CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sitisbp

Saya jatuh cinta..tolong lepaskan saya!

Originally posted by kambeng_masam at 27-8-2007 12:31 AM

Cik Puan Losol,

Memang kalu ikut perasaan, sama je in both ways. Tapi bila wife yg buat camtu, dia dah takleh membahagikan perasaan cinta/tubuh dia kepada 2 org lelaki. Sebab dia takleh be ... maknanya...wife tu tak kehilangan apa2 pun....tul tak? selagi dia berlaku adil.

silap tuh.....wife tu tetap ada kehilangan something biler somi dia nikah lagi.......hilang masa.......ms somi keje, ms somi tuk kuarga n masa somi tuk bini baru....

Originally posted by BingkaUbi at 27-8-2007 00:37

silap tuh.....wife tu tetap ada kehilangan something biler somi dia nikah lagi.......hilang masa.......ms somi keje, ms somi tuk kuarga n masa somi tuk bini baru....

Kira okay lagi laaa....tak kene cerai kan? Sekurang-kurangnya dia leh lagi bercinta ngan hb dia dan dapat nafkah zahir batin...bab hb adil tak adil tu citer lain laaa...but still lebih bernasib baik dari hb yg bininya minta cerai mcm topic thread ni kan?

Originally posted by kambeng_masam at 27-8-2007 01:16 AM

Kira okay lagi laaa....tak kene cerai kan? Sekurang-kurangnya dia leh lagi bercinta ngan hb dia dan dapat nafkah zahir batin...bab hb adil tak adil tu citer lain laaa...but still lebih bernas ...

ala2 thread aizat plak thread ni.....tak pe, dia mintak cerai kita bg jekkkk.....kan org kata "bersatu kita teguh, bercerai kita kawin lagi*"...lg pung, susah nak dengar org mengata duda cam org ngata janda......hehehehe.

*dlm ati sapa la tahu......

Originally posted by BingkaUbi at 27-8-2007 01:23 ala2 thread aizat plak thread ni.....tak pe, dia mintak cerai kita bg jekkkk.....kan org kata "bersatu kita teguh, bercerai kita kawin lagi*"...lg pung, susah nak dengar org mengata duda ca ...

hehe..ada tak kelab utk duda2 yg teraniaya gitu?...leh lah dijodohkan ngan kelab janda2 teraniaya pulok kekeke

tul...dalam hati Allah jelah yg tau...

Originally posted by sitisbp at 26-8-2007 02:21 PM
To all somi2 mithali....wat if one day ur wife request u'll ceraikan dorang.
Dlm hal ni u'll tak tau pun dia ada bercinta ngan org lain.

U pun dah rasa jadi sorang somi n ayah yg terbaik ...
...

napa nak simpan oang dah tak sudi idup bersama lagik?

u nak cerai, u got cerai..

u nak wat per..lu punye hal lah kan?

but never think u akan di terima lagik..sebab?

sebab u yang nak mintak blah, so blah ler

actually kan..kalo nak kenai perangai manusia masa depa nikah, MASA DEPA BERKAWAN dah wajar di kenali sikit banyok k?

cam tu gak contoh saya berkawan, sapa nak kawan, kawan lah tapi kalo nak lelebih lu punye hal lah, nak harap itu ini ke hape, kalo nak blah..blah ler , saya tak penah buang kawan (kalo translate in marriage, saya takkan cerai bini punye jenis), tapi kalo sapa kawan nak blah, nak pencilkan diri, nak jauhkan diri..up to you, it is ur world so sama gak macam marriage kalo bini mintak cerai..tak payah ulang, sekali cakap, sekali tu gak aku kasik talak..now u can go ! paham?

Rate

1

Originally posted by ajinomotonosuga at 27-8-2007 08:16 AM
tapi kalo sapa kawan nak blah, nak pencilkan diri, nak jauhkan diri..up to you, it is ur world so sama gak macam marriage kalo bini mintak cerai..tak payah ulang, sekali cakap, sekali tu gak aku kasik talak..now u can go ! paham?

Manak kalau jadik binik hang jgn nak disebut mintak dilepaskan.....nengok hangnya dada yg berbulu kalahkan shah rukh khan tu.........tak jadik Wak Kromo.....entahlah naper.....mungkin jenis bulu didada hang yg jenis tampal siap nyer tu tak???? yg tak leh dapat kat mana mana.......mmmmmmmmmm

Follow Us
AmirAmri This user has been deleted

Reply #1 sitisbp's post

Salam Sejahtera,

Bila saya letakkan diri pada kedudukan orang perempuan begini, susah juga
nak terima kenyataan....

Yang jelasnya, tak akan masuk syurga seorang isteri yang minta cerai dari
seorang suami yang baik.

Bersyukur apa yang ada.

Rate

1

Originally posted by AmirAmri at 27-8-2007 09:35 AM
Salam Sejahtera,

Bila saya letakkan diri pada kedudukan orang perempuan begini, susah juga
nak terima kenyataan....

Yang jelasnya, tak akan masuk syurga seorang isteri yang minta cerai dar ...

definasi baik tu very subjective la babe....mungkin baik bagi orang lain tak cukup sempurna untuk yang empunya diri....

Apa nak jadi dengan umat islam sekarang..Dunia! Dunia!...semuanya Dunia belaka...

Reply #39 kambeng_masam's post

tuan kambeng, i tak mempertikaikan persoalan dr segi hukam hakam agama.. sudah termaktub.. mmg bermakna wife kena bercerai utk berkahwin lain.. mmg takde jalan lain. seruju about that, takde bantahan tuan kambeng.

cume persepsi masyarakat bila cerai berai camni, yg mana tak nampak apa sebenarnye terjadi dlm marriage tu, pasti perempuan disalahkan, betul tak? mmmm

em.... Cian yea... diri tak up tu standard tp tak tahu.... Ia ke tak tahu....?

Usually the wife will very so often bg tahu the husband apa yg kurang... besanya the husband buat dono... jerk... Seminggu sebulan setahun...? Bertahun2 tunggu but mcm tu gak mamat tu... Ada ke patut wife pregnant 6 bulan dibior drill dinding... buat keje berat... Dia buat dono jer layan tv... No.. no... no... this definately not up to standard... ada plak isteri tgh baring susu kan anak kena laser skit ngan wife pi tendang... Yang nie tak pyh ada lelaki lain pun... Aku angkat kaki jer....

Bior ler ko cari pompuan lain... LET'S SEE IF THEY CAN STAND YOU.... !!!

Until jeng..jeng.. jeng... sendiri mau ingatlah babe... Asta lavista baby....!!!

Reply #50 LostSoul's post

yup that's true erk...kalu laki wat hal, ppuan di persalahkan...kalu ppuan wat hal..ppuan jugak akan dipersalahkan..biasanyer memang camtulah persepsi masyarakat..

trus terang haku ckp... haku jenis yg setia, tapi...

kalo laki aku x setia ngan aku... xmustahil aku pun akan wat menda yg sama... (ini kalo x pk sal hukum la...)

tapi brapa ramai yg taw bab hukum n kecundang? mintak2 la haku bukan tergolong lam golongan tu...

danishusna This user has been deleted
Originally posted by yatiecas at 26-8-2007 16:08
cit pandai le pulak anak-anak ikut.... emmm aku pun sependapat ngan vivirp.... asyik kite aje yang sabo... bila dia buat perangai forgive... n hopefully berubah... aku kalu jumpe lagi baik mmg ba ...

setuju dgn yatiecas ... anak nangis tengah mlm susah nak bangun ada ati nak amik anak

kalu lelaki bercinta lagi, kawin lain or cerai bini...owang pompuan kata..berdosa pompuan aka binik baru or kekasih laki tu..sebab runtuhkan mesjid...

kalu bini bercinta lain, kawin lain or mintak cerai...leh tak kata berdosa lelaki aka bf binik pompuan tu runtuhkan mesjid..leh tak...????

Cehhh..pompuan...

Purpose I bukak thread ni sebenarnye utk somi2 pikir.
Jgn dok guna alasan poligami if you fall in love again.
Wifey2 mmg tokleh fight. U'll akan kuar semua hadis.
Yg 2/3/4 wife pun sama ... alasan yg penting cinta pd yg Esa. Your hubby is not yours.
Iyolah tu kan.

Baca pun meluat tau.
What is our choice as a wife.. almost none.
As my opening thread tu.... u'll as husband has done your job well.
Most of the time ... wife pun mcm tu gak ... perform well... but still u guys 'fall in love'.
And 'dah jodoh' since Islam 'halalkan' poligami ...u guys go ahead gak kan.

Siap pakat ngan ur new wife .. just yakinkan ur 1st wife she's the only one in your heart forever.
Main wayang mcm tu?
Mmg ur 1st wife maybe sedap ati dengar... tapi u'll tipu dia idup2.... masyaallah!

Tak tau apa ungkapan yg sesuai.

Tapi pikirlah .... even though pompuan tu dah beranak pinak... kadang2 ada lelaki nak sayang kat dia
seikhlasnye. Sanggup bela anak2 tiri  dia.

Back to my opening thread... even i put the situation mcm hubby tu takde masalah .... tapi kita pun tak tau whether dia treat wife dia as a mother/housekeeper/maid ... or as a 'wife'.
Mcm yg selalu jadi dilema wifey.. which one is our priority.. as a mother or as a wife.

So do you behave as a 'father' or 'husband' who try to keep the 'fire' alive?
Or you just a 'banker'?
Cinta kena di pupuk.. kalu tak lelama boleh hilang.
You salu rutin balik keje pi keje tak penah nak sayang2 bini.. so jgn mare kalu ada org lain sayang bini u.
Same goes to somi... u pegi pupuk2 cinta u ngan org lain instead of your wife sapa suruh.
'Jatuh cinta' konon.

tweetty This user has been deleted
Originally posted by midori88 at 27-8-2007 09:59 AM
yup that's true erk...kalu laki wat hal, ppuan di persalahkan...kalu ppuan wat hal..ppuan jugak akan dipersalahkan..biasanyer memang camtulah persepsi masyarakat..

inilah masalahnya sebab masyarakat kita dah terdidik, dididik dan mendidik sebegini - apa-apa pun pompuan jugak yang salah....expectation terhadap pompuan 'berkorban' dari segala segi tu terlalu tinggi so kalo pompuan makan hati sikit2 disuruh sabar, tapi kalo lelaki makan hati sedikit disoh cari pengganti.

sebenarnya dalam marriage pada i la kan, kita takkan tahu masalah sebenar seseorang kecuali kita berada in one's shoes.....setakat memandang dan membuat spekulasi bolehlah...so, kalo seorang wife tiba2 kata dah jatuh cinta lagi sekali...i tak terkejut sebab it happens a lot nowadays.  Why? orang perempuan pun ada perasaan gak, ingin rasa dicintai dan mencintai...kalo dah kawen tapi rasa cinta tu dah yelek camner nak teruskan idup bersama? compromise? entahler.....imagine make love without feeling - nauzubillah le pada i!!!!!! and kaum suami banyak nar tak betul sekarang nih, bab jadi suami dia pandai tapi bab jalankan tanggungjawb sebagai suami ramai yang kurenggggggg!

Rate

1

Reply #57 tweetty's post

hmm..org laki bole aper make luv without feeling...its like a force of nature for them..hahaha..

sbb tu for me case2 mcm nie kena tgk case by case basis..

untuk bini
pergilah sayang andai kau memang tak bahagia....takkan kan aku tangisi. jangan la risau pasal anak2 kerana aku akan mendapatkan mereka seorang ibu yg lain.

untuk lelaki budiman tu
siap ko

hahahah abah skematic nyeeeeeeeeeeeeeeeeeee