CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 19531|Reply: 142

susahnyer jadi ugly duckling....

Hai frenz....

nak luahkan perasaan sikit nie....

Camnie aku dilahirkan dalam famili yg alhamdulilah aku bersyukur.Tapi aku agak terkilan sbb dari kecik sampai besar aku selalu dibandingkan dari segi fizikal oleh famili sendiri.Bila ada org yg jumpa kami sekeluarga mesti cakap muka aku lain.(maksudnyer ugly duckling ler).Mak aku pun pernah cakap tapi aku tak pernah ambik ati.

Tapi baru2 nie adik aku kawin,semua adik beradik aku pakai cantik2 nak bergambar aku pun konon nak joinler.tup2 kena sound ngan maklong aku,alah buat apa nak bersiap bukannya ada org nak tgk hg.aku sedih sesangat aku bagitau kakak aku,kakak aku ni mmg baik hati + suka terus terang.Kakak aku pun nasihat aku,biarla org nak ckp camtu,alah hg keja elok apa.nampak sgt kakak aku pun rasa aku tak cantik.... lawak gak kakak aku nie.

tapi yg buat aku cerita kat sini sbb smlm aku terbiadap ngan mak aku.masa tu mak aku asyik puji adik aku,lepas tu terselit ngutuk aku. Aku pun terlepas cakap'mak tak sayang aku'
Mak aku terkejut,dia cakap sampai hati ckp cam tu.yg jahat tu,aku jawab lagi 'kalau macam nie nanti aku taknak balik rumah dah'.Mak aku terus marah dan lepaskan segala 'peluru' yg dia ada.Takut plak aku,tapi aku tak serender gak.camne nie aa,mak aku dingin ngan aku sampai ari ni.

Kenapa le aku terlepas ckp ngan mak aku...berdosa kan aku......

Rate

1

Reply #1 rikashi's post

sabaw lah ekk....

suka sy nk tekankan kan sini.... manusia adalah sebaik2 kejadian (antara semua makhluk dimuka bumi nih) yg Tuhan ciptakan....sgt molek bentuknya dan sifatnya... ada aqal, ada nafsu, ada nikmat Iman n etc... so bersyukur lah dgn anugerah dan nikmat Tuhan....dan juga bersyukurlah kerana diberi kesempatan tuk mengecapi nikmat dunia yg hanya PINJAMAN ini....:pray:

mmg x dinafikan....manusia mmg suka kan kecantikan/kemolekan. sbb mmg fitrah manusia itu sebegitu sifatnya.... dijadikan tertarik dgn keindahan (perhiasan dunia)....dsb... dan juga 1 sikap buruk manusia sejak zaman berzaman.... sikap diskriminasi aka duoble standard... yg indah dan cantik selalu dijulang meski yg cantik itu belum tentu menjanjikan kebahagiaan.... itu sikap masyarakat yg susah untuk diubah.....

so moral of the story.... harga dan manfaatkan apa yg ada....selagi diberikan kesempatan untuk menarik nafas utk sekian kalinya.... dont be sad what people says arround u.... remember... there must be light at the end of tunnel.... cheers...:ting:

Rate

1

Reply #1 rikashi's post

my dear rikashi..

huhuu sedeyy lak aku dengar criter ko nie...

FYI .. aku pon ugly duckling dlm family aku..
my mon is chinese cerah.. idung mancung... my dad malay gelap lak tuh idung kembang... tp kecerahan dan kecantikan mak aku tak turun pon ke aku..... adik aku cantik... cerah... manis.. muker dia bujur sireh.. ( aku bukan nak kater chinese ni cantik.. tp ko tau laa kan .. kl cerah idung mancung nie sumer org kater cantik... tensen aku.. ... dan memnag mak aku chinese yg cantik.. hehehh jelesnyerrr )

dari kecik kl aku jalan ngan mak aku ngan adik aku... org ingat aku ni anak angkat..
sampai masuk skolah.. sampai lah skolah menengah,, sampai lah u.. kl org nampak adik aku.. sumer kater adik aku cantik..

smpia lah satu ari tuh aku sgt2 kecik ati.. ader sorg minah ni mulut macam haremmmm adeker patut dia cakap kat depan ramai org nie...".. apesal aar ko tak cantik cam adik ko...".. aku terkedu tak tau nak cakap aper.. bg kontrol machoo lagi

.. aku malu nak bawak gambar adik aku duk sebelah ngan adik aku.... sbb sumer org akan puji dia.. dan even diorg tak cakap... aku tauww mesti diorg bandingkan aku yg tak cantik nie.....

but then aku rase setiap org ader kelebihan.. aku improve diri aku dari segi lain.. maybe aku tak cantik.. tp aku majukan diri dlm pelajaran..... aku improvekan diri dari segi lain.... naikkan confident...

biler grade ...keje bagus.. grooming skit... aku tak malu dah ngan diri aku... aku jalan2 ngan adik aku... aku rase aku same cantik ngn adik aku... jln ngan dia pon dh ader org kater cam adik beradik.. sbb aku pon dah mula feminin dan bercantik2 cam dia.. banyak lah aku belajar fesyen dari adik aku ni benarnyerrr hehehehe

dan aku rase bila rase rendah diri aku ni dah kurang.. aku semakin rapat ngan dia... sekarang aper2 criter pon aku leh criter ngan dia.. dah le dia satunyer adik aku... dia pon tak pernah cakap dia lagi cantik dari aku...

heheheh sebenarnyer dia jeles nengok aku keje bagus... dia jeles nengok aku gaji intggi.. dia slalu cakap.." kl lah sy pandai cam kakak..."... padahal dia tak tau aku jeles nengok dia cantik.. ramai org nak ngorat dia dari skolah sampai skrg..

yg penting skrg.. kl ko rase ko tak cantik.. berusaha lah untuk rase cantik..make ur self attractive... tak yah laa sampai nak kuar duit ribu2... ikut maner yg mampu.... remember.. independent & confident make u more beautiful than others....

hehehehhhe ... criter aku...

pasal ko bertekak ngan mak ko tuh.. aku tak der idea lahhh... nnt lah aku ader idea aku sambung... huhuhu

[ Last edited by  True-X at 9-7-2007 09:23 AM ]

Rate

1

kalau ko ada duit...ko tukarkan lah diri ko tu jadi SWAN.

kalau ko takder duit..then..usaha gigih utk cari duit byk2.
takyah susah hati pasal diri tu ugly duckling.
zaman skrg nie..pembedahan plastik pun ada tau. tapi, itu toksah lah..terlalu ekstriem.
byk2 benda2 nak tukar..nak jadi putih tu susah sket. jgn caya kt product2 kt luar sana.
kalau ko gelap..ape ko leh wat..ialah..jadi hitam manis.
tukar gaya rambut ke. (kalau ko tak pakai tudung laa..aku tak alim tau..hahahhaa) - kalau ko tak pakai tudung..gaya rambut yg paling penting. itu umpama crown.
tapi..kalau ko pakai tudung..ko kena fokus tang muka ko betul2. muka tu..kena bersih. kena letak mekap2 ke.. dan paling penting..kena sentiasa senyummmm...
lebihkan lagi ke gebuan kulit ke..(make sure zero percentage of pimples, acne, parut, etc)
gi wat laser gigi makin putih ke...(kalau org gelap..keputihan gigi nie penting oooo..) - ada laser utk putih kan gigi..RM3ribu. utk byk2 kali sesi.
mulut tu..kena padankan lipstik yg sesuai. (pergi kedai lipstik MAC - biar derang yg pilihkan) dan sentiasa kena pakai lipgloss. (artis selalu guna lipgloss tau..utk bibir berkilat2)
pastu beli baju2 yg sesuai dgn kulit & ketinggian.
pastu..tambahkan communication skill..biar petah bercakap.

cherly samad tu gelap tau..tapi, dia very sweet kan?

ala..ini zaman platinum la.
bukan zaman batu.
ugly duckling leh jadi lawaaa la..dont wori.
tapi..kena ada duit la..

[ Last edited by  Hana at 9-7-2007 09:17 AM ]

Rate

1

Reply #4 Hana's post

aku setuju ngan Hana..sekarang nie ugly duckling leh tukar jadi swan..btw, org lawa pun kalu tak reti melawa akhirnyer jd tak lawa..

Reply #4 Hana's post

kaka hana nengok tak reality tv Miss Swan tuh..

pergghhhh ..aku pon cam tak caya diorg leh transforms jadi gitewww..

memang TRANSFORMER btol diorg nieh...

Follow Us
skrg nie..mcm2 ada kt pasaran.
cucuk vitamin C
cucuk kolegen
cucuk botox.
cuci darah..(yg erra fazira buat tu)
laserkan gigi..
laserkan mata (ini utk mata yg pakai spek)
uishh..mcm2 laaaa...

janji ada DUIT ajek.

Reply #1 rikashi's post

sedih gak aku baca walaupun airmata tak kuar..aku ada kawan dpt prob cam gini dulu..selalu gak dia call aku ceritakan perasaan dia yg cam dipulaukan oleh adikberadik n even mak dia pun layan dia semcm..
tapi sekang dia tak kisah sgt dah..ada manusia nilai kita dari rupa paras(sebb mata dorang tak sama..sorry termasuk mak ko..)ada yg mata juling..ada juling curi..ada yg guna contact lense yg color tak ngam kat mata dorang.. ..so anggap laa dorang tu sebenarnya rasa dorang tu berada di level paling atas dari Miss Universe..
takper la..org2 sekeliling layan ko gitu..ko amalkan gaya hidup sihat..hehehe..kesihatan terjaga..takde dpt sakit teruk..one day sesapa yg layan ko cam tin kemek sekali pun..sampai masa dorang sakit teruk ke hapa..n happen ko yg ada masa jaga dorang kat wad ke..masa tu..sure dorang meraung dlm hati layan ko buruksss selama ni..
percayaaaaaaaaaa la..ada ubi ada batas kalau cukup batas2 tu leh   tanam lebih sayur n makan byk sayur..

Rate

1

kengkawan kat sini memang sweetle ngan nasihat korang pun penuh ngan kejujuran.....(afja,true-X,hana,midori,hanafie )
terima kasih.
True,adik aku pun cam adik ko gak.cantik,hidung mancung tapi tak pernah perasan cantik.yg best tu berjaya dari aku.
patutle mak aku sayang kat dia.
Sebenarnyer susah sungguh nak tingkatkan keyakinan diri nie.bila dah cuba,ada saja je org yg nak kasik down balik..... tapi takpe aku takkan sia2kan nasihat korang......

Reply #9 rikashi's post

errrr hanafer tuh saper.. aku tak pong komen dia.. ke mate aku yg rabunn.. ahhaksss

Reply #10 True-X's post

Aku plak terconfuse,hanafer apa ni true
ni mesti kes tgh busy ngan proposal nie ....

Reply #11 rikashi's post

oo hanafie laaa

aaar busy2 pong sempat aku menyelit dlm porem nieh... adeyyy parah ketagih porem dah aku nih...

cam mnjadi paranorma PP, ahkak nk mentest post dlm neh...

1. dosa kalu kuang ajo ngan mak...meninggikan sore adelah salah 1 kerekteristik kuang ajo terbabbit...
2. melahjan msti penah terhidu cerite inni, sbb die kate die skolah arab kt Cairo mase kecik2 dulu..kesahnyer begini...

suatu mase dulu.....ahhhh, cut the crap, straight to the point pliss! dipendekkan citer, mak bapak pemuda itu telah Tuhan tukarkan menjadi kinzir sbagai balasan atas kekufuran mereka...akan tetapi pemuda tesebut stil jage makan pakai parent die, siap mandikan lagi kinzir2 ittew...make penduduk kampong jd heran, pesal la pemuda tu tido ngan kinzir, bg kinzir mkn/minum, mandikan kinzir tu etc...selepas bercerita perkare sbena, maka kata pemuda ittew: walau apa pon mereka, mereka masih ibu bapaku...

99.

eh kejap kejap..

ler UGLY DUCKLING ni ada maksud ke??

Igtkan rikashi ni ugly_duckling punya nick yg lg satu

Reply #13 philipinoe2's post

huhuhu,camne ni...makin berdosa rasanyer....

Reply #14 freekey's post

sape kate ugly dakling ade mining?...xde mining laa...

baba black sheep/ugly betty ade la mining die...

Originally posted by philipinoe2 at 9-7-2007 10:22 AM

ada lah...

kat dictionary handphone aku pun ada tau...

ugly duckling noun [C]
someone or something that is ugly and not successful when young or new but will later become beautiful or successful

Originally posted by philipinoe2 at 9-7-2007 10:22 AM

ada lah...

kat dictionary handphone aku pun ada tau...

ugly duckling noun [C]
someone or something that is ugly and not successful when young or new but will later become beautiful or successful

Reply #12 True-X's post

kenapa kah nama aku(hanafie) disebut2 ni..tersedak susu baby aku ni..coz tu nama dia..

Reply #17 freekey's post

ni mesti canggihnyer hp...

aku pakai nokia rege 350 jer.. patutlah tk der dictionary...