CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vios880

Bertudung

Reply #38 MelahJanda's post

:setuju::setuju:

klu pakai tudung buat cara pakai tudung...tak elok kepala tutup tapi T-shirt lengan pendek, senteng pulak tuh...seluar ketat smpai nak jalan pun susah

apa2 pun ni semua pandangan dari org luar ajer....rasanya lebih baik berfikir secara rasional selaras ngan usia....

Tapi ada dalil yg me rasa patut share kat sini...
Konsep orang pikul dosa orang ni tak ada. Dalilnya: QS 53:38
(bahawasanya orang yg berdosa tidak akan memikul dosa orang lain)

Ibubapa akan dihisab samada dia melaksanakan amanah dan tanggungjawab terhadap anak-anaknya, antaranya memberi nafkah, memberi asuhan dan didikan dan jika tidak mampu mendidiknya sendiri, menghantar anak-anak mereka berguru dan mendapat pendidikan yang baik. Bila anak-anaknya sudah akil baligh dan mukallaf, maka mereka sendirilah yang memikul dosa mereksa sendiri.

Cuma seorg Bapa akan dihisab mengenai kepimpinannya dan tanggungjawabnya dalam mendidik isteri dan anak-anak diakhirat kelak....fikir2 kanlah...

Rate

1

Reply #44 dreamy_forest's post

waaa saspekk aaa lu drimi
ostazah
aku tengah tabik spring nih

Originally posted by MelahJanda at 25-6-2007 10:43 AM
waaa saspekk aaa lu drimi
ostazah
aku tengah tabik spring nih

======> melah

sowwii aar tak jumpa bendera mesia

[ Last edited by  dreamy_forest at 25-6-2007 11:28 AM ]

Reply #46 dreamy_forest's post

cop..ni tabik untuk owang mati kaaa?

Reply #47 MelahJanda's post

oppss salah jap nak edit...

Originally posted by vios880 at 24-6-2007 09:13 PM
and..nak dijadikan citer..i kalau nak balik kampung..atau jalan2 dgn parents i..ada baju yang dikhaskan..kalau baju long sleeve pun..tapi ada nampak bentuk badan sket pun fail.. i pun heran..dulu parents i tak la bising sangat. And biler my age dan 25 nie.. diaorang lagi bising.
. ...

aku bajet si vios ni br belas2 thn.. upe nye da 25..   mmg ptt la parent ko bising vios.. dah cecah usia matang dah.. layak jd bini org da.. since ko mcm di bwh jagaan mak pak lg.. berhak la diorang jaga ko.. kakak aku dulu pon cam ko gak.. suke buat ikut kepala sendiri.. nk pakai seksi je manjang.. mak pak aku pon salu pesan kalo nk gi umah sedara mara jgn seksi.. dia malu.. pas kakak aku kawen.. gasak dia la nk pakai ape.. sbb diorang dah lepas jaga kakak aku.. husband dia la plak tanggung..

Follow Us
aku nak bagi nasehat kat bapak ko la vios
kalo dia tak sanggup tanggung dosa ko..baik dia kawinkan ko
makpak anak dara leh paksa anak tau
lainla akak..akak berhak menentukan suami akak sebab akak jans

Reply #50 MelahJanda's post

haaa betul tu melah....bagi laki ko plak...ekekekeeek

seelok2nyer biarlah ikhlas memakai tudung...jgn kerana nak ikut orang atau dipaksa

Originally posted by MelahJanda at 25-6-2007 10:26 AM
ko kan
ko kena stand kat satu pendirian
kalo pakai tudung, pakai je terus jgn tanggal-tanggal tak baik
kalo taknak pakai toksahle pakai ngehngehngeh (aci tak nasihat ni kengkawan)
ni seseteng ...

sori aku menaympuk.. tapi rasenya tak ok lah cakap macam tu.. sory eh kak..

[ Last edited by  TAMAM at 25-6-2007 04:14 PM ]

Originally posted by vios880 at 25-6-2007 10:20 AM
guys..i dah cube menghormati diorang. My dad dah siap pesan..kalau nak jumpa dia kat office..pakai tudung..dia tak nak orang dok kata..anak bos..x pakai tudung. I pakai la..walaupun rasa lain mcm ...

That's good that you didn't do something wrong, and you did not wear sexy outfit. But that can not be the reason why you shouldn't wear tudung. As I mentioned before, by hook or by crook, you still compulsory to do that, no matter you like it or not, no matter you already got your "seru" or not, no matter your parents keep asking you to wear it or not, no matter your brother's gf wears tudung or not, no matter they always compare you to her in the manner that will hurt your feeling or not.

It's not something that we as Muslim can argue. If you dare to argue, youa are actually not dealing with your parent nor your brother's gf nor us.. you are dealing directly to Him..

[ Last edited by  TAMAM at 25-6-2007 04:12 PM ]

Rate

1

Reply #53 TAMAM's post

baik

akak terima
maafkanle akak yg hina dina ni dikk

tu la nko vios pepandai bukak topik menyanggah hukum ugama

Reply #56 MelahJanda's post

............

Originally posted by TAMAM at 25-6-2007 02:36 PM

That's good that you didn't do something wrong, and you did not wear sexy outfit. But that can not be the reason why you shouldn't wear tudung. As I mentioned before, by hook or by croock, y ...

hi hi tersentuh aku ngan ayat ko...

betul tu... kita ni kalu katalah nak langgar hukum tuhan, jangan lah sampai kita menghebah hebahkanya... nanti berbunyi mcm kita  berbangga kita ni lawan hukum tuhan... buleh batal syahadah.

kalau nak jadik freehair pun , jgn lah duk komplen org yg pakai tudung tp still buat maksiat... kutuk2 pas tu berbangga dengan ke outlaw an ko tu...

perlahan lahan.... pakai lah tudung tu... tak susah pun... mungkin ko jadik lagi cantikkk, tuhan tambah seri pada wajah mu... tak perlu dah beli hejelin senoww.... tapi jgn jadik" awek bertudung hardcore" udah ler.... har har har

lantaklah apa perents ko nak lebel pada ko, tapi utk gf adek ko tu, berbaik baik lah... utg utg boleh buat teman gi supin kat jaya jusco...

Rate

1

Reply #58 geng_tx's post

Bukan menghebah..tapi ini konflik yang i rasa. I tertekan..dgn GF adik i..WILL Never....pasal dia i kena marah!!!

Originally posted by MelahJanda at 25-6-2007 02:41 PM
baik

akak terima
maafkanle akak yg hina dina ni dikk

Ish.. sory lah akak kalau bahasa saya terkasar.. sory sangat-sangat.. saya takde niat nak buat sesapa terasa.. seriously, memang saya mintak maaf terutama pada akak....

Originally posted by vios880 at 25-6-2007 03:21 PM
Bukan menghebah..tapi ini konflik yang i rasa. I tertekan..dgn GF adik i..WILL Never....pasal dia i kena marah!!!

pelik lak....pasal gf adik ko pakai tudung..parents ko suke...then ko meyampah??

ade gak orang spesis nie ekk....

Originally posted by dreamy_forest at 25-6-2007 10:05 AM

Hana...forgive me if i'm wrong here....your chat friend ask for positif advise regards to her perception....

Sepatutnya diterangkan kenapa parents dia mintak dia bertudung dgn ikhlas.... ...

INI APE HAL TYPE BESAR2 NIE?

SUKA ATI AKU LAH AKU NAK POSTING MCM MANA.
AKU NAK EXPLAIN PASAL BULAN KE..AKU NAK TULIS PASAL BINTANG KE.. AKU NAK EXPLAIN PASAL UFO KE..
MENTANG2 AKU TULIS LAIN DARI ORG2 ALIM MCM KORANG..TERUSS AKU DPT DALIL2 TU.

TULIS DALIL KE TAK TULIS KE.. SUKA ATI KO GAK. CUMA, AKU KOMPLEN..NAPE HAL TYPE BESAR2 NIE? MCM LER AKU TAKLEH TYPE BESAR2 GAK.

Pendirian aku..aku tak suka kalau keluarga sendiri lebih2 kan sangat orang luar dari anak sendiri.
blum tau lagi perangai mcm mana org luar tu dah bangga2 sgt.
tu perangai aku paling menyampah skali. kalau ayah aku buat mcm tue..aku sound ajek. nnt kalau sakit..suh lah menantu jaga or whatever. jgn panggil aku langsung. hatta kenduri pun takyah panggil.
aku rasa.. kalau parents tu sakit dan perlukan jagaan.. anak sendiri jugak yg kena uruskan. menantu yg baik maybe ada..tapi, susah lah nak jumpa. tapi, sebaik2 menantu pun..doa anak sendiri jugak diperlukan nnt.
so..wat per lah nak dibangga2kan sgt menantu tu yg blum tentu jadi menantu dan blum tahu lagi perangai sebenar menantu tu.

Rate

1

Reply #61 klopis's post

mungkin kerna kewujudan perasaan tergugat kot...