugak perhatian.. orang lelaki jangan la ambik bulat2 camtu, tapi kena la kata "tak kira. I bawak gak u pegi klinik".. dari situ orang perempuan dah tau dah how reliable and responsible seseorang lelaki tu.. cuba pikir, siapa yang berani bangkang pemimpin/bakal ketua rumahtangga?

Pasal dia halakan kemarahan tu, bukan kemarahan terhadap you, tapi meluahkan perasaan, sebab dia marah kat parents dia, and dia tak boleh nak marah balik parents dia tu.. so you have to learn to be a good listener.

Ingat. Lepas dia kawin, she got only you in her life. Sebab tu kalau u lambat reply sms dia, dia terasa diketepikan, lagi la tension dan sedih dia.. time ni dia kena dibelai, kena diberi perhatian lebih so that dia tau dia tak keseorangan.

Rate

1

Reply #1 Nash^Roy's post

mengikot pengalaman aku laa...

aku pn bergadoh masa bertunang....
lagi la...smpi ibubapa kedua-dua blah pihak masuk cmpur...

tp aku nie jenis wat x reti je(keras kpala sikit la jgn byk)...
aku pasang niat dlm hati.....
as long aku x buat benda yg salah yg boleh menggugat hubungan kami,
cthnye...pasang spare-part la, skandal la, bla..bla...bla...
aku xpayah layan sgt angin kus kus dia 2....
niat aku cume nk mengajor supaya berfikir rasional....
x yah merajuk2 ni...

ayat yg selalu aku ckp kt tunang aku 2(skrg isteri misali aku la)...
"I x takut dgn u walau sedikit pun...tp i cume takut dgn ALLAH yg maha kuasa...
kalau i buat salah dgn u, i boleh bohong anytime....u xkn tau...
tp...i sedar Tuhan maha kuasa...i takut kepada-NYa...
kalau i buat sesuatu yg x betol belakag u, Tuhan akan balas balik perbuatan i....
i percaya kt situ 100% ...terpulang kt u la "

aku ckp ayat yg sama ni kt mertua aku gak.....
Alhamdullilah....diorg terima ckp aku dn tunang aku tu kene sekolah balik dgn mak bapak dia...

pas 2 semua jd spt biasa.x pening2 kepala...
aku nk kluar malam ker...g minum dgn kwn2 ke...main futsal ke...
outstation ker....aku boleh pergi dgn tenteram...
xde miskol2 nie sms sms....
yg palaing penting KEJUJURAN....
JGN SESEKALI MENIPU & BERBOHONG.....
gerenti aman damai....

wasalam

Rate

1

tunang ko nih peel mcm aku daa

yg aku nak tau sgt ni.. apa yg aku alami ni.. mmg biasa dilalui oleh couple yg btunang ke..   sempat sometimes the only way aku sabar ialah ngan pikir.. this is normal.. this is a challeng.. i must not give up..

tp smpi satu tahap.. aku nak keje pun takleh dah..

by the way.. dia ni anak tunggal..

Reply #39 Nash^Roy's post

mmg cmtu...tunang awak tu same le lbh kureng kes cm saye dulu...tp alhamdullilah da berkawin pun...sebab kite da tension ngan mak bapak lagi pastu da tau awak je yg bole dgr so mmg awak je la yg kene selalu..hehehe