CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3622|Reply: 15

Surat saman bank

Salam semua, saya baru terima surat saman dari bank muamalat, hearing 12 july..apa yang perlu saya buat?

Reply #1 UMMI_MAI's post

ummi.. harap u dapat cerita lebih sikit agar kami dpt bantu. boleh saya tau kena saman sebab specifically sebab apa? apa lagi kandungan surat tu?  apa perkara2 spesifik di dalam tu yg dia minta u buat?

Reply #2 fairy_hobbit's post

sebenarnya saya ada outstanding dalam 800+(personal loan), saya bukan tak bayar, tapi mana yang tertunggak tu saya tak gandakan... saya banyak dapat surat berdaftar lately, tapi tak sempat nak ambik kat post office.. tup2 minggu lepas my husband pegi tengok ada surat sama..so dalam surat saman tu dia mintak saya bayar semua sekali jumlah outstanding dalam 9K+... , mana saya nak cari duit... lagi satu saya kesian kat kakak saya yang jadi guarantor...saya blum ada kekuatan nak cakap ngan dia... saya rasa dia tak terima surat tu sebab dah pindah umah...

Jumlah wang dipinjam tu memang kena bayar...tapi mahkamah akan tanya berapa yg kita terdaya nak bayar tiap2 bulan. Kalau kita kata mampu RM100 sebulan..bank terpaksa akur perintah mahkamah.

erkk...
camne leh dpt saman lak?
bape bulan tak bayar baru kene saman??

Q: kenape bank anta letter demand/saman padehal br outstanding 2,3 bulan HP/PL/CC?

A: da bank ade panel derang (legal firm), so derang gunekan la panel2 tesebot ngan sebaik mungkin...

Q: solution?

A: sblm 12 July tuh, g bank, jumpe officer in charge, explain, wat proposal utk settle sum demanded 9K tu by installment etc... proposal letter tu kene wat copy acknowledgment...

so, bank akan KIV proposal tu...either acceptable or not (in case kalu die x reply sblm 12 july tu)...12 July, g kort, explain kt kort bhw anda da wat proposal kt bank, bank blom reply...then mintak date br...

Follow Us
thanks all, so saya kena pergi bank le... camne dengan status kakak saya sebagai guarantor? kesian kat dia kalu kena black list

agelgold This user has been deleted
outstanding 800+ jadik sampai 9000??

jumlah tertunggak 800+, jumlah keseluruhan baki hutang 9K, so dia suh bayar semua sekali sebab ada tunggakan tu

philipinoe2

Post at 25-6-2007 09:06 PM Profile | Site | Blog | P.M.  
Q: kenape bank anta letter demand/saman padehal br outstanding 2,3 bulan HP/PL/CC?

A: da bank ade panel derang (legal firm), so derang gunekan la panel2 tesebot ngan sebaik mungkin...

Q: solution?

A: sblm 12 July tuh, g bank, jumpe officer in charge, explain, wat proposal utk settle sum demanded 9K tu by installment etc... proposal letter tu kene wat copy acknowledgment...

so, bank akan KIV proposal tu...either acceptable or not (in case kalu die x reply sblm 12 july tu)...12 July, g kort, explain kt kort bhw anda da wat proposal kt bank, bank blom reply...then mintak date br...

aku ada benda nak taye ko ni :tq:

aku pun kena saman gak oleh bank muamalat
hearing pertama aku xgi......

hearing ke-2................pada ogos nanti
kenapa kena saman : sebab xbyar hutang keta......aku ada masalah kewangan lately

aku nak tahu kalo aku gi mahkamah.....aku ckp aku hanye mampo byar rm200 per month...boleh tak ????

lagi satu..............kenapa skrg..proses nak bankerap kan org begitu cpat ?? :hmm:

Originally posted by Chad at 26-6-2007 11:47 AM

aku ada benda nak taye ko ni :tq:

aku pun kena saman gak oleh bank muamalat
hearing pertama aku xgi......

hearing ke-2................pada ogos nanti
kenapa kena saman : sebab xbya ...

bape bulan tak bayar ni kawan?

Reply #11 ronnishi4369's post

nak dekat 6bulan kot..........;)

ermmmm... nak update saya punya kes... ari ni saya pegi  muamalat, discuss dengan officer in charge... dia pun heran kenapa dah kena saman walopun baru oustanding dlm 8ratus lebih... so dia mintak saya bayar 4ratus utk hentikan tindakan tu selewatnya esok... alhamdulillah... sekarang ni tengah cari jalan nak korek 400 tu...

Reply #13 UMMI_MAI's post

hek eleh bank officer tu buat2 heran plak....yg p anto instruction kat penal loyer tu bukan ke org bank gak

Reply #4 zerozone's post

aku penah dengar pasal cara ni ... tapi pasal kes tak bayar saman traffik laaa

dari jumlah terkumpul seribu, judge tanya ngaku salah x? ngaku ... berapa sanggup bayar? rm 100 .... terus laaa dijadikan rm 100 jer jumlah saman tersebut

cuma yg tak bestnya ialah kena masuk court dan ngaku salah jer laaa... untungnya kena bayar sikit...

tak pasti kesan terhadap future loan

nerofreak This user has been deleted

Reply #15 ReuK's post

saman trafik n saman bank tak sama...

bank saman sebab nak mintak kita bayar balik hutang...trafik saman sebab kesalahan lalu lintas.

denda saman trafik depends pd discretion majistret, kalau majistret kesian, dia bagi amaran je...kalau saman bank, depends pada bank, kalau bank kesian, dia write off je n withdraw saman...

denda saman trafik tak effect pada apa2 loan current or future, tapi ada effect pada kau punya rekod trafik....saman bank akan effect pada financial info n credit history, payment tak cantek...next time susah nak buat loan....bank lain akan cek melalui ctos, kalau ctos on lagila..

cheers..